Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Dam och Juniortävlingen

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 35 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 7 21 1A
2 36 Anna-Karin Olmats Saab Mora MK 7 7 5 19 2A
3 20 Sofia Jensén Saab Ånge MK Jizmo Design 4 7 5 16 1B 3A
4 29 Ellen Heinstedt Toyota Fredriksbergs MK 4 7 7 18 4A
5 12 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 7 4V 7 18 5AB
6 17 Emma Karlsson Volkswagen Lima MS 7 7 7 21 6AB
7 5 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 7 3 17 2B
8 6 Annika Isaksson Saab Hofors Motorklubb Team NS Tak och Fönster AB 7 5 3 15 3B
9 8 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 5 3 7 15 4B
10 21 Sara Bieth Volvo Siljansbilracingklubb 7 5 4 16 5B
11 32 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 5 7 1 13 1C 6BSV
12 25 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 5 3 7 15 2C
13 40 Helena Karlsson Saab Sunnansjö Motorklubb Team Rävvåla Racing 5 5 5 15 3C
14 38 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 4 7 4 15 4C
15 14 Johanna Ekelund Saab Årjängs MK Opus Bilprovning 4 3 7 14 5C
16 34 Nellie Höök Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 4 4 5 13 6CB
17 24 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 5 4V 4 13
18 46 Emma Welin Saab Rasbo MK 7 3 2 12
19 3 Linnea Larsson Volvo Films MK 3 4 5 12
20 43 Erika Fredriksson Saab AMF Årsunda 4 4 4 12
21 44 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 4 4 4 12
22 33 Benita Lundh Saab Säffle MC 5 5 1 11
23 27 Frida Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 1 5 5 11
24 10 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 7 2 11
25 15 Sofie Eriksson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 4 2 5 11
26 19 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs Motorsport 5 3 3 11
27 9 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 3 4 3 10
28 28 Helena Andersson Saab Ludvika MS 2 0E 7 9
29 7 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 5 4VJ 0B 9
30 37 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 2 2 5 9
31 30 Sofia Röhs Saab Karlstad MC-BIL 3 2 4 9
32 49 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 3 2 4 9
33 11 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 1 4 3 8
34 13 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 3 2 3 8
35 47 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 2 5 0B 7
36 16 Matilda Gruhs Volvo Vansbro MK 3 1 3 7
37 18 Magdalena Jensén Saab Ånge MK Jizmo Design 2 1 4 7
38 1 Agnes Adler Saab Gestrike RT 2 3 2 7
39 48 Maja Flodman Saab AMF Årsunda 2 3 2 7
40 4 Sandra Andersson Saab AMF Årsunda 3 0SB 3 6
41 2 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 2 3 1 6
42 45 Karolina Lindström Saab Västerås MS 1 4 0E 5
43 22 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 3 0B 2 5
44 26 Mari Karlsson Björk Volvo Fredriksbergs MK 0B 0B 0
45 39 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 0B 0
46 42 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 0B 0B 0B 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 68 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 5V 7 7 19 1B 1A
2 118 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 7 7 21 2A
3 107 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 7 7 7 21 3A
4 89 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 7 7 21 4A
5 108 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 7 19 5A
6 96 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 7 5 7 19 6AS
7 71 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 7 5 7 19 2B
8 91 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 5 17 3B
9 111 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 5 7 7 19 4B
10 97 Robin Olsson Saab Fagersta MK 5 7 5 17 1C 5BB
11 64 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 4 7 7 18 6BB
12 114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 7 5 5 17 2C
13 121 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 5 4 5 14 3C
14 106 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 7 3 5 15 4C
15 79 Daniel Wennerstrand Volvo Smkeda 4 6J 5 15 5C
16 81 Casper Jansson Saab Rasbo MK 7 7 0S 14 6CS
17 78 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 5 7 0SB 12
18 75 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 5 3 4 12
19 112 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 3 5 4 12
20 84 Pontus Eriksson Toyota AMF Årsunda Team Lumek motorsport 3 5V 4 12
21 61 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 0SB 4 7 11
22 82 Emilia Falk Honda SMK Gävle 4 3 4 11
23 113 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 5 5 0SB 10
24 109 Kevin Sandberg Berg Volvo Sunnansjö MK 4 2 4 10
25 65 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 5 2 3 10
26 80 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 5 4 0B 9
27 115 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 5 4 0E 9
28 63 Emelie Höök Saab Hällefors MK 4 5 0B 9
29 77 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 4 3 2 9
30 62 Elin Blidberg Opel Ludvika MS DA Transport AB i Grängesberg AB Grängesberg 3 2 4 9
31 69 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 3 2 4 9
32 88 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Kan lennartsson 2 3 4 9
33 98 Matilda Spångberg Volvo Likenäs MK 2 3 4 9
34 99 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 4 4 0B 8
35 66 Håkan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 4 0SB 8
36 86 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 4 4 0SB 8
37 93 William Hermansson Saab SHRA Avesta 0SB 5 3 8
38 104 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 3 0SVB 5 8
39 76 Natalie Reuter Saab MK Team Westom 3 3 2 8
40 100 Jesper Hedström Volvo MSK Hammren 2 3 3 8
41 103 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 0E 7
42 110 Alicia Johansson Volvo Östmarks MFF 0SB 4 3 7
43 102 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 1 1 5 7
44 70 Hampus Bengtsson Saab Malungs MK 4 2 1 7
45 83 Linus Lindström Saab Västerås MS 3 2 2 7
46 87 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 3 2 2 7
47 74 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0B 1 5 6
48 85 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 2 4 0B 6
49 95 Alexander Renbro Eriksson Volvo Sunnansjö MK 1 2 3 6
50 90 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 5 0E 5
51 120 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 0SB 0B 5 5
52 72 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 2 0B 5
53 67 Oliwer Rosengren Volvo Lima MS 2 3 0B 5
54 116 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 2 3 0B 5
55 73 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 4 0B 0E 4
56 101 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS Tak och Fönster AB 0VTB 4 0SB 4
57 105 Josefine Vallin Volvo Hede MK 0B 1 3 4
58 94 Engla Anderberg Volkswagen Årjängs MK 3 0SB 0B 3
59 92 Rasmus Klar Volvo Lima MS 0B 0E 0
60 117 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 0B 0
61 119 Anne Ryden Mazda Krokom MK 0E 0
62 122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 0B 0E 0