Resultaten på den här sidan är inte att lita på till 100% sidan är bara en test funktion för tillfället. Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Slaget om Eriknäsbo

Damer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 214 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 3 7 7 7 31 1A
2 201 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 1 5 7 27 2A
3 204 Madelene Björck Mazda Films MK 7 7 7 7 1 29 3A
4 219 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 3 5 3 0B 3 14 1C 1B 4A
5 212 Johanna Svedberg Saab Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 5 5 5 5 4 24 5A
6 205 Emma Welin Saab Rasbo MK 4 4 7 7 5 27 6AB
7 222 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 2 4 4 4 5 19 2B
8 221 Erica Andersson Saab Fägre MK 3 5 3 3 4 18 3B
9 202 Ewa Jäder Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 5 3 5 2 3 18 4B
10 218 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 5 7 4 5 0S 21 5B
11 209 Karin Källström Saab Järbo MK Team Svartflagg 4 4 5 2 4 19 6B
12 217 Johanna Lind Saab SMK Hedemora Team Avesta Park 3 3 0B 4 5 15 2C
13 220 Johanna Salin Opel Bollnäs MK 4 0S 4 1 7 16 3C
14 213 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 2 5 2 4 2 15 4C
15 207 Anna Sandin Audi Järbo MK Team Tokåker 3 4 1 3 2 13 5C
16 206 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 7 7 14 6CE
17 208 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS Team Tok-Åker 4 3 2 1V 2 12
18 211 Anna Bergvall Saab AMF Årsunda 5 2 3 2 0B 12
19 216 Johanna Hedberg Volvo SMK Söderhamn 1 1 0E 3 3 8
20 203 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 2 0B 0 2
21 215 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 1 1
22 210 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 0B 0 0

Juniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 2 7 5 5 7 26 1A
2 314 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 7 7 7 33 2A
3 311 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 5 5 7 5 25 3A
4 305 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 7 3 0E 7 24 1B 4A
5 304 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 4 4 7 7 5 27 5A
6 312 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 7 5 7 0B 7 26 6A
7 302 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 7 5 3 4 4 23 2B
8 308 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 4 7 0B 5 5 21 3BV
9 325 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 5 3 4 7 4 23 4B
10 315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 7 5 2 2 4 20 5B
11 324 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 5 4 5 0B 3 17 1C 6BE
12 320 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 3 1 5 4 3 16 2C
13 316 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 0B 3 4 5 3 15 3C
14 322 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 4 2 1 4 3 14 4C
15 307 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 4 4 5 2 19 5C
16 321 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 3 3 7 0E 13 6CE
17 310 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT Gästrike Härdverkstad AB 2 2 0B 3 5 12
18 301 Amanda Pettersson Opel Films MK 2 0B 1 4 4 11
19 318 Ellinor Lindberg Saab Skepptuna MK 0B 2 3 3 2 10
20 309 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 3 3 3 9
21 323 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 1 4 2 0B 0B 7
22 313 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 0B 2 4 0B 6
23 319 Elias Nordqvist Saab Gestrike RT 5 0B 0B 0 5

Seniorer

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 46 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 7 7 0B 7 7 28 1A
2 56 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 5 7 7 7 7 33 2A
3 9 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 7 7 5 5 7 31 3A
4 38 Magnus Björck Ford Films MK 7 7 7 7 0B 28 1B 4A
5 44 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 7 7 7 7 7 35 5A
6 66 Jonas Olsson Opel Bollnäs MK 3 7 7 7 5 29 6A
7 5 Anton Lönn Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 4 7 7 5 0E 23 1C 2B
8 19 Christer Söderlund Toyota MK Orion 7 5 5 5 4 26 3B
9 20 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 5 7 7 0S 5 24 4B
10 47 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 4 5 4 3 7 23 5BB
11 24 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 7 4 5 7 5 28 6BS
12 40 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 4 5 5 4 3 21 2C
13 58 Jonas Stentäpp Opel Borlänge MK Misty Racing 5 5 3 4 4 21 3C
14 16 Fredrik Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 7 7 4 3 0E 21 4CB
15 48 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 3 0B 5 7 7 22 5CB
16 26 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 7 5 5 2 3 22 6CB
17 54 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 4 0S 4 5 7 20
18 65 Mattias Lönn Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 4 4 4 5 20
19 4 Mikael Dahlstedt Saab Gestrike RT Jäder Motorsport 4 5 2 4 5 20
20 10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 2 0E 7 5 5 19
21 22 Alexander Fammé Audi Idkerbergets MK 3 3 4 5 4 19
22 53 Patrik Svärd Volvo Ljusdals MS 4 3 4 5 3 19
23 18 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 1 3 5 5 4 18
24 43 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 5 4 2 3 4 18
25 51 Johan Hägg Opel Ånge MK MK Mk 0S 3 5 7 3 18
26 13 Robin Engström Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 2 3 4 4 4 17
27 8 Oscar Bergman Saab Ljusdals MS 4 4 2 4 3 17
28 61 Johan Nordén Volvo Ljusdals MS 0B 7 3 7 0B 17
29 30 Robin Östling Volvo Mora MK 4 3 7 3 17
30 17 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 5 3 3 0S 5 16
31 32 Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 2 4V 3 3 4 16
32 45 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 2 7 2 5 0S 16
33 14 Anders Tholander Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 5 4 7 0B 16
34 12 Albin Källgren Volvo Gestrike RT 0B 5 0S 3 7 15
35 63 Björn Larsson Opel Bollnäs MK 5 2 3 0JB 5 15
36 3 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga racing team 3 5 3 4 0S 15
37 49 Niklas Hedberg Volvo SMK Söderhamn 7 3 2 3 0B 15
38 34 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 7 4 4 15
39 6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 5 1 5 3 0B 14
40 41 Sven-Ove Andersson Saab Hofors MK 1 3 3 4 2 13
41 25 Patrik Pettersson Opel Films MK 2 2 3 2 3 12
42 33 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 2 3 3 2 2 12
43 29 Henrik Mörk Opel Bollnäs MK 3 5 4 0E 0B 12
44 50 Stefan Åslin Volvo SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 1 3 1 2J 4 11
45 39 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 2 2 2 2 3 11
46 60 Emil Totte Gustafsson Saab Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 5 5 1 0E 0E 11
47 23 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 0B 4 2 4 0B 10
48 1 Albin Olsson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 3 5 1 0E 9
49 2 Filip Borg Toyota SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB 7 2 9
50 57 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 4 0B 1 2 1 8
51 64 Janne Zetterman Seat Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 3 4 0S 7
52 11 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 5 2 0E 7
53 27 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 2 4 0B 6
54 55 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 5 0B 5
55 36 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 0S 4 0E 4
56 15 Daniel Stråhle Saab Gestrike RT Team Avesta Park 2 2V 4
57 35 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 4 0E 4
58 7 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 4 0B 4
59 59 Patrik Turner Saab Borlänge MK 3 0E 3
60 42 Emil Henriksen Volvo SMK Söderhamn Team Jon jons 3 0B 3
61 21 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 1 0E 1
62 31 Joakim Palm Volvo Ilsbo MK Team Palm 0B 0B 0
63 37 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 0B 0E 0
64 52 Örjan Törnkvist Volkswagen SMK Söderhamn 0B 0E 0

Veteraner

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt A
1 408 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 7 7 7 0S 7 28 1A
2 406 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 5 5 3 4 5 22 2A
3 403 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 4 4 5 7 3 23 3A
4 407 Per Röstberg Volvo Bollnäs MK 2J 1 0E 0E 1 4 4A
5 401 Claes Sandin Audi Sandvikens MK Team Tokåker 5 3 0B 3 2 13 5AB
6 405 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 7 2 4 5 4 22 6AS
7 402 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 4 0E 4