Kvällstävling (SMK Vingåker)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 12 0S 7 5
20 Frank Jacobsson Saab Vara MK 12 4 5 3
29 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 12 5 5 2
27 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 3 5 4
18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 13 5V 4 4
12 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 12 7 5
2
B
33 Jens Selander Saab SMK Arboga 15 4 4 7
14 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 16 4 7 5
30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 12 0S 7 5
3 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 14 7 7 0B
6 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 15 7 4 4
13 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 13 2 7 4
3
A
2 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 19 7 5 7
10 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 19 7 7 5
35 Filip Edstein Volvo Strängnäs AMS 17 5 5 7
9 Pontus Sandström Saab Mk Orion Franzenz åkeri i Västerås 17 5 5 7
33 Jens Selander Saab SMK Arboga 15 4 4 7
7 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK 17 7 7 3

Omgång:3

1
2 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 19 7 5 7
7 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK 17 7 7 3
14 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 16 4 7 5
18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 13 5V 4 4
34 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 0B 7 2
38 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 3 0B 3 0B
2
30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 12 0S 7 5
27 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 3 5 4
17 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 10 3 0B 7
23 Jennifer Brangenfeldt Volkswagen MK Ramunder 6 3 3 0EB
37 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes Radio Motor Clubb 5 0B 2 3
40 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 4 2 0B 2
3
10 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 19 7 7 5
9 Pontus Sandström Saab Mk Orion Franzenz åkeri i Västerås 17 5 5 7
3 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 14 7 7 0B
32 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 9 2 3 4
11 Emma Ny Saab Gnesta MK 8 3 2 3
5
33 Jens Selander Saab SMK Arboga 15 4 4 7
13 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 13 2 7 4
20 Frank Jacobsson Saab Vara MK 12 4 5 3
8 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 10 5 0S 5
4 Jacob Hillner Saab Östernärkes RMC 10 4 4 2
31 Patrik Pettersson Saab Ydre MK 3 0S 3 0B
6
35 Filip Edstein Volvo Strängnäs AMS 17 5 5 7
6 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 15 7 4 4
29 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 12 5 5 2
39 Anna Antonsson Volvo Årjängs motorklubb 10 1 4 5
19 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 9 2 4 3
25 Pontus Ny Opel Gnesta MK 8 7 1 0B

Omgång:2

1
13 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 13 2 7 4
20 Frank Jacobsson Saab Vara MK 12 4 5 3
19 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 9 2 4 3
11 Emma Ny Saab Gnesta MK 8 3 2 3
23 Jennifer Brangenfeldt Volkswagen MK Ramunder 6 3 3 0EB
2
12 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 12 7 5
8 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 10 5 0S 5
34 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 0B 7 2
21 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 5 5 0B
22 Robin Johansson Saab MK Scandia 0 0B 0B
3
2 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 19 7 5 7
10 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 19 7 7 5
4 Jacob Hillner Saab Östernärkes RMC 10 4 4 2
24 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 5 5 0EB
40 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 4 2 0B 2
26 Jennica Gustafsson Saab Östernärkes RMC 4 1 3
4
9 Pontus Sandström Saab Mk Orion Franzenz åkeri i Västerås 17 5 5 7
33 Jens Selander Saab SMK Arboga 15 4 4 7
30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 12 0S 7 5
25 Pontus Ny Opel Gnesta MK 8 7 1 0B
41 Engla Johansson Saab Finspångs MS 6 4 2
38 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 3 0B 3 0B
5
14 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 16 4 7 5
6 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 15 7 4 4
27 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 3 5 4
32 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 9 2 3 4
28 Niklas Eriksson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival. 4 4 0B
6
7 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK 17 7 7 3
29 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 12 5 5 2
39 Anna Antonsson Volvo Årjängs motorklubb 10 1 4 5
37 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes Radio Motor Clubb 5 0B 2 3
31 Patrik Pettersson Saab Ydre MK 3 0S 3 0B
7
35 Filip Edstein Volvo Strängnäs AMS 17 5 5 7
3 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 14 7 7 0B
18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 13 5V 4 4
17 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 10 3 0B 7
5 Patric Björling Saab Katrineholms MK 2 2T 0EB

Omgång:1

1
18 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 13 5V 4 4
12 Jimmy Hellström Opel Strängnäs AMS 12 7 5
39 Anna Antonsson Volvo Årjängs motorklubb 10 1 4 5
11 Emma Ny Saab Gnesta MK 8 3 2 3
40 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 4 2 0B 2
28 Niklas Eriksson Saab MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival. 4 4 0B
2
2 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 19 7 5 7
33 Jens Selander Saab SMK Arboga 15 4 4 7
37 Lars-Göran Fritz Saab Östernärkes Radio Motor Clubb 5 0B 2 3
21 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 5 5 0B
36 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 0 0B
42 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 0 0S
3
35 Filip Edstein Volvo Strängnäs AMS 17 5 5 7
6 Ida Holmberg Mitsubishi Östernärkes RMC 15 7 4 4
20 Frank Jacobsson Saab Vara MK 12 4 5 3
32 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 9 2 3 4
38 Henke Palm Opel Ilsbo MK Team Palm 3 0B 3 0B
1 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 3 3
4
7 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK 17 7 7 3
27 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 3 5 4
8 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 10 5 0S 5
19 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 9 2 4 3
41 Engla Johansson Saab Finspångs MS 6 4 2
26 Jennica Gustafsson Saab Östernärkes RMC 4 1 3
5
30 Ronnie Bergkvist Saab Vara MK 12 0S 7 5
3 Jonas Klahr Volkswagen Mora MK 14 7 7 0B
29 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 12 5 5 2
4 Jacob Hillner Saab Östernärkes RMC 10 4 4 2
34 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 0B 7 2
15 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 0 0B
6
10 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 19 7 7 5
9 Pontus Sandström Saab Mk Orion Franzenz åkeri i Västerås 17 5 5 7
23 Jennifer Brangenfeldt Volkswagen MK Ramunder 6 3 3 0EB
16 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 4 4
31 Patrik Pettersson Saab Ydre MK 3 0S 3 0B
5 Patric Björling Saab Katrineholms MK 2 2T 0EB
7
14 Dennis Kallin Saab Sunnansjö 16 4 7 5
13 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 13 2 7 4
17 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 10 3 0B 7
25 Pontus Ny Opel Gnesta MK 8 7 1 0B
24 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 5 5 0EB
22 Robin Johansson Saab MK Scandia 0 0B 0B

Omgång:Final

1
B
61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
70 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 13 3 3 7
91 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 12 2 3 7
73 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 12 5 0B 7
75 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 14 7 7 0S
80 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 12 3 4 5
2
A
81 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 19 7 7 5V
86 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 19 7 5 7
69 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 18 7 7 4
61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
90 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 5 7 7
77 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 17 7 5 5

Omgång:3

7
86 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 19 7 5 7
69 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 18 7 7 4
67 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 12 5 4 3
71 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 11 5V 1 5
82 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 8 3 5 0EB
85 Lovis Jansson Opel Haninge MK 6 0S 4 2
8
61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
90 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 5 7 7
80 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 12 3 4 5
68 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 8 4 4 0B
63 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 3 1 2 0S
88 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 1 1 0B 0EB
9
77 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 17 7 5 5
73 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 12 5 0B 7
66 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 12 2 7 3
74 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 0B 4
87 Hampus Carlson Opel Finspångs MS 1 1 0B 0EB
10
70 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 13 3 3 7
72 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 2 3 5
84 Arvid Höglund Saab Vara MK 9 4 5 0EB
89 Linus Karlsson Saab Vara MK 8 4 4 0EB
83 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 5 2 3 0EB
11
81 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 19 7 7 5V
91 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 12 2 3 7
75 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 14 7 7 0S
64 Casper Jansson Saab Rasbo MK 7 4 3 0EB
76 Ida Nylin Saab Mk ran Askersund 5 3 2 0B

Omgång:2

8
61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
80 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 12 3 4 5
66 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 12 2 7 3
71 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 11 5V 1 5
72 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 2 3 5
76 Ida Nylin Saab Mk ran Askersund 5 3 2 0B
9
81 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 19 7 7 5V
86 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 19 7 5 7
85 Lovis Jansson Opel Haninge MK 6 0S 4 2
83 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 5 2 3 0EB
63 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 3 1 2 0S
87 Hampus Carlson Opel Finspångs MS 1 1 0B 0EB
10
69 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 18 7 7 4
74 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 0B 4
84 Arvid Höglund Saab Vara MK 9 4 5 0EB
68 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 8 4 4 0B
64 Casper Jansson Saab Rasbo MK 7 4 3 0EB
11
77 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 17 7 5 5
70 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 13 3 3 7
75 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 14 7 7 0S
67 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 12 5 4 3
88 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 1 1 0B 0EB
12
90 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 5 7 7
91 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 12 2 3 7
73 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 12 5 0B 7
82 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 8 3 5 0EB
89 Linus Karlsson Saab Vara MK 8 4 4 0EB

Omgång:1

8
81 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 19 7 7 5V
70 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 13 3 3 7
66 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 12 2 7 3
71 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 11 5V 1 5
68 Hampus Wretman Volvo Haninge MK 8 4 4 0B
62 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 0 0B
9
69 Tobias Andersson Volvo MK Ramunder 18 7 7 4
91 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 12 2 3 7
80 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 12 3 4 5
67 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 12 5 4 3
89 Linus Karlsson Saab Vara MK 8 4 4 0EB
87 Hampus Carlson Opel Finspångs MS 1 1 0B 0EB
10
86 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 19 7 5 7
73 Victor Nyströmer Peugeot Fjugesta MS 12 5 0B 7
72 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 10 2 3 5
64 Casper Jansson Saab Rasbo MK 7 4 3 0EB
79 Alice Johansson Saab Finspångs MS 3 3V
88 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 1 1 0B 0EB
11
90 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 19 5 7 7
77 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 17 7 5 5
84 Arvid Höglund Saab Vara MK 9 4 5 0EB
85 Lovis Jansson Opel Haninge MK 6 0S 4 2
76 Ida Nylin Saab Mk ran Askersund 5 3 2 0B
78 Julius Nicander Volvo Norrköpings MK 0 0B
12
61 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
75 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 14 7 7 0S
74 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 0B 4
82 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 8 3 5 0EB
83 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 5 2 3 0EB
63 Alicia Westerling Volvo MK Kinda 3 1 2 0S