SlutMålet 2021 (Hallsbergs MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
B
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 16 4 3 4 5
208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 17 2 4 7 4V
209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 19 5 3 4 7
220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 17 4 7V 3 3
224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 7 2 3V 4
2
A
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 21 7 7 2 5
207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 22 5 5 7V 5
210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 21 7 4 7 3
216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 21 5 7 5 4
217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 24 7 5 5 7

Omgång:4

110
204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 16 4 3 4 5
210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 21 7 4 7 3
217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 24 7 5 5 7
218 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 16 5V 7 4 0VB
222 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 8 0SB 1 5 2
224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 7 2 3V 4
111
201 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 8 1 2 4 1
207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 22 5 5 7V 5
208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 17 2 4 7 4V
209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 19 5 3 4 7
211 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 8 3 2 0EB 3
219 Sofie Eriksson Saab MK Speed 14 4 3 5 2
112
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
205 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 14 3 2 2 7V
212 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 4 1 0B 3 0EB
213 Engla Johansson Saab Finspångs MS 11 0B 5 3 3
216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 21 5 7 5 4
221 Lina Norman Opel Grödinge MK 3 2 1 0EB 0EB
113
202 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 1 0B 1 0B 0B
206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 21 7 7 2 5
214 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka MA 14 3 4 0SB 7
215 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 6 1 5 0SB 0B
220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 17 4 7V 3 3
223 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 9 2 3 0B 4

Omgång:3

78
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 21 7 7 2 5
218 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 16 5V 7 4 0VB
219 Sofie Eriksson Saab MK Speed 14 4 3 5 2
221 Lina Norman Opel Grödinge MK 3 2 1 0EB 0EB
224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 7 2 3V 4
79
201 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 8 1 2 4 1
210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 21 7 4 7 3
211 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 8 3 2 0EB 3
212 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 4 1 0B 3 0EB
214 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka MA 14 3 4 0SB 7
222 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 8 0SB 1 5 2
80
204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 16 4 3 4 5
205 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 14 3 2 2 7V
208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 17 2 4 7 4V
215 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 6 1 5 0SB 0B
217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 24 7 5 5 7
220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 17 4 7V 3 3
81
202 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 1 0B 1 0B 0B
207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 22 5 5 7V 5
209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 19 5 3 4 7
213 Engla Johansson Saab Finspångs MS 11 0B 5 3 3
216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 21 5 7 5 4
223 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 9 2 3 0B 4

Omgång:2

44
205 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 14 3 2 2 7V
206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 21 7 7 2 5
208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 17 2 4 7 4V
209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 19 5 3 4 7
217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 24 7 5 5 7
222 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 8 0SB 1 5 2
45
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 16 4 3 4 5
211 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 8 3 2 0EB 3
213 Engla Johansson Saab Finspångs MS 11 0B 5 3 3
218 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 16 5V 7 4 0VB
221 Lina Norman Opel Grödinge MK 3 2 1 0EB 0EB
46
201 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 8 1 2 4 1
207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 22 5 5 7V 5
210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 21 7 4 7 3
212 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 4 1 0B 3 0EB
220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 17 4 7V 3 3
223 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 9 2 3 0B 4
47
202 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 1 0B 1 0B 0B
214 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka MA 14 3 4 0SB 7
215 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 6 1 5 0SB 0B
216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 21 5 7 5 4
219 Sofie Eriksson Saab MK Speed 14 4 3 5 2
224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 7 2 3V 4

Omgång:1

9
202 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 1 0B 1 0B 0B
204 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 16 4 3 4 5
206 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 21 7 7 2 5
207 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 22 5 5 7V 5
213 Engla Johansson Saab Finspångs MS 11 0B 5 3 3
222 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 8 0SB 1 5 2
10
203 Sandra Ringsby Saab Årjängs MK 20 4 4 7 5
208 Emma Welin Volvo Rasbo MK 17 2 4 7 4V
209 Emelie Larsson Volvo MK Ran 19 5 3 4 7
211 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 8 3 2 0EB 3
212 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 4 1 0B 3 0EB
224 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 7 2 3V 4
11
201 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 8 1 2 4 1
214 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka MA 14 3 4 0SB 7
216 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 21 5 7 5 4
217 Maja Fritz Volkswagen Östernärkes RMC 24 7 5 5 7
220 Annika Isaksson Saab Hofors MK 17 4 7V 3 3
221 Lina Norman Opel Grödinge MK 3 2 1 0EB 0EB
12
205 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 14 3 2 2 7V
210 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA 21 7 4 7 3
215 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 6 1 5 0SB 0B
218 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 16 5V 7 4 0VB
219 Sofie Eriksson Saab MK Speed 14 4 3 5 2
223 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 9 2 3 0B 4

Omgång:Final

2
D
307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 15 5 0S 3 7
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 15 4 3 4 4
318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 15 4 2 4 5
342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 16 5J 5 4V 2
344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 15 3V 4 3V 5V
3
B
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 20 7 3 3 7
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 22 5 7 5 5
327 Isac Åhman Volvo MK Ran 19 5 5 7 2
329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 21 7 3 7 4
4
A
301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 28 7 7 7 7
302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 24 7 7 7 3
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 26 5 7 7 7
324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 26 7 7 7 5
331 Filip Bernström Saab MK Ran 28 7 7 7 7
4
C
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 16 0B 4 5 7
326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 18 3 7V 5 3
341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 18 5 7 3 3
343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 5 0S 7 5

Omgång:4

103
302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 24 7 7 7 3
305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 11 4 5 0B 2
317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 7 2 2 2 1
318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 15 4 2 4 5
331 Filip Bernström Saab MK Ran 28 7 7 7 7
333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 14 4 4 2 4
104
315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 20 7 3 3 7
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 13 3 5 5 0B
338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 1 2 5 3
342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 16 5J 5 4V 2
344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 15 3V 4 3V 5V
105
301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 28 7 7 7 7
311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 14 3 4 3 4
324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 26 7 7 7 5
325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 11 3 4 4 0B
327 Isac Åhman Volvo MK Ran 19 5 5 7 2
335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 15 3 5 4 3
106
304 Ida Nylin Saab MK Ran 12 5 2V 5 0B
312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 26 5 7 7 7
314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 15 4 3 4 4
320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B 0EB
334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK 8 0EB 1 2 5
336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 3 2 1 0EB 0EB
107
328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 2 0S 5 7
330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 10 2 4 4 0EB
339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 13 4 4 1 4
340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 7 2 2 3 0EB
341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 18 5 7 3 3
343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 5 0S 7 5
108
303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 10 2 5 2 1
307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 15 5 0S 3 7
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 22 5 7 5 5
322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 11 3 3 3 2
323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 8 0B 5 0VB 3
109
306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 8 3 3 1 1
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 9 2 3 2 2
319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 16 0B 4 5 7
326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 18 3 7V 5 3
329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 21 7 3 7 4

Omgång:3

70
312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 26 5 7 7 7
321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 22 5 7 5 5
323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 8 0B 5 0VB 3
335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 15 3 5 4 3
340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 7 2 2 3 0EB
71
302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 24 7 7 7 3
304 Ida Nylin Saab MK Ran 12 5 2V 5 0B
330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 10 2 4 4 0EB
336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 3 2 1 0EB 0EB
337 Eddie Lund Toyota Säffle MC 4 4 0B 0EB
72
303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 10 2 5 2 1
305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 11 4 5 0B 2
325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 11 3 4 4 0B
328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 2 0S 5 7
329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 21 7 3 7 4
344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 15 3V 4 3V 5V
73
311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 14 3 4 3 4
314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 15 4 3 4 4
317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 7 2 2 2 1
338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 1 2 5 3
343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 5 0S 7 5
74
313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 9 2 3 2 2
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 11 3 3 3 2
331 Filip Bernström Saab MK Ran 28 7 7 7 7
342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 16 5J 5 4V 2
75
306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 8 3 3 1 1
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 20 7 3 3 7
319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 16 0B 4 5 7
327 Isac Åhman Volvo MK Ran 19 5 5 7 2
334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK 8 0EB 1 2 5
76
301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 28 7 7 7 7
318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 15 4 2 4 5
320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B 0EB
326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 18 3 7V 5 3
341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 18 5 7 3 3
77
307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 15 5 0S 3 7
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 26 7 7 7 5
332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 13 3 5 5 0B
333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 14 4 4 2 4
339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 13 4 4 1 4

Omgång:2

36
313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 9 2 3 2 2
324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 26 7 7 7 5
327 Isac Åhman Volvo MK Ran 19 5 5 7 2
330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 10 2 4 4 0EB
338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 1 2 5 3
37
312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 26 5 7 7 7
317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 7 2 2 2 1
320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B 0EB
325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 11 3 4 4 0B
332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 13 3 5 5 0B
38
318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 15 4 2 4 5
321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 22 5 7 5 5
329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 21 7 3 7 4
334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK 8 0EB 1 2 5
339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 13 4 4 1 4
342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 16 5J 5 4V 2
39
301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 28 7 7 7 7
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 15 4 3 4 4
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 3 2 1 0EB 0EB
340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 7 2 2 3 0EB
40
303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 10 2 5 2 1
315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 20 7 3 3 7
331 Filip Bernström Saab MK Ran 28 7 7 7 7
333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 14 4 4 2 4
337 Eddie Lund Toyota Säffle MC 4 4 0B 0EB
343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 5 0S 7 5
41
304 Ida Nylin Saab MK Ran 12 5 2V 5 0B
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 8 0B 5 0VB 3
341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 18 5 7 3 3
344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 15 3V 4 3V 5V
42
302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 24 7 7 7 3
319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 16 0B 4 5 7
322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 11 3 3 3 2
328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 2 0S 5 7
335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 15 3 5 4 3
43
305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 11 4 5 0B 2
306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 8 3 3 1 1
307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 15 5 0S 3 7
311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 14 3 4 3 4
326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 18 3 7V 5 3

Omgång:1

1
304 Ida Nylin Saab MK Ran 12 5 2V 5 0B
317 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 7 2 2 2 1
326 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 18 3 7V 5 3
339 Alice Johansson Saab Finspångs MS 13 4 4 1 4
342 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 16 5J 5 4V 2
2
301 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 28 7 7 7 7
310 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 16 4 3 4 5
322 Joel Björkman Volvo Finspång MS 11 3 3 3 2
334 Engla Anderberg Peugeot Årjängs MK 8 0EB 1 2 5
343 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 5 0S 7 5
3
313 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 9 2 3 2 2
314 Albin Lundh Volvo Säffle MC 15 4 3 4 4
315 William Hermansson Saab SHRA Avesta 20 7 3 3 7
335 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 15 3 5 4 3
341 Malve Westerling Volvo MK Kinda 18 5 7 3 3
4
305 Anton Naumer Volvo Kullings MS 11 4 5 0B 2
312 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 26 5 7 7 7
319 Liam Levén Saab Vara MK Hagestig Motorsport 16 0B 4 5 7
324 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 26 7 7 7 5
340 Evin Moore Volvo Örnsköldsviks MK 7 2 2 3 0EB
344 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 15 3V 4 3V 5V
5
306 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 8 3 3 1 1
316 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 18 5 4 5 4
323 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 8 0B 5 0VB 3
329 Anton Persson Toyota Tomelilla MK Team magic racing 21 7 3 7 4
330 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 10 2 4 4 0EB
333 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 14 4 4 2 4
6
308 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 20 7 5 4V 4
321 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 22 5 7 5 5
328 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 2 0S 5 7
332 Kim Håkansson Volkswagen Bollnäs MK 13 3 5 5 0B
337 Eddie Lund Toyota Säffle MC 4 4 0B 0EB
7
302 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK 24 7 7 7 3
303 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 10 2 5 2 1
311 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 14 3 4 3 4
320 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B 0EB
327 Isac Åhman Volvo MK Ran 19 5 5 7 2
8
307 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 15 5 0S 3 7
318 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 15 4 2 4 5
325 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 11 3 4 4 0B
331 Filip Bernström Saab MK Ran 28 7 7 7 7
336 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 3 2 1 0EB 0EB
338 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 1 2 5 3

Omgång:Final

1
E
48 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Team Svartflagg 19 5 2 5 7
60 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 19 5 0S 7 7
96 Oscar Hansen Saab Laholms MK 20 7 5 5 3
109 Bengt Svensson Opel Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 19 3 2 7 7
136 Erik Lifvergren Saab Jörns MK 19 5 3 4 7
139 Marcus Svärd Saab MK Orion 20 7 2 7 4V
3
D
8 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 20 2 7 7 4
62 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 21 4 7 3 7
70 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK 20 3 7 3 7
96 Oscar Hansen Saab Laholms MK 20 7 5 5 3
113 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 20 7 1 7 5
131 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 21 4 7 5 5
3
C
11 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 21 2 7 5 7V
31 Pontus Ny Opel Gnesta MK 21 3 7 4 7
62 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 21 4 7 3 7
65 Philip Reuter Saab MK Team Westom 23 7 5 7 4T
103 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 22 7 5 5 5
134 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 23 7 5 7 4
4
B
2 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 24 7 3 7 7
6 Tobias Svärd Saab MK Orion 24 7 7 5 5
23 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 23 4 5 7 7
89 Elias Anderberg Saab Årjängs MK 24 7 7 7V 3
134 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 23 7 5 7 4
141 Pontus Sandström Saab MK Orion Franzen åkeri i Västerås 24 7 5 5 7
5
A
46 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 25 7 7 4 7
67 Jens Selander Saab SMK Arboga 26 7 5V 7 7
78 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 26 7 5 7 7
106 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 26 7 7 5 7
129 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 28 7 7 7 7
141 Pontus Sandström Saab MK Orion Franzen åkeri i Västerås 24 7 5 5 7

Omgång:4

114
13 David Barfeld Saab Haninge MK DAVID BARFELD MOTORSPORT 11 2 5 4 0EB
34 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 9 2 2 5 0B
88 Mattias Hägglund Volvo Lycksele MK 5 1 1 3 0S
118 Roger Forsberg Seat Örnsköldsviks MK 14 4 3 2 5
136 Erik Lifvergren Saab Jörns MK 19 5 3 4 7
115
2 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 24 7 3 7 7
36 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 14 5V 4 5 0S
76 Dennis Olsson Volvo MK Team Westom 12 7 0B 3 2
81 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 16 4 7 0S 5
94 Olov Mårtensson Peugeot SMK Örebro Custom Racing AB 9 2 0S 4 3
107 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 19 7 4 4 4
116
65 Philip Reuter Saab MK Team Westom 23 7 5 7 4T
69 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 17 4 4 4 5
99 Vilgot Svedberg Opel Härnösands MK 11 2 5 4 0B
108 Håkan Persson Volvo Laxå MK CUSTOM RACING AB 10 0B 4 3 3
114 Anton Berggren Peugeot Örnsköldsviks MK 15 2 2 4 7
133 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 13 2 5 4 2
117
6 Tobias Svärd Saab MK Orion 24 7 7 5 5
20 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 7 4 3 0B 0B
48 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Team Svartflagg 19 5 2 5 7
53 Magnus Fransson Subaru Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 0 0VB 0B 0B 0EB
134 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 23 7 5 7 4
138 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 4 3 0EB 1 0B
118
15 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 11 2 4 2 3
70 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK 20 3 7 3 7
86 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 10 4 3V 1 2
113 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 20 7 1 7 5
115 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 9 4 3 2 0B
147 Victor Johansson Toyota MK Falcon 17 7 2 4 4
119
23 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 23 4 5 7 7
63 John Öberg Volvo MK Team Westom 11 0B 7 4 0B
72 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 5 5V 0B 0B 0EB
85 Pontus Häggblad Opel Örnsköldsviks MK 10 2 3 5 0S
117 Johan Sandow Saab Umeå AK 8 5 3 0S 0S
130 Jonas Svensson Volvo Filipstads MC 14 4 0VB 5V 5
120
8 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 20 2 7 7 4
33 Daniel Lundquist Volkswagen Fagersta MK 14 3 7 4 0B
64 Jens Nilsson Toyota Säffle MC Team rävvålaräjsing 17 3 4 7 3V
66 Marcus Norgren Volvo Västerås MS 9 3 3 3 0B
106 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 26 7 7 5 7
132 Albin Ström Toyota Osby MK 18 5 7 1 5
121
7 Jonathan Edström Volvo Skellefteå MS 10 3 7 0S 0B
30 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 4 4 4 0S
79 André Brustuen Peugeot Årjängs MK 15 7V 3 5 0B
100 Patric Björling Saab Katrineholms MK 9 1 3 5 0EB
119 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 5 3 2 0B 0B
150 Mikael Larsson Saab Kullings MS 15 3 7V 5 0S
122
1 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 14 3 4 3 4
83 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 9 2V 4 3 0B
90 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 11 2 0B 4 5
109 Bengt Svensson Opel Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 19 3 2 7 7
125 Stefan Svensson Saab Lidköpings MS 12 7 0EB 5 0SB
146 Joakim Svensson Nissan Fjärås MK 10 4 4 2 0EB
123
17 Stefan Eriksson Volkswagen Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 10 5 3 2 0B
25 Mattias Damgren Volvo Hallsbergs MK 11 4 0B 7 0B
52 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 17 3 5 5 4
78 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 26 7 5 7 7
89 Elias Anderberg Saab Årjängs MK 24 7 7 7V 3
112 Andreas Wallberg Saab Östernärkes RMC 9 3 0EB 1 5
124
74 Johan Spindel Saab Sotenäs MK 14 4 3 3 4
75 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 9 0B 3 1 5
128 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 15 4 7 4 0B
135 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda 7 4 2 1 0EB
148 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 16 3 4 2 7
125
37 Kevin Karlsson Volkswagen Ydre MK 9 1 1 7 0B
91 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 9 4 0S 2 3
92 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 12 5 3 4 0B
123 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 19 3 7 5 4
129 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 28 7 7 7 7
131 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 21 4 7 5 5
126
50 Tommy Granat Volvo Degerfors RC 8 5 1 2 0S
67 Jens Selander Saab SMK Arboga 26 7 5V 7 7
82 Hampus Johansson Saab SMK Valdemarsvik 8 4 0S 2 2
96 Oscar Hansen Saab Laholms MK 20 7 5 5 3
103 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 22 7 5 5 5
140 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 11 0S 3 4 4
127
28 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 17 1 5 7 4
41 Magnus Wengelin Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 17 3 5 7 2
51 Emil Larsson Volvo MK Team Westom 10 1 2 2 5
54 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 6 3 1 2 0EB
87 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 13 1 5 0B 7
104 Robin Edoff Saab SMK Motala Bil 15 5 5V 2 3
128
4 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 16 5 7 0S 4
9 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 19 7 7 3 2
14 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom 9 0B 4V 0B 5
32 Magnus Berg Volvo Eskilstuna MK 12 2 4 3 3
44 Freddie Gustavsson Volvo SMK Valdemarsvik 17 7 3 7 0S
141 Pontus Sandström Saab MK Orion Franzen åkeri i Västerås 24 7 5 5 7
129
22 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 14 7 4 0B 3
31 Pontus Ny Opel Gnesta MK 21 3 7 4 7
57 Linus Svensson Saab Lidköpings MSF 6 3 2 1 0EB
95 Stefan Danielsson Opel Varbergs MK 9 5 0S 4 0B
126 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 19 3 4V 7 5
139