Skinkracet 2020 (Borlänge MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

51
C
72 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 12 4 4 4
74 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 14 4 5 5
88 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 13 4 4 5
92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
99 Emelie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 13 4 5 4
119 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 14 5 5 4
53
B
73 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 7 3V 7
79 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 7 5
85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 7 2
92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
93 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 17 7 5 5
118 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 17 7 7 3
55
A
71 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 7 2
87 Oskar Hellström Volvo Strängnäs AMS 19 7 7 5
98 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 19 5 7 7
111 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 19 5 7 7
117 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 7 5 7

Omgång:3

35
73 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 7 3V 7
80 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 6 3 1 2
90 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora 10 0SB 5 5
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 10 3 3 4
110 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 10 5 2 3
36
71 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
87 Oskar Hellström Volvo Strängnäs AMS 19 7 7 5
89 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 4 3 3
103 Albin Leandersson Opel Kolsva MS 7 3 2 2
113 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 5 2 3 0EB
119 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 14 5 5 4
37
74 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 14 4 5 5
82 Elin Blidberg Opel Ludvika MS DA Transport AB Grängesberg 11 4 5 2
91 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 3 4 3
98 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 19 5 7 7
99 Emelie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 13 4 5 4
38
81 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 9 2 3 4
93 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 17 7 5 5
96 Alva Olsson Saab Härnösands MK 5 2 1 2
104 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 6 0B 1 5
112 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 7 0VB 0S 7
118 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 17 7 7 3
39
85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 7 2
92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
101 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 2 2 4
114 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 8 0SB 3 5
116 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 10 3 4 3
40
72 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 12 4 4 4
88 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 13 4 4 5
95 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 8 3 3 2
100 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 8 5V 0S 3
108 Anton Nilsson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkrace Festival 6 1 4 1
111 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 19 5 7 7
41
75 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 2 2 3
79 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 7 5
109 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 8 2 2 4
115 Nike Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0SB
117 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 7 5 7

Omgång:2

18
75 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 2 2 3
87 Oskar Hellström Volvo Strängnäs AMS 19 7 7 5
90 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora 10 0SB 5 5
96 Alva Olsson Saab Härnösands MK 5 2 1 2
108 Anton Nilsson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkrace Festival 6 1 4 1
114 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 8 0SB 3 5
19
74 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 14 4 5 5
85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 7 2
88 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 13 4 4 5
104 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 6 0B 1 5
109 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 8 2 2 4
113 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 5 2 3 0EB
20
72 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 12 4 4 4
79 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 7 5
86 Filip Gudmundson Saab Kristiandstads Frc BARUM RACING 5 1 4
89 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 4 3 3
93 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 17 7 5 5
101 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 2 2 4
21
73 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 7 3V 7
77 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 7 0EB 7
98 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 19 5 7 7
112 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 7 0VB 0S 7
116 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 10 3 4 3
119 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 14 5 5 4
22
91 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 3 4 3
95 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 8 3 3 2
110 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 10 5 2 3
117 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 7 5 7
118 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 17 7 7 3
23
80 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 6 3 1 2
81 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 9 2 3 4
92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
99 Emelie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 13 4 5 4
103 Albin Leandersson Opel Kolsva MS 7 3 2 2
111 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 19 5 7 7
24
71 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
82 Elin Blidberg Opel Ludvika MS DA Transport AB Grängesberg 11 4 5 2
100 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 8 5V 0S 3
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 10 3 3 4
115 Nike Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0SB

Omgång:1

1
81 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 9 2 3 4
88 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 13 4 4 5
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 10 3 3 4
114 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 8 0SB 3 5
117 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 7 5 7
119 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 14 5 5 4
2
75 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 2 2 3
85 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 7 2
93 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 17 7 5 5
95 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 8 3 3 2
99 Emelie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 13 4 5 4
3
77 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 7 0EB 7
79 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 7 5
82 Elin Blidberg Opel Ludvika MS DA Transport AB Grängesberg 11 4 5 2
90 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora 10 0SB 5 5
103 Albin Leandersson Opel Kolsva MS 7 3 2 2
104 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 6 0B 1 5
4
73 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 7 3V 7
86 Filip Gudmundson Saab Kristiandstads Frc BARUM RACING 5 1 4
91 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 3 4 3
92 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
100 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 8 5V 0S 3
113 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 5 2 3 0EB
5
80 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 6 3 1 2
89 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 4 3 3
98 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 19 5 7 7
108 Anton Nilsson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkrace Festival 6 1 4 1
109 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 8 2 2 4
118 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 17 7 7 3
6
74 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 14 4 5 5
87 Oskar Hellström Volvo Strängnäs AMS 19 7 7 5
101 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 2 2 4
111 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 19 5 7 7
112 Hugo Bengtsson Saab Malungs MK 7 0VB 0S 7
115 Nike Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0SB
7
71 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
72 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 12 4 4 4
96 Alva Olsson Saab Härnösands MK 5 2 1 2
110 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 10 5 2 3
116 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 10 3 4 3

Omgång:Final

52
C
7 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 14 7 4 3
31 Kent Andersson Volvo MS Umeå 14 7 0S 7
41 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUSBILPROVNING.SE 14 3 7 4
49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 7 7 0EB
51 Magnus Wislander Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 15 5 5 5
53 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 14 7 2 5
54
B
66 Robin Nilsson Mazda MSK Kvarnvingarna 16 7 5 4
64 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 16 4 5 7
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 5 4V 7
25 Tobias Svärd Saab MK Orion 15 7 5 3
29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 4 5
49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 7 7 0EB
56
A
6 Totto Höök Volvo Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 19 5 7 7
15 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 19 7 7 5
16 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 19 7 5 7
28 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 17 7 7 3
29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 4 5
35 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 19 5 7 7

Omgång:3

42
1 Niklas Lundmark Volvo Borlänge MK 7 0B 2 5
24 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 5 0B 0EB
31 Kent Andersson Volvo MS Umeå 14 7 0S 7
44 Anna Ekehov Volvo Fredriksbergs MK OPUSBILPROVNING.SE 8 3 5 0B
50 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 3 4
52 Mikael Åström Volvo MK Ramunder 7 0SB 7 0SB
43
3 Linus Nygren Volvo Borlänge MK 10 0SB 5 5
7 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 14 7 4 3
22 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 9 4 3 2
27 Alexander Einarsson Volvo Malungs MK 3 1 1 1
54 Pontus Engberg Volvo NMK Namdal 12 4 1 7
56 Andreas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 9 5 0SV 4
44
64 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 16 4 5 7
9 Johan Hägg Opel Ånge MK 5 3V 0S 2
15 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 19 7 7 5
25 Tobias Svärd Saab MK Orion 15 7 5 3
33 Daniel Albinsson Volvo Fredriksberg MK 9 4 5 0SB
41 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUSBILPROVNING.SE 14 3 7 4
45
65 Elias Sälgström Volvo SMK Hedemora 6 3 3 0B
61 Pierre Oskarsson Fiat MSK Kvarnvingarna 8 3 3 2
10 Robin Granfors Saab Eskilstuna MK 12 0SB 5 7
14 Leif Björn Citroen Fredriksbergs MK 10 1 4 5
40 Linnéa Lindberg Subaru SMK Dala Falun 7 3 1 3
55 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 3 4
46
2 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 3 0B 0B 3
19 Josefina Stigsson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 7 0SB
29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 4 5
30 Hampus Johansson Opel SMK Valdemarsvik Bulk & Containerfrakt Motorsport Team 13 5 4 4
34 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 8 2 4 2
35 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 19 5 7 7
47
63 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 13 5 4 4
4 Rickard Andersson Volvo Eskilstuna MK 12 0SB 7 5
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 5 4V 7
39 Patrik Turner Saab Borlänge MK 11 5 3 3
49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 7 7 0EB
58 Jenny Söderholm Seat MS Umeå 10 3 5 2
48
66 Robin Nilsson Mazda MSK Kvarnvingarna 16 7 5 4
11 Inge Samuelsson Saab SMK Hedemora 12 0S 7 5
16 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 19 7 5 7
18 Henrik Carlsson Saab Finnskoga MK 8 4 4 0EB
28 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 17 7 7 3
49
13 Tommy Sandberg Volvo Sunnansjö MK 10 3 0B 7
17 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 8 3 2 3
26 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 5 2 3 0B
36 Emil ”Totte” Gustafsson Saab Ludvika MS 13 7 2 4
46 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 6 2 2 2
53 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 14 7 2 5
50
5 Ewelina Göransson Nissan Västra Östergötlands MK 11 5 4 2
6 Totto Höök Volvo Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 19 5 7 7
20 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 3 0B 0SB 3
37 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK 11 4 3 4
51 Magnus Wislander Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 15 5 5 5

Omgång:2

25
64 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 16 4 5 7
12 Gunnar Helghe Saab Säters MK 6 3 3
19 Josefina Stigsson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 7 0SB
20 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 3 0B 0SB 3
45 Peter Eriksson Opel Sunnsjö MK DA Transport AB Grängesberg 7 4 3
26
63 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 13 5 4 4
61 Pierre Oskarsson Fiat MSK Kvarnvingarna 8 3 3 2
17 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 8 3 2 3
33 Daniel Albinsson Volvo Fredriksberg MK 9 4 5 0SB
35 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 19 5 7 7
54 Pontus Engberg Volvo NMK Namdal 12 4 1 7
27
65 Elias Sälgström Volvo SMK Hedemora 6 3 3 0B
62 Jan Daniels Skoda Siljan Bilracing Klubb 2 0B 2
1 Niklas Lundmark Volvo Borlänge MK 7 0B 2 5
4 Rickard Andersson Volvo Eskilstuna MK 12 0SB 7 5
7 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 14 7 4 3
25 Tobias Svärd Saab MK Orion 15 7 5 3
28
10 Robin Granfors Saab Eskilstuna MK 12 0SB 5 7
15 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 19 7 7 5
27 Alexander Einarsson Volvo Malungs MK 3 1 1 1
29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 4 5
39 Patrik Turner Saab Borlänge MK 11 5 3 3
46 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 6 2 2 2
29
16 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 19 7 5 7
31 Kent Andersson Volvo MS Umeå 14 7 0S 7
34 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 8 2 4 2
49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 7 7 0EB
53 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 14 7 2 5
55 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 3 4
30
6 Totto Höök Volvo Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 19 5 7 7
13 Tommy Sandberg Volvo Sunnansjö MK 10 3 0B 7
30 Hampus Johansson Opel SMK Valdemarsvik Bulk & Containerfrakt Motorsport Team 13 5 4 4
56 Andreas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 9 5 0SV 4
58 Jenny Söderholm Seat MS Umeå 10 3 5 2
59 Rasmus Wass Volvo MK Kopparberg Mekonomen Bilverkstad i Ludvika 3 3 0B
31
3 Linus Nygren Volvo Borlänge MK 10 0SB 5 5
18 Henrik Carlsson Saab Finnskoga MK 8 4 4 0EB
36 Emil ”Totte” Gustafsson Saab Ludvika MS 13 7 2 4
37 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK 11 4 3 4
40 Linnéa Lindberg Subaru SMK Dala Falun 7 3 1 3
52 Mikael Åström Volvo MK Ramunder 7 0SB 7 0SB
32
66 Robin Nilsson Mazda MSK Kvarnvingarna 16 7 5 4
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 5 4V 7
41 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUSBILPROVNING.SE 14 3 7 4
48 Robert Aspman Saab Borlänge MK 0 0EB 0B
50 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 3 4
33
2 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 3 0B 0B 3
5 Ewelina Göransson Nissan Västra Östergötlands MK 11 5 4 2
9 Johan Hägg Opel Ånge MK 5 3V 0S 2
11 Inge Samuelsson Saab SMK Hedemora 12 0S 7 5
26 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 5 2 3 0B
44 Anna Ekehov Volvo Fredriksbergs MK OPUSBILPROVNING.SE 8 3 5 0B
34
14 Leif Björn Citroen Fredriksbergs MK 10 1 4 5
22 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 9 4 3 2
24 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 5 0B 0EB
28 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 17 7 7 3
51 Magnus Wislander Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 15 5 5 5

Omgång:1

8
7 Martin Jonsson Saab Woxnadalens MK 14 7 4 3
15 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 19 7 7 5
20 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 3 0B 0SB 3
35 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 19 5 7 7
38 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 4 4
58 Jenny Söderholm Seat MS Umeå 10 3 5 2
9
66 Robin Nilsson Mazda MSK Kvarnvingarna 16 7 5 4
65 Elias Sälgström Volvo SMK Hedemora 6 3 3 0B
64 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 16 4 5 7
63 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 13 5 4 4
3 Linus Nygren Volvo Borlänge MK 10 0SB 5 5
59 Rasmus Wass Volvo MK Kopparberg Mekonomen Bilverkstad i Ludvika 3 3 0B
10
2 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 3 0B 0B 3
6 Totto Höök Volvo Hällefors MK Team Bjuhrs Bil AB 19 5 7 7
10 Robin Granfors Saab Eskilstuna MK 12 0SB 5 7
12 Gunnar Helghe Saab Säters MK 6 3 3
33 Daniel Albinsson Volvo Fredriksberg MK 9 4 5 0SB
53 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 14 7 2 5
11
5 Ewelina Göransson Nissan Västra Östergötlands MK 11 5 4 2
17 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 8 3 2 3
22 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 9 4 3 2
31 Kent Andersson Volvo MS Umeå 14 7 0S 7
41 Mats Myrberg Saab Ludvika MS OPUSBILPROVNING.SE 14 3 7 4
42 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0 0B
12
62 Jan Daniels Skoda Siljan Bilracing Klubb 2 0B 2
9 Johan Hägg Opel Ånge MK 5 3V 0S 2
27 Alexander Einarsson Volvo Malungs MK 3 1 1 1
28 Peter Sandow Saab Umeå Automobil Klubb 17 7 7 3
30 Hampus Johansson Opel SMK Valdemarsvik Bulk & Containerfrakt Motorsport Team 13 5 4 4
50 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 3 4
13
1 Niklas Lundmark Volvo Borlänge MK 7 0B 2 5
19 Josefina Stigsson Opel Kristianstad Frc BARUM RACING 11 4 7 0SB
26 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 5 2 3 0B
40 Linnéa Lindberg Subaru SMK Dala Falun 7 3 1 3
49 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 7 7 0EB
56 Andreas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 9 5 0SV 4
14
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 5 4V 7
14 Leif Björn Citroen Fredriksbergs MK 10 1 4 5
16 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 19 7 5 7
37 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK 11 4 3 4
45 Peter Eriksson Opel Sunnsjö MK DA Transport AB Grängesberg 7 4 3
46 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 6 2 2 2
15
61 Pierre Oskarsson Fiat MSK Kvarnvingarna 8 3 3 2
4 Rickard Andersson Volvo Eskilstuna MK 12 0SB 7 5
18 Henrik Carlsson Saab Finnskoga MK 8 4 4 0EB
24 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 5 0B 0EB
29 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 4 5
47 Marcus Dufström Saab Grangärde RRC 0 0B
16
34 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 8 2 4 2
36 Emil ”Totte” Gustafsson Saab Ludvika MS 13 7 2 4
44 Anna Ekehov Volvo Fredriksbergs MK OPUSBILPROVNING.SE 8 3 5 0B
48 Robert Aspman Saab Borlänge MK 0 0EB 0B
51 Magnus Wislander Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 15 5 5 5
54 Pontus Engberg Volvo NMK Namdal 12 4 1 7
17
11 Inge Samuelsson Saab SMK Hedemora 12 0S 7 5
13 Tommy Sandberg Volvo Sunnansjö MK 10 3 0B 7
25 Tobias Svärd Saab MK Orion 15 7 5 3
39 Patrik Turner Saab Borlänge MK 11 5 3 3
52 Mikael Åström Volvo MK Ramunder 7 0SB 7 0SB
55 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 3 4