NGK Masters (Karlstad MC-Bil)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

67
B
60 Sandra Hultgren Opel MK Team Westom 15 5 3 7
69 Jennika Jennerfors Opel Robertsfors MS 15 7 1 7
157 Sanne Ollila Mazda BDK Gällivare 15 5 5 5
159 Pernilla Ledin Saab MK Kopparberg M Limits Motorprodukter 15 5 5 5
8 Elin Sundén Saab Östmarks MFF Hedströms Motorsport 15 4 4 7
180 Loise Hultgren Sevius Opel Säffle MC 15 4 7 4
69
A
60 Sandra Hultgren Opel MK Team Westom 15 5 3 7
72 Lisa Abramsson Volvo Södra Lappmarkens MK 16 5 7 4
153 Veronica Salsten Saab Svedala MK Salsten Racing 19 5 7 7
166 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 15 1 7 7
102 Petra Nordquist Opel Hällefors MK Ledin Motorsport 19 7 7 5
179 Emma Karlsson VW Lima MS 15 3 5 7

Omgång:3

45
155 Jenny Eliasson Mitsubishi Årjängs MK Bilspecialisten Sunne 6 2 4 0EB
164 Wilma Kjellqvist Saab Karlsborgs MK 5 3 2 0S
166 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 15 1 7 7
92 Caroline Östmark Opel Kolsva MS Östmarks Bildemontering AB 11 3 3 5
170 Jennie Käll Saab MSK Hammaren 15 7 4 4
171 Jessica Åberg Toyota Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 12 4 5 3
46
32 Ida Andersson Opel MK Kinda 6 5 0B 1
69 Jennika Jennerfors Opel Robertsfors MS 15 7 1 7
157 Sanne Ollila Mazda BDK Gällivare 15 5 5 5
160 Sara Ekholm Abrahamsson Saab Linköpings MS 5 0SB 3 2
163 Pernilla Christensson Saab Dalby MK Team Magic Racing 10 3 4 3
180 Loise Hultgren Sevius Opel Säffle MC 15 4 7 4
47
1 Camilla Wernersson Opel MK Kinda 7 7 0EB 0EB
60 Sandra Hultgren Opel MK Team Westom 15 5 3 7
154 Vanja Myrén Fossum Mitsubishi NMK Aurskog-Høland 10 3 4 3
156 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team Tokåker 6 2 2 2V
167 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 9 1 4 4
102 Petra Nordquist Opel Hällefors MK Ledin Motorsport 19 7 7 5
48
25 Marinette Andersson Saab Karlstad MC-Bil Munkfors Bilskrot 9 4 0B 5
78 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA KM Motor 2 2 0B 0SB
165 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 11 4 3 4
8 Elin Sundén Saab Östmarks MFF Hedströms Motorsport 15 4 4 7
173 Johanna Malmberg Opel RHK 6 1 2 3
49
17 Hanna Petersson Saab Bohus Racing Hagestigs Motorsport 15 7 7 1
72 Lisa Abramsson Volvo Södra Lappmarkens MK 16 5 7 4
42 My Adolfsson Saab Haninge MK Hot Rod Hill Racing 8 0B 5 3
153 Veronica Salsten Saab Svedala MK Salsten Racing 19 5 7 7
159 Pernilla Ledin Saab MK Kopparberg M Limits Motorprodukter 15 5 5 5
66 Nellie Höök Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 10 3 5 2
50
46 Jenny Karlsson Opel Skepptuna MK 6 4 2 0EB
76 Sandra Wernersson Opel Lidköpings MSF Hagestigs Motorsport 4 0B 3 1J
152 Hannah Magnusson Saab Hällevadsholm MK 6 2 0SB 4
161 Matilda Karlsson Opel Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 6 2 1 3
176 Maja Gradin Opel Ånge MK 12 7 0B 5
179 Emma Karlsson VW Lima MS 15 3 5 7

Omgång:2

23
153 Veronica Salsten Saab Svedala MK Salsten Racing 19 5 7 7
154 Vanja Myrén Fossum Mitsubishi NMK Aurskog-Høland 10 3 4 3
157 Sanne Ollila Mazda BDK Gällivare 15 5 5 5
164 Wilma Kjellqvist Saab Karlsborgs MK 5 3 2 0S
165 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 11 4 3 4
178 Sofia Röhs Saab Karlstad MC-Bil 0 0B 0B
24
69 Jennika Jennerfors Opel Robertsfors MS 15 7 1 7
76 Sandra Wernersson Opel Lidköpings MSF Hagestigs Motorsport 4 0B 3 1J
155 Jenny Eliasson Mitsubishi Årjängs MK Bilspecialisten Sunne 6 2 4 0EB
156 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team Tokåker 6 2 2 2V
66 Nellie Höök Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 10 3 5 2
180 Loise Hultgren Sevius Opel Säffle MC 15 4 7 4
25
25 Marinette Andersson Saab Karlstad MC-Bil Munkfors Bilskrot 9 4 0B 5
32 Ida Andersson Opel MK Kinda 6 5 0B 1
42 My Adolfsson Saab Haninge MK Hot Rod Hill Racing 8 0B 5 3
152 Hannah Magnusson Saab Hällevadsholm MK 6 2 0SB 4
166 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 15 1 7 7
167 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 9 1 4 4
26
161 Matilda Karlsson Opel Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 6 2 1 3
163 Pernilla Christensson Saab Dalby MK Team Magic Racing 10 3 4 3
92 Caroline Östmark Opel Kolsva MS Östmarks Bildemontering AB 11 3 3 5
102 Petra Nordquist Opel Hällefors MK Ledin Motorsport 19 7 7 5
173 Johanna Malmberg Opel RHK 6 1 2 3
179 Emma Karlsson VW Lima MS 15 3 5 7
27
1 Camilla Wernersson Opel MK Kinda 7 7 0EB 0EB
46 Jenny Karlsson Opel Skepptuna MK 6 4 2 0EB
72 Lisa Abramsson Volvo Södra Lappmarkens MK 16 5 7 4
159 Pernilla Ledin Saab MK Kopparberg M Limits Motorprodukter 15 5 5 5
160 Sara Ekholm Abrahamsson Saab Linköpings MS 5 0SB 3 2
8 Elin Sundén Saab Östmarks MFF Hedströms Motorsport 15 4 4 7
28
17 Hanna Petersson Saab Bohus Racing Hagestigs Motorsport 15 7 7 1
60 Sandra Hultgren Opel MK Team Westom 15 5 3 7
78 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA KM Motor 2 2 0B 0SB
170 Jennie Käll Saab MSK Hammaren 15 7 4 4
171 Jessica Åberg Toyota Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 12 4 5 3
176 Maja Gradin Opel Ånge MK 12 7 0B 5

Omgång:1

1
69 Jennika Jennerfors Opel Robertsfors MS 15 7 1 7
152 Hannah Magnusson Saab Hällevadsholm MK 6 2 0SB 4
154 Vanja Myrén Fossum Mitsubishi NMK Aurskog-Høland 10 3 4 3
159 Pernilla Ledin Saab MK Kopparberg M Limits Motorprodukter 15 5 5 5
171 Jessica Åberg Toyota Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 12 4 5 3
173 Johanna Malmberg Opel RHK 6 1 2 3
2
17 Hanna Petersson Saab Bohus Racing Hagestigs Motorsport 15 7 7 1
32 Ida Andersson Opel MK Kinda 6 5 0B 1
76 Sandra Wernersson Opel Lidköpings MSF Hagestigs Motorsport 4 0B 3 1J
92 Caroline Östmark Opel Kolsva MS Östmarks Bildemontering AB 11 3 3 5
8 Elin Sundén Saab Östmarks MFF Hedströms Motorsport 15 4 4 7
178 Sofia Röhs Saab Karlstad MC-Bil 0 0B 0B
3
25 Marinette Andersson Saab Karlstad MC-Bil Munkfors Bilskrot 9 4 0B 5
153 Veronica Salsten Saab Svedala MK Salsten Racing 19 5 7 7
156 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team Tokåker 6 2 2 2V
160 Sara Ekholm Abrahamsson Saab Linköpings MS 5 0SB 3 2
170 Jennie Käll Saab MSK Hammaren 15 7 4 4
179 Emma Karlsson VW Lima MS 15 3 5 7
4
1 Camilla Wernersson Opel MK Kinda 7 7 0EB 0EB
60 Sandra Hultgren Opel MK Team Westom 15 5 3 7
42 My Adolfsson Saab Haninge MK Hot Rod Hill Racing 8 0B 5 3
161 Matilda Karlsson Opel Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 6 2 1 3
164 Wilma Kjellqvist Saab Karlsborgs MK 5 3 2 0S
180 Loise Hultgren Sevius Opel Säffle MC 15 4 7 4
5
72 Lisa Abramsson Volvo Södra Lappmarkens MK 16 5 7 4
155 Jenny Eliasson Mitsubishi Årjängs MK Bilspecialisten Sunne 6 2 4 0EB
163 Pernilla Christensson Saab Dalby MK Team Magic Racing 10 3 4 3
165 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 11 4 3 4
167 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 9 1 4 4
176 Maja Gradin Opel Ånge MK 12 7 0B 5
6
46 Jenny Karlsson Opel Skepptuna MK 6 4 2 0EB
78 Frida Börjesson Saab Kungsbacka MA KM Motor 2 2 0B 0SB
157 Sanne Ollila Mazda BDK Gällivare 15 5 5 5
166 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 15 1 7 7
102 Petra Nordquist Opel Hällefors MK Ledin Motorsport 19 7 7 5
66 Nellie Höök Saab Hällefors MK Bjuhrs Bil AB 10 3 5 2

Omgång:Final

66
C
17 Uffe Eriksson Saab Oskarshamns RC Hagestigs Motorsport 16 5 7V 4
45 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 16 7 4 5
54 Jimmy Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 16 7 2 7
61 Reine Kyrk Opel MK Team Westom Kyrk Motorsport 16 5 7 4
79 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 15 1 7 7
81 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson Motorsport 16 7 4 5
68
B
7 Sebastian Eriksson Opel Hagfors MK 19 7 7 5
13 Andreas"Baby Blue"Bakkerud Opel World RX 17 5 5 7
45 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 16 7 4 5
75 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning.se 18 4 7 7
88 Joakim Svensson Opel Fjärås MK Salsten Racing 17 3 7 7
90 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 17 7 5 5
70
A
3 Johan Kristoffersson Volvo MK Team Westom 19 5 7 7
7 Sebastian Eriksson Opel Hagfors MK 19 7 7 5
11 Johan Ingemarsson Opel Varbergs MK Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
14 Daniel Eckeskog Opel Ånge MK Mitt Sveriges Transport&Logistik AB 21 7 7 7
21 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms bygg AB i Örebro 19 5 7 7
23 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 19 7 7 5

Omgång:3

51
21 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms bygg AB i Örebro 19 5 7 7
26 Robin Eskilsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 10 0EB 7T 3
51 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 5 4 1 0EB
100 Joel Hult Saab Hästveda FRC Kyrk Motorsport 14 4 5 5
103 Henrik Petersson Volvo Södra Lappmarkens MK 11 7 0B 4
52
10 Lukacs"Csu-Csu" Kornel Toyota Finnskoga MK 8 3 2 3
12 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn Team Jon Jon´s 11 2 4 5
20 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus Bilprovning 12 1 4V 7
59 Timmo Helgesson Opel Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 11 5 4 2
95 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS 12 3 5 4
53
14 Daniel Eckeskog Opel Ånge MK Mitt Sveriges Transport&Logistik AB 21 7 7 7
16 Daniel Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 13 5 5V 3V
23 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 19 7 7 5
28 Henrik Persson VW Karlstad MC-Bil 3 0B 2 1
33 Thomas Bryntesson Volvo NMK Trøgstad 11 4 5 2
84 Victor Johansson Toyota MK Falcon Gullabo rallydäck 15 7 4 4
54
2 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 2 2V 0EB 0EB
3 Johan Kristoffersson Volvo MK Team Westom 19 5 7 7
7 Sebastian Eriksson Opel Hagfors MK 19 7 7 5
32 Albin Nordh Opel Ydre MK Team "Korvgubben" Motorsport 4 2 2 0B
44 Per Persson Opel Södra Lappmarkens MK 10 3 3 4
69 Alexander Wollbro Opel Robertsfors MS 8 3 5V 0B
55
25 Marcus Andersson Saab Karlstad MC-Bil Team Munkfors Bilskrot AB 7 2 3 2
47 Mathias Hansson Opel Årjängs MK Team Svanskog 15 7 3 5
63 Johan Sandow Saab Umeå AK 11 7 0SB 4
79 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 15 1 7 7
82 Roger Forsberg Seat Örnsköldsviks MK 9 3 3 3
91 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 5 5 0B 0EB
56
19 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmlands Motorsport 14 3 4 7
27 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 12 5 3 4
41 Patrik Pettersson Opel Ydre MK 10 4 3 3
43 Anders Cedergren Volvo Rosendahl MK 7 1 4 2
45 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 16 7 4 5
92 Tobias Flink Opel Hallsbergs MK 11 4V 7 0B
57
6 Peter Gawrychowski Alfa Romeo Karlstad MC-Bil 9 2 3 4
8 Peter Hedström Saab Finnskoga MK 3 0B 0S 0EB
37 Jonas Larsson VW SMK Nyköping Opus Bilprovning 15 4 4 7
64 Fredrik Wakman Saab Värmdö MK 9 3 3 3
71 Jim Jansson Volvo MK Team Westom NMS Sporting 5
81 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson Motorsport 16 7 4 5
58
13 Andreas"Baby Blue"Bakkerud Opel World RX 17 5 5 7
61 Reine Kyrk Opel MK Team Westom Kyrk Motorsport 16 5 7 4
72 Anders Persson Volvo Södra Lappmarkens MK 9 3 5 1
83 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 6 0B 3 3
93 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT Trafikcenter i Dalarna 14 5 4 5
97 Dennis Gudmundsson Saab Kristianstad FRC Barum Racing 10 1 7 2
59
15 Tony Persson Volvo Alingsås MK 5 2 2 1J
29 Jens Oscarsson Lada Toarps MK Team Kråka 15 4 7 4
46 Mattias Ledin Opel MK Kopparberg Ledin Motorsport 8 5 3 0EB
54 Jimmy Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 16 7 2 7
56 Steffen Hansen NMK Gardemoen 10 2 5 3
65 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 3 4 5
60
5 Marcus Naessen Volvo SMK Nyköping 0 0B 0B 0EB
17 Uffe Eriksson Saab Oskarshamns RC Hagestigs Motorsport 16 5 7V 4
66 Totto Höök Saab Kolsva MS Bjuhrs Bil AB 10 4 3 3
68 Niklas Eriksson Nissan Rasbo MK 14 5 2 7
90 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 17 7 5 5
99 Jonas Johansson Saab MK Ran Askersund 3 1 2 0EB
61
18 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 13 3 5 5
34 Christoffer Gudmundsson Opel Kristianstad FRC Barum Racing 7 3 4 0B
52 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.Racepage.org 9 4 2 3
76 John Svensson Opel SMK Valdemarsvik Crown Engines 5 1 0B 4
88 Joakim Svensson Opel Fjärås MK Salsten Racing 17 3 7 7
102 Michael Olander Opel MK Team Westom 7 5 2 0EB
62
24 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14 3 7 4
48 Simon Karlsson Opel Gullabo RC 7 7 0B 0EB
60 Simon Olofsson Opel MK Team Westom 15 0B 3 5
77 Rikard Svensson VW Ydre MK Åsa-Nisses Vebo Trim 8 4 1 3
78 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 7 2 5 0SB
80 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 8 1 0S 7
63
11 Johan Ingemarsson Opel Varbergs MK Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
31 Tobias Johansson VW Karlstad MC-Bil 10 2 4 4
38 Micke Åström Volvo MK Ramunder 9 4 3 2
55 Tobias Göransson Volvo Boxholms MK 15 5 5 5
62 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 12 4 5 3
64
35 Viktor Reinholdsson Volvo Laxå MK 9 5 0B 4
58 Lucas Bergström Volvo Södra Lappmarkens MK 8 3 2 3
70 Andreas Svensson VW Skepptuna MK 15 5 5 5
87 Ulrik Linneman Peugeot Motorsport Nordjylland 9 4 5 0B
94 Pär Bergsman Saab Hagfors MK Team Rena Motorsport 11 0SB 4 7
65
39 Marcus Åberg Volvo Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 7 4 3 0B
67 Micke Lernerud Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 8 4 4 0EB
75 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning.se 18 4 7 7
86 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 2 3V 0EB
98 Bjørn Omar Fjeld Volvo NMK Hønefoss 5 3 2 0EB

Omgång:2

29
2 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 2 2V 0EB 0EB
19 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmlands Motorsport 14 3 4 7
24 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14 3 7 4
33 Thomas Bryntesson Volvo NMK Trøgstad 11 4 5 2
86 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 2 3V 0EB
30
44 Per Persson Opel Södra Lappmarkens MK 10 3 3 4
54 Jimmy Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 16 7 2 7
61 Reine Kyrk Opel MK Team Westom Kyrk Motorsport 16 5 7 4
63 Johan Sandow Saab Umeå AK 11 7 0SB 4
84 Victor Johansson Toyota MK Falcon Gullabo rallydäck 15 7 4 4
87 Ulrik Linneman Peugeot Motorsport Nordjylland 9 4 5 0B
31
5 Marcus Naessen Volvo SMK Nyköping 0 0B 0B 0EB
41 Patrik Pettersson Opel Ydre MK 10 4 3 3
75 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning.se 18 4 7 7
80 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 8 1 0S 7
93 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT Trafikcenter i Dalarna 14 5 4 5
100 Joel Hult Saab Hästveda FRC Kyrk Motorsport 14 4 5 5
32
11 Johan Ingemarsson Opel Varbergs MK Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
12 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn Team Jon Jon´s 11 2 4 5
48 Simon Karlsson Opel Gullabo RC 7 7 0B 0EB
67 Micke Lernerud Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
76 John Svensson Opel SMK Valdemarsvik Crown Engines 5 1 0B 4
90 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 17 7 5 5
33
20 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus Bilprovning 12 1 4V 7
25 Marcus Andersson Saab Karlstad MC-Bil Team Munkfors Bilskrot AB 7 2 3 2
26 Robin Eskilsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 10 0EB 7T 3
70 Andreas Svensson VW Skepptuna MK 15 5 5 5
89 Jonathan Edström Volvo Skellefteå MS 7 7 0B
99 Jonas Johansson Saab MK Ran Askersund 3 1 2 0EB
34
10 Lukacs"Csu-Csu" Kornel Toyota Finnskoga MK 8 3 2 3
29 Jens Oscarsson Lada Toarps MK Team Kråka 15 4 7 4
34 Christoffer Gudmundsson Opel Kristianstad FRC Barum Racing 7 3 4 0B
42 Jörgen Adolfsson VW SMK Nyköping Startax 0 0B 0EB
62 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 12 4 5 3
83 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 6 0B 3 3
35
47 Mathias Hansson Opel Årjängs MK Team Svanskog 15 7 3 5
49 Martin Borten Opel Kvål Borten Motorsport 4 0B 4
55 Tobias Göransson Volvo Boxholms MK 15 5 5 5
92 Tobias Flink Opel Hallsbergs MK 11 4V 7 0B
103 Henrik Petersson Volvo Södra Lappmarkens MK 11 7 0B 4
36
8 Peter Hedström Saab Finnskoga MK 3 0B 0S 0EB
27 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 12 5 3 4
31 Tobias Johansson VW Karlstad MC-Bil 10 2 4 4
58 Lucas Bergström Volvo Södra Lappmarkens MK 8 3 2 3
95 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS 12 3 5 4
97 Dennis Gudmundsson Saab Kristianstad FRC Barum Racing 10 1 7 2
37
6 Peter Gawrychowski Alfa Romeo Karlstad MC-Bil 9 2 3 4
59 Timmo Helgesson Opel Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 11 5 4 2
72 Anders Persson Volvo Södra Lappmarkens MK 9 3 5 1
88 Joakim Svensson Opel Fjärås MK Salsten Racing 17 3 7 7
91 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 5 5 0B 0EB
38
3 Johan Kristoffersson Volvo MK Team Westom 19 5 7 7
18 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 13 3 5 5
36 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 1 1 0EB
37 Jonas Larsson VW SMK Nyköping Opus Bilprovning 15 4 4 7
66 Totto Höök Saab Kolsva MS Bjuhrs Bil AB 10 4 3 3
68 Niklas Eriksson Nissan Rasbo MK 14 5 2 7
39
23 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 19 7 7 5
51 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 5 4 1 0EB
60 Simon Olofsson Opel MK Team Westom 15 0B 3 5
65 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 3 4 5
69 Alexander Wollbro Opel Robertsfors MS 8 3 5V 0B
98 Bjørn Omar Fjeld Volvo NMK Hønefoss 5 3 2 0EB
40
32 Albin Nordh Opel Ydre MK Team "Korvgubben" Motorsport 4 2 2 0B
38 Micke Åström Volvo MK Ramunder 9 4 3 2
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 8 4 4 0EB
78 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 7 2 5 0SB
79 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 15 1 7 7
105 Daniel Nyvall Saab Tjörn MF 0 0B 0S
41
14 Daniel Eckeskog Opel Ånge MK Mitt Sveriges Transport&Logistik AB 21 7 7 7
39 Marcus Åberg Volvo Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 7 4 3 0B
56 Steffen Hansen NMK Gardemoen 10 2 5 3
77 Rikard Svensson VW Ydre MK Åsa-Nisses Vebo Trim 8 4 1 3
81 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson Motorsport 16 7 4 5
102 Michael Olander Opel MK Team Westom 7 5 2 0EB
42
17 Uffe Eriksson Saab Oskarshamns RC Hagestigs Motorsport 16 5 7V 4
45 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 16 7 4 5
46 Mattias Ledin Opel MK Kopparberg Ledin Motorsport 8 5 3 0EB
52 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.Racepage.org 9 4 2 3
71 Jim Jansson Volvo MK Team Westom NMS Sporting 5
43
4 Robin Larsson Saab Skene MS Hagestigs Motorsport 7 7 0B
13 Andreas"Baby Blue"Bakkerud Opel World RX 17 5 5 7
21 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms bygg AB i Örebro 19 5 7 7
28 Henrik Persson VW Karlstad MC-Bil 3 0B 2 1
64 Fredrik Wakman Saab Värmdö MK 9 3 3 3
94 Pär Bergsman Saab Hagfors MK Team Rena Motorsport 11 0SB 4 7
44
7 Sebastian Eriksson Opel Hagfors MK 19 7 7 5
15 Tony Persson Volvo Alingsås MK 5 2 2 1J
16 Daniel Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 13 5 5V 3V
35 Viktor Reinholdsson Volvo Laxå MK 9 5 0B 4
43 Anders Cedergren Volvo Rosendahl MK 7 1 4 2
82 Roger Forsberg Seat Örnsköldsviks MK 9 3 3 3

Omgång:1

7
2 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 2 2V 0EB 0EB
39 Marcus Åberg Volvo Karlskrona MK Gullabo Rallydäck 7 4 3 0B
55 Tobias Göransson Volvo Boxholms MK 15 5 5 5
63 Johan Sandow Saab Umeå AK 11 7 0SB 4
95 Stefan Eriksson Volvo Kolsva MS 12 3 5 4
104 Tomas Forslöv Fiat Skepptuna MK 0 0B
8
5 Marcus Naessen Volvo SMK Nyköping 0 0B 0B 0EB
16 Daniel Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 13 5 5V 3V
47 Mathias Hansson Opel Årjängs MK Team Svanskog 15 7 3 5
62 Fredrik Karlsson Saab SMK Motala Bil 12 4 5 3
64 Fredrik Wakman Saab Värmdö MK 9 3 3 3
96 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 2 2
9
18 Johnny Berggren Saab Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 13 3 5 5
43 Anders Cedergren Volvo Rosendahl MK 7 1 4 2
86 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 2 3V 0EB
87 Ulrik Linneman Peugeot Motorsport Nordjylland 9 4 5 0B
93 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT Trafikcenter i Dalarna 14 5 4 5
103 Henrik Petersson Volvo Södra Lappmarkens MK 11 7 0B 4
10
13 Andreas"Baby Blue"Bakkerud Opel World RX 17 5 5 7
14 Daniel Eckeskog Opel Ånge MK Mitt Sveriges Transport&Logistik AB 21 7 7 7
15 Tony Persson Volvo Alingsås MK 5 2 2 1J
20 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus Bilprovning 12 1 4V 7
24 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14 3 7 4
52 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.Racepage.org 9 4 2 3
11
26 Robin Eskilsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 10 0EB 7T 3
61 Reine Kyrk Opel MK Team Westom Kyrk Motorsport 16 5 7 4
69 Alexander Wollbro Opel Robertsfors MS 8 3 5V 0B
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 8 4 4 0EB
81 Daniel Bergvall Volvo Ragundadalens RC Nilsson Motorsport 16 7 4 5
94 Pär Bergsman Saab Hagfors MK Team Rena Motorsport 11 0SB 4 7
12
7 Sebastian Eriksson Opel Hagfors MK 19 7 7 5
29 Jens Oscarsson Lada Toarps MK Team Kråka 15 4 7 4
31 Tobias Johansson VW Karlstad MC-Bil 10 2 4 4
59 Timmo Helgesson Opel Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 11 5 4 2
76 John Svensson Opel SMK Valdemarsvik Crown Engines 5 1 0B 4
98 Bjørn Omar Fjeld Volvo NMK Hønefoss 5 3 2 0EB
13
35 Viktor Reinholdsson Volvo Laxå MK 9 5 0B 4
65 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 3 4 5
67 Micke Lernerud Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
79 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 15 1 7 7
84 Victor Johansson Toyota MK Falcon Gullabo rallydäck 15 7 4 4
92 Tobias Flink Opel Hallsbergs MK 11 4V 7 0B
14
8 Peter Hedström Saab Finnskoga MK 3 0B 0S 0EB
12 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn Team Jon Jon´s 11 2 4 5
45 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 16 7 4 5
68 Niklas Eriksson Nissan Rasbo MK 14 5 2 7
77 Rikard Svensson VW Ydre MK Åsa-Nisses Vebo Trim 8 4 1 3
99 Jonas Johansson Saab MK Ran Askersund 3 1 2 0EB
15
1 Tobias Svärd Opel MK Orion 0 0B
17 Uffe Eriksson Saab Oskarshamns RC Hagestigs Motorsport 16 5 7V 4
19 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmlands Motorsport 14 3 4 7
37 Jonas Larsson VW SMK Nyköping Opus Bilprovning 15 4 4 7
49 Martin Borten Opel Kvål Borten Motorsport 4 0B 4
60 Simon Olofsson Opel MK Team Westom 15 0B 3 5
16
21 Robin Åkerstrand Opel Östernärkes RMC John Ekströms bygg AB i Örebro 19 5 7 7
23 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 19 7 7 5
32 Albin Nordh Opel Ydre MK Team "Korvgubben" Motorsport 4 2 2 0B
66 Totto Höök Saab Kolsva MS Bjuhrs Bil AB 10 4 3 3
71 Jim Jansson Volvo MK Team Westom NMS Sporting 5
82 Roger Forsberg Seat Örnsköldsviks MK 9 3 3 3
17
41 Patrik Pettersson Opel Ydre MK 10 4 3 3
46 Mattias Ledin Opel MK Kopparberg Ledin Motorsport 8 5 3 0EB
48 Simon Karlsson Opel Gullabo RC 7 7 0B 0EB
50 Robert Skynsveen Volvo Kils MK-Bil 0 0B
58 Lucas Bergström Volvo Södra Lappmarkens MK 8 3 2 3
83 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 6 0B 3 3
18
11 Johan Ingemarsson Opel Varbergs MK Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
25 Marcus Andersson Saab Karlstad MC-Bil Team Munkfors Bilskrot AB 7 2 3 2
33 Thomas Bryntesson Volvo NMK Trøgstad 11 4 5 2
42 Jörgen Adolfsson VW SMK Nyköping Startax 0 0B 0EB
72 Anders Persson Volvo Södra Lappmarkens MK 9 3 5 1
102 Michael Olander Opel MK Team Westom 7 5 2 0EB
19
3 Johan Kristoffersson Volvo MK Team Westom 19 5 7 7
78 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 7 2 5 0SB
88 Joakim Svensson Opel Fjärås MK Salsten Racing 17 3 7 7
89 Jonathan Edström Volvo Skellefteå MS 7 7 0B
97 Dennis Gudmundsson Saab Kristianstad FRC Barum Racing 10 1 7 2
100 Joel Hult Saab Hästveda FRC Kyrk Motorsport 14 4 5 5
20
4 Robin Larsson Saab Skene MS Hagestigs Motorsport 7 7 0B
34 Christoffer Gudmundsson Opel Kristianstad FRC Barum Racing 7 3 4 0B
38 Micke Åström Volvo MK Ramunder 9 4 3 2
56 Steffen Hansen NMK Gardemoen 10 2 5 3
70 Andreas Svensson VW Skepptuna MK 15 5 5 5
80 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 8 1 0S 7
21
10 Lukacs"Csu-Csu" Kornel Toyota Finnskoga MK 8 3 2 3
28 Henrik Persson VW Karlstad MC-Bil 3 0B 2 1
54 Jimmy Svedberg Saab Skepptuna MK Märsta Förenade 16 7 2 7
75 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning.se 18 4 7 7
91 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 5 5 0B 0EB
105 Daniel Nyvall Saab Tjörn MF 0 0B 0S
22
6 Peter Gawrychowski Alfa Romeo Karlstad MC-Bil 9 2 3 4
27 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 12 5 3 4
36 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 1 1 0EB
44 Per Persson Opel Södra Lappmarkens MK 10 3 3 4
51 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 5 4 1 0EB
90 Rickard Andersson Opel Eskilstuna MK 17 7 5 5

Omgång:Extra

0
0