Fr-Cupen Deltävling 1 (Rasbo MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 2 2 2 5
105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 14 5 3 3 3
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 6 1 1 3 1
114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 6 1 2 1 2
118 Lee Annerstedt Opel Films MK 13 2 7 1 3
3
B
119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 16 3 4 5 4
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 14 4 4 3 3
106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 17 7 5 5 0EB
107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 17 4 7 4 2
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4
6
A
103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 18 5 2 4 7
111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 24 5 5 7 7
112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 25 7 7 4 7
113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 19 4 3 7 5
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4
116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 7 4 7 5

Omgång:4

37
119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 16 3 4 5 4
105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 14 5 3 3 3
106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 17 7 5 5 0EB
112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 25 7 7 4 7
113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 19 4 3 7 5
38
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 14 4 4 3 3
107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 17 4 7 4 2
108 Lukas Jansson Opel Films MK 5 2 1 2 0EB
111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 24 5 5 7 7
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4
116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 7 4 7 5
39
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 2 2 2 5
103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 18 5 2 4 7
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 6 1 1 3 1
114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 6 1 2 1 2
118 Lee Annerstedt Opel Films MK 13 2 7 1 3

Omgång:3

25
119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 16 3 4 5 4
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 14 4 4 3 3
107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 17 4 7 4 2
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 19 4 3 7 5
114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 6 1 2 1 2
26
106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 17 7 5 5 0EB
108 Lukas Jansson Opel Films MK 5 2 1 2 0EB
110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 6 1 1 3 1
112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 25 7 7 4 7
116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 7 4 7 5
117 Amanda Pettersson Saab Films MK 4 1 3 0B
27
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 2 2 2 5
103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 18 5 2 4 7
105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 14 5 3 3 3
111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 24 5 5 7 7
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4
118 Lee Annerstedt Opel Films MK 13 2 7 1 3

Omgång:2

13
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 14 4 4 3 3
105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 14 5 3 3 3
106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 17 7 5 5 0EB
108 Lukas Jansson Opel Films MK 5 2 1 2 0EB
114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 6 1 2 1 2
118 Lee Annerstedt Opel Films MK 13 2 7 1 3
14
119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 16 3 4 5 4
103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 18 5 2 4 7
107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 17 4 7 4 2
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 24 5 5 7 7
117 Amanda Pettersson Saab Films MK 4 1 3 0B
15
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 2 2 2 5
110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 6 1 1 3 1
112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 25 7 7 4 7
113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 19 4 3 7 5
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4
116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 7 4 7 5

Omgång:1

1
106 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 17 7 5 5 0EB
109 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 9 3 0SB 2 4
110 Lucas Karlsson Opel MK Orion 6 1 1 3 1
111 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 24 5 5 7 7
113 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 19 4 3 7 5
118 Lee Annerstedt Opel Films MK 13 2 7 1 3
2
119 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 16 3 4 5 4
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 2 2 2 5
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 14 4 4 3 3
105 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 14 5 3 3 3
116 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 23 7 4 7 5
117 Amanda Pettersson Saab Films MK 4 1 3 0B
3
103 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 18 5 2 4 7
107 Linnea Holmdahl Opel Films MK Projekt Folkrace 17 4 7 4 2
108 Lukas Jansson Opel Films MK 5 2 1 2 0EB
112 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 25 7 7 4 7
114 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 6 1 2 1 2
115 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 17 3 5 5 4

Omgång:Final

4
B
220 Maurén Sällberg Opel Skepptuna MK Projekt Folkrace 10 4 3 3
204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 4 5 4
208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 9 5 2 2
209 Julia Granvik Volvo Järbo MK 14 7 3 4
210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 11 3 4 4
221 Conny Nordström Volvo MK Rimo 11 2 4 5
7
A
201 Sören Jansson Saab MK Orion 21 7 7 7
203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 17 7 3 7
206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 15 3 5 7
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 17 5 7 5
208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 9 5 2 2
211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 17 5 7 5

Omgång:3

28
220 Maurén Sällberg Opel Skepptuna MK Projekt Folkrace 10 4 3 3
201 Sören Jansson Saab MK Orion 21 7 7 7
204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 4 5 4
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 17 5 7 5
208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 9 5 2 2
29
205 Emelié Johansson Honda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 8 4 4 0B
206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 15 3 5 7
210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 11 3 4 4
211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 17 5 7 5
30
202 Oliwia Eiserman Opel Films MK 5 0SB 5 0B
203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 17 7 3 7
209 Julia Granvik Volvo Järbo MK 14 7 3 4
221 Conny Nordström Volvo MK Rimo 11 2 4 5

Omgång:2

16
220 Maurén Sällberg Opel Skepptuna MK Projekt Folkrace 10 4 3 3
202 Oliwia Eiserman Opel Films MK 5 0SB 5 0B
205 Emelié Johansson Honda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 8 4 4 0B
208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 9 5 2 2
211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 17 5 7 5
17
204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 4 5 4
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 17 5 7 5
209 Julia Granvik Volvo Järbo MK 14 7 3 4
210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 11 3 4 4
18
201 Sören Jansson Saab MK Orion 21 7 7 7
203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 17 7 3 7
206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 15 3 5 7
221 Conny Nordström Volvo MK Rimo 11 2 4 5

Omgång:1

4
220 Maurén Sällberg Opel Skepptuna MK Projekt Folkrace 10 4 3 3
201 Sören Jansson Saab MK Orion 21 7 7 7
210 Tilda Ekenberg Peugeot Films MK Projekt Folkrace 11 3 4 4
211 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 17 5 7 5
221 Conny Nordström Volvo MK Rimo 11 2 4 5
5
204 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 4 5 4
206 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 15 3 5 7
208 Mikael Eklund Saab MK Rimo 9 5 2 2
209 Julia Granvik Volvo Järbo MK 14 7 3 4
6
202 Oliwia Eiserman Opel Films MK 5 0SB 5 0B
203 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 17 7 3 7
205 Emelié Johansson Honda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 8 4 4 0B
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 17 5 7 5

Omgång:Final

2
C
16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 12 4 3 5
17 Jens Åhman Peugeot Films MK 11 2 5 4
22 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 12 5 7 0EB
24 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 13 5 4 4
29 Andreas Ekman Ford Films MK 12 4 4 4
50 Henrik Axtelius Opel Skepptuna MK 12 4 5 3
5
B
5 Marcus Karlsson Opel Rasbo MK 13 4 4 5
9 Joni Rahkonen Saab Films MK 15 7 3 5
11 Axel Jansson Volvo Rasbo MK 15 5 5 5
12 Per Andersson Saab Rasbo MK 15 5 5 5
21 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 14 7 0EB 7
29 Andreas Ekman Ford Films MK 12 4 4 4
8
A
6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 21 7 7 7
9 Joni Rahkonen Saab Films MK 15 7 3 5
1 Tobias Svärd Saab MK Orion 21 7 7 7
19 Simon Strand Saab Rasbo MK 16 7 7 2
23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 21 7 7 7
25 Lars Göran Strandberg saab MK Orion 15 3 5 7

Omgång:3

32
4 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 7 2 4 1
1 Tobias Svärd Saab MK Orion 21 7 7 7
15 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 10 3 4 3
16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 12 4 3 5
19 Simon Strand Saab Rasbo MK 16 7 7 2
29 Andreas Ekman Ford Films MK 12 4 4 4
33
3 Magnus Melander Volvo Films MK 11 5 3 3
5 Marcus Karlsson Opel Rasbo MK 13 4 4 5
6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 21 7 7 7
8 Patrik Pettersson Saab Films MK 2 0B 2 0EB
26 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 3 2
30 Emil Niskakoski Audi Films MK 10 3 3 4
34
11 Axel Jansson Volvo Rasbo MK 15 5 5 5
17 Jens Åhman Peugeot Films MK 11 2 5 4
18 Roger Wiklander Opel Skepptuna MK 4 1 1 2
25 Lars Göran Strandberg saab MK Orion 15 3 5 7
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 10 5 5 0EB
50 Henrik Axtelius Opel Skepptuna MK 12 4 5 3
35
2 Dan Nilsson Saab MK Rimo 6 2 2 2
9 Joni Rahkonen Saab Films MK 15 7 3 5
14 Dennis Hernehult Volvo MK Orion 10 3 4 3
21 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 14 7 0EB 7
24 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 13 5 4 4
7 Gustaf Berglund Volvo Films MK 0 0B 0EB 0EB
36
10 Thomas Söderlund Saab MK Orion 9 0B 7 2
12 Per Andersson Saab Rasbo MK 15 5 5 5
13 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 8 2 3 3
20 Joakim Pettersson Saab Rasbo MK 7 3 0B 4
22 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 12 5 7 0EB
23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 21 7 7 7

Omgång:2

19
4 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 7 2 4 1
6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 21 7 7 7
9 Joni Rahkonen Saab Films MK 15 7 3 5
20 Joakim Pettersson Saab Rasbo MK 7 3 0B 4
25 Lars Göran Strandberg saab MK Orion 15 3 5 7
20
8 Patrik Pettersson Saab Films MK 2 0B 2 0EB
1 Tobias Svärd Saab MK Orion 21 7 7 7
12 Per Andersson Saab Rasbo MK 15 5 5 5
13 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 8 2 3 3
18 Roger Wiklander Opel Skepptuna MK 4 1 1 2
24 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 13 5 4 4
21
11 Axel Jansson Volvo Rasbo MK 15 5 5 5
16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 12 4 3 5
22 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 12 5 7 0EB
29 Andreas Ekman Ford Films MK 12 4 4 4
7 Gustaf Berglund Volvo Films MK 0 0B 0EB 0EB
22
3 Magnus Melander Volvo Films MK 11 5 3 3
14 Dennis Hernehult Volvo MK Orion 10 3 4 3
17 Jens Åhman Peugeot Films MK 11 2 5 4
19 Simon Strand Saab Rasbo MK 16 7 7 2
21 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 14 7 0EB 7
23
2 Dan Nilsson Saab MK Rimo 6 2 2 2
5 Marcus Karlsson Opel Rasbo MK 13 4 4 5
10 Thomas Söderlund Saab MK Orion 9 0B 7 2
27 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF Team "Korvgubbens" motorsport 3 3 0B
30 Emil Niskakoski Audi Films MK 10 3 3 4
50 Henrik Axtelius Opel Skepptuna MK 12 4 5 3
24
15 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 10 3 4 3
23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 21 7 7 7
26 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 3 2
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 10 5 5 0EB
51 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 4 0B

Omgång:1

7
5 Marcus Karlsson Opel Rasbo MK 13 4 4 5
9 Joni Rahkonen Saab Films MK 15 7 3 5
13 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 8 2 3 3
14 Dennis Hernehult Volvo MK Orion 10 3 4 3
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 10 5 5 0EB
8
8 Patrik Pettersson Saab Films MK 2 0B 2 0EB
11 Axel Jansson Volvo Rasbo MK 15 5 5 5
19 Simon Strand Saab Rasbo MK 16 7 7 2
26 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 3 2
27 Mikael Andersson Saab Östgöta BSF Team "Korvgubbens" motorsport 3 3 0B
9
6 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 21 7 7 7
10 Thomas Söderlund Saab MK Orion 9 0B 7 2
15 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 10 3 4 3
17 Jens Åhman Peugeot Films MK 11 2 5 4
24 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 13 5 4 4
29 Andreas Ekman Ford Films MK 12 4 4 4
10
3 Magnus Melander Volvo Films MK 11 5 3 3
1 Tobias Svärd Saab MK Orion 21 7 7 7
20 Joakim Pettersson Saab Rasbo MK 7 3 0B 4
50 Henrik Axtelius Opel Skepptuna MK 12 4 5 3
7 Gustaf Berglund Volvo Films MK 0 0B 0EB 0EB
11
4 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 7 2 4 1
18 Roger Wiklander Opel Skepptuna MK 4 1 1 2
21 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 14 7 0EB 7
22 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 12 5 7 0EB
30 Emil Niskakoski Audi Films MK 10 3 3 4
51 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 4 0B
12
2 Dan Nilsson Saab MK Rimo 6 2 2 2
12 Per Andersson Saab Rasbo MK 15 5 5 5
16 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan racing 12 4 3 5
23 Rasmus Eriksson Saab Films MK 21 7 7 7
25 Lars Göran Strandberg saab MK Orion 15 3 5 7