MidsommarRullet (SMK Arboga)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

3
B
301 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 14 7 4 3
306 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 13 4 4 5
312 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 4 4 4
315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 14 5 7 2
317 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 15 3 7 5
324 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 13 3 3 7
7
A
302 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 17 7 5 5
305 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 5 4
307 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 14 5 7 2
326 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 21 7 7 7
328 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 16 2 7 7

Omgång:3

1
308 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 6 2 4 0EB
310 Emma Ny Opel Gnesta MK 7 5 2 0B
317 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 15 3 7 5
320 Agneta Ramstad Saab Västerås MS Team järndöd 7 3 1 3
323 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 2 3 4
326 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 21 7 7 7
2
301 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 14 7 4 3
303 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 10 2 3 5
311 Engla Johansson Saab Finspångs MS 9 4 5 0B
312 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 4 4 4
318 Michelle Karlsson Volvo AMF Årsunda 10 1 2 7
319 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 6 1 5 0S
3
302 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 17 7 5 5
305 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 5 4
314 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 6 1 2 3
315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 14 5 7 2
328 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 16 2 7 7
4
304 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 4 3 2
306 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 13 4 4 5
309 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 6 2 0SB 4
316 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 6 3 0B 3
324 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 13 3 3 7
5
307 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
313 Anna Antonsson Opel Årjängs MK 12 5 5 2
322 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 12 5 3 4
325 Camilla Söderström Volvo MK Speed 10 3 4 3
327 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 11 4 2 5

Omgång:2

1
304 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 4 3 2
305 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 5 4
312 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 4 4 4
316 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 6 3 0B 3
326 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 21 7 7 7
327 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 11 4 2 5
2
302 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 17 7 5 5
306 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 13 4 4 5
307 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
318 Michelle Karlsson Volvo AMF Årsunda 10 1 2 7
320 Agneta Ramstad Saab Västerås MS Team järndöd 7 3 1 3
323 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 2 3 4
3
311 Engla Johansson Saab Finspångs MS 9 4 5 0B
314 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 6 1 2 3
317 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 15 3 7 5
324 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 13 3 3 7
325 Camilla Söderström Volvo MK Speed 10 3 4 3
4
301 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 14 7 4 3
309 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 6 2 0SB 4
310 Emma Ny Opel Gnesta MK 7 5 2 0B
315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 14 5 7 2
319 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 6 1 5 0S
322 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 12 5 3 4
5
303 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 10 2 3 5
308 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 6 2 4 0EB
313 Anna Antonsson Opel Årjängs MK 12 5 5 2
321 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 5 5 0EB
328 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 16 2 7 7

Omgång:1

1
301 Isabell Söderlund Saab SMK Vingåker 14 7 4 3
310 Emma Ny Opel Gnesta MK 7 5 2 0B
318 Michelle Karlsson Volvo AMF Årsunda 10 1 2 7
324 Emelie Larsson Volvo MK Ran Askersund 13 3 3 7
327 Elinore Selldén Audi SMK Hedemora 11 4 2 5
328 Jonna Hellberg Saab Grangärde RRC 16 2 7 7
2
307 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
309 Madicken Swärdh Toyota Katrineholms MK 6 2 0SB 4
312 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 12 4 4 4
314 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 6 1 2 3
320 Agneta Ramstad Saab Västerås MS Team järndöd 7 3 1 3
321 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 5 5 0EB
3
305 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 5 4
311 Engla Johansson Saab Finspångs MS 9 4 5 0B
313 Anna Antonsson Opel Årjängs MK 12 5 5 2
316 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 6 3 0B 3
319 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 6 1 5 0S
323 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 2 3 4
4
302 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 17 7 5 5
303 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 10 2 3 5
304 Emma Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 4 3 2
317 Emili Andersson Opel AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 15 3 7 5
322 Hanna Olsson Saab Fagersta MK 12 5 3 4
5
306 Kristin Lundgren Volvo SMK Arboga 13 4 4 5
308 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC 6 2 4 0EB
315 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 14 5 7 2
325 Camilla Söderström Volvo MK Speed 10 3 4 3
326 Victoria Björklund Volvo Fjugesta MS 21 7 7 7

Omgång:Final

2
C
3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 11 5 2 4
4 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 12 3 4 5
8 Jerry Göransson Toyota V:A Östergötlands MK 11 4 7 0EB
15 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 12 4 4 4
24 Fredrik Osmen Volvo Gnesta MK 11 2 5 4
35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 10 2 4 4
6
B
3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 11 5 2 4
21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 14 7 0B 7
22 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 17 5 7 5
30 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 14 4 5 5
31 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 17 5 5 7
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 17 5 5 7
10
A
11 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 21 7 7 7
13 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
29 Albin Johansson Opel MK Team Treske 18 7 4 7
32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 7 7 5
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 17 5 5 7
37 Niklas Henryson Opel Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 18 7 7 4

Omgång:3

6
7 Ricard Gelin Opel Gnesta MK Team Glenna Racing 6 2J 1 3
14 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 0B 3 0EB
24 Fredrik Osmen Volvo Gnesta MK 11 2 5 4
31 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 17 5 5 7
36 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 9 0B 5 4J
7
12 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 8 0B 3 5
13 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
16 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0 0SB 0EB 0EB
23 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 3 3 0B 0EB
37 Niklas Henryson Opel Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 18 7 7 4
8
8 Jerry Göransson Toyota V:A Östergötlands MK 11 4 7 0EB
15 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 12 4 4 4
28 Andreas Karlsson Saab Gnesta MK 0 0B 0EB 0EB
29 Albin Johansson Opel MK Team Treske 18 7 4 7
30 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 14 4 5 5
9
3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 11 5 2 4
10 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 9 4 3 2
20 Mikael Andersson Honda SHRA Lindesberg 8 5 2 1
21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 14 7 0B 7
22 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 17 5 7 5
25 Stefan Eriksson Opel Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 8 2 3 3
10
11 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 21 7 7 7
27 Pontus Ny Opel Gnesta MK 0 0B 0B 0EB
32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 7 7 5
34 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 10 3 4 3
35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 10 2 4 4
11
4 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 12 3 4 5
5 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 0SB 5 0EB
17 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 7 4 3 0EB
18 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 5 0B 0B
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 17 5 5 7

Omgång:2

6
10 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 9 4 3 2
13 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
28 Andreas Karlsson Saab Gnesta MK 0 0B 0EB 0EB
31 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 17 5 5 7
35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 10 2 4 4
7
4 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 12 3 4 5
8 Jerry Göransson Toyota V:A Östergötlands MK 11 4 7 0EB
9 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 0 0B 0EB
14 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 0B 3 0EB
20 Mikael Andersson Honda SHRA Lindesberg 8 5 2 1
36 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 9 0B 5 4J
8
3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 11 5 2 4
7 Ricard Gelin Opel Gnesta MK Team Glenna Racing 6 2J 1 3
12 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 8 0B 3 5
29 Albin Johansson Opel MK Team Treske 18 7 4 7
32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 7 7 5
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 17 5 5 7
9
17 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 7 4 3 0EB
22 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 17 5 7 5
23 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 3 3 0B 0EB
30 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 14 4 5 5
34 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 10 3 4 3
10
5 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 0SB 5 0EB
15 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 12 4 4 4
25 Stefan Eriksson Opel Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 8 2 3 3
27 Pontus Ny Opel Gnesta MK 0 0B 0B 0EB
37 Niklas Henryson Opel Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 18 7 7 4
11
11 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 21 7 7 7
16 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0 0SB 0EB 0EB
18 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 5 0B 0B
21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 14 7 0B 7
24 Fredrik Osmen Volvo Gnesta MK 11 2 5 4

Omgång:1

6
15 Ola Andersson Volvo Silja Bil Racing Klubb 12 4 4 4
21 Rasmus Lundqvist Volkswagen Fagersta MK Team Svartflagg 14 7 0B 7
23 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 3 3 0B 0EB
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 17 5 5 7
35 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning AB 10 2 4 4
36 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 9 0B 5 4J
7
3 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF RH AUTORIKT 11 5 2 4
5 Andreas Turner Saab Borlänge MK 5 0SB 5 0EB
8 Jerry Göransson Toyota V:A Östergötlands MK 11 4 7 0EB
13 Daniel Samuelsson Saab MK Team Westom Opus bilprovning 21 7 7 7
24 Fredrik Osmen Volvo Gnesta MK 11 2 5 4
34 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 10 3 4 3
8
6 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 0 0B
7 Ricard Gelin Opel Gnesta MK Team Glenna Racing 6 2J 1 3
17 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 7 4 3 0EB
20 Mikael Andersson Honda SHRA Lindesberg 8 5 2 1
37 Niklas Henryson Opel Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 18 7 7 4
9
9 Carl Eriksson Mazda Strängnäs AMS 0 0B 0EB
10 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 9 4 3 2
18 Jens Selander Saab SMK Arboga 5 5 0B 0B
27 Pontus Ny Opel Gnesta MK 0 0B 0B 0EB
29 Albin Johansson Opel MK Team Treske 18 7 4 7
10
4 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 12 3 4 5
16 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 0 0SB 0EB 0EB
25 Stefan Eriksson Opel Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 8 2 3 3
30 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 14 4 5 5
31 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 17 5 5 7
32 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 7 7 5
11
11 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 21 7 7 7
12 Jesper Granfors Saab Eskilstuna MK 8 0B 3 5
14 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 3 0B 3 0EB
22 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 17 5 7 5
28 Andreas Karlsson Saab Gnesta MK 0 0B 0EB 0EB

Omgång:Final

1
C
237 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 12 3 4 5
201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
204 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 12 0SB 5 7
223 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 13 4 5 4
235 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 13 4 4 5
236 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 13 4 4 5
5
B
238 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 14 7 3 4
201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 7 5 2
224 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 14 4 5 5
231 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 5 5 5
233 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 13 2 4 7
9
A
207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 7 5 2
211 Robin Tietjens Ford Haninge MK 21 7 7 7
212 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 21 7 7 7
220 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 5 7 7
229 Robin Olsson Saab Fagersta MK 19 5 7 7V
232 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 21 7 7 7

Omgång:3

12
202 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 8 4 0S 4
212 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 21 7 7 7
213 Anton Säterlid Peugeot SHRA Lindesberg 6 3 3 0B
217 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 5 1 2 2
224 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 14 4 5 5
228 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 11 3 5 3
13
220 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 5 7 7
222 Noel Eliasson Hyundai SMK Arboga 8 4 0S 4
226 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 6 3 3 0B
227 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0SB 3 3
231 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 5 5 5
14
237 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 12 3 4 5
238 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 14 7 3 4
209 Alice Johansson Saab Finspångs MS 6 3 0B 3
218 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 2 0B 2 0EB
232 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 21 7 7 7
15
215 Hampus Wretman Saab Haninge MK 12 5 7 0S
221 Malin Granfors Toyota Kolsva MS Östmarks Bildemontering 3 3 0S 0B
223 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 13 4 5 4
229 Robin Olsson Saab Fagersta MK 19 5 7 7V
230 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 6 2 2 2J
236 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 13 4 4 5
16
204 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 12 0SB 5 7
205 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 9 5 2 2J
210 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 10 5 0B 5
225 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 2 4 4
233 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 13 2 4 7
234 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 3 0B 3 0TB
17
201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
206 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 7 0B
207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 7 5 2
211 Robin Tietjens Ford Haninge MK 21 7 7 7
216 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 10 7 0B 3
235 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 13 4 4 5

Omgång:2

12
208 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 7 0B
215 Hampus Wretman Saab Haninge MK 12 5 7 0S
216 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 10 7 0B 3
231 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 5 5 5
233 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 13 2 4 7
13
209 Alice Johansson Saab Finspångs MS 6 3 0B 3
210 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 10 5 0B 5
214 Zeth Enarsson Volkswagen SMK Arboga Zeth Enarsson 3 3 0EB
220 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 5 7 7
228 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 11 3 5 3
14
205 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 9 5 2 2J
213 Anton Säterlid Peugeot SHRA Lindesberg 6 3 3 0B
223 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 13 4 5 4
232 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 21 7 7 7
235 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 13 4 4 5
15
207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 7 5 2
212 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 21 7 7 7
218 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 2 0B 2 0EB
226 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 6 3 3 0B
236 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 13 4 4 5
16
238 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 14 7 3 4
202 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 8 4 0S 4
204 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 12 0SB 5 7
211 Robin Tietjens Ford Haninge MK 21 7 7 7
219 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 6 2 4
230 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 6 2 2 2J
17
206 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 7 0B
221 Malin Granfors Toyota Kolsva MS Östmarks Bildemontering 3 3 0S 0B
224 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 14 4 5 5
225 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 2 4 4
227 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0SB 3 3
18
237 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 12 3 4 5
201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
217 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 5 1 2 2
222 Noel Eliasson Hyundai SMK Arboga 8 4 0S 4
229 Robin Olsson Saab Fagersta MK 19 5 7 7V
234 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 3 0B 3 0TB

Omgång:1

12
203 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 0 0B
206 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 7 0B
209 Alice Johansson Saab Finspångs MS 6 3 0B 3
212 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 21 7 7 7
223 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 13 4 5 4
234 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 3 0B 3 0TB
13
205 Anton Wallberg Nissan MK Kopparberg 9 5 2 2J
208 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 7 7 0B
214 Zeth Enarsson Volkswagen SMK Arboga Zeth Enarsson 3 3 0EB
217 Stina Hartzell Opel Norrköpings MK RH Autorikt AB 5 1 2 2
219 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 6 2 4
236 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 13 4 4 5
14
210 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 10 5 0B 5
211 Robin Tietjens Ford Haninge MK 21 7 7 7
213 Anton Säterlid Peugeot SHRA Lindesberg 6 3 3 0B
218 Felix Wallström Alfa Romeo SMK Hedemora 2 0B 2 0EB
222 Noel Eliasson Hyundai SMK Arboga 8 4 0S 4
227 Ida Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0SB 3 3
15
238 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 14 7 3 4
220 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 19 5 7 7
221 Malin Granfors Toyota Kolsva MS Östmarks Bildemontering 3 3 0S 0B
233 Isac Åhman Volvo MK Ran Askersund 13 2 4 7
235 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 13 4 4 5
16
201 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 13 4 5 4
204 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 12 0SB 5 7
215 Hampus Wretman Saab Haninge MK 12 5 7 0S
228 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 11 3 5 3
232 Filip Bernström Saab MK Ran Askersund 21 7 7 7
17
202 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS FOLKRACEFESTIVAL 8 4 0S 4
216 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 10 7 0B 3
225 Lovis Jansson Opel Haninge MK 10 2 4 4
226 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 6 3 3 0B
229 Robin Olsson Saab Fagersta MK 19 5 7 7V
18
237 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 12 3 4 5
207 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 7 5 2
224 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 14 4 5 5
230 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 6 2 2 2J
231 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 5 5 5

Omgång:Final

4
B
108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 13 5 4 4
111 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 13 5V 3 5
113 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 12 4 5 3
115 Anders Göransson Volvo Åby MK 13 4 5 4V
117 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 10 4 3 3
119 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 16 5 7 4
8
A
106 Rickard Avelin Opel MSK Hammaren 21 7 7 7
108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 13 5 4 4
110 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 19 7 5 7
114 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 17 5 7 5
121 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 21 7 7 7
122 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 17 7 5 5

Omgång:3

19
106 Rickard Avelin Opel MSK Hammaren 21 7 7 7
111 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 13 5V 3 5
115 Anders Göransson Volvo Åby MK 13 4 5 4V
117 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 10 4 3 3
120 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 2 0B 2 0B
123 Joakim Andersson Volvo Kolsva MS 9 3 4 2
20
104 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 7 3 4 0EB
108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 13 5 4 4
109 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 8 4 4 0B
114 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 17 5 7 5
116 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 6 3 0B 3
121 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 21 7 7 7
21
110 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 19 7 5 7
112 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 5 2 3 0EB
113 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 12 4 5 3
118 Johnny Andersson Ford SMK Linde 8 3 3 2
119 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 16 5 7 4
122 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 17 7 5 5

Omgång:2

19
106 Rickard Avelin Opel MSK Hammaren 21 7 7 7
109 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 8 4 4 0B
112 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 5 2 3 0EB
120 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 2 0B 2 0B
122 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 17 7 5 5
20
107 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 4 2 2
108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 13 5 4 4
111 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 13 5V 3 5
115 Anders Göransson Volvo Åby MK 13 4 5 4V
119 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 16 5 7 4
21
104 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 7 3 4 0EB
113 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 12 4 5 3
114 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 17 5 7 5
116 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 6 3 0B 3
117 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 10 4 3 3
22
103 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 0 0B 0EB
105 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 0 0B 0EB
110 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 19 7 5 7
118 Johnny Andersson Ford SMK Linde 8 3 3 2
121 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 21 7 7 7
123 Joakim Andersson Volvo Kolsva MS 9 3 4 2

Omgång:1

19
107 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 4 2 2
109 Daniel Skålberg Volvo Grangärde RRC 8 4 4 0B
110 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 19 7 5 7
116 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta Team Rävvåla Räjsing 6 3 0B 3
119 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 16 5 7 4
120 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 2 0B 2 0B
20
103 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 0 0B 0EB
104 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 7 3 4 0EB
106 Rickard Avelin Opel MSK Hammaren 21 7 7 7
111 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 13 5V 3 5
113 Dennis Skålberg Volvo Grangärde RRC 12 4 5 3
21
112 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 5 2 3 0EB
114 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda TEAM LUMEK MOTORSPORT 17 5 7 5
115 Anders Göransson Volvo Åby MK 13 4 5 4V
121 Rasmus Pettersson Volkswagen Flens MS 21 7 7 7
123 Joakim Andersson Volvo Kolsva MS 9 3 4 2
22
105 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 0 0B 0EB
108 Johan Haanpää Volvo Västerås MS 13 5 4 4
117 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 10 4 3 3
118 Johnny Andersson Ford SMK Linde 8 3 3 2
122 Niklas Nydén Volvo Kolsva MS 17 7 5 5