Mekonomenracet 2021 (SMK Hälsinge / Ljusdals MS)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
303 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 13 7 2 4
308 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 9 2 3 4
314 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT 9 3 5 1
316 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 10 4 4 2
318 Nike Annerstedt Saab Films MK 12 0S 7 5
329 Alva Olsson Mazda Härnösands MK 12 3 4 5
4
B
312 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 4 5 7
318 Nike Annerstedt Saab Films MK 12 0S 7 5
320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 16 5 7 4
324 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 5 5
326 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 16 5 7 4
8
A
315 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 19 7 7 5
320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 16 5 7 4
321 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 17 5 5 7
325 Joel Strömberg Volvo Mk-Nordjämten 19 7 5 7
327 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 7 4 7
330 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7

Omgång:3

1
312 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
314 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT 9 3 5 1
316 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 10 4 4 2
319 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 7 2 2 3
326 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 16 5 7 4
330 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
2
305 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 8 5 3 0B
308 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 9 2 3 4
313 Elin Blidberg Opel Ludvika MS 5 3 2 0S
318 Nike Annerstedt Saab Films MK 12 0S 7 5
325 Joel Strömberg Volvo Mk-Nordjämten 19 7 5 7
3
306 Josefine Vallin Volvo Hede MK 5 2 3 0B
311 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Theo Lennartsson 6 0B 3 3
320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 16 5 7 4
321 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 17 5 5 7
324 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 5 5
4
301 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 7 1 2 4
309 Elise Edberg Volvo Krokoms Motorklubb 7 1 3 3
310 Linnea Åkerklint Volvo Borlänge MK 6 3 1 2
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 4 5 7
329 Alva Olsson Mazda Härnösands MK 12 3 4 5
5
303 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 13 7 2 4
304 Rasmus Olmats Saab Mora MK 7 2 2 3
307 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 7 3 4 0B
315 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 19 7 7 5
327 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 7 4 7

Omgång:2

1
301 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 7 1 2 4
306 Josefine Vallin Volvo Hede MK 5 2 3 0B
323 Clara Olsson Mazda Härnösands MK 5 4 1V
325 Joel Strömberg Volvo Mk-Nordjämten 19 7 5 7
327 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 7 4 7
330 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
2
303 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 13 7 2 4
311 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Theo Lennartsson 6 0B 3 3
314 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT 9 3 5 1
318 Nike Annerstedt Saab Films MK 12 0S 7 5
329 Alva Olsson Mazda Härnösands MK 12 3 4 5
3
302 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 4 4 0B
309 Elise Edberg Volvo Krokoms Motorklubb 7 1 3 3
312 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
313 Elin Blidberg Opel Ludvika MS 5 3 2 0S
315 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 19 7 7 5
321 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 17 5 5 7
4
305 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 8 5 3 0B
307 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 7 3 4 0B
310 Linnea Åkerklint Volvo Borlänge MK 6 3 1 2
319 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 7 2 2 3
320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 16 5 7 4
324 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 5 5
5
304 Rasmus Olmats Saab Mora MK 7 2 2 3
308 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 9 2 3 4
316 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 10 4 4 2
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 4 5 7
326 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 16 5 7 4

Omgång:1

1
301 Amanda Winberg Volvo Bollnäs MK 7 1 2 4
303 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 13 7 2 4
313 Elin Blidberg Opel Ludvika MS 5 3 2 0S
319 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 7 2 2 3
324 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 5 5
326 Olle Lundgren Volvo Krokoms Motorklubb 16 5 7 4
2
307 Emilia Falk Toyota SMK Gävle 7 3 4 0B
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 16 4 5 7
318 Nike Annerstedt Saab Films MK 12 0S 7 5
321 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 17 5 5 7
330 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
3
304 Rasmus Olmats Saab Mora MK 7 2 2 3
310 Linnea Åkerklint Volvo Borlänge MK 6 3 1 2
311 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK Theo Lennartsson 6 0B 3 3
312 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
323 Clara Olsson Mazda Härnösands MK 5 4 1V
325 Joel Strömberg Volvo Mk-Nordjämten 19 7 5 7
4
302 Simon Fredriksson Volvo Hede MK 4 4 0B
308 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 9 2 3 4
309 Elise Edberg Volvo Krokoms Motorklubb 7 1 3 3
314 Elly Lundberg Volvo Gestrike RT 9 3 5 1
320 Johannes Ström Saab Härnösands MK 16 5 7 4
327 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 7 4 7
5
305 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 8 5 3 0B
306 Josefine Vallin Volvo Hede MK 5 2 3 0B
315 Melwin Tongring Saab Vansbro MK 19 7 7 5
316 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 10 4 4 2
329 Alva Olsson Mazda Härnösands MK 12 3 4 5

Omgång:Final

2
C
203 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 3 2 7
206 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 9 5 2 2
213 Alice Andersson Volvo Timrå Motorklubb Nilsson Motorsport 9 2 3 4
214 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 13 7 4 2
215 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 11 4 5 2
222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 11 2 4 5
5
B
201 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
207 Jenny Annerstedt Saab Films MK 13 5 5 3
209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 13 5 4 4
217 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 13 3 3 7
219 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 4 5 4
222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 11 2 4 5
9
A
202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
208 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 18 7 7 4
209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 13 5 4 4
210 Jenneli Hellström Saab Hede MK Nilsson Motorsport 21 7 7 7
216 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 16 4 7 5
223 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 17 7 5 5

Omgång:3

6
204 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace kills cancer 5 2 3 0B
211 Therese Ringström Saab Skepptuna MK 8 2 1 5
212 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 5 2 3 0EB
213 Alice Andersson Volvo Timrå Motorklubb Nilsson Motorsport 9 2 3 4
217 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 13 3 3 7
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 9 4 5 0B
7
201 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
208 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 18 7 7 4
214 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 13 7 4 2
223 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 17 7 5 5
227 Agnes Gradin Opel Ånge MK 7 3 3 1
8
205 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 8 3 2 3
206 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 9 5 2 2
210 Jenneli Hellström Saab Hede MK Nilsson Motorsport 21 7 7 7
216 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 16 4 7 5
219 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 4 5 4
220 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 4 0B
9
203 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 3 2 7
207 Jenny Annerstedt Saab Films MK 13 5 5 3
209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 13 5 4 4
215 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 11 4 5 2
222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 11 2 4 5
226 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 8 4 4 0B

Omgång:2

6
202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
205 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 8 3 2 3
209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 13 5 4 4
211 Therese Ringström Saab Skepptuna MK 8 2 1 5
212 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 5 2 3 0EB
223 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 17 7 5 5
7
204 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace kills cancer 5 2 3 0B
208 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 18 7 7 4
219 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 4 5 4
225 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 5 3 2
226 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 8 4 4 0B
8
203 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 3 2 7
210 Jenneli Hellström Saab Hede MK Nilsson Motorsport 21 7 7 7
222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 11 2 4 5
227 Agnes Gradin Opel Ånge MK 7 3 3 1
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 9 4 5 0B
9
213 Alice Andersson Volvo Timrå Motorklubb Nilsson Motorsport 9 2 3 4
214 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 13 7 4 2
215 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 11 4 5 2
216 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 16 4 7 5
218 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0 0B 0EB
10
201 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
206 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 9 5 2 2
207 Jenny Annerstedt Saab Films MK 13 5 5 3
217 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 13 3 3 7
220 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 4 0B

Omgång:1

6
203 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 3 2 7
204 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace kills cancer 5 2 3 0B
209 Natalie Ylander Audi MK Nordjämten Team tokåker 13 5 4 4
216 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 16 4 7 5
223 Ida Törnhult Saab Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 17 7 5 5
7
202 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 21 7 7 7
217 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 13 3 3 7
218 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 0 0B 0EB
219 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 4 5 4
220 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 5 4 0B
222 Alice Frödin Volvo SMK Hälsinge 11 2 4 5
8
206 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 9 5 2 2
211 Therese Ringström Saab Skepptuna MK 8 2 1 5
214 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 13 7 4 2
226 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 8 4 4 0B
227 Agnes Gradin Opel Ånge MK 7 3 3 1
9
201 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
210 Jenneli Hellström Saab Hede MK Nilsson Motorsport 21 7 7 7
212 Johanna Gradin Opel SMK Hälsinge 5 2 3 0EB
215 Lisa Dewall Volvo MS Umeå 11 4 5 2
225 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 5 3 2
10
205 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 8 3 2 3
207 Jenny Annerstedt Saab Films MK 13 5 5 3
208 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 18 7 7 4
213 Alice Andersson Volvo Timrå Motorklubb Nilsson Motorsport 9 2 3 4
228 Emma Welin Saab Rasbo MK 9 4 5 0B

Omgång:Final

7
A
102 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 16 5 4 7
105 Ricky Turner Opel Borlänge Motorklubb 15 7 5 3
109 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 4 7 4
110 Gunnar Helghe Saab Säters MK 18 4 7 7
111 Claes Sandin Audi Sandviken MK 16 7 4 5
112 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 5 3 5

Omgång:3

10
105 Ricky Turner Opel Borlänge Motorklubb 15 7 5 3
106 Bengt Andersson Volkswagen Hak 9 2 5 2
107 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 4 3 0B 1EB
109 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 4 7 4
110 Gunnar Helghe Saab Säters MK 18 4 7 7
112 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 5 3 5
11
101 Henry Wisen Mazda Härnösand MK 3 2 1EB 0EB
102 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 16 5 4 7
108 Thomas Nilsson Saab AMF Årsunda Sundgrens Åkeri AB 7 1 3 3
111 Claes Sandin Audi Sandviken MK 16 7 4 5
113 Stefan Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 9 3 2 4

Omgång:2

11
101 Henry Wisen Mazda Härnösand MK 3 2 1EB 0EB
102 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 16 5 4 7
106 Bengt Andersson Volkswagen Hak 9 2 5 2
107 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 4 3 0B 1EB
108 Thomas Nilsson Saab AMF Årsunda Sundgrens Åkeri AB 7 1 3 3
110 Gunnar Helghe Saab Säters MK 18 4 7 7
12
105 Ricky Turner Opel Borlänge Motorklubb 15 7 5 3
109 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 4 7 4
111 Claes Sandin Audi Sandviken MK 16 7 4 5
112 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 5 3 5
113 Stefan Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 9 3 2 4

Omgång:1

11
101 Henry Wisen Mazda Härnösand MK 3 2 1EB 0EB
105 Ricky Turner Opel Borlänge Motorklubb 15 7 5 3
108 Thomas Nilsson Saab AMF Årsunda Sundgrens Åkeri AB 7 1 3 3
110 Gunnar Helghe Saab Säters MK 18 4 7 7
112 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 13 5 3 5
113 Stefan Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 9 3 2 4
12
102 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 16 5 4 7
106 Bengt Andersson Volkswagen Hak 9 2 5 2
107 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 4 3 0B 1EB
109 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 4 7 4
111 Claes Sandin Audi Sandviken MK 16 7 4 5

Omgång:Final

3
C
79 Peter Sandow Saab Umeå Ak 14 5 5 4
12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 16 4 7 5
38 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
43 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 16 4 5 7
52 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 7 4
71 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 14 5 4 5
6
B
9 Felix Granlund Volkswagen Hede MK 17 7 3 7
12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 16 4 7 5
36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 17 5 5 7
45 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 18 7 7 4
50 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 17 7 7 3
77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 17 5 7 5
10
A
21 Edwin Eriksson Opel Jämtlands MK 18 4 7 7
27 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
39 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 18 7 4 7
40 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 19
73 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 21 7 7 7
77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 17 5 7 5

Omgång:3

12
15 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 10 5 5 0B
18 Joakim Palm Opel Ilsbo MK 12 4 3 5
29 Niklas Strandh Opel Ånge MK 11 0S 4 7
35 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 10 5 3 2
38 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 10 1V 5 4
13
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0B 7
25 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 10 2 3 5
69 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 7 0B
74 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 12 4 5 3
76 Kevin Öhlen Volvo Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 6 1EB 3 2
80 Thomas Larsson SAAB SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 8 3 1 4
14
1 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 7 0B 4 3
6 Anton Edvardsson Toyota Borlänge MK 10 3 7 0S
7 Björn Norberg Saab SMK Uppsala 12 3 4 5
10 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 4 4
21 Edwin Eriksson Opel Jämtlands MK 18 4 7 7
75 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 14 5V 7 2
15
8 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 9 2 7 0B
12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 16 4 7 5
19 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 8 5 0B 3
24 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 5 2
73 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 21 7 7 7
78 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 10 4 2 4
16
16 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 11 4 5 2
26 Henke Palm Opel Ilsbo MK 13 7 5 1
28 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 5 0B 2 3
39 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 18 7 4 7
49 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 4 1 5
67 Johan Hägg Volvo Ånge MK 12 3 5 4
17
5 Patrik Turner Saab Borlänge MK 10 4 3 3
14 Henrik Jakobsson Volvo Vännäs Motorklubb 6 3 3 0S
36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 17 5 5 7
37 Junior Holmin Volkswagen Ljusdals MS 12 3 4 5
53 Magnus Westman Volvo SMK Hälsinge 9 1 4 4
61 Ture Boström Opel Järbo MK 2 2 0B 0S
18
27 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
32 Richard Olsson Mazda Härnösands MK 7 3 4 0B
47 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 7 5 2 0EB
52 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 7 4
63 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 3 3 3
77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 17 5 7 5
19
20 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 9 2 2 5
43 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 16 4 5 7
50 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 17 7 7 3
57 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 8 1 5 2
60 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 2 4 4
72 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 4 1 3 0S
20
30 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda 13 7 4 2
40 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 19
42 Kent Andersson Volvo Msu 12 7 4 1
45 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 18 7 7 4
68 Niclas Wolfenstein Opel Krokom MK 10 7 0B 3
71 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 14 5 4 5
21
79 Peter Sandow Saab Umeå Ak 14 5 5 4
9 Felix Granlund Volkswagen Hede MK 17 7 3 7
54 Mattias Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 12 5 5 2
62 Albert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 3 1 2 0EB
65 Robin Engström Saab AMF Årsunda 10 4 3 3
70 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 12 7 0B 5

Omgång:2

13
1 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 7 0B 4 3
14 Henrik Jakobsson Volvo Vännäs Motorklubb 6 3 3 0S
16 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 11 4 5 2
23 Marcus Lindell Volkswagen Kolsva MS 0 0B 0EB
38 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
48 Daniel Andersson Opel Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 5 5 0EB
14
12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 16 4 7 5
15 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 10 5 5 0B
25 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 10 2 3 5
28 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 5 0B 2 3
32 Richard Olsson Mazda Härnösands MK 7 3 4 0B
64 Kevin Östlund Opel Hofors MK 2 2 0EB
15
6 Anton Edvardsson Toyota Borlänge MK 10 3 7 0S
41 Simon Ylander Saab Mk-Nordjämten 0 0B 0EB
53 Magnus Westman Volvo SMK Hälsinge 9 1 4 4
54 Mattias Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 12 5 5 2
59 Nicklas Öberg Mazda Vännäs Motorklubb 3 0B 3
16
7 Björn Norberg Saab SMK Uppsala 12 3 4 5
22 Michael Johansson Saab Hofors MK 1 1 0B
52 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 7 4
65 Robin Engström Saab AMF Årsunda 10 4 3 3
74 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 12 4 5 3
17
8 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 9 2 7 0B
60 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 2 4 4
62 Albert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 3 1 2 0EB
67 Johan Hägg Volvo Ånge MK 12 3 5 4
76 Kevin Öhlen Volvo Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 6 1EB 3 2
18
18 Joakim Palm Opel Ilsbo MK 12 4 3 5
24 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 5 2
39 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 18 7 4 7
45 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 18 7 7 4
56 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 0 0B 0EB
19
26 Henke Palm Opel Ilsbo MK 13 7 5 1
34 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall 1 0B 1EB
42 Kent Andersson Volvo Msu 12 7 4 1
61 Ture Boström Opel Järbo MK 2 2 0B 0S
69 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 7 0B
72 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 4 1 3 0S
20
20 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 9 2 2 5
21 Edwin Eriksson Opel Jämtlands MK 18 4 7 7
37 Junior Holmin Volkswagen Ljusdals MS 12 3 4 5
40 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 19
49 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 4 1 5
63 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 3 3 3
21
79 Peter Sandow Saab Umeå Ak 14 5 5 4
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0B 7
17 Erik Jensén Mazda Ånge MK 3 3T 0B
33 Jan Kastberg Volvo Örnsköldsviks MK 6 2 4
68 Niclas Wolfenstein Opel Krokom MK 10 7 0B 3
73 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 21 7 7 7
22
9 Felix Granlund Volkswagen Hede MK 17 7 3 7
29 Niklas Strandh Opel Ånge MK 11 0S 4 7
36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 17 5 5 7
47 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 7 5 2 0EB
75 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 14 5V 7 2
80 Thomas Larsson SAAB SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 8 3 1 4
23
2 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 3 3 0EB
10 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 4 4
27 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
35 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 10 5 3 2
43 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 16 4 5 7
78 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 10 4 2 4
24
5 Patrik Turner Saab Borlänge MK 10 4 3 3
19 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 8 5 0B 3
30 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda 13 7 4 2
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 10 1V 5 4
50 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 17 7 7 3
70 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 12 7 0B 5
25
4 Fredrik Borg SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB 3 3 0EB
13 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 2 2 0EB
57 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 8 1 5 2
66 Martin Indgjerd Saab Timrå MK Välsta Bildemontering AB 0 0B 0EB
71 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 14 5 4 5
77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 17 5 7 5

Omgång:1

13
8 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 9 2 7 0B
16 Daniel Ahl Volvo Borlänge MK 11 4 5 2
30 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda 13 7 4 2
54 Mattias Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 12 5 5 2
57 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 8 1 5 2
80 Thomas Larsson SAAB SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 8 3 1 4
14
12 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 16 4 7 5
14 Henrik Jakobsson Volvo Vännäs Motorklubb 6 3 3 0S
40 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 19
66 Martin Indgjerd Saab Timrå MK Välsta Bildemontering AB 0 0B 0EB
75 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 14 5V 7 2
15
13 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 2 2 0EB
32 Richard Olsson Mazda Härnösands MK 7 3 4 0B
38 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 15 5 7 3
53 Magnus Westman Volvo SMK Hälsinge 9 1 4 4
73 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 21 7 7 7
74 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 12 4 5 3
16
4 Fredrik Borg SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB 3 3 0EB
21 Edwin Eriksson Opel Jämtlands MK 18 4 7 7
25 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 10 2 3 5
45 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 18 7 7 4
47 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 7 5 2 0EB
72 Sven-Ove Andersson Volvo SMK Gävle 4 1 3 0S
17
29 Niklas Strandh Opel Ånge MK 11 0S 4 7
34 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall 1 0B 1EB
48 Daniel Andersson Opel Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 5 5 0EB
49 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 4 1 5
50 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 17 7 7 3
56 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 0 0B 0EB
18
10 Pontus Eriksson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 4 4 4
39 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 18 7 4 7
61 Ture Boström Opel Järbo MK 2 2 0B 0S
62 Albert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 3 1 2 0EB
63 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 9 3 3 3
71 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 14 5 4 5
19
19 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 8 5 0B 3
23 Marcus Lindell Volkswagen Kolsva MS 0 0B 0EB
37 Junior Holmin Volkswagen Ljusdals MS 12 3 4 5
64 Kevin Östlund Opel Hofors MK 2 2 0EB
65 Robin Engström Saab AMF Årsunda 10 4 3 3
68 Niclas Wolfenstein Opel Krokom MK 10 7 0B 3
20
2 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 3 3 0EB
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 11 4 0B 7
9 Felix Granlund Volkswagen Hede MK 17 7 3 7
15 Fredrik Blom Volvo SMK Hälsinge 10 5 5 0B
59 Nicklas Öberg Mazda Vännäs Motorklubb 3 0B 3
21
35 Martin Ahl Volvo Borlänge MK 10 5 3 2
41 Simon Ylander Saab Mk-Nordjämten 0 0B 0EB
52 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 7 4
67 Johan Hägg Volvo Ånge MK 12 3 5 4
70 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 12 7 0B 5
22
17 Erik Jensén Mazda Ånge MK 3 3T 0B
20 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 9 2 2 5
26 Henke Palm Opel Ilsbo MK 13 7 5 1
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 10 1V 5 4
77 Andreas Turner Saab Borlänge MK 17 5 7 5
78 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 10 4 2 4
23
79 Peter Sandow Saab Umeå Ak 14 5 5 4
5 Patrik Turner Saab Borlänge MK 10 4 3 3
7 Björn Norberg Saab SMK Uppsala 12 3 4 5
60 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 10 2 4 4
69 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 14 7 7 0B
24
6 Anton Edvardsson Toyota Borlänge MK 10 3 7 0S
22 Michael Johansson Saab Hofors MK 1 1 0B
24 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 12 5 5 2
33 Jan Kastberg Volvo Örnsköldsviks MK 6 2 4
42 Kent Andersson Volvo Msu 12 7 4 1
43 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 16 4 5 7
25
1 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 7 0B 4 3
18 Joakim Palm Opel Ilsbo MK 12 4 3 5
27 Joakim Jonsson Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
28 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 5 0B 2 3
36 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda Sundgrens åkeri ab 17 5 5 7
76 Kevin Öhlen Volvo Timrå Motorklubb Nilsson motorsport 6 1EB 3 2