Gestrikefestivalen (Gestrike RT)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
D
65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 28 4 5 4 5 10
77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 28 4 7 7 0B 10
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 31 4 7 7 3 10
115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 32 7 7 7 4 7V
127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 28 7 3 5 10 3
5
C
12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 32 7 5 3 10 7
20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 34 5 7 5 10 7
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
74 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 34 7 5 5 10 7
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
84 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 32 5 7 0B 10 10
9
B
24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 36 7 7 7 5 10
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 34 0S 7 7 10 10
81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 36 7 5 7 10 7
92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 35 4 4 7 10 10
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
13
A
10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 38 7 7 7 7 10V
95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 38 7 7 7 10V 7
106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 36 7 7 7 5 10
109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 37 5 5 7 10 10
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 37 5 7 5 10V 10

Omgång:5

17
12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 32 7 5 3 10 7
24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 36 7 7 7 5 10
26 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 15 3 2 2 4 4
42 Jimmy Wallström Opel SMK Hedemora 19 3 2 4 5 5
54 Anton Nilsson Saab MK Speed 22 5 2 7V 5 3
88 Kevin Pettersson Volvo Films MK 10 1 2 2 3 2
18
34 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 27 5 5 3 10 4
52 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 21 4 4 0S 10 3
93 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 12 3 0EB 2 5 2
109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 37 5 5 7 10 10
115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 32 7 7 7 4 7V
118 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 25 4 7 4 5 5
19
74 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 34 7 5 5 10 7
84 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 32 5 7 0B 10 10
94 Niklas Henryson Saab Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 26 7 7 5 7 0B
108 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 17 3 3 4 3 4
120 Christofer Rubin Opel Enköpings MK 16 4 4 3 0B 5
121 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 9 0B 5 4 0B 0EB
20
1 Sebastian Eriksson Volvo SMK Söderhamn 23 5 0B 7 7 4
10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 38 7 7 7 7 10V
43 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 23 4 7 0B 7 5
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
97 Jimmy Björk Saab Films MK 11 2 0B 4 5 0EB
127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 28 7 3 5 10 3
21
21 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 3 4 5 7
28 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 26 4 3 5 10 4
31 Simon Arvidsson Volvo Borlänge MK 11 3 2 0B 4 2
100 André Nordqvist Saab Gestrike RT 16 5 3 3 0B 5
111 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 17 2 3 5 4 3
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
22
37 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 12 4 4 1 3 0EB
47 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 19 3 4 0B 7 5
82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 31 4 7 7 3 10
95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 38 7 7 7 10V 7
102 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 14 3 3 2 2 4
23
18 Per-Åke Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 9 1 1 0EB 5 2
25 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 17 2 5 2 4 4
59 Adam Bergsman Volvo AMF Årsunda 17 4 3 4 3 3
81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 36 7 5 7 10 7
92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 35 4 4 7 10 10
101 Daniel Lundquist Opel Fagersta MK 21 3 4 2 7 5
24
60 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 27 5 0B 5 10 7
64 Johan Hägg Volvo Ånge MK 14 5 3 2 4 0EB
77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 28 4 7 7 0B 10
85 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 17 2 5 3 7 0B
89 Kevin Östlund Saab Hofors MK 18 3 4 2 4 5
110 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 18 1 4 5 4 4
25
22 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 8 0S 3 1 4 0B
35 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 15 4 2 5 4 0B
61 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 19 3 4 4 3 5
65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 28 4 5 4 5 10
98 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 10 4 5 1 0EB 0EB
128 Emil Niskakoski Saab Films MK 20 2 0S 7 4 7
26
14 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0 0EB 0B 0EB 0B 0B
39 Stefan Nilsson Saab MK Speed 23 5 2 4 5 7
40 Jonatan Thunström Nissan Kak Motorsport 23 7 5 4 7 0B
123 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 25 3 2 7 3 10
130 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 26 5 7 7 7 0B
27
6 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 10 2 3 2 3 0B
15 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT 15 0B 3 3 5 4
20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 34 5 7 5 10 7
55 B-O Näslund Opel Vännäs MK 4 1 3 0EB 0EB 0EB
66 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 27 5 3 7 2 10
90 Simon Koho Volvo Botkyrka Motorklubb 13 2 0B 4 2 5
28
36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 22 5 0S 3 7 7
53 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 7 4 0EB 0EB 3 0EB
67 Tomas Olsson Volvo Borlänge MK 11 0B 4 2 0B 5
72 Jonas Byrevik Opel Films MK 15 2 2 3 4 4
96 Ture Boström Volvo Järbo MK 12 2 3 4 3 0B
122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 37 5 7 5 10V 10
29
7 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 8 3 2 3 0S 0EB
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
87 Jens Åhman Citroen Films MK 16 0EB 5 3 3 5
116 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 20 1 4 4 4 7
125 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 15 2 3 1 5 4
129 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 16 4 4 4 4 0EB
30
5 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 18 3 3 4 5 3
8 Niklas Hedblom Volvo Sandviken MK 19 2 7 3 2 5
58 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 24 7 5 5 3 4
68 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 26 3 4 5 7 7
106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 36 7 7 7 5 10
119 Robin Engström Saab AMF Årsunda 13 3 0B 5 5 0B
31
27 Fredrik Avelin Saab MSK Hammaren 25 5 2 4 7 7
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 27 7 5 7 5 3
62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 34 0S 7 7 10 10
113 Kristoffer Eriksson Saab Åsele MS 25 5 5 0B 10V 5
126 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 22 4 2 5 7 4

Omgång:4

18
5 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 18 3 3 4 5 3
66 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 27 5 3 7 2 10
72 Jonas Byrevik Opel Films MK 15 2 2 3 4 4
85 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 17 2 5 3 7 0B
92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 35 4 4 7 10 10
108 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 17 3 3 4 3 4
19
15 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT 15 0B 3 3 5 4
52 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 21 4 4 0S 10 3
78 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 17 4 4 5 4
101 Daniel Lundquist Opel Fagersta MK 21 3 4 2 7 5
123 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 25 3 2 7 3 10
20
40 Jonatan Thunström Nissan Kak Motorsport 23 7 5 4 7 0B
119 Robin Engström Saab AMF Årsunda 13 3 0B 5 5 0B
121 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 9 0B 5 4 0B 0EB
127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 28 7 3 5 10 3
129 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 16 4 4 4 4 0EB
21
36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 22 5 0S 3 7 7
77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 28 4 7 7 0B 10
81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 36 7 5 7 10 7
88 Kevin Pettersson Volvo Films MK 10 1 2 2 3 2
93 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 12 3 0EB 2 5 2
116 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 20 1 4 4 4 7
22
28 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 26 4 3 5 10 4
47 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 19 3 4 0B 7 5
54 Anton Nilsson Saab MK Speed 22 5 2 7V 5 3
58 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 24 7 5 5 3 4
120 Christofer Rubin Opel Enköpings MK 16 4 4 3 0B 5
128 Emil Niskakoski Saab Films MK 20 2 0S 7 4 7
23
7 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 8 3 2 3 0S 0EB
34 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 27 5 5 3 10 4
59 Adam Bergsman Volvo AMF Årsunda 17 4 3 4 3 3
68 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 26 3 4 5 7 7
97 Jimmy Björk Saab Films MK 11 2 0B 4 5 0EB
111 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 17 2 3 5 4 3
24
1 Sebastian Eriksson Volvo SMK Söderhamn 23 5 0B 7 7 4
8 Niklas Hedblom Volvo Sandviken MK 19 2 7 3 2 5
65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 28 4 5 4 5 10
82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 31 4 7 7 3 10
110 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 18 1 4 5 4 4
122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 37 5 7 5 10V 10
25
6 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 10 2 3 2 3 0B
21 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 3 4 5 7
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
89 Kevin Östlund Saab Hofors MK 18 3 4 2 4 5
102 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 14 3 3 2 2 4
109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 37 5 5 7 10 10
26
35 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 15 4 2 5 4 0B
43 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 23 4 7 0B 7 5
53 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 7 4 0EB 0EB 3 0EB
60 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 27 5 0B 5 10 7
106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 36 7 7 7 5 10
27
10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 38 7 7 7 7 10V
25 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 17 2 5 2 4 4
39 Stefan Nilsson Saab MK Speed 23 5 2 4 5 7
62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 34 0S 7 7 10 10
87 Jens Åhman Citroen Films MK 16 0EB 5 3 3 5
90 Simon Koho Volvo Botkyrka Motorklubb 13 2 0B 4 2 5
28
22 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 8 0S 3 1 4 0B
27 Fredrik Avelin Saab MSK Hammaren 25 5 2 4 7 7
42 Jimmy Wallström Opel SMK Hedemora 19 3 2 4 5 5
55 B-O Näslund Opel Vännäs MK 4 1 3 0EB 0EB 0EB
84 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 32 5 7 0B 10 10
100 André Nordqvist Saab Gestrike RT 16 5 3 3 0B 5
29
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 27 7 5 7 5 3
64 Johan Hägg Volvo Ånge MK 14 5 3 2 4 0EB
95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 38 7 7 7 10V 7
96 Ture Boström Volvo Järbo MK 12 2 3 4 3 0B
98 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 10 4 5 1 0EB 0EB
130 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 26 5 7 7 7 0B
30
67 Tomas Olsson Volvo Borlänge MK 11 0B 4 2 0B 5
91 Jonny Wiman Saab Mälaröarnas MK 0 0EB 0EB 0EB 0EB
94 Niklas Henryson Saab Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 26 7 7 5 7 0B
105 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 4 0B 4 0B 0B
113 Kristoffer Eriksson Saab Åsele MS 25 5 5 0B 10V 5
125 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 15 2 3 1 5 4
31
20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 34 5 7 5 10 7
26 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 15 3 2 2 4 4
37 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 12 4 4 1 3 0EB
86 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 6 1 0B 5 0B
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
118 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 25 4 7 4 5 5
32
12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 32 7 5 3 10 7
14 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0 0EB 0B 0EB 0B 0B
18 Per-Åke Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 9 1 1 0EB 5 2
31 Simon Arvidsson Volvo Borlänge MK 11 3 2 0B 4 2
126 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 22 4 2 5 7 4
33
24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 36 7 7 7 5 10
61 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 19 3 4 4 3 5
74 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 34 7 5 5 10 7
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 32 7 7 7 4 7V

Omgång:3

19
2 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 5 2 3 0EB
9 Filip Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering 13 5 5 3
106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 36 7 7 7 5 10
110 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 18 1 4 5 4 4
116 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 20 1 4 4 4 7
20
16 Christer Söderlund Toyota MK Orion 14 7V 4 3
63 Johan Saarela Saab Degerfors Rc 14 3 4 7
99 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 3 3 0B 0EB
126 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 22 4 2 5 7 4
129 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 16 4 4 4 4 0EB
21
14 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0 0EB 0B 0EB 0B 0B
24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 36 7 7 7 5 10
60 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 27 5 0B 5 10 7
65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 28 4 5 4 5 10
100 André Nordqvist Saab Gestrike RT 16 5 3 3 0B 5
113 Kristoffer Eriksson Saab Åsele MS 25 5 5 0B 10V 5
22
25 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 17 2 5 2 4 4
52 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 21 4 4 0S 10 3
61 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 19 3 4 4 3 5
72 Jonas Byrevik Opel Films MK 15 2 2 3 4 4
77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 28 4 7 7 0B 10
86 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 6 1 0B 5 0B
23
7 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 8 3 2 3 0S 0EB
20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 34 5 7 5 10 7
21 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 3 4 5 7
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 27 7 5 7 5 3
47 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 19 3 4 0B 7 5
88 Kevin Pettersson Volvo Films MK 10 1 2 2 3 2
24
6 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 10 2 3 2 3 0B
37 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 12 4 4 1 3 0EB
42 Jimmy Wallström Opel SMK Hedemora 19 3 2 4 5 5
73 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 7 2 2 3
111 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 17 2 3 5 4 3
128 Emil Niskakoski Saab Films MK 20 2 0S 7 4 7
25
31 Simon Arvidsson Volvo Borlänge MK 11 3 2 0B 4 2
43 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 23 4 7 0B 7 5
74 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 34 7 5 5 10 7
82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 31 4 7 7 3 10
105 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 4 0B 4 0B 0B
118 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 25 4 7 4 5 5
26
28 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 26 4 3 5 10 4
36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 22 5 0S 3 7 7
84 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 32 5 7 0B 10 10
97 Jimmy Björk Saab Films MK 11 2 0B 4 5 0EB
102 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 14 3 3 2 2 4
123 Magnus Danielsson Volvo Skepptuna MK 25 3 2 7 3 10
27
38 Mickael Svelander Saab Skepptuna MK 0 0B 0EB 0EB
59 Adam Bergsman Volvo AMF Årsunda 17 4 3 4 3 3
62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 34 0S 7 7 10 10
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
85 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 17 2 5 3 7 0B
93 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 12 3 0EB 2 5 2
28
27 Fredrik Avelin Saab MSK Hammaren 25 5 2 4 7 7
66 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 27 5 3 7 2 10
89 Kevin Östlund Saab Hofors MK 18 3 4 2 4 5
98 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 10 4 5 1 0EB 0EB
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 28 7 3 5 10 3
29
15 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT 15 0B 3 3 5 4
17 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 9 0EB 5 4
35 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 15 4 2 5 4 0B
64 Johan Hägg Volvo Ånge MK 14 5 3 2 4 0EB
92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 35 4 4 7 10 10
125 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 15 2 3 1 5 4
30
26 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 15 3 2 2 4 4
30 Robin Björk Volvo Fredriksbergs MK 0 0B 0EB 0EB
40 Jonatan Thunström Nissan Kak Motorsport 23 7 5 4 7 0B
95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 38 7 7 7 10V 7
107 Lilleman Andersson Mercedes Bollnäs MK 12 5 4 3
122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 37 5 7 5 10V 10
31
1 Sebastian Eriksson Volvo SMK Söderhamn 23 5 0B 7 7 4
12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 32 7 5 3 10 7
39 Stefan Nilsson Saab MK Speed 23 5 2 4 5 7
58 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 24 7 5 5 3 4
101 Daniel Lundquist Opel Fagersta MK 21 3 4 2 7 5
32
55 B-O Näslund Opel Vännäs MK 4 1 3 0EB 0EB 0EB
56 Robin Green Mercedes SMK Hedemora 7 7 0B 0EB
91 Jonny Wiman Saab Mälaröarnas MK 0 0EB 0EB 0EB 0EB
96 Ture Boström Volvo Järbo MK 12 2 3 4 3 0B
109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 37 5 5 7 10 10
119 Robin Engström Saab AMF Årsunda 13 3 0B 5 5 0B
33
5 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 18 3 3 4 5 3
11 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 5 2 1 2
54 Anton Nilsson Saab MK Speed 22 5 2 7V 5 3
87 Jens Åhman Citroen Films MK 16 0EB 5 3 3 5
94 Niklas Henryson Saab Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 26 7 7 5 7 0B
34
22 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 8 0S 3 1 4 0B
34 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 27 5 5 3 10 4
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
67 Tomas Olsson Volvo Borlänge MK 11 0B 4 2 0B 5
121 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 9 0B 5 4 0B 0EB
130 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 26 5 7 7 7 0B
35
8 Niklas Hedblom Volvo Sandviken MK 19 2 7 3 2 5
10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 38 7 7 7 7 10V
18 Per-Åke Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 9 1 1 0EB 5 2
78 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 17 4 4 5 4
108 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 17 3 3 4 3 4
36
53 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 7 4 0EB 0EB 3 0EB
68 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 26 3 4 5 7 7
81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 36 7 5 7 10 7
90 Simon Koho Volvo Botkyrka Motorklubb 13 2 0B 4 2 5
115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 32 7 7 7 4 7V
120 Christofer Rubin Opel Enköpings MK 16 4 4 3 0B 5

Omgång:2

19
56 Robin Green Mercedes SMK Hedemora 7 7 0B 0EB
62 Johan Sandow Saab Umeå Ak 34 0S 7 7 10 10
98 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 10 4 5 1 0EB 0EB
111 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK 17 2 3 5 4 3
116 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 20 1 4 4 4 7
20
18 Per-Åke Svensson Volkswagen SMK Söderhamn 9 1 1 0EB 5 2
47 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 19 3 4 0B 7 5
73 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda 7 2 2 3
100 André Nordqvist Saab Gestrike RT 16 5 3 3 0B 5
115 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 32 7 7 7 4 7V
121 Pontus Karlsson Saab Rasbo MK 9 0B 5 4 0B 0EB
21
6 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 10 2 3 2 3 0B
12 Alexander Nordqvist Saab Gestrike RT 32 7 5 3 10 7
27 Fredrik Avelin Saab MSK Hammaren 25 5 2 4 7 7
77 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 28 4 7 7 0B 10
97 Jimmy Björk Saab Films MK 11 2 0B 4 5 0EB
107 Lilleman Andersson Mercedes Bollnäs MK 12 5 4 3
22
9 Filip Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering 13 5 5 3
28 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 26 4 3 5 10 4
53 Mikael Kvick Volvo Gestrike RT 7 4 0EB 0EB 3 0EB
78 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 17 4 4 5 4
82 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 31 4 7 7 3 10
126 Marcus Edin Volvo Rättviks Racingklubb 22 4 2 5 7 4
23
58 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 24 7 5 5 3 4
59 Adam Bergsman Volvo AMF Årsunda 17 4 3 4 3 3
60 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 27 5 0B 5 10 7
72 Jonas Byrevik Opel Films MK 15 2 2 3 4 4
118 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 25 4 7 4 5 5
129 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 16 4 4 4 4 0EB
24
26 Felix Wallström Opel SMK Hedemora 15 3 2 2 4 4
34 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 27 5 5 3 10 4
102 Henrik Axtelius Saab Motorklubben Rimo 14 3 3 2 2 4
105 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 4 0B 4 0B 0B
106 Fredrik Nyberg Saab MK Orion 36 7 7 7 5 10
128 Emil Niskakoski Saab Films MK 20 2 0S 7 4 7
25
22 Emil Blomkvist Saab Hofors Motorklubb 8 0S 3 1 4 0B
44 Stefan Lind Volvo SMK Gävle 27 7 5 7 5 3
86 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 6 1 0B 5 0B
94 Niklas Henryson Saab Stockholms Bk ÖRBY GUMMI 26 7 7 5 7 0B
110 Anton Eriksson Saab Gestrike RT 18 1 4 5 4 4
119 Robin Engström Saab AMF Årsunda 13 3 0B 5 5 0B
26
7 Jonas Wiman Saab Mälaröarnas MK 8 3 2 3 0S 0EB
40 Jonatan Thunström Nissan Kak Motorsport 23 7 5 4 7 0B
51 Fredrik Borg Volvo SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 33 7V 7 5 7 7
64 Johan Hägg Volvo Ånge MK 14 5 3 2 4 0EB
93 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 12 3 0EB 2 5 2
120 Christofer Rubin Opel Enköpings MK 16 4 4 3 0B 5
27
20 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 34 5 7 5 10 7
36 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 22 5 0S 3 7 7
61 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 19 3 4 4 3 5
85 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny ks Alltjänst AB 17 2 5 3 7 0B
99 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 3 3 0B 0EB
125 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 15 2 3 1 5 4
28
5 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 18 3 3 4 5 3
14 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0 0EB 0B 0EB 0B 0B
43 Robin Dahlqvist Volvo Sandvikens MK 23 4 7 0B 7 5
67 Tomas Olsson Volvo Borlänge MK 11 0B 4 2 0B 5
81 Oskar Svensson Volvo SMK Hälsinge 36 7 5 7 10 7
90 Simon Koho Volvo Botkyrka Motorklubb 13 2 0B 4 2 5
29
1 Sebastian Eriksson Volvo SMK Söderhamn 23 5 0B 7 7 4
21 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 3 4 5 7
54 Anton Nilsson Saab MK Speed 22 5 2 7V 5 3
63 Johan Saarela Saab Degerfors Rc 14 3 4 7
80 Magnus Björck Ford Films MK 27 0B 5 5 7 10
95 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 38 7 7 7 10V 7
30
24 Tomas Broxe Toyota Rasbo MK Örby Gummi AB 36 7 7 7 5 10
35 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 15 4 2 5 4 0B
37 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 12 4 4 1 3 0EB
46 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 4 0B
87 Jens Åhman Citroen Films MK 16 0EB 5 3 3 5
108 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 17 3 3 4 3 4
31
38 Mickael Svelander Saab Skepptuna MK 0 0B 0EB 0EB
42 Jimmy Wallström Opel SMK Hedemora 19 3 2 4 5 5
92 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 35 4 4 7 10 10
109 Andreas Israelsson Saab Finnskoga MK 37 5 5 7 10 10
122 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 37 5 7 5 10V 10
127 Dan Olsson Saab SMK Gävle 28 7 3 5 10 3
32
8 Niklas Hedblom Volvo Sandviken MK 19 2 7 3 2 5
15 Mikael Dahlstedt Volvo Gestrike RT 15 0B 3 3 5 4
25 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 17 2 5 2 4 4
31 Simon Arvidsson Volvo Borlänge MK 11 3 2 0B 4 2
83 Tom Larsson Volvo Films MK 2 2 0EB
89 Kevin Östlund Saab Hofors MK 18 3 4 2 4 5
33
11 Peter Eklund Opel Skepptuna MK 5 2 1 2
39 Stefan Nilsson Saab MK Speed 23 5 2 4 5 7
55 B-O Näslund Opel Vännäs MK 4 1 3 0EB 0EB 0EB
65 Anton Tholander Saab Borlänge MK Teamsvartflagg 28 4 5 4 5 10
68 Ola Andersson Volvo Siljan Bil Racing Klubb 26 3 4 5 7 7
114 Joni Rahkonen Saab Films MK 34 7 7 3 7 10
34
10 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 38 7 7 7 7 10V
16 Christer Söderlund Toyota MK Orion