Kom ihåg att det är listorna på anslagstavlan som är de officiella listorna. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Skinkracet

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 206 Jan Ingesson Volvo Borlänge MK 5 0SB 7 12 1B 1A
2 202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 4 7 5 16 2A
3 204 Sören Jansson Saab MK Orion 7 4 7 18 3A
4 214 Johan Söderberg Opel MK Falcon 4 7 5 16 4A
5 205 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 7 2 7 16 5A
6 212 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 7 5 4 16 6A
7 216 Tony Lindstens Opel Borlänge MK 5 5 5 15 2B
8 201 Björn Aspman Opel Borlänge MK 7 2 3 12 1C 3B
9 221 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 7 3 14 4B
10 208 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 5 5 4 14 5B
11 220 Gunnar Helghe Saab Säters MK 5 7 2 14 6B
12 215 Jennifer Nilsson Saab MK Team Westom 3 5 0B 8 2C
13 203 Rebecca Hagström Opel Järbo MK Hagströms motorsport 3 4 4 11 3C
14 211 Victoria Björklund Saab Fjugesta MS 3 4 3 10 4C
15 224 Emelie Strömberg Volvo Laxå MK 3 3 2 8 5CE
16 219 Erik Hilmersson Volvo MK Team Treske 4 4 8 6CE
17 213 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 2 3 2 7
18 222 Totto Höök Volkswagen Kolsva MS Bjuhrs Bil AB 2 2 4
19 209 Anna Antonsson Opel Årjängs MK 0SB 3 0B 3
20 217 Benita Lundh Volvo Säffle MC 0B 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 5 5 5 15 1B 1A
2 108 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 7 15 2A
3 121 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 7 7 21 3AV
4 116 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 4A
5 106 Elias Anderberg Saab MK Team Westom 7 4 5 16 5A
6 101 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 7 7 7 21 6A
7 105 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 3 5 4 12 2B
8 123 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 4 7 3 14 3B
9 113 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0SB 5 5 10 1C 4B
10 110 Liam Blomqvist Opel Säffle MC 5 3 4 12 5B
11 118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 5 5 5 15 6B
12 114 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 4 2 2 8 2C
13 117 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 4 4 3 11 3C
14 109 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 2 4 2 8 4CJ
15 120 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 2 3 4 9 5C
16 107 William Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 5 2 2 9 6CSB
17 103 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 1 3 3 7
18 119 Lucas Karlsson Opel MK Orion 3 4 7
19 125 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 3 2 0SB 5
20 112 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 0B 3 1 4
21 104 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 0SB 2 0B 2

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 1 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 7 7 21 1A
2 7 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 7 7 3 17 2A
3 43 Richard Olsson Nissan Härnösands MK 5 7 5 17 3A
4 35 Robin Nilsson Peugeot MSK Kvarnvingarna 7 5 5 17 4AB
5 8 Jonas Klahr Volvo Mora MK 7 5 7 19 5AJB
6 3 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 4 4 7 15 1B 6AS
7 49 Tommy Hysing Opel SMK Dala Falun 7 2 7 16 2B
8 36 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 7 7 0SB 14 1C 3BJ
9 38 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 5 3 7 15 4B
10 47 Jens Nilsson Saab MK Team Westom Team Svanskog 7 5V 4 16 5BB
11 13 Martin Bjöns Saab Mora MK 5 7 4 16 6BB
12 52 Eddie Gilberg Saab Gestrike RT Team Lumek Motorsport 5 5 4 14 2C
13 30 Mattias Spännar Saab Mora MK 5 5 5 15 3C
14 27 Dan Olsson Saab SMK Gävle 5 4 5 14 4C
15 32 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 5 4 14 5C
16 53 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor Säter AB 3 4 7 14 6C
17 41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 3 7 3 13
18 54 Johan Hallgren Saab Hagfors MK 3 7 3 13
19 20 Albin Olsson Saab AMF Åsunda Team Vildsverige 5 7 0B 12
20 18 Robert Aspman Saab Borlänge MK 2 5 5 12
21 45 Alex Jacobsson Cedin Volvo Tidaholm MK 4 4 4 12
22 33 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 4 4 4 12
23 51 Micke Åström Volvo MK Ramunder 4 0SB 7 11
24 12 Michael Johansson Saab Hofors MK Team Blomm Motorsport 7 2 2 11
25 37 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga Racing Team 3 3 5 11
26 9 Jimmy Persson Saab Hagfors MK 4 4 2 10
27 50 Pierre Oskarsson Toyota MSK Kvarnvingarna 4 3 3 10
28 15 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 4 5 0B 9
29 19 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 2 4 3 9
30 21 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 3 4 0SB 7
31 46 Rasmus Wass Volvo MK Kopparberg 3 1 3 7
32 14 Niklas Lundmark Saab Borlänge MK 2 3 2 7
33 6 Albin Hysing Opel SMK Dala Falun 0SB 3 3 6
34 25 Tommy Larsson Volkswagen Hällefors MK 3 2 1 6
35 4 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 1 3 2 6
36 44 Joakim Larsson BMW Nora MK 1 3 2 6
37 16 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 0B 0E 5 5
38 42 Jesper Lundqvist Opel Borlänge MK 0B 1 4 5
39 2 Andreas Turner Opel Borlänge MK 4 0B 4
40 48 Jimmy Larsson Volvo Hällefors MK 0E 2 0B 2
41 22 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 2 2
42 10 Mats Myrberg Volkswagen Ludvika MS Opus Bilprovning.se 1 0B 1
43 5 Torbjörn Gustafsson Volvo Säffle MC 0B 0
44 40 Henrik Hilmersson Volvo SMK Eda 0B 0B 0
45 26 Emil Jonsson Saab Malungs MK 0B 0SB 0 0