Bjärnum Stålprodukter-racet (Hästveda FRC)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:4

33
305 Cedrik Nilsson Saab Kristianstad FRC Team Graneborg 12 7 0S 5 0B
301 Celina Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 15 3 5 3 4
302 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 19 4 4 4 7
304 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 4 3 5 5
34
306 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC 28 7 7 7 7
307 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil&Maskin Degeberga 24 5 7 7 5
303 Max Bjerstedt Alfa Romeo Jönköpings MK BARUM RACING 18 5 5 4 4

Omgång:3

23
307 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil&Maskin Degeberga 24 5 7 7 5
302 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 19 4 4 4 7
304 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 4 3 5 5
24
306 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC 28 7 7 7 7
305 Cedrik Nilsson Saab Kristianstad FRC Team Graneborg 12 7 0S 5 0B
301 Celina Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 15 3 5 3 4
303 Max Bjerstedt Alfa Romeo Jönköpings MK BARUM RACING 18 5 5 4 4

Omgång:2

12
307 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil&Maskin Degeberga 24 5 7 7 5
305 Cedrik Nilsson Saab Kristianstad FRC Team Graneborg 12 7 0S 5 0B
301 Celina Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 15 3 5 3 4
13
306 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC 28 7 7 7 7
302 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 19 4 4 4 7
303 Max Bjerstedt Alfa Romeo Jönköpings MK BARUM RACING 18 5 5 4 4
304 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 4 3 5 5

Omgång:1

1
306 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC 28 7 7 7 7
307 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil&Maskin Degeberga 24 5 7 7 5
301 Celina Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 15 3 5 3 4
304 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 4 3 5 5
2
305 Cedrik Nilsson Saab Kristianstad FRC Team Graneborg 12 7 0S 5 0B
302 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 19 4 4 4 7
303 Max Bjerstedt Alfa Romeo Jönköpings MK BARUM RACING 18 5 5 4 4

Omgång:Final

2
B
609 Emelie Persson Opel Svedala MK 8 4 4 0B
5
A
601 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 15 7 5 3
603 Lindha Borg Peugeot Kristianstad Frc 19 5 7 7
604 Emily Borgström Volvo Krfrc 11 3 3 5
606 Fatima Anderberg Volvo Kfrc 7 3 4 0S
607 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
608 Caroline Tillgren Ford Christianstad Rc Barum racing 19 5 7V 7

Omgång:3

25
603 Lindha Borg Peugeot Kristianstad Frc 19 5 7 7
604 Emily Borgström Volvo Krfrc 11 3 3 5
606 Fatima Anderberg Volvo Kfrc 7 3 4 0S
609 Emelie Persson Opel Svedala MK 8 4 4 0B
26
601 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 15 7 5 3
605 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 3 4
607 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
608 Caroline Tillgren Ford Christianstad Rc Barum racing 19 5 7V 7

Omgång:2

14
604 Emily Borgström Volvo Krfrc 11 3 3 5
606 Fatima Anderberg Volvo Kfrc 7 3 4 0S
607 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
608 Caroline Tillgren Ford Christianstad Rc Barum racing 19 5 7V 7
15
601 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 15 7 5 3
603 Lindha Borg Peugeot Kristianstad Frc 19 5 7 7
605 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 3 4
609 Emelie Persson Opel Svedala MK 8 4 4 0B

Omgång:1

3
603 Lindha Borg Peugeot Kristianstad Frc 19 5 7 7
604 Emily Borgström Volvo Krfrc 11 3 3 5
605 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 3 4
607 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
4
601 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 15 7 5 3
606 Fatima Anderberg Volvo Kfrc 7 3 4 0S
608 Caroline Tillgren Ford Christianstad Rc Barum racing 19 5 7V 7
609 Emelie Persson Opel Svedala MK 8 4 4 0B

Omgång:Final

1
D
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
7 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 10 3 2 5
9 Mats Olsson Volvo Trelleborg MK 11 4 5 2
11 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 12 5 4 3
19 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 11 2 4 5
28 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 11 4 3 4
3
C
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
42 Anders Larsson Opel Eslövs MK 12 2 5 5
3 Michael Johansson Saab Jönköping MK BARUMRACING 13 4 5 4
15 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 12 0S 5 7
18 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 12 3 5 4
29 Rasmus Sörliden Saab Christianstad Rc BARUM RACING 13 4 4 5
4
B
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
41 Per-Erik Larsson Tomelilla MK Team Graneborg 15 4 7 4
8 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
17 Tony Persson Opel Simrishamns MK 15 7 4 4
32 Michael Sörensen Saab Smkhelsingborg Team Rallysaft 14 7 7 0B
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 5 7 3
6
A
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 21 7 7 7
20 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
24 Christoffer Gudmundson Opel Christianstad Racingclub BARUM RACING 21 7 7 7
27 Björn Olofsson Volvo Älvbygdens MK 17 5 7 5
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 5 7 3
36 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 4 4 7

Omgång:3

27
39 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 8 2 2 4
11 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 12 5 4 3
21 Åke Andersson Saab Haninge MK 4 4 0EB
24 Christoffer Gudmundson Opel Christianstad Racingclub BARUM RACING 21 7 7 7
29 Rasmus Sörliden Saab Christianstad Rc BARUM RACING 13 4 4 5
33 Conny Jönsson Saab Hästveda Frc 7 3 2 2
28
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
4 Joakim Hallengren Volvo SMK Helsingborg Barum Racing 9 5 3 1
9 Mats Olsson Volvo Trelleborg MK 11 4 5 2
20 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
28 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 11 4 3 4
30 Josefina Stigsson Opel Christianstads Rc BARUM RACING 17
29
2 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 0 0B 0TB 0EB
7 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 10 3 2 5
8 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
13 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 5 5 0B
18 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 12 3 5 4
23 Christian Pedersen Opel Christianstads Rc BARUM RACING 6 3 3 0B
30
42 Anders Larsson Opel Eslövs MK 12 2 5 5
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 21 7 7 7
3 Michael Johansson Saab Jönköping MK BARUMRACING 13 4 5 4
16 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 5 5 0B 0EB
32 Michael Sörensen Saab Smkhelsingborg Team Rallysaft 14 7 7 0B
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 5 7 3
31
10 Marcus Berg Opel Robertsfors MS 7 3 4 0S
17 Tony Persson Opel Simrishamns MK 15 7 4 4
19 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 11 2 4 5
36 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 4 4 7
37 Oscar Olsson Opel Laholms MK 2 2 0B 0EB
32
40 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 8 2 3 3
41 Per-Erik Larsson Tomelilla MK Team Graneborg 15 4 7 4
15 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 12 0S 5 7
27 Björn Olofsson Volvo Älvbygdens MK 17 5 7 5
31 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 5 0B 3 2

Omgång:2

16
8 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
12 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 7 7 0B
30 Josefina Stigsson Opel Christianstads Rc BARUM RACING 17
32 Michael Sörensen Saab Smkhelsingborg Team Rallysaft 14 7 7 0B
17
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
7 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 10 3 2 5
15 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 12 0S 5 7
29 Rasmus Sörliden Saab Christianstad Rc BARUM RACING 13 4 4 5
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 5 7 3
18
41 Per-Erik Larsson Tomelilla MK Team Graneborg 15 4 7 4
13 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 5 5 0B
16 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 5 5 0B 0EB
19 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 11 2 4 5
28 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 11 4 3 4
19
42 Anders Larsson Opel Eslövs MK 12 2 5 5
17 Tony Persson Opel Simrishamns MK 15 7 4 4
20 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
31 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 5 0B 3 2
33 Conny Jönsson Saab Hästveda Frc 7 3 2 2
20
3 Michael Johansson Saab Jönköping MK BARUMRACING 13 4 5 4
10 Marcus Berg Opel Robertsfors MS 7 3 4 0S
23 Christian Pedersen Opel Christianstads Rc BARUM RACING 6 3 3 0B
24 Christoffer Gudmundson Opel Christianstad Racingclub BARUM RACING 21 7 7 7
21
4 Joakim Hallengren Volvo SMK Helsingborg Barum Racing 9 5 3 1
11 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 12 5 4 3
18 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 12 3 5 4
27 Björn Olofsson Volvo Älvbygdens MK 17 5 7 5
37 Oscar Olsson Opel Laholms MK 2 2 0B 0EB
22
39 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 8 2 2 4
40 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 8 2 3 3
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 21 7 7 7
2 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 0 0B 0TB 0EB
9 Mats Olsson Volvo Trelleborg MK 11 4 5 2
36 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 4 4 7

Omgång:1

5
40 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 8 2 3 3
7 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 10 3 2 5
16 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 5 5 0B 0EB
21 Åke Andersson Saab Haninge MK 4 4 0EB
26 Joakim Haak Opel Hästveda Frc 1 1
30 Josefina Stigsson Opel Christianstads Rc BARUM RACING 17
6
39 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 8 2 2 4
41 Per-Erik Larsson Tomelilla MK Team Graneborg 15 4 7 4
8 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
20 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 5 7 3
7
44 Martin Anderberg Ford Hästveda FRC 11 5 3 3
42 Anders Larsson Opel Eslövs MK 12 2 5 5
14 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 0 0B
18 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 12 3 5 4
24 Christoffer Gudmundson Opel Christianstad Racingclub BARUM RACING 21 7 7 7
36 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 4 4 7
8
2 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 0 0B 0TB 0EB
3 Michael Johansson Saab Jönköping MK BARUMRACING 13 4 5 4
4 Joakim Hallengren Volvo SMK Helsingborg Barum Racing 9 5 3 1
15 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 12 0S 5 7
17 Tony Persson Opel Simrishamns MK 15 7 4 4
9
9 Mats Olsson Volvo Trelleborg MK 11 4 5 2
13 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 5 5 0B
32 Michael Sörensen Saab Smkhelsingborg Team Rallysaft 14 7 7 0B
33 Conny Jönsson Saab Hästveda Frc 7 3 2 2
37 Oscar Olsson Opel Laholms MK 2 2 0B 0EB
10
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 21 7 7 7
19 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 11 2 4 5
23 Christian Pedersen Opel Christianstads Rc BARUM RACING 6 3 3 0B
27 Björn Olofsson Volvo Älvbygdens MK 17 5 7 5
29 Rasmus Sörliden Saab Christianstad Rc BARUM RACING 13 4 4 5
11
10 Marcus Berg Opel Robertsfors MS 7 3 4 0S
11 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 12 5 4 3
12 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 7 7 0B
28 Sara Leise Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 11 4 3 4
31 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 5 0B 3 2