Final MittMedia Cup (Ljusdals MS)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

3
C
204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 11 2 4 0B 5
208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 8 5 3 0B 0EB
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 2 0B 3 3
216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 14 3 2 5 4
218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 14 4 2 3 5
6
B
203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 17 4 2 1 10
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 7 5 7 0B
213 Emma Welin Honda Rasbo MK 17 3 3 4 7
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5
217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 17 3 4 3 7
9
A
202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 26 5 4 7 10
205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 5 5 4V
207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 25 1 7V 7 10
210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 20 5 7 5V 3
211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 25 7 7 4 7
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5

Omgång:4

1
204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 11 2 4 0B 5
207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 25 1 7V 7 10
208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 8 5 3 0B 0EB
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
213 Emma Welin Honda Rasbo MK 17 3 3 4 7
2
202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 26 5 4 7 10
205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 5 5 4V
206 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 0B 0B 4 0B
210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 20 5 7 5V 3
211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 25 7 7 4 7
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5
3
203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 17 4 2 1 10
212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 2 0B 3 3
201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 7 5 7 0B
216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 14 3 2 5 4
217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 17 3 4 3 7
218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 14 4 2 3 5

Omgång:3

1
205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 5 5 4V
208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 8 5 3 0B 0EB
201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 7 5 7 0B
213 Emma Welin Honda Rasbo MK 17 3 3 4 7
218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 14 4 2 3 5
2
202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 26 5 4 7 10
204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 11 2 4 0B 5
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 25 7 7 4 7
216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 14 3 2 5 4
217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 17 3 4 3 7
3
203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 17 4 2 1 10
206 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 0B 0B 4 0B
207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 25 1 7V 7 10
210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 20 5 7 5V 3
212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 2 0B 3 3
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5

Omgång:2

1
203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 17 4 2 1 10
204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 11 2 4 0B 5
211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 25 7 7 4 7
213 Emma Welin Honda Rasbo MK 17 3 3 4 7
214 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0 0B 0EB
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5
2
205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 5 5 4V
206 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 0B 0B 4 0B
207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 25 1 7V 7 10
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 17 3 4 3 7
218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 14 4 2 3 5
3
202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 26 5 4 7 10
208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 8 5 3 0B 0EB
210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 20 5 7 5V 3
212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 2 0B 3 3
201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 7 5 7 0B
216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 14 3 2 5 4

Omgång:1

1
202 Maja Gradin Mitsubishi Ånge MK MK 26 5 4 7 10
205 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 5 5 4V
209 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 1 3 0S 4
212 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 2 0B 3 3
213 Emma Welin Honda Rasbo MK 17 3 3 4 7
215 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 16 4 5 2 5
2
206 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 4 0B 0B 4 0B
208 Johanna Svedberg Opel Ljusdals MS Ljusdals Bildelar Motorsport 8 5 3 0B 0EB
211 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 25 7 7 4 7
214 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0 0B 0EB
216 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 14 3 2 5 4
218 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 14 4 2 3 5
3
203 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 17 4 2 1 10
204 Johnny Treseng Volvo Fredriksbergs MK 11 2 4 0B 5
207 Gunnar Helghe Saab Säters MK 25 1 7V 7 10
210 Ricky Turner Saab Borlänge MK 20 5 7 5V 3
201 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 7 5 7 0B
217 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 17 3 4 3 7

Omgång:Final

4
C
108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 12 3 0B 5 4
110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 15 3 4 3 5
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 12 1 4 4TJ 3
123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 12 2 2 4 4
122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 13 3 3 0B 7
7
B
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 4 5 4 5
101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 5 5 6J 4
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 22 4 5 3 10
117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 21 7 4 0B 10
10
A
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 24 5 5 7 7
107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 24 7 7 3 7
112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 5 7 4 7
113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 24 7 7V 0S 10
118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 28 4 7 7 10

Omgång:4

4
106 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 12 5 2 5 0S
109 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 5 2 3 0TB 0S
110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 15 3 4 3 5
116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 22 4 5 3 10
119 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 6 2 0B 4 0B
122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 13 3 3 0B 7
5
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 5 5 6J 4
104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 24 5 5 7 7
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 21 7 4 0B 10
6
108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 12 3 0B 5 4
112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 5 7 4 7
113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 24 7 7V 0S 10
114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 2 0B 3 5
121 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 6 3 3 0B 0EB
7
103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 4 5 4 5
107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 24 7 7 3 7
118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 28 4 7 7 10
120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 12 1 4 4TJ 3
123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 12 2 2 4 4

Omgång:3

4
109 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 5 2 3 0TB 0S
114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 2 0B 3 5
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 21 7 4 0B 10
118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 28 4 7 7 10
123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 12 2 2 4 4
5
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 24 7 7 3 7
108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 12 3 0B 5 4
112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 5 7 4 7
122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 13 3 3 0B 7
6
103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 4 5 4 5
104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 24 5 5 7 7
106 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 12 5 2 5 0S
116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 22 4 5 3 10
121 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 6 3 3 0B 0EB
7
101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 5 5 6J 4
110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 15 3 4 3 5
113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 24 7 7V 0S 10
120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 12 1 4 4TJ 3
119 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 6 2 0B 4 0B

Omgång:2

4
103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 4 5 4 5
106 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 12 5 2 5 0S
111 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK JBD 0 0EB 0EB
113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 24 7 7V 0S 10
117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 21 7 4 0B 10
122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 13 3 3 0B 7
5
104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 24 5 5 7 7
109 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 5 2 3 0TB 0S
110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 15 3 4 3 5
112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 5 7 4 7
123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 12 2 2 4 4
6
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 12 3 0B 5 4
114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 2 0B 3 5
116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 22 4 5 3 10
118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 28 4 7 7 10
120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 12 1 4 4TJ 3
7
101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 5 5 6J 4
107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 24 7 7 3 7
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
121 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 6 3 3 0B 0EB
119 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 6 2 0B 4 0B

Omgång:1

4
103 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 4 5 4 5
104 Isac Åkervall Saab Ånge MK MK Mitt Sverige Transport & Logistik AB 24 5 5 7 7
108 Jesper Eriksson Saab SMK Söderhamn Team JonJons 12 3 0B 5 4
109 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 5 2 3 0TB 0S
115 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 16 7 4 5 0B
120 Josefine Vallin Volkswagen Hede MK 12 1 4 4TJ 3
5
102 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 16 4 0S 7 5
106 Nora Lindqvist Saab SMK Hälsinge 12 5 2 5 0S
107 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 24 7 7 3 7
110 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 15 3 4 3 5
111 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK JBD 0 0EB 0EB
114 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 10 2 0B 3 5
6
112 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 5 7 4 7
117 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 21 7 4 0B 10
118 Emil Lagergren Saab Borlänge MK 28 4 7 7 10
121 Agnes Gradin Opel Ånge MK MK 6 3 3 0B 0EB
119 Philip Eriksson Saab SMK Hälsimge 6 2 0B 4 0B
7
101 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 5 5 6J 4
113 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 24 7 7V 0S 10
116 Emelie Höök Saab Hällefors Motorklubb Bjuhrs Bil AB 22 4 5 3 10
123 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 12 2 2 4 4
122 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 13 3 3 0B 7

Omgång:Final

1
E
2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 11 2 0B 4 5
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 12 0B 3 4 5
17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 14 4 4 2 4
1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 13 5 5 3 0B
18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 13 3 4 1 5
2
D
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 16 2 2 5 7
24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 16 4V 3 4 5
27 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 7 5 1 4
32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 15 4 5 3 3V
5
C
5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 20 4 4 2 10
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 19 5 4 5 5
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 7 7 3 3
19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
8
B
3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 22 5 5 2 10
14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 23 1 7 5 10
16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 21 2J 5 7 7
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7
34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 23 7 1 5 10
11
A
20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 24 5 7 5 7
25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 26 5 7 7 7
26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 24 7 7 7 3
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7
31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 27 3 7 7 10
36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 25 3 5 7 10

Omgång:4

8
2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 11 2 0B 4 5
5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 20 4 4 2 10
12 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 7 1 2 1 3
25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 26 5 7 7 7
27 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 7 5 1 4
30 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 4 0B 0B 0EB
9
15 Tommy Hysing Renault SMK Dala 5 3 2 0B 0EB
16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 21 2J 5 7 7
17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 14 4 4 2 4
18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 13 3 4 1 5
31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 27 3 7 7 10
32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 15 4 5 3 3V
10
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 24 7 7 7 3
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7
36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 25 3 5 7 10
22 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 2 2 3 2
11
3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 22 5 5 2 10
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 19 5 4 5 5
13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 7 7 3 3
20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 24 5 7 5 7
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
12
11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 12 0B 3 4 5
14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 23 1 7 5 10
19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
33 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 4 1 3 0B 0EB
4 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 11 2 3 2 4
13
7 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 3 0B 3 0B 0EB
10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 16 2 2 5 7
1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 13 5 5 3 0B
24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 16 4V 3 4 5
34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 23 7 1 5 10
35 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 2 2 0EB 0EB 0EB

Omgång:3

8
5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 20 4 4 2 10
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 7 7 3 3
14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 23 1 7 5 10
27 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 7 5 1 4
31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 27 3 7 7 10
9
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
12 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 7 1 2 1 3
16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 21 2J 5 7 7
20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 24 5 7 5 7
24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 16 4V 3 4 5
4 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 11 2 3 2 4
10
3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 22 5 5 2 10
11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 12 0B 3 4 5
18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 13 3 4 1 5
26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 24 7 7 7 3
32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 15 4 5 3 3V
34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 23 7 1 5 10
11
17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 14 4 4 2 4
1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 13 5 5 3 0B
19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
30 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 4 0B 0B 0EB
36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 25 3 5 7 10
12
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 19 5 4 5 5
15 Tommy Hysing Renault SMK Dala 5 3 2 0B 0EB
25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 26 5 7 7 7
33 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 4 1 3 0B 0EB
35 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 2 2 0EB 0EB 0EB
13
2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 11 2 0B 4 5
7 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 3 0B 3 0B 0EB
10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 16 2 2 5 7
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7
29 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT TrafikCenter i Dalarna 1 1 0EB 0EB
22 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 2 2 3 2

Omgång:2

8
2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 11 2 0B 4 5
13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 7 7 3 3
18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 13 3 4 1 5
35 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 2 2 0EB 0EB 0EB
36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 25 3 5 7 10
4 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 11 2 3 2 4
9
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 16 2 2 5 7
14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 23 1 7 5 10
21 Tobias Svärd Saab MK Orion 0 0EB 0EB
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
27 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 7 5 1 4
10
3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 22 5 5 2 10
12 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 7 1 2 1 3
17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 14 4 4 2 4
26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 24 7 7 7 3
29 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT TrafikCenter i Dalarna 1 1 0EB 0EB
33 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 4 1 3 0B 0EB
11
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 21 2J 5 7 7
19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 16 4V 3 4 5
25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 26 5 7 7 7
34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 23 7 1 5 10
12
7 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 3 0B 3 0B 0EB
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 19 5 4 5 5
30 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 4 0B 0B 0EB
31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 27 3 7 7 10
32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 15 4 5 3 3V
22 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 2 2 3 2
13
5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 20 4 4 2 10
11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 12 0B 3 4 5
15 Tommy Hysing Renault SMK Dala 5 3 2 0B 0EB
1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 13 5 5 3 0B
20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 24 5 7 5 7
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7

Omgång:1

8
6 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 3 3 3 4
7 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 3 0B 3 0B 0EB
11 Casper Falk Saab SMK Gävle Team Hermanboda 12 0B 3 4 5
13 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 20 7 7 3 3
17 Emil Totte Gustafsson Opel Ludvika MS Mitt Sverige Transport & Logistik AB 14 4 4 2 4
25 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 26 5 7 7 7
9
9 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 16 5 2 4 5
15 Tommy Hysing Renault SMK Dala 5 3 2 0B 0EB
23 Henke Palm Opel Ilsbo MK 20 7 4 5 4V
29 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT TrafikCenter i Dalarna 1 1 0EB 0EB
32 Jakob Röstberg Volvo Bollnäs MK 15 4 5 3 3V
4 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 11 2 3 2 4
10
2 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 11 2 0B 4 5
19 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
20 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 24 5 7 5 7
21 Tobias Svärd Saab MK Orion 0 0EB 0EB
26 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 24 7 7 7 3
31 Dahn Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall Team Downlake 27 3 7 7 10
11
1 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 13 5 5 3 0B
18 Niclas Gustafsson Opel Hamre MK 13 3 4 1 5
24 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 16 4V 3 4 5
27 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 7 5 1 4
33 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 4 1 3 0B 0EB
22 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 2 2 3 2
12
5 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT SUNDGRENS ÅKERI AB 20 4 4 2 10
8 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 19 5 4 5 5
10 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 16 2 2 5 7
12 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 7 1 2 1 3
34 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Teamsvartflagg 23 7 1 5 10
36 Micke Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 25 3 5 7 10
13
3 Stefan Olsson Volvo Mora MK 22 5 5 2 10
14 Andreas Jonsson Opel SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 23 1 7 5 10
16 Niklas Palm Saab Ilsbo MK Team Palm 21 2J 5 7 7
28 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 21 7 1 6J 7
30 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 4 0B 0B 0EB
35 Henrik Hamberg Audi Hede MK HP-Motor 2 2 0EB 0EB 0EB