HälsingeRacet 2021 (SMK Söderhamn)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
B
202 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 5 0B 3 2
207 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 11 4 2 5
208 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 7 3 1 3
210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 12 5 4 3
211 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 8 0B 4 4
212 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 0EB 0B
2
A
201 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 12 0EB 5 7
204 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 7 5 4
205 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 13 3 3 7
206 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
209 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 7 1
210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 12 5 4 3

Omgång:3

29
204 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 7 5 4
205 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 13 3 3 7
206 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
207 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 11 4 2 5
208 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 7 3 1 3
210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 12 5 4 3
30
201 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 12 0EB 5 7
202 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 5 0B 3 2
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK 2 0B 0EB 2
209 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 7 1
211 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 8 0B 4 4
212 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 0EB 0B

Omgång:2

15
202 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 5 0B 3 2
205 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 13 3 3 7
206 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
207 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 11 4 2 5
211 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 8 0B 4 4
212 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 0EB 0B
16
201 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 12 0EB 5 7
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK 2 0B 0EB 2
204 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 7 5 4
208 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 7 3 1 3
209 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 7 1
210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 12 5 4 3

Omgång:1

1
202 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 5 0B 3 2
205 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 13 3 3 7
206 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
208 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 7 3 1 3
211 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 8 0B 4 4
212 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 5 5 0EB 0B
2
201 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 12 0EB 5 7
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK 2 0B 0EB 2
204 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 7 5 4
207 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 11 4 2 5
209 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 7 1
210 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 12 5 4 3

Omgång:Final

1
B
101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 13 3 5 5
102 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 13 7 3 3
105 Agnes Adler Saab Gestrike RT 7 3 4 0S
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 12 2 5 5
110 Ida Andersson Saab Östhammars MK 12 5 3 4
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 12 4V 4 4
2
A
101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 13 3 5 5
106 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 19 5 7 7
108 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
112 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 13 4 5 4
115 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 5 4 5
117 Melina Toven Saab Kolsva MS 21 7 7 7

Omgång:3

31
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 12 2 5 5
109 Helena Jönsson Opel Ljusdals MS 4 4 0B 0S
110 Ida Andersson Saab Östhammars MK 12 5 3 4
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 12 4V 4 4
117 Melina Toven Saab Kolsva MS 21 7 7 7
32
103 Felicia Nygren Audi Ljusdals MS 3 3 0B 0S
105 Agnes Adler Saab Gestrike RT 7 3 4 0S
106 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 19 5 7 7
112 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 13 4 5 4
33
101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 13 3 5 5
102 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 13 7 3 3
104 Anna Sandin Audi Järbo MK 5 2 0EB 3
108 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
115 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 5 4 5

Omgång:2

17
102 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 13 7 3 3
103 Felicia Nygren Audi Ljusdals MS 3 3 0B 0S
104 Anna Sandin Audi Järbo MK 5 2 0EB 3
110 Ida Andersson Saab Östhammars MK 12 5 3 4
112 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 13 4 5 4
18
101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 13 3 5 5
106 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 19 5 7 7
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 12 2 5 5
108 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 12 4V 4 4
19
105 Agnes Adler Saab Gestrike RT 7 3 4 0S
109 Helena Jönsson Opel Ljusdals MS 4 4 0B 0S
115 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 5 4 5
117 Melina Toven Saab Kolsva MS 21 7 7 7

Omgång:1

3
104 Anna Sandin Audi Järbo MK 5 2 0EB 3
106 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 19 5 7 7
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 12 2 5 5
109 Helena Jönsson Opel Ljusdals MS 4 4 0B 0S
112 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda 13 4 5 4
4
101 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 13 3 5 5
103 Felicia Nygren Audi Ljusdals MS 3 3 0B 0S
110 Ida Andersson Saab Östhammars MK 12 5 3 4
117 Melina Toven Saab Kolsva MS 21 7 7 7
5
102 Pernilla Sterner Olsson Opel SMK Gävle 13 7 3 3
105 Agnes Adler Saab Gestrike RT 7 3 4 0S
108 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 12 4V 4 4
115 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 5 4 5

Omgång:Final

1
C
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 14 4 7 3
22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 0EB 7
43 Joel Karlsson Opel MK Orion 14 0S 7 7
45 Ture Boström Saab Järbo MK 14 5 5 4
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 14 5 5 4
2
B
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 14 5 7 2
14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 17 7 7 3
16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 16 7 4 5
48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 15 5 5 5
49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 16 7 5 4
3
A
5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 5 7
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 21 7 7 7
15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 19 7 7 5
29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 19 5 7 7
55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 21 7 7 7

Omgång:3

34
25 Jesper Öberg Saab Gestrike RT 3 0EB 0EB 3
33 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 3 0B 0EB 3
37 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 4 0B 0EB 4
38 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 10 3 4 3
43 Joel Karlsson Opel MK Orion 14 0S 7 7
51 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 4 5 4
35
10 Hans Öberg Opel Gestrike RT 13 5 3 5
32 Dan Olsson Saab SMK Gävle 9 4 0B 5
34 Stefan Örneholm Saab Films MK 4 0B 0EB 4
48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 15 5 5 5
52 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 13 5 4 4
55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 21 7 7 7
36
5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 5 7
7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 21 7 7 7
8 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 6 3 3 0S
22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 0EB 7
23 Christer Söderlund Toyota MK Orion 13 2 4 7
46 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 4 3 0B 1
37
15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 19 7 7 5
17 Johan Norlin Volvo SMK Hälsinge 8 2 3 3
24 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 0B 4 5
36 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
47 Viggo Forsberg Saab Hofors MK 3 3 0B 0B
38
1 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 10 3 4 3
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 4 0B 0TB
29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 19 5 7 7
35 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 12 4 3 5
45 Ture Boström Saab Järbo MK 14 5 5 4
50 Christian Hansson Saab Skepptuna MK 7 2 0B 5
39
14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 17 7 7 3
16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 16 7 4 5
18 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle 7 0S 0S 7
49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 16 7 5 4
54 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 8 4 0EB 4
40
9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 14 5 7 2
19 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 9 5 4 0S
26 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 8 3 3 2
41 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team lumek motorsport 8 4 2 2
42 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 10 3 5 2
44 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 0B 0B 2
41
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 14 4 7 3
28 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0S 7
31 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 10 4 4 2
53 Robin Nilsson Saab Eskilstuna MK 3 0B 0EB 3
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 14 5 5 4

Omgång:2

20
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
25 Jesper Öberg Saab Gestrike RT 3 0EB 0EB 3
36 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
38 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 10 3 4 3
41 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team lumek motorsport 8 4 2 2
21
8 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 6 3 3 0S
14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 17 7 7 3
30 Hugo Sandin BMW Järbo MK 1 0B 1
35 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 12 4 3 5
52 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 13 5 4 4
22
5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 5 7
10 Hans Öberg Opel Gestrike RT 13 5 3 5
17 Johan Norlin Volvo SMK Hälsinge 8 2 3 3
26 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 8 3 3 2
53 Robin Nilsson Saab Eskilstuna MK 3 0B 0EB 3
54 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 8 4 0EB 4
23
32 Dan Olsson Saab SMK Gävle 9 4 0B 5
40 John Sandin Audi Järbo MK 5 0B 5
43 Joel Karlsson Opel MK Orion 14 0S 7 7
49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 16 7 5 4
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 14 5 5 4
24
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 14 4 7 3
16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 16 7 4 5
19 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 9 5 4 0S
24 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 0B 4 5
46 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 4 3 0B 1
50 Christian Hansson Saab Skepptuna MK 7 2 0B 5
25
1 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 10 3 4 3
15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 19 7 7 5
31 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 10 4 4 2
37 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 4 0B 0EB 4
44 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 0B 0B 2
48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 15 5 5 5
26
3 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 2 0EB 2
7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 21 7 7 7
9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 14 5 7 2
18 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle 7 0S 0S 7
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 4 0B 0TB
33 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 3 0B 0EB 3
27
23 Christer Söderlund Toyota MK Orion 13 2 4 7
28 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0S 7
29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 19 5 7 7
47 Viggo Forsberg Saab Hofors MK 3 3 0B 0B
55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 21 7 7 7
28
22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 0EB 7
34 Stefan Örneholm Saab Films MK 4 0B 0EB 4
42 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 10 3 5 2
45 Ture Boström Saab Järbo MK 14 5 5 4
51 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 4 5 4

Omgång:1

6
7 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 21 7 7 7
17 Johan Norlin Volvo SMK Hälsinge 8 2 3 3
35 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 12 4 3 5
39 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 2 2
49 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 16 7 5 4
7
10 Hans Öberg Opel Gestrike RT 13 5 3 5
22 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 0EB 7
30 Hugo Sandin BMW Järbo MK 1 0B 1
38 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 10 3 4 3
44 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 2 0B 0B 2
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 14 5 5 4
8
6 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 14 7 3 4
9 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 14 5 7 2
14 Henke Palm Opel Ilsbo MK 17 7 7 3
29 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 19 5 7 7
32 Dan Olsson Saab SMK Gävle 9 4 0B 5
46 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 4 3 0B 1
9
18 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle 7 0S 0S 7
19 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 9 5 4 0S
41 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team lumek motorsport 8 4 2 2
45 Ture Boström Saab Järbo MK 14 5 5 4
48 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 15 5 5 5
53 Robin Nilsson Saab Eskilstuna MK 3 0B 0EB 3
10
8 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 6 3 3 0S
16 Emil Gilberg Saab Gestrike RT 16 7 4 5
36 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
37 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 4 0B 0EB 4
42 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 10 3 5 2
55 Pelle Wilén Toyota Strängnäs AMS 21 7 7 7
11
5 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 5 7
31 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 10 4 4 2
33 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 3 0B 0EB 3
47 Viggo Forsberg Saab Hofors MK 3 3 0B 0B
50 Christian Hansson Saab Skepptuna MK 7 2 0B 5
52 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 13 5 4 4
12
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 4 0B 0TB
23 Christer Söderlund Toyota MK Orion 13 2 4 7
25 Jesper Öberg Saab Gestrike RT 3 0EB 0EB 3
34 Stefan Örneholm Saab Films MK 4 0B 0EB 4
40 John Sandin Audi Järbo MK 5 0B 5
13
1 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 10 3 4 3
3 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 2 0EB 2
24 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 0B 4 5
28 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0S 7
54 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 8 4 0EB 4
14
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 14 4 7 3
15 Robert Törnqvist Volkswagen SMK Söderhamn 19 7 7 5
26 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 8 3 3 2
43 Joel Karlsson Opel MK Orion 14 0S 7 7
51 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 4 5 4