SpeakerHjelms Sverieresa 2021 (SMK Helsingborg)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

6
F
211 Adam Grahn Volkswagen Kristianstads FRC Bil och Maskin Degeberga AB 4 4 0B
215 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 2 0S 2
219 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 1 1 0S
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S
8
E
209 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 5 3 2
210 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 3
215 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 2 0S 2
216 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 5 0B
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S
223 Eddie Lundh Saab Säffle MS 4 0B 4
16
D
201 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 6 1 5
202 Axel Jönsson Volvo SMK Helsingborg 6 2 4
214 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 6 4 2J
216 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 5 0B
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S
224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 6 3 3
20
C
203 Teres Klyft Opel SMK Helsingborg 7 4 3
204 Nicklas Klyft BMW SMK Helsingborg 8 4 4
206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 8 5 3
212 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg 7 2 5
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S
224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 6 3 3
23
B
205 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 9 7 2T
206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 8 5 3
207 Wilma Söderman Saab Vimmerby MS 8 3 5
217 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 9 7 2
222 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 9 2 7
224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 6 3 3
26
A
206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 8 5 3
208 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 12 7 5
213 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 14 7 7
218 Hugo Bergstedt Honda Hästveda FRC Pf motorsport 12 5 7
220 Hugo Verner Saab Asarums MS 12 5 7
222 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 9 2 7

Omgång:2

1
206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 8 5 3
212 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg 7 2 5
215 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 2 0S 2
218 Hugo Bergstedt Honda Hästveda FRC Pf motorsport 12 5 7
219 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 1 1 0S
223 Eddie Lundh Saab Säffle MS 4 0B 4
2
201 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 6 1 5
209 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 5 3 2
214 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 6 4 2J
216 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 5 0B
220 Hugo Verner Saab Asarums MS 12 5 7
224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 6 3 3
3
211 Adam Grahn Volkswagen Kristianstads FRC Bil och Maskin Degeberga AB 4 4 0B
203 Teres Klyft Opel SMK Helsingborg 7 4 3
204 Nicklas Klyft BMW SMK Helsingborg 8 4 4
205 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 9 7 2T
208 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 12 7 5
222 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 9 2 7
4
202 Axel Jönsson Volvo SMK Helsingborg 6 2 4
207 Wilma Söderman Saab Vimmerby MS 8 3 5
210 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 3
213 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 14 7 7
217 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 9 7 2
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S

Omgång:1

1
202 Axel Jönsson Volvo SMK Helsingborg 6 2 4
204 Nicklas Klyft BMW SMK Helsingborg 8 4 4
207 Wilma Söderman Saab Vimmerby MS 8 3 5
208 Anna Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 12 7 5
219 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 1 1 0S
220 Hugo Verner Saab Asarums MS 12 5 7
2
203 Teres Klyft Opel SMK Helsingborg 7 4 3
209 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 5 3 2
212 Marina Hult Volvo SMK Helsingborg 7 2 5
216 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team magic racing 5 5 0B
217 Jonas Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 9 7 2
223 Eddie Lundh Saab Säffle MS 4 0B 4
3
205 Adam Thomsson Volvo Pilatorps MK 9 7 2T
206 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 8 5 3
210 Oliver Ekholm Saab SMK Helsingborg 5 2 3
214 Noah Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 6 4 2J
215 Tindra Hansson Mazda SMK Helsingborg 2 0S 2
221 Melvin Bergstedt Renault Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 3 3 0S
4
211 Adam Grahn Volkswagen Kristianstads FRC Bil och Maskin Degeberga AB 4 4 0B
201 Felicia Olsson Saab SMK Helsingborg 6 1 5
213 Wille Örum-Gad Volvo Lessebo MK 14 7 7
218 Hugo Bergstedt Honda Hästveda FRC Pf motorsport 12 5 7
222 Melwin Mattisson Volvo Vimmerby MS 9 2 7
224 Albin Lundh Volvo Säffle MS 6 3 3

Omgång:Final

1
O
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 3
23 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2
47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
66 Michael Sandin Peugeot Hästveda FRC 1
2
N
14 Anders Larsson BMW SMK Helsingborg 4
17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
21 Viktor Andersson Audi Höörs MK 4
23 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2
47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
52 Roger Lidén Volvo SMK Helsingborg 4
3
M
17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
18 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 5
19 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 4
29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
65 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka Ma 4
4
L
68 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 5
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
73 Annika Klyft Saab Eslövs MK 5
75 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5
5
K
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
16 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5
22 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 5
29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 2 3
64 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 5
7
J
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
25 Magnus Nilsson Mazda Svedala 6 4 2
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 2 3
43 Filip Gudmundson Saab Christianstads RC Barum racing 5 1 4
45 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 6 4 2
74 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 6 5 1
9
I
3 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 6 4 2
10 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 6 2 4
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
26 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 6 3 3
70 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 6 3 3
74 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 6 5 1
11
H
5 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 2 5
26 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 6 3 3
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad RC Barum Racing 7 7 0SB
38 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 7 4 3
69 Alexander Christensen Opel SMK Helsingborg Badrum racing 7 3 4
70 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 6 3 3
13
G
5 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 2 5
11 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 7 0B 7
30 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 8 4 4
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad RC Barum Racing 7 7 0SB
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
61 Emil Bäckman Renault Tomelilla MK 8 4 4
15
F
2 Manfred Levander Saab SMK Helsingborg 9 5 4
11 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 7 0B 7
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
51 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 8 4 4
57 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 9 5 4
76 Robert Hedström Saab Eslövs MK 8 3 5
17
E
24 Jens Svensson Saab Bohus RC Club Hagestigs Motorsport 9 4 5
44 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 10 5 5
49 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads FRC 10 5 5
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
51 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 8 4 4
79 Jens Nilsson Säffle MS 10 5 5
19
D
6 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 10 3 7
9 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 11 7 4
39 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg 10 5 5
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
59 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 7
79 Jens Nilsson Säffle MS 10 5 5
22
C
6 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 10 3 7
31 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 12 7 5
62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 12 7 5
71 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 12 7 5
78 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 12 7 5
79 Jens Nilsson Säffle MS 10 5 5
25
B
34 Roland Persson Saab SMK Helsingborg 12 5 7
36 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 12 5 7
41 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 7
42 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 14 7 7
62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 12 7 5
71 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 12 7 5
28
A
13 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 14 7 7
37 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 14 7 7
42 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 14 7 7
54 Albin Ström Toyota Osby MK 14 7 7
62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 12 7 5
72 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7

Omgång:2

5
6 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 10 3 7
9 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 11 7 4
22 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 5
73 Annika Klyft Saab Eslövs MK 5
78 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 12 7 5
6
25 Magnus Nilsson Mazda Svedala 6 4 2
38 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 7 4 3
43 Filip Gudmundson Saab Christianstads RC Barum racing 5 1 4
59 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 7
71 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 12 7 5
75 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5
7
68 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 5
19 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 4
31 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 12 7 5
41 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 7
51 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 8 4 4
74 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 6 5 1
8
29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
39 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg 10 5 5
52 Roger Lidén Volvo SMK Helsingborg 4
65 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka Ma 4
66 Michael Sandin Peugeot Hästveda FRC 1
72 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7
9
2 Manfred Levander Saab SMK Helsingborg 9 5 4
3 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 6 4 2
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad RC Barum Racing 7 7 0SB
36 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 12 5 7
44 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 10 5 5
47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
10
5 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 2 5
11 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 7 0B 7
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 2 3
45 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 6 4 2
69 Alexander Christensen Opel SMK Helsingborg Badrum racing 7 3 4
11
4 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 0 0EB 0S
17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
30 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 8 4 4
34 Roland Persson Saab SMK Helsingborg 12 5 7
49 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads FRC 10 5 5
12
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 3
10 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 6 2 4
23 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2
54 Albin Ström Toyota Osby MK 14 7 7
79 Jens Nilsson Säffle MS 10 5 5
13
14 Anders Larsson BMW SMK Helsingborg 4
26 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 6 3 3
37 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 14 7 7
57 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 9 5 4
76 Robert Hedström Saab Eslövs MK 8 3 5
77 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 2 2 0B
14
13 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 14 7 7
21 Viktor Andersson Audi Höörs MK 4
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
58 Tony Persson Opel Simrishamns MK 4 3 1
62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 12 7 5
70 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 6 3 3
15
16 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5
18 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 5
24 Jens Svensson Saab Bohus RC Club Hagestigs Motorsport 9 4 5
42 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 14 7 7
61 Emil Bäckman Renault Tomelilla MK 8 4 4
64 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 5

Omgång:1

5
68 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 5
3 Rebecca Bäckman Ford Simrishamns MK 6 4 2
9 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 11 7 4
11 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 7 0B 7
23 Eddie Persson Volvo Eslövs MK 2
49 Jan Bergstedt Hyundai Kristianstads FRC 10 5 5
6
14 Anders Larsson BMW SMK Helsingborg 4
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 3
13 Hanna Petersson Saab Bohus RC Hagestigs Motorsport 14 7 7
15 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 5 4 1
29 Kristian Gerdtsson Saab Tomelilla MK HAGESTIGS MOTORSPORT 4
44 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 10 5 5
7
18 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 5
19 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 4
22 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 5
37 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig motorsport 14 7 7
38 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport Lenhovda 7 4 3
69 Alexander Christensen Opel SMK Helsingborg Badrum racing 7 3 4
8
16 Maria Mårtensson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 5
41 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 7
54 Albin Ström Toyota Osby MK 14 7 7
65 Amanda Johnsson Saab Kungsbacka Ma 4
70 Moa Nilsson Saab Eslövs MK 6 3 3
75 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 5
9
6 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 10 3 7
39 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg 10 5 5
47 Sebastian Dahl Saab Hästveda FRC 3
61 Emil Bäckman Renault Tomelilla MK 8 4 4
71 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 12 7 5
10
5 Gert Göran Persson Opel Tomelilla MK Team MAGIC RACING 7 2 5
24 Jens Svensson Saab Bohus RC Club Hagestigs Motorsport 9 4 5
34 Roland Persson Saab SMK Helsingborg 12 5 7
58 Tony Persson Opel Simrishamns MK 4 3 1
72 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7
11
17 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 4
35 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 5 2 3
36 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 12 5 7
51 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 8 4 4
59 Lars Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 10 3 7
62 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg 12 7 5
12
2 Manfred Levander Saab SMK Helsingborg 9 5 4
4 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 0 0EB 0S
45 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 6 4 2
64 Dea Bäckman Ford Simrishamns MK 5
77 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 2 2 0B
78 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 12 7 5
13
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad RC Barum Racing 7 7 0SB
50 Christian Andersson Saab Tomelilla MK 8 4 4
52 Roger Lidén Volvo SMK Helsingborg 4
53 Joel Hult Saab Hästveda FRC 0 0B
76 Robert Hedström Saab Eslövs MK 8 3 5
79 Jens Nilsson Säffle MS 10 5 5
14
21 Viktor Andersson Audi Höörs MK 4
30 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 8 4 4
31 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 12 7 5
43 Filip Gudmundson Saab Christianstads RC Barum racing 5 1 4
57 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 9 5 4
73 Annika Klyft Saab Eslövs MK 5
15
10 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 6 2 4
25 Magnus Nilsson Mazda Svedala 6 4 2
26 Joacim Persson Mazda Tomelilla MK 6 3 3
42 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 14 7 7
66 Michael Sandin Peugeot Hästveda FRC 1
74 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 6 5 1

Omgång:Final

12
F
108 John Alfson Volvo Lessebo MK 1 0B 1
105 Daniel Krantz Volvo SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 4 1 3
113 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 2 3
116 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 5 2 3
121 Erik Walter Volvo Asarums MS 2 0B 2
125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 0B
14
E
108 John Alfson Volvo Lessebo MK 1 0B 1
107 Adam Nilsson Volvo Eslövs MK 6 4 2
123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 7 0B
125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 0B
129 Glenn Johansson Volvo Pilatorps MK 7 5 2
132 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 6 3 3
18
D
104 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 7 3 4
109 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 7 3 4
112 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 7 2 5
122 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 7 3 4
123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 7 0B
125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 0B
21
C
111 Jesper Magnusson Volvo Team 13 8 5 3
112 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 7 2 5
114 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 7 0S 7
115 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 8 3 5
117 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 8 4 4
123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 7 0B
24
B
126 Marcus Nilsson Mitsubishi Eslövs MK 11 4 7
101 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
114 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 7 0S 7
115 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 8 3 5
119 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 9 7 2J
128 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 10 5 5
27
A
101 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
110 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 14 7 7
119 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 9 7 2J
120 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7T
131 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 12 7 5
134 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 7 5

Omgång:2

16
111 Jesper Magnusson Volvo Team 13 8 5 3
119 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 9 7 2J
120 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7T
128 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 10 5 5
129 Glenn Johansson Volvo Pilatorps MK 7 5 2
133 Torbjörn Gustafsson Volvo Säffle MS 4 4 0S
17
126 Marcus Nilsson Mitsubishi Eslövs MK 11 4 7
104 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 7 3 4
105 Daniel Krantz Volvo SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 4 1 3
130 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 0 0B 0B
131 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 12 7 5
18
109 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 7 3 4
114 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 7 0S 7
115 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 8 3 5
123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 7 0B
132 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 6 3 3
19
110 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 14 7 7
116 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 5 2 3
117 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 8 4 4
121 Erik Walter Volvo Asarums MS 2 0B 2
125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 0B
134 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 7 5
20
108 John Alfson Volvo Lessebo MK 1 0B 1
101 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
107 Adam Nilsson Volvo Eslövs MK 6 4 2
112 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 7 2 5
113 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 2 3
122 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 7 3 4

Omgång:1

16
105 Daniel Krantz Volvo SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 4 1 3
112 Tomas Hagman Volvo Dalby MK 7 2 5
115 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team Bbg 8 3 5
119 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 9 7 2J
125 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 5 5 0B
133 Torbjörn Gustafsson Volvo Säffle MS 4 4 0S
17
101 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
109 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 7 3 4
111 Jesper Magnusson Volvo Team 13 8 5 3
116 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 5 2 3
131 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 12 7 5
18
108 John Alfson Volvo Lessebo MK 1 0B 1
117 Emma Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundells motorsport 8 4 4
129 Glenn Johansson Volvo Pilatorps MK 7 5 2
130 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 0 0B 0B
132 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 6 3 3
134 Markus Hansson Volvo Karlskrona MK 12 7 5
19
126 Marcus Nilsson Mitsubishi Eslövs MK 11 4 7
113 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 2 3
120 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7T
121 Erik Walter Volvo Asarums MS 2 0B 2
122 Glenn Lindell Volvo SMK Helsingborg TEAM ESSEN 7 3 4
123 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 7 7 0B
20
104 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 7 3 4
107 Adam Nilsson Volvo Eslövs MK 6 4 2
110 Petri Häggman Volkswagen Raision UA 14 7 7
114 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 7 0S 7
128 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 10 5 5