Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Skinkracet 2020

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 2 14 1B 1A
2 87 Oskar Hellström Volvo Strängnäs AMS 7 7 5 19 2A
3 117 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 5 7 19 3A
4 98 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 5 7 7 19 4A
5 111 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 5 7 7 19 5A
6 71 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 6A
7 73 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 3V 7 17 2B
8 79 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 5 17 3B
9 93 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 5 5 17 4B
10 118 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 7 3 17 5B
11 92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0B 4 7 11 1C 6BS
12 88 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 4 5 13 2C
13 74 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 4 5 5 14 3C
14 99 Emelie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 4 5 4 13 4C
15 119 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 5 5 4 14 5C
16 72 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 4 4 4 12 6C
17 82 Elin Blidberg Opel Ludvika MS DA Transport AB Grängesberg 4 5 2 11
18 90 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora 0SB 5 5 10
19 110 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 5 2 3 10
20 89 Lovis Jansson Opel Haninge MK 4 3 3 10
21 91 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 4 3 10
22 116 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 3 4 3 10
23 102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 3 3 4 10
24 81 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 2 3 4 9
25 114 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 0SB 3 5 8
26 100 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 5V 0S 3 8
27 95 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 3 3 2 8
28 101 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 2 2 4 8
29 109 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 2 2 4 8
30 77 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 7 0E 7
31 112 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 0VB 0S 7 7
32 115 Nike Annerstedt Opel Films MK 3 4 0SB 7
33 103 Albin Leandersson Opel Kolsva MS 3 2 2 7
34 75 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 2 2 3 7
35 104 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 0B 1 5 6
36 108 Anton Nilsson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkrace Festival 1 4 1 6
37 80 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 3 1 2 6
38 113 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 2 3 0E 5
39 86 Filip Gudmundson Saab Kristiandstads Frc BARUM RACING 4 1 5
40 96 Alva Olsson Saab Härnösands MK 2 1 2 5

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 28 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 7 7 3 17 1A
2 35 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 5 7 7 19 2A
3 6 Totto Höök Volvo Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 5 7 7 19 3A
4 29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 7 4 5 16 1B 4A
5 15 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 7 7 5 19 5A
6 16 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 7 5 7 19 6AS
7 49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 7 7 0E 14 1C 2B
8 64 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 5 7 16 3B
9 66 Robin Nilsson Mazda MSK Kvarnvingarna 7 5 4 16 4B
10 25 Tobias Svärd Saab MK Orion 7 5 3 15 5BB
11 8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 4V 7 16 6BB
12 53 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 7 2 5 14 2C
13 31 Kent Andersson Volvo MS Umeå 7 0S 7 14 3C
14 51 Magnus Wislander Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 5 5 5 15 4C
15 41 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUSBILPROVNING.SE 3 7 4 14 5CB
16 7 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 7 4 3 14 6CSB
17 36 Emil ”Totte” Gustafsson Saab Ludvika MS 7 2 4 13
18 30 Hampus Johansson Opel SMK Valdemarsvik Bulk & Containerfrakt Motorsport Team 5 4 4 13
19 63 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 5 4 4 13
20 4 Rickard Andersson Volvo Eskilstuna MK 0SB 7 5 12
21 11 Inge Samuelsson Saab SMK Hedemora 0S 7 5 12
22 10 Robin Granfors Saab Eskilstuna MK 0SB 5 7 12
23 54 Pontus Engberg Volvo NMK Namdal 4 1 7 12
24 19 Josefina Stigsson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 4 7 0SB 11
25 5 Ewelina Göransson Nissan Västra Östergötlands MK 5 4 2 11
26 39 Patrik Turner Saab Borlänge MK 5 3 3 11
27 37 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK 4 3 4 11
28 50 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 4 3 4 11
29 55 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 4 3 4 11
30 3 Linus Nygren Volvo Borlänge MK 0SB 5 5 10
31 13 Tommy Sandberg Volvo Sunnansjö MK 3 0B 7 10
32 14 Leif Björn Citroen Fredriksbergs MK 1 4 5 10
33 58 Jenny Söderholm Seat MS Umeå 3 5 2 10
34 33 Daniel Albinsson Volvo Fredriksberg MK 4 5 0SB 9
35 56 Andreas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 5 0SV 4 9
36 22 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 4 3 2 9
37 18 Henrik Carlsson Saab Finnskoga MK 4 4 0E 8
38 44 Anna Ekehov Volvo Fredriksbergs MK OPUSBILPROVNING.SE 3 5 0B 8
39 61 Pierre Oskarsson Fiat MSK Kvarnvingarna 3 3 2 8
40 17 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 3 2 3 8
41 34 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 2 4 2 8
42 52 Mikael Åström Volvo MK Ramunder 0SB 7 0SB 7
43 1 Niklas Lundmark Volvo Borlänge MK 0B 2 5 7
44 40 Linnéa Lindberg Subaru SMK Dala Falun 3 1 3 7
45 45 Peter Eriksson Opel Sunnsjö MK DA Transport AB Grängesberg 3 4 7
46 65 Elias Sälgström Volvo SMK Hedemora 3 3 0B 6
47 46 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 2 2 2 6
48 12 Gunnar Helghe Saab Säters MK 3 3 6
49 24 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 0B 0E 5
50 26 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 2 3 0B 5
51 9 Johan Hägg Opel Ånge MK 3V 0S 2 5
52 38 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 4 4
53 59 Rasmus Wass Volvo MK Kopparberg Mekonomen Bilverkstad i Ludvika 0B 3 3
54 2 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0B 0B 3 3
55 20 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 0B 0SB 3 3
56 27 Alexander Einarsson Volvo Malungs MK 1 1 1 3
57 62 Jan Daniels Skoda Siljan Bilracing Klubb 2 0B 2
58 42 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0B 0
59 47 Marcus Dufström Saab Grangärde RRC 0B 0
60 48 Robert Aspman Saab Borlänge MK 0B 0E 0