Kom ihåg att det är listorna på anslagstavlan som är de officiella listorna. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

X-Cupen Deltävling 3

Damer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 209 Madelene Björck Mazda Films MK 7 7 7 21 1A
2 201 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 7 7 7 21 2A
3 203 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 7 7 7 21 3A
4 214 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 5 5 5 15 4A
5 202 Johanna Hedberg Saab SMK Söderhamn 5 5 5 15 5A
6 211 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 5 4 4 13 6A
7 216 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 4 2 3 9 1B
8 205 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 3 5 2 10 2B
9 208 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 3 4 11 3B
10 213 Mikaela Martinsson Saab MK Orion Projekt folkrace 2 3 3 8 4B
11 210 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 4 4V 4 12 5BB
12 206 Sara Boström Peugeot Järbo MK 3 4 5 12 6BS
13 207 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 3 2 2V 7
14 212 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK Gullabo Rallydäck 0B 0B 3 3
15 204 Jenneli Hellström Saab Hede MK HP-Motor 2 0S 0B 2

Juniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt D C B A
1 322 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 5 19 1A
2 310 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 7 17 2A
3 309 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 4 16 3A
4 307 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 7 21 4A
5 320 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 7 7 3 17 5AB
6 319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 2 7 13 1B 6AE
7 304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 4 5 2 11 1C 2B
8 318 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 4 3 5 12 3B
9 317 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 3 4 4 11 4B
10 301 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 2 3 7 12 5BB
11 303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 7 5 15 6BS
12 321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 5 1 0B 6 1D 2C
13 302 Lukas Iseborn Volvo SMK Söderhamn 3 5 3 11 3C
14 316 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 3 4 4 11 4C
15 306 Elina Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 1 4 4 9 5C
16 313 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 1 4 5 10 6CB
17 324 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 1 3 2J 6 2D
18 314 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 2 2 2 6 3D
19 305 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK Emanuel Jonsson 2 0B 2 4 4D
20 315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 5 3 0E 8 5DE
21 323 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 0B 5 6DE
22 308 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 4 0B 4
23 325 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 2 0B 0E 2
24 311 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 0JB 0E 0

Seniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 31 Magnus Björck Ford Films MK 7 7 7 21 1A
2 1 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 7 7 7 21 2A
3 6 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 7 5 7 19 3A
4 18 Mikael Nyrönen Saab Småbacka MK 7 7 7 21 4A
5 33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 7 5 3 15 1B 5A
6 3 Robert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 7 7 7 21 6A
7 27 Martin Bjöns Saab Mora MK 5 7 5 17 2B
8 20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 5 5 4 14 1C 3B
9 17 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 7 4 7 18 4BB
10 23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 7 3 7 17 5BB
11 47 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 7 5 5 17 6BB
12 50 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 5 4 5 14 2C
13 9 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 2 5 7 14 3C
14 10 Eskil Persson Volvo SHRA 2 7 5 14 4C
15 28 Albin Sigvardsson Opel AMF Årsunda 60 grader nord racing 4 4 5 13 5C
16 15 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 5 5 4 14 6C
17 5 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 5 4 4 13
18 34 Jocke Halvarsson Saab Ljusdals MS Välsta Bildemontering AB 5 5 3 13
19 35 Lars Bodell Volvo SMK Söderhamn 5V 7 0B 12
20 45 Per-Åke Svensson Volvo SMK Söderhamn 2 5 4 11
21 12 Anders Blomberg Volvo Järbo MK 4 3 4 11
22 25 Jonas Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smédäck AB 4 4 3 11
23 8 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 2 3 5 10
24 14 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 2 3 5 10
25 21 Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 3 3 4 10
26 19 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 0J 7 3 10
27 37 Kenny Jönsson Volvo Bollnäs MK Jöns-Halvars Racing 3 4 3 10
28 44 Björn Larsson Opel Bollnäs MK 3 4 3 10
29 4 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 4 4 2 10
30 26 Patrik Turner Opel Borlänge MK 5 3 2 10
31 29 Henrik Mörk Opel Bollnäs MK 3 2 4 9
32 43 Robin Engström Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 1 4 9
33 32 Stefan Persson Volvo Småbacka MK 3 5 1 9
34 36 Hans Öberg Opel Gestrike RT 3 3 2 8
35 49 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 3 4 1 8
36 16 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 1 3 3 7
37 30 Peter Rylander Volvo AMF Årsunda 2 2 3 7
38 11 Edwin Andersson Volvo Woxnadalens MK 2 3 2 7
39 48 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 0S 7 0S 7
40 40 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga racing team 1 0B 5 6
41 2 Andreas Ekman Ford Films MK 2 2 2V 6
42 24 Sven-Ove Andersson Volvo Hofors MK 4 0S 2 6
43 39 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 3 2 1 6
44 51 Johan Hägg Opel Ånge Mk 3 2 0S 5
45 41 Patrik Svärd Toyota Ljusdals MS 5 0B 5
46 13 Janne Zetterman Opel Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 4 0E 0E 4
47 38 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 4 0B 4
48 42 Albin Olsson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 4 0B 4
49 46 Emil Hansson Volvo Järbo MK 1 2 0B 3
50 7 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 2 0S 0E 2
51 22 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 0E 0