Folkrace Bogeringen 2021 (Ulricehamns MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
211 Björn Damberg Opel Jönköping 15 3 7 5
213 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 14 4 5 5
215 Eddie Olsson Volvo Orust Bilsportklubb 15 3 7 5
221 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 16 5 7 4
230 Linda Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 15 3 5 7
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
2
B
204 Daniel Klang Peugeot Skövde MK 16 4 5 7
225 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 16 5 4 7
227 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 17 7 5 5
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
247 Mattias Reinholdsson Skoda Varbergs MK 17 7 5 5
249 Max Hartikka Saab Alingsås MK 16 5 4 7
6
A
206 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 19 7 5 7
208 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 19 7 7 5
209 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
226 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 19 5 7 7
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
248 Stefan Danielsson Saab Varbergs MK 18 7 7 4

Omgång:3

1
203 Jerry Göransson Mazda V:A Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 8 4 4 0EB
208 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 19 7 7 5
216 Tom Johansson Volvo Alingsås MK 7 1 2 4
225 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 16 5 4 7
241 Robin Danielsson Saab Varbergs MK 10 4 3 3
2
207 Dennis Andersson Volvo Vara MK 7 3 2 2
215 Eddie Olsson Volvo Orust Bilsportklubb 15 3 7 5
221 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 16 5 7 4
228 Daniel Josefsson Ford Fjärås MK 6 1 2 3
235 Rickard Carlsson Saab Ulricehamns MK 9 5 4 0S
249 Max Hartikka Saab Alingsås MK 16 5 4 7
3
209 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
212 Gustav Martinsson Mercedes Orust Bilsportklubb 7 0B 3 4
214 Patrik Dalmans Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med canser 8 2 4 2
227 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 17 7 5 5
236 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 5 1 1 3
4
201 Oscar Åkerblad Volvo Fjärås MK 10 3 4 3
211 Björn Damberg Opel Jönköping 15 3 7 5
217 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 7 0B 0B
230 Linda Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 15 3 5 7
232 Martin Blomgren Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 11 4 3 4
5
202 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 13 3 5 5
206 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 19 7 5 7
210 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 3 0S 1 2
231 Göran Axelsson Volvo Ljungby MK 5 2 2 1
243 Mattias Jonsson Saab Kulings MS 10 3 4 3
246 Jörgen Karlsson Saab Ljungby Motorklubb 10 3 3 4
6
213 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 14 4 5 5
222 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 11 4 0B 7
233 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 8 4 2 2
234 Magnus Samuelsson Saab Skene MS 7 2 2 3
248 Stefan Danielsson Saab Varbergs MK 18 7 7 4
7
226 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 19 5 7 7
229 Tim Kvist Volvo Skövde MK 4 2 2 0B
238 Erik Karlsson Volvo Vetlanda Rally Och Racing Club Team bbg 6 2 1 3
242 David Ljungberg Volvo Vetlanda RRC 6 1 3 2
247 Mattias Reinholdsson Skoda Varbergs MK 17 7 5 5
250 Filip Josefsson Volvo Fjärås MK 8 0S 4 4
8
204 Daniel Klang Peugeot Skövde MK 16 4 5 7
220 Tobias Johansson Ford Kullings MS 11 5 3 3
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
239 Peter Andersson Saab Skövde 14 5 5 4
240 Erik Berggren Opel Jönköpings Motorklubb 12 4 3 5V
251 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 9 5 3 1

Omgång:2

1
211 Björn Damberg Opel Jönköping 15 3 7 5
213 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 14 4 5 5
214 Patrik Dalmans Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med canser 8 2 4 2
216 Tom Johansson Volvo Alingsås MK 7 1 2 4
238 Erik Karlsson Volvo Vetlanda Rally Och Racing Club Team bbg 6 2 1 3
251 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 9 5 3 1
2
217 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 7 0B 0B
222 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 11 4 0B 7
226 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 19 5 7 7
239 Peter Andersson Saab Skövde 14 5 5 4
246 Jörgen Karlsson Saab Ljungby Motorklubb 10 3 3 4
249 Max Hartikka Saab Alingsås MK 16 5 4 7
3
204 Daniel Klang Peugeot Skövde MK 16 4 5 7
231 Göran Axelsson Volvo Ljungby MK 5 2 2 1
232 Martin Blomgren Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 11 4 3 4
248 Stefan Danielsson Saab Varbergs MK 18 7 7 4
250 Filip Josefsson Volvo Fjärås MK 8 0S 4 4
4
201 Oscar Åkerblad Volvo Fjärås MK 10 3 4 3
205 Johan Spindel Saab Sotenäs MK 0 0S 0B
206 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 19 7 5 7
221 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 16 5 7 4
234 Magnus Samuelsson Saab Skene MS 7 2 2 3
242 David Ljungberg Volvo Vetlanda RRC 6 1 3 2
5
202 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 13 3 5 5
233 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 8 4 2 2
235 Rickard Carlsson Saab Ulricehamns MK 9 5 4 0S
236 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 5 1 1 3
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
241 Robin Danielsson Saab Varbergs MK 10 4 3 3
6
203 Jerry Göransson Mazda V:A Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 8 4 4 0EB
210 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 3 0S 1 2
215 Eddie Olsson Volvo Orust Bilsportklubb 15 3 7 5
227 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 17 7 5 5
229 Tim Kvist Volvo Skövde MK 4 2 2 0B
240 Erik Berggren Opel Jönköpings Motorklubb 12 4 3 5V
7
208 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 19 7 7 5
212 Gustav Martinsson Mercedes Orust Bilsportklubb 7 0B 3 4
228 Daniel Josefsson Ford Fjärås MK 6 1 2 3
243 Mattias Jonsson Saab Kulings MS 10 3 4 3
247 Mattias Reinholdsson Skoda Varbergs MK 17 7 5 5
8
207 Dennis Andersson Volvo Vara MK 7 3 2 2
209 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
220 Tobias Johansson Ford Kullings MS 11 5 3 3
225 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 16 5 4 7
230 Linda Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 15 3 5 7

Omgång:1

1
216 Tom Johansson Volvo Alingsås MK 7 1 2 4
221 Martin Larsson Saab Ulricehamns MK 16 5 7 4
222 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 11 4 0B 7
229 Tim Kvist Volvo Skövde MK 4 2 2 0B
230 Linda Abrahamsson Saab Ulricehamns MK 15 3 5 7
237 Fredrik Rosén Saab MK Trophy 16 7 7 2
2
207 Dennis Andersson Volvo Vara MK 7 3 2 2
208 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 19 7 7 5
210 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 3 0S 1 2
232 Martin Blomgren Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 11 4 3 4
238 Erik Karlsson Volvo Vetlanda Rally Och Racing Club Team bbg 6 2 1 3
239 Peter Andersson Saab Skövde 14 5 5 4
3
205 Johan Spindel Saab Sotenäs MK 0 0S 0B
219 Ludwig Mann Volvo Mariestad MS 2 2
227 Oskar Karlsson Volvo Vimmerby MS 17 7 5 5
241 Robin Danielsson Saab Varbergs MK 10 4 3 3
243 Mattias Jonsson Saab Kulings MS 10 3 4 3
251 Oscar Arvidsson Saab Skövde MK 9 5 3 1
4
202 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 13 3 5 5
204 Daniel Klang Peugeot Skövde MK 16 4 5 7
209 Pontus Mejving Volkswagen Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
226 Joakim Stenström Saab Torslanda MK 19 5 7 7
228 Daniel Josefsson Ford Fjärås MK 6 1 2 3
234 Magnus Samuelsson Saab Skene MS 7 2 2 3
5
213 Kevin Thor Saab Ulricehamns MK 14 4 5 5
215 Eddie Olsson Volvo Orust Bilsportklubb 15 3 7 5
217 Filip Larsson Saab Varbergs MK 7 7 0B 0B
225 Fredrik Johansson Saab Fjärås MK 16 5 4 7
231 Göran Axelsson Volvo Ljungby MK 5 2 2 1
236 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 5 1 1 3
6
214 Patrik Dalmans Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med canser 8 2 4 2
235 Rickard Carlsson Saab Ulricehamns MK 9 5 4 0S
240 Erik Berggren Opel Jönköpings Motorklubb 12 4 3 5V
242 David Ljungberg Volvo Vetlanda RRC 6 1 3 2
246 Jörgen Karlsson Saab Ljungby Motorklubb 10 3 3 4
248 Stefan Danielsson Saab Varbergs MK 18 7 7 4
7
201 Oscar Åkerblad Volvo Fjärås MK 10 3 4 3
203 Jerry Göransson Mazda V:A Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 8 4 4 0EB
245 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 0 0B
247 Mattias Reinholdsson Skoda Varbergs MK 17 7 5 5
249 Max Hartikka Saab Alingsås MK 16 5 4 7
8
206 Joakim Fredman Volkswagen Kinds MK 19 7 5 7
211 Björn Damberg Opel Jönköping 15 3 7 5
212 Gustav Martinsson Mercedes Orust Bilsportklubb 7 0B 3 4
220 Tobias Johansson Ford Kullings MS 11 5 3 3
233 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 8 4 2 2
250 Filip Josefsson Volvo Fjärås MK 8 0S 4 4

Omgång:Final

3
A
302 Max Bjerstedt Renault Jönköpings MK BARUM RACING 16 4 7 5
303 Thea Johansson Volvo Kullings MS 14 5 4 5
304 Arvid Hellstrand Opel Ulricehamn 16 7 5 4
305 Gustav Olausson Volvo Fjärås MK 12 4 4 4
306 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 21 7 7 7
307 William Abrahamsson Josefsson Saab Ulricehamn 17 5 5 7

Omgång:3

9
302 Max Bjerstedt Renault Jönköpings MK BARUM RACING 16 4 7 5
304 Arvid Hellstrand Opel Ulricehamn 16 7 5 4
307 William Abrahamsson Josefsson Saab Ulricehamn 17 5 5 7
10
301 Simon Angbo Volvo Orust Bilsportklubb 0 0B 0EB 0EB
303 Thea Johansson Volvo Kullings MS 14 5 4 5
305 Gustav Olausson Volvo Fjärås MK 12 4 4 4
306 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 21 7 7 7

Omgång:2

9
305 Gustav Olausson Volvo Fjärås MK 12 4 4 4
306 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 21 7 7 7
307 William Abrahamsson Josefsson Saab Ulricehamn 17 5 5 7
10
301 Simon Angbo Volvo Orust Bilsportklubb 0 0B 0EB 0EB
302 Max Bjerstedt Renault Jönköpings MK BARUM RACING 16 4 7 5
303 Thea Johansson Volvo Kullings MS 14 5 4 5
304 Arvid Hellstrand Opel Ulricehamn 16 7 5 4

Omgång:1

9
301 Simon Angbo Volvo Orust Bilsportklubb 0 0B 0EB 0EB
302 Max Bjerstedt Renault Jönköpings MK BARUM RACING 16 4 7 5
306 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 21 7 7 7
307 William Abrahamsson Josefsson Saab Ulricehamn 17 5 5 7
10
303 Thea Johansson Volvo Kullings MS 14 5 4 5
304 Arvid Hellstrand Opel Ulricehamn 16 7 5 4
305 Gustav Olausson Volvo Fjärås MK 12 4 4 4

Omgång:Final

4
A
1 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 15 5 5 5
5 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 13 4 4 5
8 Linda Björklund Volkswagen Kinds MK Hejdu Hejdu Racing 14 0B 7 7
11 Alice Wass Saab Vara MK 17 7 7 3
12 Ebba Johansson Saab Skövde MK 19 7 5 7
13 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 19 5 7 7

Omgång:3

11
3 Matilda Willadsen Nissan Tomelilla MK 9 4 3 2
5 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 13 4 4 5
11 Alice Wass Saab Vara MK 17 7 7 3
12 Ebba Johansson Saab Skövde MK 19 7 5 7
14 Linnea Borg Gustavsson Volvo Skövde MK 11 3 4 4
12
2 Josefine Möller Skoda Varbergs Motorklubb 10 3 3 4
4 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 12 7 0EB 5
6 Michelle Nilsson Volvo Vara MK 4 2 0EB 2
9 Anneli Fransson Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med cancer 12 4 5 3
13 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 19 5 7 7
13
1 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 15 5 5 5
7 Carina Björk Volvo Falköpings MK 5 2 3 0EB
8 Linda Björklund Volkswagen Kinds MK Hejdu Hejdu Racing 14 0B 7 7
10 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 13 5 4 4

Omgång:2

11
2 Josefine Möller Skoda Varbergs Motorklubb 10 3 3 4
4 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 12 7 0EB 5
5 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 13 4 4 5
8 Linda Björklund Volkswagen Kinds MK Hejdu Hejdu Racing 14 0B 7 7
12 Ebba Johansson Saab Skövde MK 19 7 5 7
12
1 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 15 5 5 5
6 Michelle Nilsson Volvo Vara MK 4 2 0EB 2
7 Carina Björk Volvo Falköpings MK 5 2 3 0EB
13 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 19 5 7 7
14 Linnea Borg Gustavsson Volvo Skövde MK 11 3 4 4
13
3 Matilda Willadsen Nissan Tomelilla MK 9 4 3 2
9 Anneli Fransson Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med cancer 12 4 5 3
10 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 13 5 4 4
11 Alice Wass Saab Vara MK 17 7 7 3

Omgång:1

11
3 Matilda Willadsen Nissan Tomelilla MK 9 4 3 2
4 Josefine Hedén Saab Alingsås MK 12 7 0EB 5
6 Michelle Nilsson Volvo Vara MK 4 2 0EB 2
10 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 13 5 4 4
14 Linnea Borg Gustavsson Volvo Skövde MK 11 3 4 4
12
2 Josefine Möller Skoda Varbergs Motorklubb 10 3 3 4
5 Johanna Hedlund Saab Ulricehamns MK 13 4 4 5
7 Carina Björk Volvo Falköpings MK 5 2 3 0EB
11 Alice Wass Saab Vara MK 17 7 7 3
13 Ewelina Göransson Mazda Västra Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 19 5 7 7
13
1 Mariah Blixth Volvo Målilla MK 15 5 5 5
8 Linda Björklund Volkswagen Kinds MK Hejdu Hejdu Racing 14 0B 7 7
9 Anneli Fransson Volvo Målilla MK PF Motorsport för barn med cancer 12 4 5 3
12 Ebba Johansson Saab Skövde MK 19 7 5 7

Omgång:Final

5
A
401 Johan Söderberg Volkswagen Fjärås MK 17 5 5 7
402 Joakim Söderberg Opel MK Falckon 17 5 7 5
404 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 12 3 5 4
406 Kenth Larsson Opel Tibro MK 13 4 7 2
408 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 16 7 4 5
409 Jim Johansson Ford Kullings MS 17 7 3 7

Omgång:3

14
402 Joakim Söderberg Opel MK Falckon 17 5 7 5
403 Sonny Andersson Saab Fjärås MK 7 3 0S 4
405 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 0 0B 0EB 0EB
409 Jim Johansson Ford Kullings MS 17 7 3 7
15
401 Johan Söderberg Volkswagen Fjärås MK 17 5 5 7
404 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 12 3 5 4
406 Kenth Larsson Opel Tibro MK 13 4 7 2
407 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 11 4 4 3
408 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 16 7 4 5

Omgång:2

14
401 Johan Söderberg Volkswagen Fjärås MK 17 5 5 7
402 Joakim Söderberg Opel MK Falckon 17 5 7 5
408 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 16 7 4 5
409 Jim Johansson Ford Kullings MS 17 7 3 7
15
403 Sonny Andersson Saab Fjärås MK 7 3 0S 4
404 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 12 3 5 4
405 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 0 0B 0EB 0EB
406 Kenth Larsson Opel Tibro MK 13 4 7 2
407 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 11 4 4 3

Omgång:1

14
401 Johan Söderberg Volkswagen Fjärås MK 17 5 5 7
404 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 12 3 5 4
405 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 0 0B 0EB 0EB
406 Kenth Larsson Opel Tibro MK 13 4 7 2
409 Jim Johansson Ford Kullings MS 17 7 3 7
15
402 Joakim Söderberg Opel MK Falckon 17 5 7 5
403 Sonny Andersson Saab Fjärås MK 7 3 0S 4
407 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 11 4 4 3
408 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 16 7 4 5