CrossKart SM 2021 Deltävlig 2 (SMK Arboga)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:4

1
3 Nova-Lie Walfridson Norcart MK Ratten 4 1 1 1 1
8 Erik Benton L-H Haninge MK 4 1 1 1EB 1
12 Jack Arvidsson Mini Haninge MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson Fcs Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
2
7 Emil H Larsson LHR MK Ran 4 1 1 1 1
11 Wilma Berglund EAS SMK Gävle 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LHR Kmc-Bil 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren IC-Kart SMK Arboga 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk Haninge MK 4 1 1 1 1
3
6 Holley Israelsson Lh Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
9 William Näätänen Lh Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
21 Viktor Falck Norcart Karlstad MK Bil 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1

Omgång:3

1
3 Nova-Lie Walfridson Norcart MK Ratten 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LHR MK Ran 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LHR Kmc-Bil 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren IC-Kart SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson Fcs Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
2
9 William Näätänen Lh Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
12 Jack Arvidsson Mini Haninge MK 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
21 Viktor Falck Norcart Karlstad MK Bil 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
3
6 Holley Israelsson Lh Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
8 Erik Benton L-H Haninge MK 4 1 1 1EB 1
11 Wilma Berglund EAS SMK Gävle 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR SMK Arboga 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk Haninge MK 4 1 1 1 1

Omgång:2

1
7 Emil H Larsson LHR MK Ran 4 1 1 1 1
9 William Näätänen Lh Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
11 Wilma Berglund EAS SMK Gävle 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren IC-Kart SMK Arboga 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk Haninge MK 4 1 1 1 1
2
3 Nova-Lie Walfridson Norcart MK Ratten 4 1 1 1 1
6 Holley Israelsson Lh Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
8 Erik Benton L-H Haninge MK 4 1 1 1EB 1
15 Pontus Karlsson LHR Kmc-Bil 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson Fcs Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
3
12 Jack Arvidsson Mini Haninge MK 4 1 1 1 1
21 Viktor Falck Norcart Karlstad MK Bil 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR SMK Arboga 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1

Omgång:1

1
8 Erik Benton L-H Haninge MK 4 1 1 1EB 1
9 William Näätänen Lh Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
11 Wilma Berglund EAS SMK Gävle 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LHR Kmc-Bil 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
2
7 Emil H Larsson LHR MK Ran 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
21 Viktor Falck Norcart Karlstad MK Bil 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren IC-Kart SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson Fcs Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk Haninge MK 4 1 1 1 1
3
3 Nova-Lie Walfridson Norcart MK Ratten 4 1 1 1 1
6 Holley Israelsson Lh Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
12 Jack Arvidsson Mini Haninge MK 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR SMK Arboga 4 1 1 1 1

Omgång:Final

4
C
8 Charlie Höglund Honda SMK Arboga 7 3 2 2
14 Ellie Atteblad IC 4 Ömff 5 1 2 2
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 12 5 5 2
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 9 2 2 5
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 8 2 3 3
45 Elis Rippe Lh Racing MK Ran 11 5 3 3
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 5 0B
6
B
5 Devin Berryll LH Haninge MK 15 3 7 5
7 Hampus Hagström R3 Finnskoga MK 13 3 3J 7
8 Charlie Höglund Honda SMK Arboga 7 3 2 2
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 12 5 5 2
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 12 7 0B 5
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 17 5 5 7
47 Liam Hägg Kawasaki SMK Hälsinge 12 5 0B 7J
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 12 7 5 0B
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 15 3 7 5
10
A
24 Vilgot Wetter R4 MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 17 5 5 7
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 20 10 10 0B
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 17 7 0B 10
72 William Grängstedt C-pro Karlstad MC Bil 23 10 10 3
75 Pär Ekström IC-Kart R4 KTM Munkfors MC 19 2 7 10
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 15 3 7 5
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:3

4
7 Hampus Hagström R3 Finnskoga MK 13 3 3J 7
8 Charlie Höglund Honda SMK Arboga 7 3 2 2
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 12 7 0B 5
45 Elis Rippe Lh Racing MK Ran 11 5 3 3
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 12 7 5 0B
75 Pär Ekström IC-Kart R4 KTM Munkfors MC 19 2 7 10
5
14 Ellie Atteblad IC 4 Ömff 5 1 2 2
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 9 2 2 5
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 8 2 3 3
47 Liam Hägg Kawasaki SMK Hälsinge 12 5 0B 7J
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 17 7 0B 10
6
5 Devin Berryll LH Haninge MK 15 3 7 5
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 12 5 5 2
72 William Grängstedt C-pro Karlstad MC Bil 23 10 10 3
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 21 7 7 7
7
24 Vilgot Wetter R4 MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 17 5 5 7
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 20 10 10 0B
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 15 3 7 5
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 5 0B

Omgång:2

4
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 12 5 5 2
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 12 7 0B 5
47 Liam Hägg Kawasaki SMK Hälsinge 12 5 0B 7J
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 17 7 0B 10
72 William Grängstedt C-pro Karlstad MC Bil 23 10 10 3
75 Pär Ekström IC-Kart R4 KTM Munkfors MC 19 2 7 10
5
14 Ellie Atteblad IC 4 Ömff 5 1 2 2
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 8 2 3 3
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 15 3 7 5
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 5 0B
6
7 Hampus Hagström R3 Finnskoga MK 13 3 3J 7
8 Charlie Höglund Honda SMK Arboga 7 3 2 2
24 Vilgot Wetter R4 MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 17 5 5 7
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 21 7 7 7
7
5 Devin Berryll LH Haninge MK 15 3 7 5
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 9 2 2 5
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 20 10 10 0B
45 Elis Rippe Lh Racing MK Ran 11 5 3 3
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 12 7 5 0B

Omgång:1

4
8 Charlie Höglund Honda SMK Arboga 7 3 2 2
14 Ellie Atteblad IC 4 Ömff 5 1 2 2
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 9 2 2 5
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 12 7 0B 5
47 Liam Hägg Kawasaki SMK Hälsinge 12 5 0B 7J
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
5
5 Devin Berryll LH Haninge MK 15 3 7 5
24 Vilgot Wetter R4 MK Ran Mne/Sweservice 30 10 10 10
45 Elis Rippe Lh Racing MK Ran 11 5 3 3
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 17 7 0B 10
75 Pär Ekström IC-Kart R4 KTM Munkfors MC 19 2 7 10
6
7 Hampus Hagström R3 Finnskoga MK 13 3 3J 7
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 12 5 5 2
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 8 2 3 3
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 12 7 5 0B
72 William Grängstedt C-pro Karlstad MC Bil 23 10 10 3
7
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 17 5 5 7
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 20 10 10 0B
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 15 3 7 5
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 5 0B
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:Final

7
B
812 Christian Eklund Ems Eklund Motor Sport Västerås MS 2 0B 0B 2
815 Mattias Franzen Fze Yamaha Kolsva MS 15 10 0B 5
830 Lars Åke Wallin IC 4 Västerås MS 15 0B 5 10
840 Henrik Spets IC4 Ömff 10 5 5 0B
871 Johan Darbom IC Kart Haninge MK 11 3 3 5
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 14 7 0B 7
881 Patrik Berryll LH Haninge MK 11 3 3 5
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 13 7 3 3
11
A
802 Tomas Boklund IC Arboga 25 5 10 10
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 17 3 7 7
815 Mattias Franzen Fze Yamaha Kolsva MS 15 10 0B 5
816 Johan Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 22 10 10 2
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 22 10 5 7
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 20 7 10 3
881 Patrik Berryll LH Haninge MK 11 3 3 5
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 0B 7 10
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 22 5 7 10

Omgång:3

8
816 Johan Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 22 10 10 2
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 20 7 10 3
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 14 7 0B 7
881 Patrik Berryll LH Haninge MK 11 3 3 5
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 0B 7 10
9
802 Tomas Boklund IC Arboga 25 5 10 10
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 17 3 7 7
830 Lars Åke Wallin IC 4 Västerås MS 15 0B 5 10
840 Henrik Spets IC4 Ömff 10 5 5 0B
871 Johan Darbom IC Kart Haninge MK 11 3 3 5
10
812 Christian Eklund Ems Eklund Motor Sport Västerås MS 2 0B 0B 2
815 Mattias Franzen Fze Yamaha Kolsva MS 15 10 0B 5
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 22 10 5 7
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 13 7 3 3
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 22 5 7 10

Omgång:2

8
802 Tomas Boklund IC Arboga 25 5 10 10
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 17 3 7 7
830 Lars Åke Wallin IC 4 Västerås MS 15 0B 5 10
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 14 7 0B 7
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 13 7 3 3
9
815 Mattias Franzen Fze Yamaha Kolsva MS 15 10 0B 5
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 22 10 5 7
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 20 7 10 3
881 Patrik Berryll LH Haninge MK 11 3 3 5
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 0B 7 10
10
812 Christian Eklund Ems Eklund Motor Sport Västerås MS 2 0B 0B 2
816 Johan Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 22 10 10 2
840 Henrik Spets IC4 Ömff 10 5 5 0B
871 Johan Darbom IC Kart Haninge MK 11 3 3 5
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 22 5 7 10

Omgång:1

8
815 Mattias Franzen Fze Yamaha Kolsva MS 15 10 0B 5
830 Lars Åke Wallin IC 4 Västerås MS 15 0B 5 10
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 20 7 10 3
871 Johan Darbom IC Kart Haninge MK 11 3 3 5
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 22 5 7 10
9
802 Tomas Boklund IC Arboga 25 5 10 10
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 17 3 7 7
812 Christian Eklund Ems Eklund Motor Sport Västerås MS 2 0B 0B 2
816 Johan Eklund Ems Eklund Motorsport Västerås MS 22 10 10 2
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 13 7 3 3
10
840 Henrik Spets IC4 Ömff 10 5 5 0B
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 22 10 5 7
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 14 7 0B 7
881 Patrik Berryll LH Haninge MK 11 3 3 5
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 0B 7 10

Omgång:Final

8
B
108 Einar Friberg C-Pro Team Westom 12 5J 0B 7
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 13 3 7 3
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping Mne/Sweservice 10 5 0EB 5
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 0EB 0EB 10
166 Mika Mensonen C-Pro Four-Stroke Karlstads Motorclub-Bil Stockholms Golventreprenör AB 13 3 5 5
172 Gustav Atteblad IC4 Ömff 5 2 3 0EB
182 Robin Lejtorp IC3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 11 5 3 3
189 Alfred Åhlander C-Pro/TM Haninge MK 11 3 7 1
197 Oskar Nord-Jansson LH Västerås MS 7 2 3 2
12
A
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
108 Einar Friberg C-Pro Team Westom 12 5J 0B 7
113 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK 17 7 10V 0EB
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 0EB 0EB 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 14 7 2 5
135 Jesper Jansson Dåkab Botkyrka MK 14 2 5 7
140 Alex Lindeqvist C-Pro / KTM Haninge MK 22 10 5 7
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 10 7 2
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 27 7 10J 10

Omgång:3

11
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 13 3 7 3
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 14 7 2 5
140 Alex Lindeqvist C-Pro / KTM Haninge MK 22 10 5 7
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 10 7 2
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 27 7 10J 10
189 Alfred Åhlander C-Pro/TM Haninge MK 11 3 7 1
12
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
108 Einar Friberg C-Pro Team Westom 12 5J 0B 7
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping Mne/Sweservice 10 5 0EB 5
182 Robin Lejtorp IC3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 11 5 3 3
197 Oskar Nord-Jansson LH Västerås MS 7 2 3 2
13
113 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK 17 7 10V 0EB
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 0EB 0EB 10
135 Jesper Jansson Dåkab Botkyrka MK 14 2 5 7
166 Mika Mensonen C-Pro Four-Stroke Karlstads Motorclub-Bil Stockholms Golventreprenör AB 13 3 5 5
172 Gustav Atteblad IC4 Ömff 5 2 3 0EB

Omgång:2

11
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping Mne/Sweservice 10 5 0EB 5
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 14 7 2 5
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 10 7 2
166 Mika Mensonen C-Pro Four-Stroke Karlstads Motorclub-Bil Stockholms Golventreprenör AB 13 3 5 5
182 Robin Lejtorp IC3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 11 5 3 3
12
113 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK 17 7 10V 0EB
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 0EB 0EB 10
140 Alex Lindeqvist C-Pro / KTM Haninge MK 22 10 5 7
189 Alfred Åhlander C-Pro/TM Haninge MK 11 3 7 1
197 Oskar Nord-Jansson LH Västerås MS 7 2 3 2
13
108 Einar Friberg C-Pro Team Westom 12 5J 0B 7
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 13 3 7 3
135 Jesper Jansson Dåkab Botkyrka MK 14 2 5 7
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 27 7 10J 10
172 Gustav Atteblad IC4 Ömff 5 2 3 0EB

Omgång:1

11
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 13 3 7 3
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 10 0EB 0EB 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 14 7 2 5
140 Alex Lindeqvist C-Pro / KTM Haninge MK 22 10 5 7
182 Robin Lejtorp IC3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 11 5 3 3
197 Oskar Nord-Jansson LH Västerås MS 7 2 3 2
12
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
113 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK 17 7 10V 0EB
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping Mne/Sweservice 10 5 0EB 5
166 Mika Mensonen C-Pro Four-Stroke Karlstads Motorclub-Bil Stockholms Golventreprenör AB 13 3 5 5
172 Gustav Atteblad IC4 Ömff 5 2 3 0EB
13
108 Einar Friberg C-Pro Team Westom 12 5J 0B 7
135 Jesper Jansson Dåkab Botkyrka MK 14 2 5 7
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 10 7 2
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 27 7 10J 10
189 Alfred Åhlander C-Pro/TM Haninge MK 11 3 7 1

Omgång:Final

13
A
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 6 3 3 0B
205 Daniel Bowenius IC Haninge MK 12 5 7 0B
225 Isac Forsman LHR/ Rotax MSK Kvarnvingarna 5 0B 0EB 5
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
258 Casper Granfors IC R4 Kolsva MS Östmarks Bildemontering 22 10J 5 7
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 5J 7 7
285 Eric Bönström R4 S Östmarks MFF 27 7 10 10
288 Vendela Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 17 7 5J 5

Omgång:3

14
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 6 3 3 0B
258 Casper Granfors IC R4 Kolsva MS Östmarks Bildemontering 22 10J 5 7
285 Eric Bönström R4 S Östmarks MFF 27 7 10 10
288 Vendela Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 17 7 5J 5
15
205 Daniel Bowenius IC Haninge MK 12 5 7 0B
225 Isac Forsman LHR/ Rotax MSK Kvarnvingarna 5 0B 0EB 5
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 5J 7 7

Omgång:2

14
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 6 3 3 0B
205 Daniel Bowenius IC Haninge MK 12 5 7 0B
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
288 Vendela Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 17 7 5J 5
15
225 Isac Forsman LHR/ Rotax MSK Kvarnvingarna 5 0B 0EB 5
258 Casper Granfors IC R4 Kolsva MS Östmarks Bildemontering 22 10J 5 7
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 5J 7 7
285 Eric Bönström R4 S Östmarks MFF 27 7 10 10

Omgång:1

14
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 6 3 3 0B
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 5J 7 7
285 Eric Bönström R4 S Östmarks MFF 27 7 10 10
15
205 Daniel Bowenius IC Haninge MK 12 5 7 0B
225 Isac Forsman LHR/ Rotax MSK Kvarnvingarna 5 0B 0EB 5
258 Casper Granfors IC R4 Kolsva MS Östmarks Bildemontering 22 10J 5 7
288 Vendela Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 17 7 5J 5

Omgång:Final

14
A
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 27 10 7 10
605 Mattias Andersson C-Pro KTM MK Kopparberg 27 10 10 7
609 Rikard Johansson KTM Haninge MK 12 5 2 5
620 Felicia Grundtman IC Kolsva MS 7 2 3 2
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 7 5 3
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 17 5 5 7
680 Joakim Eriksson C-Pro Västerås MS 15 3 7 5
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 8 3 2 3
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 27 7 10 10

Omgång:3

16
605 Mattias Andersson C-Pro KTM MK Kopparberg 27 10 10 7
609 Rikard Johansson KTM Haninge MK 12 5 2 5
645 William Franzén Fze-Kart Kolsva MS 5 0B 3 2
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 7 5 3
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 27 7 10 10
17
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 27 10 7 10
620 Felicia Grundtman IC Kolsva MS 7 2 3 2
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 17 5 5 7
680 Joakim Eriksson C-Pro Västerås MS 15 3 7 5
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 8 3 2 3

Omgång:2

16
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 27 10 7 10
609 Rikard Johansson KTM Haninge MK 12 5 2 5
645 William Franzén Fze-Kart Kolsva MS 5 0B 3 2
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 17 5 5 7
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 27 7 10 10
17
605 Mattias Andersson C-Pro KTM MK Kopparberg 27 10 10 7
620 Felicia Grundtman IC Kolsva MS 7 2 3 2
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 7 5 3
680 Joakim Eriksson C-Pro Västerås MS 15 3 7 5
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 8 3 2 3

Omgång:1

16
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 27 10 7 10
620 Felicia Grundtman IC Kolsva MS 7 2 3 2
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 17 5 5 7
680 Joakim Eriksson C-Pro Västerås MS 15 3 7 5
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 27 7 10 10
17
605 Mattias Andersson C-Pro KTM MK Kopparberg 27 10 10 7
609 Rikard Johansson KTM Haninge MK 12 5 2 5
645 William Franzén Fze-Kart Kolsva MS 5 0B 3 2
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 7 5 3
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 8 3 2 3

Omgång:Final

5
C
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 15 10 5 0B
15 Timmy Sakariassen Edge MK Team Westom 10 5 5
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 3 7 5
37 Henrik Lindholm Casmat SMK Gävle 11 5 3 3
87 Peter Gillberg Semog Bravo SMK Arboga 15 5 5 5
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 15 3 2 10
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 13 10 0B 3
141 Fredrik Köhler Casmat MK Ramunder 12 7 2 3V
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 15 3 10 2
9
B
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 20 3 7 10
24 Alexander Enholm Speed Car MK Ran 16 7 2 7
69 Charlie Agerheim Speedcar Haninge MK 20 7 10 3
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 20 5 5 10
80 Erik Eriksson Mv Racing Toarps MK 17 7 3 7
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 15 3 2 10
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi 17 0EB 7 10
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 13 10 0B 3
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 15 5 10 0B
15
A
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 25 5 10 10
47 Jimmy Karlsson Rx01 Götene MK 22 10 7 5
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 22 10 5 7
69 Charlie Agerheim Speedcar Haninge MK 20 7 10 3
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 20 5 5 10
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 21 7 7 7
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC Katalysatoråtervinning 24 7 7 10
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 25 10 10 5

Omgång:3

18
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 15 10 5 0B
13 Mickael Jansson Edge Västerås MS 4 1 1 2J
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 3 7 5
24 Alexander Enholm Speed Car MK Ran 16 7 2 7
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi 17 0EB 7 10
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 6 1 2 3
19
37 Henrik Lindholm Casmat SMK Gävle 11 5 3 3
64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 8 0EB 3 5
80 Erik Eriksson Mv Racing Toarps MK 17 7 3 7
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 15 3 2 10
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 15 3 10 2
180 Alexander Braneby Semog Strängnäs AMS 5
20
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 2 0B 2 0B
44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 5 1 1 3
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC Katalysatoråtervinning 24 7 7 10
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 25 10 10 5
21
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 0B 5 0B
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 22 10 5 7
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 20 5 5 10
87 Peter Gillberg Semog Bravo SMK Arboga 15 5 5 5
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 13 10 0B 3
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 15 5 10 0B
22
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 20 3 7 10
5 Martin Berglund Casmat SMK Gävle 7 2 0B 5
69 Charlie Agerheim Speedcar Haninge MK 20 7 10 3
190 Hampus Rådström MK Team Westom 7 0B 0B 7
23
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 7 2 3 2
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 25 5 10 10
47 Jimmy Karlsson Rx01 Götene MK 22 10 7 5
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 21 7 7 7
141 Fredrik Köhler Casmat MK Ramunder 12 7 2 3V

Omgång:2

18
5 Martin Berglund Casmat SMK Gävle 7 2 0B 5
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 0B 5 0B
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 21 7 7 7
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 15 5 10 0B
180 Alexander Braneby Semog Strängnäs AMS 5
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 6 1 2 3
19
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 20 3 7 10
44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 5 1 1 3
80 Erik Eriksson Mv Racing Toarps MK 17 7 3 7
87 Peter Gillberg Semog Bravo SMK Arboga 15 5 5 5
141 Fredrik Köhler Casmat MK Ramunder 12 7 2 3V
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 15 3 10 2
20
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 15 10 5 0B
13 Mickael Jansson Edge Västerås MS 4 1 1 2J
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 3 7 5
24 Alexander Enholm Speed Car MK Ran 16 7 2 7
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 7 2 3 2
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 25 5 10 10
21
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
40 Marcus Hellman Speedcar Haninge MK 2
64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 8 0EB 3 5
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 22 10 5 7
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 15 3 2 10
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi 17 0EB 7 10
22
15 Timmy Sakariassen Edge MK Team Westom 10 5 5
47 Jimmy Karlsson Rx01 Götene MK 22 10 7 5
69 Charlie Agerheim Speedcar Haninge MK 20 7 10 3
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 13 10 0B 3
190 Hampus Rådström MK Team Westom 7 0B 0B 7
23
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 2 0B 2 0B
37 Henrik Lindholm Casmat SMK Gävle 11 5 3 3
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 20 5 5 10
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC Katalysatoråtervinning 24 7 7 10
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 25 10 10 5

Omgång:1

18
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 20 3 7 10
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 7 2 3 2
44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 5 1 1 3
80 Erik Eriksson Mv Racing Toarps MK 17 7 3 7
87 Peter Gillberg Semog Bravo SMK Arboga 15 5 5 5
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK Jhsm Däck & Bilservice AB 13 10 0B 3
19
24 Alexander Enholm Speed Car MK Ran 16 7 2 7
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 25 5 10 10
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 0B 5 0B
64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 8 0EB 3 5
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 22 10 5 7
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi 17 0EB 7 10
20
13 Mickael Jansson