Oktoberracet (Films MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
105 Jesper Björk Saab Films MK 10 5 5 0B
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2
111 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 10 4 1 5
115 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 3 3 4
118 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0S
122 Nellie Hägg Opel SMK Hälsinge 8 2 2 4
4
B
104 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 11 4 4 3
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2
112 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 14 5 4 5
116 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 12 5 2 5
119 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 11 2 5 4
120 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 3 7 4
7
A
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 16 5 4 7
106 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 21 7 7 7
107 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 17 7 5 5
108 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 21 7 7 7
109 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2

Omgång:3

41
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 16 5 4 7
104 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 11 4 4 3
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2
111 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 10 4 1 5
115 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 3 3 4
42
106 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 21 7 7 7
113 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 3 0S 3 0S
116 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 12 5 2 5
121 Lee Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0B
122 Nellie Hägg Opel SMK Hälsinge 8 2 2 4
43
105 Jesper Björk Saab Films MK 10 5 5 0B
108 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 21 7 7 7
112 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 14 5 4 5
118 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0S
119 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 11 2 5 4
44
101 Lukas Jansson Opel Films MK 5 0S 2 3
103 Leon Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 4 1 2 1
107 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 17 7 5 5
109 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
114 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 3 3 2
120 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 3 7 4

Omgång:2

21
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 16 5 4 7
107 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 17 7 5 5
108 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 21 7 7 7
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2
122 Nellie Hägg Opel SMK Hälsinge 8 2 2 4
22
101 Lukas Jansson Opel Films MK 5 0S 2 3
105 Jesper Björk Saab Films MK 10 5 5 0B
109 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
111 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 10 4 1 5
113 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 3 0S 3 0S
121 Lee Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0B
23
103 Leon Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 4 1 2 1
104 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 11 4 4 3
106 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 21 7 7 7
114 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 3 3 2
118 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0S
24
112 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 14 5 4 5
115 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 3 3 4
116 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 12 5 2 5
119 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 11 2 5 4
120 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 3 7 4

Omgång:1

1
103 Leon Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 4 1 2 1
105 Jesper Björk Saab Films MK 10 5 5 0B
107 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek motorsport 17 7 5 5
111 Alexander Lindau Dynefalk Saab Vaxholms MK 10 4 1 5
115 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 3 3 4
122 Nellie Hägg Opel SMK Hälsinge 8 2 2 4
2
102 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 16 5 4 7
109 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
118 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0S
119 Aaron Blomkvist Saab Hofors Motorklubb Team NS tak och fönster Ab 11 2 5 4
121 Lee Annerstedt Opel Films MK 7 3 4 0B
3
106 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 21 7 7 7
110 Nike Annerstedt Opel Films MK 9 4 3 2
112 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 14 5 4 5
113 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 3 0S 3 0S
120 Elin Lundberg Saab Gestrike RT Jernbro Industrial 14 3 7 4
4
101 Lukas Jansson Opel Films MK 5 0S 2 3
104 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 11 4 4 3
108 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 21 7 7 7
114 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 8 3 3 2
116 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumekmotorsport 12 5 2 5

Omgång:Final

2
C
201 Melina Toven Saab Kolsva MS 14 5 5 4
206 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 12 7 5 0B
215 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 11 3 5 3
221 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 13 2 4 7
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 14 7 4 3
230 Emma Ny Opel Gnesta MK 11 2 5 4
5
B
201 Melina Toven Saab Kolsva MS 14 5 5 4
204 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 15 4 4 7
214 Linnea Larsson Volvo Films MK 14 4 5 5
220 Göran Larsson Saab MK Orion 16 7 5 4
222 Oliwia Eiserman Opel Films MK 17 5 7 5
231 Sandra Larsson Saab MK Orion 14 5 2 7
8
A
214 Linnea Larsson Volvo Films MK 14 4 5 5
217 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 21 7 7 7
218 Kenny Åkerberg Volvo Skepptuna 19 7 7 5
226 Hanna Larsson Opel MK Orion 18 4 7 7
233 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 18 7 7 4
236 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 17 5 7 5

Omgång:3

45
212 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 9 4 2 3
216 Kenneth Andersson Opel Östhammars MK 8 2 4 2
227 Sofia Åberg Opel Gnesta MK 3 0B 3 0EB
229 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 0B 5
230 Emma Ny Opel Gnesta MK 11 2 5 4
231 Sandra Larsson Saab MK Orion 14 5 2 7
46
204 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 15 4 4 7
206 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 12 7 5 0B
208 Camilla Söderström Volvo MK Speed 9 3 3 3
214 Linnea Larsson Volvo Films MK 14 4 5 5
233 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 18 7 7 4
47
202 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 5 2 3 0B
215 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 11 3 5 3
218 Kenny Åkerberg Volvo Skepptuna 19 7 7 5
220 Göran Larsson Saab MK Orion 16 7 5 4
226 Hanna Larsson Opel MK Orion 18 4 7 7
48
201 Melina Toven Saab Kolsva MS 14 5 5 4
217 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 21 7 7 7
222 Oliwia Eiserman Opel Films MK 17 5 7 5
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
234 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 6 0S 3 3
49
219 Lisa Rönngren Opel Gnesta MK 8 4 2 2
221 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 13 2 4 7
223 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 10 3 3 4
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 14 7 4 3
236 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 17 5 7 5

Omgång:2

25
208 Camilla Söderström Volvo MK Speed 9 3 3 3
209 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 0 0B 0EB
221 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 13 2 4 7
222 Oliwia Eiserman Opel Films MK 17 5 7 5
230 Emma Ny Opel Gnesta MK 11 2 5 4
26
201 Melina Toven Saab Kolsva MS 14 5 5 4
204 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 15 4 4 7
207 Elin Forslöv Saab SMK Motala 5 5 0EB
226 Hanna Larsson Opel MK Orion 18 4 7 7
227 Sofia Åberg Opel Gnesta MK 3 0B 3 0EB
27
215 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 11 3 5 3
216 Kenneth Andersson Opel Östhammars MK 8 2 4 2
219 Lisa Rönngren Opel Gnesta MK 8 4 2 2
233 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 18 7 7 4
234 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 6 0S 3 3
28
202 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 5 2 3 0B
206 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 12 7 5 0B
212 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 9 4 2 3
217 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 21 7 7 7
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 14 7 4 3
235 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 0 0B 0EB
29
214 Linnea Larsson Volvo Films MK 14 4 5 5
218 Kenny Åkerberg Volvo Skepptuna 19 7 7 5
223 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 10 3 3 4
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
231 Sandra Larsson Saab MK Orion 14 5 2 7
30
213 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 5 5 0EB
220 Göran Larsson Saab MK Orion 16 7 5 4
224 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK 3 3 0EB
229 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 0B 5
236 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 17 5 7 5

Omgång:1

5
207 Elin Forslöv Saab SMK Motala 5 5 0EB
214 Linnea Larsson Volvo Films MK 14 4 5 5
224 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK 3 3 0EB
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 14 7 4 3
230 Emma Ny Opel Gnesta MK 11 2 5 4
235 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 0 0B 0EB
6
204 Lars Eriksson Volvo AMF Årsunda 15 4 4 7
209 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 0 0B 0EB
215 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 11 3 5 3
217 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 21 7 7 7
231 Sandra Larsson Saab MK Orion 14 5 2 7
7
213 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 5 5 0EB
221 Sara Tholander Volvo AMF Årsunda 13 2 4 7
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
226 Hanna Larsson Opel MK Orion 18 4 7 7
233 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 18 7 7 4
8
201 Melina Toven Saab Kolsva MS 14 5 5 4
202 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 5 2 3 0B
206 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 12 7 5 0B
223 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 10 3 3 4
229 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 0B 5
9
208 Camilla Söderström Volvo MK Speed 9 3 3 3
216 Kenneth Andersson Opel Östhammars MK 8 2 4 2
219 Lisa Rönngren Opel Gnesta MK 8 4 2 2
220 Göran Larsson Saab MK Orion 16 7 5 4
222 Oliwia Eiserman Opel Films MK 17 5 7 5
10
212 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 9 4 2 3
218 Kenny Åkerberg Volvo Skepptuna 19 7 7 5
227 Sofia Åberg Opel Gnesta MK 3 0B 3 0EB
234 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 6 0S 3 3
236 Kevin Åresund Volvo Hofors MK 17 5 7 5

Omgång:Final

3
C
7 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 13 2 4 7
10 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 5 7 4
29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 15 3 5 7
35 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 14 7 7 0B
65 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 13 1 5 7
67 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 14 7 5 2
6
B
14 Micke Andersson Saab Kolsva MS 17 5 5 7
22 Albin Olsson Volvo AMF Årsunda 17 3 7 7
23 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 16 7 4 5
29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 15 3 5 7
47 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 17 7 7 3
53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 18 7 4 7
9
A
28 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
36 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
39 Joel Karlsson Volvo MK Orion 19 7 7 5
53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 18 7 4 7
54 Joni Rahkonen Saab Films MK 19 7 7 5V
59 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 21 7 7 7

Omgång:3

50
3 Torbjörn Åberg Saab Botkyrka MK 3 0B 1 2
5 Emil Niskakoski Saab Films MK 10 3 3 4
12 Fredrik Eriksson Volvo AMF Årsunda 9 1 5 3
58 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 12 5 0B 7
69 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 13 5 3 5
51
9 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 10 5 5 0B
32 Mattias Björn Saab Haninge MK 7 0B 7 0B
41 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 12 5 7 0B
54 Joni Rahkonen Saab Films MK 19 7 7 5V
57 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 12 5 3 4
59 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 21 7 7 7
52
29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 15 3 5 7
39 Joel Karlsson Volvo MK Orion 19 7 7 5
45 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 5 5 0EB 0B
51 Jonatan Jansson Saab Kolsva MS 6 3 0B 3
60 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0B
61 Jens Åhman Peugeot Films MK 13 4 5 4
53
10 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 5 7 4
14 Micke Andersson Saab Kolsva MS 17 5 5 7
18 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 2 0B 2 0S
30 Joakim Skilberg Volvo Mkspeed 11 3 3 5
34 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 5 0S 5 0B
54
1 Robin Engström Volvo AMF Årsunda 11 4 3 4
7 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 13 2 4 7
21 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 13 4 4 5
44 Joakim Zettergren Saab MK Speed 6 2 4 0B
52 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 2 2 0EB 0EB
55
2 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 11 4 4 3
6 Alexander Welin Saab Östhammars MK 13 5 4 4
28 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
31 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 3 2 0B 1
53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 18 7 4 7
67 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 14 7 5 2
56
22 Albin Olsson Volvo AMF Årsunda 17 3 7 7
26 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 10 2 4 4
35 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 14 7 7 0B
47 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 17 7 7 3
63 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 10 3 2 5
68 Anton Karlsson Saab Eskilstuna MK 7 0B 5 2
57
13 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 11 3 3 5
15 David Barfeld Saab Haninge MK BDS MOTORSPORT! 4 4 0B 0EB
36 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
37 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 7 2 2 3
42 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 4 0B 4
58
23 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 16 7 4 5
25 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 5 3 2 0B
46 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 6 0B 3 3
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 9 3 2 4
65 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 13 1 5 7
59
8 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 10 1 4 5
16 Magnus Björck Ford Films MK 13 5 1 7
19 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 7 2 2 3
50 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B
55 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 6 4 2 0EB
64 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 11 3 4 4

Omgång:2

31
13 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 11 3 3 5
29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 15 3 5 7
54 Joni Rahkonen Saab Films MK 19 7 7 5V
58 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 12 5 0B 7
63 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 10 3 2 5
64 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 11 3 4 4
32
19 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 7 2 2 3
21 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 13 4 4 5
46 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 6 0B 3 3
47 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 17 7 7 3
60 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0B
33
6 Alexander Welin Saab Östhammars MK 13 5 4 4
15 David Barfeld Saab Haninge MK BDS MOTORSPORT! 4 4 0B 0EB
30 Joakim Skilberg Volvo Mkspeed 11 3 3 5
59 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 21 7 7 7
61 Jens Åhman Peugeot Films MK 13 4 5 4
34
2 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 11 4 4 3
5 Emil Niskakoski Saab Films MK 10 3 3 4
25 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 5 3 2 0B
34 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 5 0S 5 0B
41 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 12 5 7 0B
52 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 2 2 0EB 0EB
35
8 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 10 1 4 5
11 Jimmy Björk Volvo Films MK 0 0B 0B
12 Fredrik Eriksson Volvo AMF Årsunda 9 1 5 3
31 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 3 2 0B 1
35 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 14 7 7 0B
40 Mattias Buss Saab Haninge MK 2 2 0EB
36
7 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 13 2 4 7
14 Micke Andersson Saab Kolsva MS 17 5 5 7
16 Magnus Björck Ford Films MK 13 5 1 7
22 Albin Olsson Volvo AMF Årsunda 17 3 7 7
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 9 3 2 4
69 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 13 5 3 5
37
10 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 5 7 4
32 Mattias Björn Saab Haninge MK 7 0B 7 0B
42 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 4 0B 4
51 Jonatan Jansson Saab Kolsva MS 6 3 0B 3
53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 18 7 4 7
68 Anton Karlsson Saab Eskilstuna MK 7 0B 5 2
38
1 Robin Engström Volvo AMF Årsunda 11 4 3 4
3 Torbjörn Åberg Saab Botkyrka MK 3 0B 1 2
9 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 10 5 5 0B
23 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 16 7 4 5
28 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
55 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 6 4 2 0EB
39
37 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 7 2 2 3
39 Joel Karlsson Volvo MK Orion 19 7 7 5
44 Joakim Zettergren Saab MK Speed 6 2 4 0B
50 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B
67 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 14 7 5 2
40
18 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 2 0B 2 0S
26 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 10 2 4 4
36 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
45 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 5 5 0EB 0B
57 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 12 5 3 4
65 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 13 1 5 7

Omgång:1

11
28 Dan Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
30 Joakim Skilberg Volvo Mkspeed 11 3 3 5
32 Mattias Björn Saab Haninge MK 7 0B 7 0B
58 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 12 5 0B 7
60 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 5 0B
12
2 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 11 4 4 3
12 Fredrik Eriksson Volvo AMF Årsunda 9 1 5 3
14 Micke Andersson Saab Kolsva MS 17 5 5 7
44 Joakim Zettergren Saab MK Speed 6 2 4 0B
59 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 21 7 7 7
63 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 10 3 2 5
13
4 Christer Söderlund Toyota MK Orion 0 0B
40 Mattias Buss Saab Haninge MK 2 2 0EB
42 Karolina Olsson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 4 0B 4
64 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 11 3 4 4
67 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 14 7 5 2
69 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 13 5 3 5
14
3 Torbjörn Åberg Saab Botkyrka MK 3 0B 1 2
7 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 13 2 4 7
24 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing AB 4 4
36 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
41 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 12 5 7 0B
51 Jonatan Jansson Saab Kolsva MS 6 3 0B 3
15
18 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 2 0B 2 0S
31 Roland Ehnström Volvo Skepptuna MK 3 2 0B 1
45 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 5 5 0EB 0B
50 Björn Andreasson Saab Östernärkes RMC 7 4 3 0B
54 Joni Rahkonen Saab Films MK 19 7 7 5V
56 Jim Olsson Saab Strängnäs AMS 9 3 2 4
16
8 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 10 1 4 5
10 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 5 7 4
22 Albin Olsson Volvo AMF Årsunda 17 3 7 7
23 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 16 7 4 5
52 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 2 2 0EB 0EB
61 Jens Åhman Peugeot Films MK 13 4 5 4
17
15 David Barfeld Saab Haninge MK BDS MOTORSPORT! 4 4 0B 0EB
16 Magnus Björck Ford Films MK 13 5 1 7
26 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 10 2 4 4
29 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed 15 3 5 7
46 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 6 0B 3 3
53 Pontus Ny Opel Gnesta MK 18 7 4 7
18
6 Alexander Welin Saab Östhammars MK 13 5 4 4
11 Jimmy Björk Volvo Films MK 0 0B 0B
13 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 11 3 3 5
34 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 5 0S 5 0B
47 Tomas Broxe Saab Rasbo MK 17 7 7 3
55 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 6 4 2 0EB
19
5 Emil Niskakoski Saab Films MK 10 3 3 4
9 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 10 5 5 0B
21 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 13 4 4 5
35 Dan Olsson Saab SMK Gävle Jernbro Industrial 14 7 7 0B
37 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 7 2 2 3
65 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 13 1 5 7
20
1 Robin Engström Volvo AMF Årsunda 11 4 3 4
19 Magnus Halvarsson Volvo Jönköpings MK 7 2 2 3
25 Zeb Enarsson Volvo SMK Arboga 5 3 2 0B
39 Joel Karlsson Volvo MK Orion 19 7 7 5
57 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 12 5 3 4
68 Anton Karlsson Saab Eskilstuna MK 7 0B 5 2