SommarRacet 2021 (Kristianstads FRC)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

55
B
2 Andreas Toll Peugeot Kfrc 13 5 4 4
9 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 3 4 4
11 Hugo Verner Peugeot Asarums MS 11 2 4 5
14 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 11 2 5 4
20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 13 4 5 4
21 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 13 4 4 5
58
A
4 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 19 5 7 7
8 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 21 7 7 7
12 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 7 5 7
13 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 17 7 3 7
16 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 19 7 7 5
20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 13 4 5 4

Omgång:3

37
1 Adam Grahn Volkswagen Simrishamnsmotorklubb Bil & maskin Degeberga AB 10 4 3 3
6 Erik Nilsson Volvo SMK Helsingborg 6 3 3 0TB
13 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 17 7 3 7
20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 13 4 5 4
21 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 13 4 4 5
38
2 Andreas Toll Peugeot Kfrc 13 5 4 4
8 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 21 7 7 7
11 Hugo Verner Peugeot Asarums MS 11 2 4 5
17 Nicklas Klyft Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
18 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 0B 3
39
7 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 7 5 2 0S
9 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 3 4 4
12 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 7 5 7
16 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 19 7 7 5
19 Paulina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 8 3 2 3
40
4 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 19 5 7 7
5 Cedrik Nilsson Saab Kfrc Team Graneborg 9 3 1 5
10 Hugo Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 10 5 5 0B
14 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 11 2 5 4

Omgång:2

19
2 Andreas Toll Peugeot Kfrc 13 5 4 4
3 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 0
6 Erik Nilsson Volvo SMK Helsingborg 6 3 3 0TB
10 Hugo Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 10 5 5 0B
16 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 19 7 7 5
20
1 Adam Grahn Volkswagen Simrishamnsmotorklubb Bil & maskin Degeberga AB 10 4 3 3
7 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 7 5 2 0S
8 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 21 7 7 7
14 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 11 2 5 4
21 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 13 4 4 5
21
4 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 19 5 7 7
11 Hugo Verner Peugeot Asarums MS 11 2 4 5
12 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 7 5 7
13 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 17 7 3 7
19 Paulina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 8 3 2 3
22
5 Cedrik Nilsson Saab Kfrc Team Graneborg 9 3 1 5
9 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 3 4 4
17 Nicklas Klyft Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
18 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 0B 3
20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 13 4 5 4

Omgång:1

1
3 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 0
5 Cedrik Nilsson Saab Kfrc Team Graneborg 9 3 1 5
7 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 7 5 2 0S
13 Lukas Jönsson Volvo Eslövs MK 17 7 3 7
17 Nicklas Klyft Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
2
6 Erik Nilsson Volvo SMK Helsingborg 6 3 3 0TB
10 Hugo Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 10 5 5 0B
11 Hugo Verner Peugeot Asarums MS 11 2 4 5
16 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 19 7 7 5
21 Tindra Hansson Ford SMK Helsingborg Bil & Maskin Degeberga AB 13 4 4 5
3
4 Anton Persson Opel Tomelilla MK Team magic racing 19 5 7 7
9 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 3 4 4
12 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 7 5 7
18 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 0B 3
20 Teres Klyft Saab SMK Helsingborg 13 4 5 4
4
1 Adam Grahn Volkswagen Simrishamnsmotorklubb Bil & maskin Degeberga AB 10 4 3 3
2 Andreas Toll Peugeot Kfrc 13 5 4 4
8 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 21 7 7 7
14 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 11 2 5 4
19 Paulina Hult Volvo SMK Helsingborg BARUM RACING 8 3 2 3

Omgång:Final

56
B
101 Annika Klyft Saab Eslövs MK 13 7 5 1
102 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 13 4 4 5
105 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 10 5 3 2
106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 1 4 5
108 Emelie Sandström Saab Målilla MK 10 5 1 4
110 Jennifer Wiman Volvo Nybro Ac 13 7 3 3
59
A
116 josefina stigsson volvo christianstads rc barum racing 16 4 5 7
106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 1 4 5
109 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 14 3 7 4
111 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 16 7 4 5
114 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 2 7 7
115 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 14 5 2 7

Omgång:3

41
101 Annika Klyft Saab Eslövs MK 13 7 5 1
103 Angelica Edvardsson Opel Kristianstad Frc Barum Racing 8 0B 7 1J
106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 1 4 5
108 Emelie Sandström Saab Målilla MK 10 5 1 4
112 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 8 3 2 3
115 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 14 5 2 7
42
116 josefina stigsson volvo christianstads rc barum racing 16 4 5 7
102 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 13 4 4 5
104 Camilla Riesbeck Audi Tomelilla MK 9 4 3 2
107 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 7 2 2 3
109 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 14 3 7 4
43
118 lindha borg peogot kfrc 7 3 0S 4
117 caroline tillgren volvo christianstads rc barum racing 1 0TB 0VB 1
105 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 10 5 3 2
110 Jennifer Wiman Volvo Nybro Ac 13 7 3 3
111 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 16 7 4 5
114 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 2 7 7

Omgång:2

23
117 caroline tillgren volvo christianstads rc barum racing 1 0TB 0VB 1
101 Annika Klyft Saab Eslövs MK 13 7 5 1
106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 1 4 5
107 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 7 2 2 3
109 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 14 3 7 4
110 Jennifer Wiman Volvo Nybro Ac 13 7 3 3
24
118 lindha borg peogot kfrc 7 3 0S 4
102 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 13 4 4 5
104 Camilla Riesbeck Audi Tomelilla MK 9 4 3 2
108 Emelie Sandström Saab Målilla MK 10 5 1 4
112 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 8 3 2 3
114 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 2 7 7
25
116 josefina stigsson volvo christianstads rc barum racing 16 4 5 7
103 Angelica Edvardsson Opel Kristianstad Frc Barum Racing 8 0B 7 1J
105 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 10 5 3 2
111 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 16 7 4 5
115 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 14 5 2 7

Omgång:1

5
118 lindha borg peogot kfrc 7 3 0S 4
104 Camilla Riesbeck Audi Tomelilla MK 9 4 3 2
106 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 10 1 4 5
107 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 7 2 2 3
110 Jennifer Wiman Volvo Nybro Ac 13 7 3 3
115 Olivia Chronwall Saab Dalby MK 14 5 2 7
6
101 Annika Klyft Saab Eslövs MK 13 7 5 1
102 Amanda Edfeldt Persson Mazda Laholms MK 13 4 4 5
108 Emelie Sandström Saab Målilla MK 10 5 1 4
109 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 14 3 7 4
114 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 2 7 7
7
116 josefina stigsson volvo christianstads rc barum racing 16 4 5 7
117 caroline tillgren volvo christianstads rc barum racing 1 0TB 0VB 1
103 Angelica Edvardsson Opel Kristianstad Frc Barum Racing 8 0B 7 1J
105 Camilla Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 10 5 3 2
111 Karoline Verner Peugeot Asarums MS 16 7 4 5
112 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 8 3 2 3

Omgång:Final

54
C
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
205 Anton Areskoug Volkswagen Tomelilla MK 15 5 5 5
212 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 16 5 4 7
242 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 15 5 5 5
243 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 16 2 7 7
258 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda Frc 16 4 7 5
57
B
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
203 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4V
209 Daniel Roth Saab MK Falcon 17 3 7 7
232 Lennart Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 17 5 5 7
246 Niclas Riesbeck Volvo Eslöv MK 17 3 7 7
259 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 17 7 5 5
60
A
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
206 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 18 7 7 4
210 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 18 4 7 7
251 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 18 7 4 7
255 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
261 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 19 7 7 5

Omgång:3

44
209 Daniel Roth Saab MK Falcon 17 3 7 7
211 Eddie Persson Volvo Eslöv MK 13 4 4 5
231 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 1 2 2
241 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 2 2 0B 0EB
254 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 6 0S 2 4
262 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 11 3 5 3
45
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
206 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 18 7 7 4
216 Fabian Solberg Saab Vimmerby MS 13 7 5 1
238 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 6 1 3 2
257 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 7 2 2 3
260 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 12 4 3 5
46
204 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 12 7 5 0EB
208 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 7 4 3 0B
228 Joacim Persson Mercedes Tomelilla MK 6 3 2 1
232 Lennart Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 17 5 5 7
237 Magnus Nilsson Opel Svedala Team Magic Racing 11 3 3 5
239 Marcus Schön Datsun Kristianstads Frc Barum Racing 5 1 1 3
47
212 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 16 5 4 7
223 Hans Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 12 4 4 4
234 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 4 3
247 Niklas Johansson Saab Målilla MK 13 7 4 2
250 Paul Persson Volvo Tomelilla MK 3 2 0SB 1
258 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda Frc 16 4 7 5
48
218 Filip Gudmundson Ford Christianstads Racingklubb Barum racing 12 5 7 0B
219 Fredrik Persson Opel Simrishamns MK 12 7 5 0SB
220 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 13 7 2 4
246 Niclas Riesbeck Volvo Eslöv MK 17 3 7 7
249 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 3 3 0EB 0EB
259 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 17 7 5 5
49
266 paul åberg opel smk helsingborg 9 2 3 4
224 Henrik Friberg Peugeot Hästveda Frc Bosses Färg i Kristianstad 5 3 2 0B
235 Lukas Wernersson Mazda Laholms MK 8 5 3 0B
251 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 18 7 4 7
261 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 19 7 7 5
50
233 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 10 2 3 5
236 Magnus Andersson Volvo Kristianstad MK 8 3 4 1
244 Michael Sandin Peugeot Hästveda Frc 6 4 0B 2
248 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 13 4 5 4
252 Peter Björk Volvo Tomelilla Motorklubb 7 2 2 3
255 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
51
267 rebecca bäckman ford simrishamns mk 8 1 3 4
215 Fabian Claëson Audi Hästveda Frc 12 5 4 3
217 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 13 5 1 7
230 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
242 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 15 5 5 5
245 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 7 1 4 2
52
202 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 13 4 5 4
207 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 6 3 3 0B
210 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 18 4 7 7
240 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 9 5 4 0B
253 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 10 5 0B 5
53
203 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4V
205 Anton Areskoug Volkswagen Tomelilla MK 15 5 5 5
221 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg 10 2 7 1
225 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads Frc 9 2 4 3
226 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 9 4 3 2
243 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 16 2 7 7

Omgång:2

26
266 paul åberg opel smk helsingborg 9 2 3 4
203 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4V
216 Fabian Solberg Saab Vimmerby MS 13 7 5 1
220 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 13 7 2 4
240 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 9 5 4 0B
27
204 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 12 7 5 0EB
210 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 18 4 7 7
231 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 1 2 2
247 Niklas Johansson Saab Målilla MK 13 7 4 2
260 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 12 4 3 5
28
205 Anton Areskoug Volkswagen Tomelilla MK 15 5 5 5
206 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 18 7 7 4
208 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 7 4 3 0B
245 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 7 1 4 2
29
207 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 6 3 3 0B
209 Daniel Roth Saab MK Falcon 17 3 7 7
215 Fabian Claëson Audi Hästveda Frc 12 5 4 3
219 Fredrik Persson Opel Simrishamns MK 12 7 5 0SB
224 Henrik Friberg Peugeot Hästveda Frc Bosses Färg i Kristianstad 5 3 2 0B
239 Marcus Schön Datsun Kristianstads Frc Barum Racing 5 1 1 3
30
225 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads Frc 9 2 4 3
233 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 10 2 3 5
253 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 10 5 0B 5
254 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 6 0S 2 4
259 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 17 7 5 5
261 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 19 7 7 5
31
211 Eddie Persson Volvo Eslöv MK 13 4 4 5
214 Erik Holst Volvo Hyllinge M/S 8 5 3
228 Joacim Persson Mercedes Tomelilla MK 6 3 2 1
242 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 15 5 5 5
255 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
32
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
218 Filip Gudmundson Ford Christianstads Racingklubb Barum racing 12 5 7 0B
223 Hans Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 12 4 4 4
230 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
237 Magnus Nilsson Opel Svedala Team Magic Racing 11 3 3 5
244 Michael Sandin Peugeot Hästveda Frc 6 4 0B 2
33
202 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 13 4 5 4
221 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg 10 2 7 1
236 Magnus Andersson Volvo Kristianstad MK 8 3 4 1
238 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 6 1 3 2
241 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 2 2 0B 0EB
250 Paul Persson Volvo Tomelilla MK 3 2 0SB 1
34
267 rebecca bäckman ford simrishamns mk 8 1 3 4
234 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 4 3
243 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 16 2 7 7
249 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 3 3 0EB 0EB
262 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 11 3 5 3
35
226 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 9 4 3 2
232 Lennart Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 17 5 5 7
251 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 18 7 4 7
252 Peter Björk Volvo Tomelilla Motorklubb 7 2 2 3
258 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda Frc 16 4 7 5
36
212 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 16 5 4 7
217 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 13 5 1 7
235 Lukas Wernersson Mazda Laholms MK 8 5 3 0B
246 Niclas Riesbeck Volvo Eslöv MK 17 3 7 7
248 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 13 4 5 4
257 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 7 2 2 3

Omgång:1

8
201 Albin Ström Toyota Osby MK 15 3 5 7
205 Anton Areskoug Volkswagen Tomelilla MK 15 5 5 5
219 Fredrik Persson Opel Simrishamns MK 12 7 5 0SB
239 Marcus Schön Datsun Kristianstads Frc Barum Racing 5 1 1 3
241 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 2 2 0B 0EB
248 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 13 4 5 4
9
207 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 6 3 3 0B
225 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads Frc 9 2 4 3
231 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5 1 2 2
242 Mattias Hansen Toyota Tomelilla MK 15 5 5 5
251 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 18 7 4 7
260 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 12 4 3 5
10
267 rebecca bäckman ford simrishamns mk 8 1 3 4
209 Daniel Roth Saab MK Falcon 17 3 7 7
210 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 18 4 7 7
212 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 16 5 4 7
220 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 13 7 2 4
233 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 10 2 3 5
11
202 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 13 4 5 4
215 Fabian Claëson Audi Hästveda Frc 12 5 4 3
236 Magnus Andersson Volvo Kristianstad MK 8 3 4 1
247 Niklas Johansson Saab Målilla MK 13 7 4 2
254 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 6 0S 2 4
12
221 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg 10 2 7 1
223 Hans Nilsson Saab Kristianstadfolkraceklubb Team Graneborg 12 4 4 4
232 Lennart Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 17 5 5 7
249 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 3 3 0EB 0EB
261 Tom Edvardsson Volvo Christianstad Racingclub Barum Racing 19 7 7 5
265 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 1
13
213 Elof Persson Volvo Grimslövs MS BARUM RACING 0
217 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 13 5 1 7
228 Joacim Persson Mercedes Tomelilla MK 6 3 2 1
244 Michael Sandin Peugeot Hästveda Frc 6 4 0B 2
250 Paul Persson Volvo Tomelilla MK 3 2 0SB 1
259 Tobias Jönsson Volvo SMK Helsingborg 17 7 5 5
14
208 Conny Persson Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 7 4 3 0B
218 Filip Gudmundson Ford Christianstads Racingklubb Barum racing 12 5 7 0B
234 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 4 3
238 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 6 1 3 2
243 Mattis Ekberg Volvo Ryds MK F Racing 16 2 7 7
255 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
15
266 paul åberg opel smk helsingborg 9 2 3 4
206 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 18 7 7 4
211 Eddie Persson Volvo Eslöv MK 13 4 4 5
214 Erik Holst Volvo Hyllinge M/S 8 5 3
237 Magnus Nilsson Opel Svedala Team Magic Racing 11 3 3 5
245 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 7 1 4 2
16
204 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 12 7 5 0EB
224 Henrik Friberg Peugeot Hästveda Frc Bosses Färg i Kristianstad 5 3 2 0B
226 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 9 4 3 2
240 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 9 5 4 0B
257 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 7 2 2 3
17
203 Andre' Olsson Saab Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4V
230 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 4 4 0B 0EB
235 Lukas Wernersson Mazda Laholms MK 8 5 3 0B
246 Niclas Riesbeck Volvo Eslöv MK 17 3 7 7
18
216 Fabian Solberg Saab Vimmerby MS 13 7 5 1
252 Peter Björk Volvo Tomelilla Motorklubb 7 2 2 3
253 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 10 5 0B 5
258 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda Frc 16 4 7 5
262 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 11 3 5 3