Westlunds Swedish Open (Gestrike RT)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
305 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 10 1 4 5
307 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 11 5 4 2
308 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 10 4 2 4
309 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 1 4
313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 2 3 5
315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 11 4 4 3
5
B
301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 7 7 0EB
302 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
310 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 15 7 7 1
313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 2 3 5
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 14 3 4 7
322 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 5 1J 5
9
A
301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 7 7 0EB
304 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 4 7 7
311 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 17 5 5 7
312 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 15 5 5 5
320 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 17 7 7 3
323 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7

Omgång:3

58
308 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 10 4 2 4
316 Gustav Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 5 2 2 1
320 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 17 7 7 3
321 Elly Lundberg Saab Gestrike RT 6 3 1 2
322 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 5 1J 5
323 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
59
305 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 10 1 4 5
306 Johan Åkerberg Saab MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 5 2 1 2
310 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 15 7 7 1
315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 11 4 4 3
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 14 3 4 7
319 Victor Söderholm Toyota Gestrike RT 8 1 3 4
60
301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 7 7 0EB
303 Isak Westerlund Saab Östhammar MK 8 0S 5 3
311 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 17 5 5 7
313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 2 3 5
314 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 6 3 3 0S
318 Nora Boström Opel Järbo MK 6 1 1 4
61
302 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
304 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 4 7 7
307 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 11 5 4 2
309 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 1 4
312 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 15 5 5 5
324 Olle Blomqvist Volvo Gestrike RT 5 2 3 0S

Omgång:2

30
302 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
307 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 11 5 4 2
310 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 15 7 7 1
313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 2 3 5
321 Elly Lundberg Saab Gestrike RT 6 3 1 2
322 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 5 1J 5
31
304 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 4 7 7
305 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 10 1 4 5
311 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 17 5 5 7
318 Nora Boström Opel Järbo MK 6 1 1 4
323 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
324 Olle Blomqvist Volvo Gestrike RT 5 2 3 0S
32
301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 7 7 0EB
306 Johan Åkerberg Saab MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 5 2 1 2
308 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 10 4 2 4
312 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 15 5 5 5
314 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 6 3 3 0S
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 14 3 4 7
33
303 Isak Westerlund Saab Östhammar MK 8 0S 5 3
309 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 1 4
315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 11 4 4 3
316 Gustav Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 5 2 2 1
319 Victor Söderholm Toyota Gestrike RT 8 1 3 4
320 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 17 7 7 3

Omgång:1

1
304 Linus Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 18 4 7 7
305 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 10 1 4 5
313 Ahlina Nordqvist Saab Gestrike RT 10 2 3 5
317 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 14 3 4 7
320 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 17 7 7 3
322 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 5 1J 5
2
301 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 7 7 0EB
312 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 15 5 5 5
315 Ludvig Åkerlind Volvo Gestrike RT 11 4 4 3
316 Gustav Grannas Saab Siljan Bilracing Klubb 5 2 2 1
318 Nora Boström Opel Järbo MK 6 1 1 4
321 Elly Lundberg Saab Gestrike RT 6 3 1 2
3
303 Isak Westerlund Saab Östhammar MK 8 0S 5 3
307 Sam Arnesson Volvo SMK Sundsvall 11 5 4 2
308 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 10 4 2 4
310 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 15 7 7 1
314 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 6 3 3 0S
324 Olle Blomqvist Volvo Gestrike RT 5 2 3 0S
4
302 Leon Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
306 Johan Åkerberg Saab MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 5 2 1 2
309 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda 9 4 1 4
311 Samuel Larsson Volvo Gestrike RT 17 5 5 7
319 Victor Söderholm Toyota Gestrike RT 8 1 3 4
323 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7

Omgång:Final

2
C
208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 11 2 7 2
213 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 11 4 4 3
214 Oliwia Eiserman Opel Films MK 11 5 3 3
218 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 11 3 3 5
224 Emma Welin Volvo Rasbo MK 12 3 4 5
228 Therese Johansson Saab Rasbo MK 13 2 7 4
6
B
202 Linnea Holmdahl Ford Films MK 16 5 7 4
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK 14 5 4 5
205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 13 3 5 5
208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 11 2 7 2
217 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 3 5 5
223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK 15 5 3 7
10
A
205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 13 3 5 5
206 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 18 7 7 4
216 Annika Isaksson Saab Hofors MK 19 7 5 7
219 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
220 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT 21 7 7 7
226 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 18 7 4 7

Omgång:3

62
202 Linnea Holmdahl Ford Films MK 16 5 7 4
204 Angelica Fredh Volvo Skepptuna MK 5 0B 2 3
210 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 5 2 1
212 Sara Westlund Saab Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 8 4 2 2
224 Emma Welin Volvo Rasbo MK 12 3 4 5
226 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 18 7 4 7
63
205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 13 3 5 5
209 Maurén Sällberg Honda Motorklubben Rimo 10 3 5 2
211 Elin Bergsman Saab AMF Årsunda 4 0B 1 3
216 Annika Isaksson Saab Hofors MK 19 7 5 7
227 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 10 1 5 4
64
215 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 10 4 3V 3
218 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 11 3 3 5
220 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT 21 7 7 7
221 Sara Boström Volvo AMF Årsunda 4 2 0B 2
228 Therese Johansson Saab Rasbo MK 13 2 7 4
65
206 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 18 7 7 4
208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 11 2 7 2
214 Oliwia Eiserman Opel Films MK 11 5 3 3
217 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 3 5 5
219 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
225 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 7 4 2 1
66
201 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 7 2 1 4
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK 14 5 4 5
207 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 9 4 3 2
213 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 11 4 4 3
222 Louise Rönn Saab Gestrike RT 6 1 4 1
223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK 15 5 3 7

Omgång:2

34
209 Maurén Sällberg Honda Motorklubben Rimo 10 3 5 2
210 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 5 2 1
214 Oliwia Eiserman Opel Films MK 11 5 3 3
222 Louise Rönn Saab Gestrike RT 6 1 4 1
228 Therese Johansson Saab Rasbo MK 13 2 7 4
35
207 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 9 4 3 2
216 Annika Isaksson Saab Hofors MK 19 7 5 7
219 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
220 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT 21 7 7 7
226 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 18 7 4 7
36
205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 13 3 5 5
206 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 18 7 7 4
212 Sara Westlund Saab Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 8 4 2 2
221 Sara Boström Volvo AMF Årsunda 4 2 0B 2
223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK 15 5 3 7
224 Emma Welin Volvo Rasbo MK 12 3 4 5
37
202 Linnea Holmdahl Ford Films MK 16 5 7 4
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK 14 5 4 5
211 Elin Bergsman Saab AMF Årsunda 4 0B 1 3
215 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 10 4 3V 3
217 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 3 5 5
225 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 7 4 2 1
38
201 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 7 2 1 4
204 Angelica Fredh Volvo Skepptuna MK 5 0B 2 3
208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 11 2 7 2
213 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 11 4 4 3
218 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 11 3 3 5
227 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 10 1 5 4

Omgång:1

5
204 Angelica Fredh Volvo Skepptuna MK 5 0B 2 3
206 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 18 7 7 4
207 Natalie Granfors Saab Eskilstuna EMK 9 4 3 2
211 Elin Bergsman Saab AMF Årsunda 4 0B 1 3
214 Oliwia Eiserman Opel Films MK 11 5 3 3
218 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 11 3 3 5
6
201 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 7 2 1 4
210 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 8 5 2 1
220 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT 21 7 7 7
224 Emma Welin Volvo Rasbo MK 12 3 4 5
225 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle 7 4 2 1
7
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK 14 5 4 5
212 Sara Westlund Saab Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 8 4 2 2
216 Annika Isaksson Saab Hofors MK 19 7 5 7
217 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 13 3 5 5
227 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 10 1 5 4
228 Therese Johansson Saab Rasbo MK 13 2 7 4
8
205 Emelié Johansson Mazda Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 13 3 5 5
208 Jenny Annerstedt Opel Films MK 11 2 7 2
215 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 10 4 3V 3
222 Louise Rönn Saab Gestrike RT 6 1 4 1
223 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK 15 5 3 7
226 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 18 7 4 7
9
202 Linnea Holmdahl Ford Films MK 16 5 7 4
209 Maurén Sällberg Honda Motorklubben Rimo 10 3 5 2
213 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 11 4 4 3
219 Emili Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 2 7
221 Sara Boström Volvo AMF Årsunda 4 2 0B 2

Omgång:Final

3
C
406 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 3 3 2
415 Erik Jensén Saab Ånge MK 10 5 5 0B
418 Anders Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 11 5 4 2
420 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
423 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 10 5 0S 5
7
B
403 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 11 4 4 3
405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 11 2 2 7
412 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 2 7 2
413 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 12 4 5 3
414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 3 3 2
424 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Sirpa Racing 15 4 4 7
11
A
402 Jonas Melin Opel SMK Hedemora 16 7 4 5
404 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7V 7 7
405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 11 2 2 7
410 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 19 7 5 7
417 Peter Sandow Saab Umeå Ak 16 4 7 5
422 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 16 5 7 4

Omgång:3

67
402 Jonas Melin Opel SMK Hedemora 16 7 4 5
406 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
408 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 1 0B 1 0S
409 Kenneth Wiklund Opel Ljusdal MS 6 2 1 3
410 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 19 7 5 7
415 Erik Jensén Saab Ånge MK 10 5 5 0B
68
405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 11 2 2 7
413 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 12 4 5 3
414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 3 3 2
417 Peter Sandow Saab Umeå Ak 16 4 7 5
419 Göran Larsson Saab MK Orion 7 3 3 1
420 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
69
403 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 11 4 4 3
404 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7V 7 7
418 Anders Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 11 5 4 2
422 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 16 5 7 4
423 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 10 5 0S 5
70
401 Kent Winberg Opel Sandvikens MK 7 2 2 3
411 Torbjörn Hällström Peugeot SMK Hälsinge 6 1 0B 5
412 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 2 7 2
421 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 16 7 5 4
424 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Sirpa Racing 15 4 4 7

Omgång:2

39
401 Kent Winberg Opel Sandvikens MK 7 2 2 3
403 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 11 4 4 3
406 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
408 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 1 0B 1 0S
417 Peter Sandow Saab Umeå Ak 16 4 7 5
421 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 16 7 5 4
40
405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 11 2 2 7
409 Kenneth Wiklund Opel Ljusdal MS 6 2 1 3
412 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 2 7 2
415 Erik Jensén Saab Ånge MK 10 5 5 0B
418 Anders Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 11 5 4 2
420 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
41
404 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7V 7 7
410 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 19 7 5 7
414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 3 3 2
423 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 10 5 0S 5
424 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Sirpa Racing 15 4 4 7
42
402 Jonas Melin Opel SMK Hedemora 16 7 4 5
411 Torbjörn Hällström Peugeot SMK Hälsinge 6 1 0B 5
413 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 12 4 5 3
419 Göran Larsson Saab MK Orion 7 3 3 1
422 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 16 5 7 4

Omgång:1

10
404 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7V 7 7
406 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
411 Torbjörn Hällström Peugeot SMK Hälsinge 6 1 0B 5
412 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 2 7 2
415 Erik Jensén Saab Ånge MK 10 5 5 0B
417 Peter Sandow Saab Umeå Ak 16 4 7 5
11
401 Kent Winberg Opel Sandvikens MK 7 2 2 3
402 Jonas Melin Opel SMK Hedemora 16 7 4 5
413 Benneth Leanders Volvo Hofors MK 12 4 5 3
420 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
423 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 10 5 0S 5
12
405 Olle Lundberg Saab Gestrike RT 11 2 2 7
408 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 1 0B 1 0S
410 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 19 7 5 7
418 Anders Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 11 5 4 2
419 Göran Larsson Saab MK Orion 7 3 3 1
424 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Sirpa Racing 15 4 4 7
13
403 Peter Bergsman Saab AMF Årsunda 11 4 4 3
409 Kenneth Wiklund Opel Ljusdal MS 6 2 1 3
414 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 8 3 3 2
421 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 16 7 5 4
422 Tony Lindstens Seat Borlänge MK 16 5 7 4

Omgång:Final

4
C
15 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 16 4 7 5
22 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 16 5 7 4
25 Alexander Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 16 7 2 7
34 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 16 5 4 7
45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 16 5 4 7
98 Dan Olsson Saab SMK Gävle 15 7 7 1
8
B
42 Christoffer Ylander Volvo MK Nordjämten 17 5 5 7
45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 16 5 4 7
62 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 17 7 7 3
63 Albin Hysing Seat SMK Dala 18 7 4 7
92 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 17 5 5 7
99 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 17 7 5 5
12
A
3 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
19 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 21 7 7 7
24 Robert Nyström Saab Ludvika MS 21 7 7 7
35 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
37 Tommy Hysing Opel SMK Dala Falun 19 7 7 5
45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 16 5 4 7

Omgång:3

71
8 Marcus Gladh Opel AMF Årsunda 10 2 7 1
10 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 10 0B 5 5
19 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 21 7 7 7
46 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 13 4 5 4
77 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 3 4 2
85 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 9 3 3 3
72
1 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 12 5 4 3
24 Robert Nyström Saab Ludvika MS 21 7 7 7
54 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 2 2 0B 0EB
89 Rasmus Nilsson Saab Laxå MK 10 3 2 5
95 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 12 4 4 4
73
5 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 10 4 4 2
13 Robin Jansson Opel Värmdö Bk 7 2 2 3
17 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 12 4 3 5
18 Simon Arvidsson Opel Borlänge MK 5 0B 1 4
42 Christoffer Ylander Volvo MK Nordjämten 17 5 5 7
60 Albin Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 7 4 3 0B
74
43 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK 14 7 2 5
45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 16 5 4 7
61 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 12 4 4 4
90 Michael Johansson Saab Hofors MK 10 2 5 3
94 Oskar Rosén Saab Gestrike RT 11 7 2 2
96 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 4 0EB 0EB
75
12 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 11 3 1 7
29 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 5 0S 3 2
41 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 12 5 4 3
49 Adam Westlund Opel Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 14 3 7 4
65 Lilleman Andersson Opel Bollnäs MK 9 4 0B 5
76
30 Tobias Sjödén Opel Järbo MK 6 1 2 3
44 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 6 1 1 4
70 Linus Flink Saab Stockholms Bk 10 3 2 5
79 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 3 7
93 Kevin Pettersson Volvo Films MK 4 3 1 0B
97 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 9 4 5 0B
77
2 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
11 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 14 0B 7 7
21 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 14 7 7 0ST
37 Tommy Hysing Opel SMK Dala Falun 19 7 7 5
62 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 17 7 7 3
76 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 2 7 0EB
78
3 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
28 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 4 5 4
31 Emil Hansson Opel Järbo MK 11 4 2 5
50 Albin Eriksson Saab Films MK 8 3 3 2
72 Filip Nilsson Saab MK Rimo 3 0B 2 1
80 Robin Engström Saab AMF Årsunda 12 2 7 3
79
4 Adam Bergsman Peugeot AMF Årsunda 14 5 5 4
69 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 14 2 5 7
73 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 12 5 4 3
91 Stefan Vestling Suzuki Borlänge MK 6 2 2 2
99 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 17 7 5 5
80
22 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 16 5 7 4
34 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 16 5 4 7
83 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 5 2 3 0B
86 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 10 0B 5 5
87 Lucas Palmqvist Volvo Hofors MK 9 3 4 2
103 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 6 1 2 3
81
36 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 10 3 4 3
38 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 14 5 4 5
40 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 12 3 5 4
63 Albin Hysing Seat SMK Dala 18 7 4 7
64 Ture Boström Volvo Järbo MK 0 0B 0B 0B
100 Henrik Axtelius Honda Motorklubben Rimo 3 0B 3 0EB
82
9 Rickard Jansson Saab Värmdö Bilklubb 13 7 3 3
53 Gustav Kvick Volvo Gestrike RT 10 2 1 7
67 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 6 3 3 0B
68 Sebastian Brännström Volvo Ljusdals MS 7 1 2 4
75 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 7 4 3 0B
78 Niklas Sandqvist Volvo Skepptuna MK 11 5 1 5
83
25 Alexander Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 16 7 2 7
26 Marcus Dufström Saab Grangärde RRC 8 0B 3 5
56 Simon Strand Saab Rasbo MK 7 2 1 4
74 Johan Sandow Saab Umeå Ak 12 5 5 2
88 Oscar Jansson Volkswagen Södra Lappmarkens MK 13 7 3 3
98 Dan Olsson Saab SMK Gävle 15 7 7 1
84
6 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 11 3 5 3
15 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 16 4 7 5
27 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 6 1 3 2
35 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
55 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 14 5 5 4
82 John Sandin Volvo Järbo MK 5 5 0B 0EB
85
47 Vilgot Svedberg Opel Härnösands MK 8 1 4 3
66 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 8 0B 4 4
71 Joel Karlsson Opel MK Orion 8 7 1 0B
81 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 11 4 2 5
92 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 17 5 5 7

Omgång:2

43
13 Robin Jansson Opel Värmdö Bk 7 2 2 3
22 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK 16 5 7 4
27 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 6 1 3 2
56 Simon Strand Saab Rasbo MK 7 2 1 4
77 Daniel Andersson Opel AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 3 4 2
90 Michael Johansson Saab Hofors MK 10 2 5 3
44
30 Tobias Sjödén Opel Järbo MK 6 1 2 3
42 Christoffer Ylander Volvo MK Nordjämten 17 5 5 7
49 Adam Westlund Opel Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 14 3 7 4
61 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 12 4 4 4
71 Joel Karlsson Opel MK Orion 8 7 1 0B
100 Henrik Axtelius Honda Motorklubben Rimo 3 0B 3 0EB
45
46 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 13 4 5 4
47 Vilgot Svedberg Opel Härnösands MK 8 1 4 3
60 Albin Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 7 4 3 0B
62 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 17 7 7 3
65 Lilleman Andersson Opel Bollnäs MK 9 4 0B 5
68 Sebastian Brännström Volvo Ljusdals MS 7 1 2 4
46
1 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 12 5 4 3
10 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 10 0B 5 5
15 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 16 4 7 5
83 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 5 2 3 0B
91 Stefan Vestling Suzuki Borlänge MK 6 2 2 2
96 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 4 4 0EB 0EB
47
8 Marcus Gladh Opel AMF Årsunda 10 2 7 1
26 Marcus Dufström Saab Grangärde RRC 8 0B 3 5
44 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed Kjellkvist Bygg & Entrepenad 6 1 1 4
69 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 14 2 5 7
72 Filip Nilsson Saab MK Rimo 3 0B 2 1
87 Lucas Palmqvist Volvo Hofors MK 9 3 4 2
48
6 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 11 3 5 3
9 Rickard Jansson Saab Värmdö Bilklubb 13 7 3 3
25 Alexander Norman Saab SMK Hedemora Team Svartflagg 16 7 2 7
38 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 14 5 4 5
76 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 2 7 0EB
93 Kevin Pettersson Volvo Films MK 4 3 1 0B
49
3 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 21 7 7 7
29 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 5 0S 3 2
52 Pontus Eriksson Nissan AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 0EB
73 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 12 5 4 3
81 Daniel Hagman Saab Sunnansjö MK 11 4 2 5
86 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 10 0B 5 5
50
2 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 10 3 3 4
18 Simon Arvidsson Opel Borlänge MK 5 0B 1 4
19 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 21 7 7 7
41 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 12 5 4 3
55 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 14 5 5 4
70 Linus Flink Saab Stockholms Bk 10 3 2 5
51
4 Adam Bergsman Peugeot AMF Årsunda 14 5 5 4
36 Robert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 10 3 4 3
37 Tommy Hysing Opel SMK Dala Falun 19 7 7 5
43 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK 14 7 2 5
53 Gustav Kvick Volvo Gestrike RT 10 2 1 7
85 Johan Eriksson Opel Borlänge Dragracing Klubb 9 3 3 3
52
5 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 10 4 4 2
12 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 11 3 1 7
16 André Nordqvist Saab Gestrike RT 5 3 2
24 Robert Nyström Saab Ludvika MS 21 7 7 7
28 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 4 5 4
67 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 6 3 3 0B
53
64 Ture Boström Volvo Järbo MK 0 0B 0B 0B
79 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 4 3 7
95 Lukas Hedlund Volvo Gestrike RT 12 4 4 4
98 Dan Olsson Saab SMK Gävle 15 7 7 1
99 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 17 7 5 5
103 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 6 1 2 3
54
17 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 12 4 3 5
34 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 16 5 4 7
80 Robin Engström Saab AMF Årsunda 12 2 7 3
94 Oskar Rosén Saab Gestrike RT 11 7 2 2
97 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 9 4 5 0B
104 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 5 5 0S
55
11 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 14 0B 7 7
63 Albin Hysing Seat SMK Dala 18 7 4 7
74 Johan Sandow Saab Umeå Ak 12 5 5 2
75 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 7 4 3 0B
82 John Sandin Volvo Järbo MK 5 5 0B 0EB
89 Rasmus Nilsson Saab Laxå MK 10 3 2 5
56
21 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 14 7 7 0ST
31 Emil Hansson Opel Järbo MK 11 4 2 5
45 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 16 5 4 7
78 Niklas Sandqvist Volvo Skepptuna MK 11 5 1 5
88 Oscar Jansson Volkswagen Södra Lappmarkens MK 13 7 3 3
92 Andreas Stålehammar Saab Gestrike RT 17 5 5 7
57
35 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 21 7 7 7
40 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 12 3 5 4
50 Albin Eriksson Saab Films MK 8 3 3 2
54 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 2 2 0B 0EB
66 Gustaf Åstedt Volvo AMF Årsunda 8 0B 4 4

Omgång:1

14
9 Rickard Jansson Saab Värmdö Bilklubb 13 7 3 3
17