Final FR-Cupen 2019 (Films MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

1
C
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
110 Viktor Frank Saab Skepptuna 16 4 5 3 4
106 Lukas Jansson Opel Films MK 14 3 5 3 3
116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 16 4 7 5 0B
107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 12 2 3 4 3
105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 16 4 3 4 5
2
B
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 26 5 10 7 4
114 Anton Nilsson Saab MK Speed 21 7 0B 7 7
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 24 0B 4 10 10
115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 19 5 7 4 3
3
A
102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 40 10 10 10 10
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 27 7 10 5 5
111 Lee Annerstedt Opel Films MK 27 5 5 10 7
108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 31 10 4 7 10
109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 10 4 5 7

Omgång:4

1
108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 31 10 4 7 10
109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 10 4 5 7
110 Viktor Frank Saab Skepptuna 16 4 5 3 4
106 Lukas Jansson Opel Films MK 14 3 5 3 3
105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 16 4 3 4 5
2
101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 27 7 10 5 5
114 Anton Nilsson Saab MK Speed 21 7 0B 7 7
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 24 0B 4 10 10
107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 12 2 3 4 3
3
102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 40 10 10 10 10
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
111 Lee Annerstedt Opel Films MK 27 5 5 10 7
117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 26 5 10 7 4
115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 19 5 7 4 3
116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 16 4 7 5 0B

Omgång:3

1
102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 40 10 10 10 10
108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 31 10 4 7 10
109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 10 4 5 7
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 12 2 3 4 3
2
101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 27 7 10 5 5
117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 26 5 10 7 4
118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 24 0B 4 10 10
115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 19 5 7 4 3
106 Lukas Jansson Opel Films MK 14 3 5 3 3
112 Benjamin Lundqvist Saab Östhammars MK 2 0B 2 0EB
3
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
111 Lee Annerstedt Opel Films MK 27 5 5 10 7
114 Anton Nilsson Saab MK Speed 21 7 0B 7 7
110 Viktor Frank Saab Skepptuna 16 4 5 3 4
116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 16 4 7 5 0B
105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 16 4 3 4 5

Omgång:2

1
101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 27 7 10 5 5
111 Lee Annerstedt Opel Films MK 27 5 5 10 7
108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 31 10 4 7 10
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 19 5 7 4 3
105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 16 4 3 4 5
2
109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 10 4 5 7
117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 26 5 10 7 4
110 Viktor Frank Saab Skepptuna 16 4 5 3 4
116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 16 4 7 5 0B
107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 12 2 3 4 3
112 Benjamin Lundqvist Saab Östhammars MK 2 0B 2 0EB
3
102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 40 10 10 10 10
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
114 Anton Nilsson Saab MK Speed 21 7 0B 7 7
118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 24 0B 4 10 10
106 Lukas Jansson Opel Films MK 14 3 5 3 3
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 0 0B 0EB

Omgång:1

1
103 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 21 7 7 2 5
109 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 10 4 5 7
117 Isak Westerlund Saab Östhammars MK 26 5 10 7 4
113 Louise Lööf Opel Films MK Projekt Folkrace 12 3 2 3 4
118 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 24 0B 4 10 10
105 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 16 4 3 4 5
2
108 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 31 10 4 7 10
114 Anton Nilsson Saab MK Speed 21 7 0B 7 7
115 Linnea Holmdahl Ford Films MK Projekt Folkrace 19 5 7 4 3
116 Lucas Karlsson Opel MK Orion 16 4 7 5 0B
112 Benjamin Lundqvist Saab Östhammars MK 2 0B 2 0EB
104 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 0 0B 0EB
3
102 Gustav Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 40 10 10 10 10
101 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna Mk 27 7 10 5 5
111 Lee Annerstedt Opel Films MK 27 5 5 10 7
110 Viktor Frank Saab Skepptuna 16 4 5 3 4
106 Lukas Jansson Opel Films MK 14 3 5 3 3
107 Charlie Eriksson Saab Rasbo MK 12 2 3 4 3

Omgång:Final

2
B
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7
215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 22 7 5 5 5
211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 21 10 4 5 2
213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 22 10 5 3 4
212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 3 10 4 2
208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 17 5 4 5 3
3
A
209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 40 10 10 10 10
210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 24 5 7 7 5
214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 24 3 7 7 7
204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 37 7 10 10 10
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 23 4 5 10 4
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7

Omgång:4

4
210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 24 5 7 7 5
214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 24 3 7 7 7
204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 37 7 10 10 10
213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 22 10 5 3 4
212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 3 10 4 2
208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 17 5 4 5 3
5
209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 40 10 10 10 10
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 23 4 5 10 4
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7
215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 22 7 5 5 5
211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 21 10 4 5 2
206 Kjell Olsson Opel SMK Gävle 14 4 3 4 3

Omgång:3

4
209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 40 10 10 10 10
214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 24 3 7 7 7
211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 21 10 4 5 2
212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 3 10 4 2
5
210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 24 5 7 7 5
204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 37 7 10 10 10
215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 22 7 5 5 5
205 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK Projekt Folkrace 8 4 4 0EB
6
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 23 4 5 10 4
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7
213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 22 10 5 3 4
208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 17 5 4 5 3
206 Kjell Olsson Opel SMK Gävle 14 4 3 4 3

Omgång:2

4
215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 22 7 5 5 5
212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 3 10 4 2
208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 17 5 4 5 3
202 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 12 5 7
5
209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 40 10 10 10 10
210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 24 5 7 7 5
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7
213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 22 10 5 3 4
205 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK Projekt Folkrace 8 4 4 0EB
6
214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 24 3 7 7 7
204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 37 7 10 10 10
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 23 4 5 10 4
211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 21 10 4 5 2
206 Kjell Olsson Opel SMK Gävle 14 4 3 4 3

Omgång:1

4
204 Per-Axel Sundin Saab Films MK 37 7 10 10 10
213 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 22 10 5 3 4
212 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 19 3 10 4 2
206 Kjell Olsson Opel SMK Gävle 14 4 3 4 3
202 Jenny Annerstedt Opel Fims MK 12 5 7
5
209 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 40 10 10 10 10
210 Isabelle Östlund Opel Botkyrka MK 24 5 7 7 5
214 Elinore Selldén Audi Nyhyttans RT 24 3 7 7 7
207 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 23 4 5 10 4
215 Jonny Eriksson Saab Rasbo MK 22 7 5 5 5
6
203 Emelié Johansson Opel Rasbo MK Westlunds Entrepenad AB 21 7 0B 7 7
211 Oliwia Eiserman Opel Films MK 21 10 4 5 2
208 Linnea Larsson Volvo Films MK Projekt Folkrace 17 5 4 5 3
205 Maurén Sällberg Saab Skepptuna MK Projekt Folkrace 8 4 4 0EB

Omgång:Final

1
C
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 16 5 4 4 3
20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 21 7 5 4 5
9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 19 7 7 5 0B
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 17 5 5 4 3
7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 16 4 5 5 2
2
B
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 27 10 7 0S 10
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 28 10 10 3 5
17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 26 7 10 5 4
29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 28 7 7 7 7
3
A
26 Tobias Svärd Saab MK Orion 40 10 10 10 10
23 Joni Rahkonen Saab Films MK 31 10 4 7 10
24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 29 5 10 7 7
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 31 4 10 10 7
21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 30 7 3 10 10

Omgång:4

6
21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 30 7 3 10 10
29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 28 7 7 7 7
20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 21 7 5 4 5
18 Christer Zelin Volvo Östhammars MK 15 3 4 5 3
4 Magnus Melander Volvo Films MK 7 0B 3 0EB 4
7
24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 29 5 10 7 7
15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 27 10 7 0S 10
9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 19 7 7 5 0B
25 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 14 5 0S 4 5
30 Ove Andersson Hofors Mk 4 4 0EB 0B 0EB
8
26 Tobias Svärd Saab MK Orion 40 10 10 10 10
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 28 10 10 3 5
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 17 5 5 4 3
7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 16 4 5 5 2
27 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 14 0B 7 3 4
9
23 Joni Rahkonen Saab Films MK 31 10 4 7 10
1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 31 4 10 10 7
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 26 7 10 5 4
12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 16 5 4 4 3
14 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 0B 3 2

Omgång:3

7
24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 29 5 10 7 7
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 28 10 10 3 5
20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 21 7 5 4 5
9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 19 7 7 5 0B
3 Joakim Björklund Honda Films MK 12 5 7 0EB
8
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 31 4 10 10 7
15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 27 10 7 0S 10
12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 16 5 4 4 3
18 Christer Zelin Volvo Östhammars MK 15 3 4 5 3
6 Patrik Pettersson Saab Films MK 6 2 4 0EB
9
26 Tobias Svärd Saab MK Orion 40 10 10 10 10
23 Joni Rahkonen Saab Films MK 31 10 4 7 10
17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 26 7 10 5 4
25 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 14 5 0S 4 5
27 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 14 0B 7 3 4
4 Magnus Melander Volvo Films MK 7 0B 3 0EB 4
10
21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 30 7 3 10 10
29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 28 7 7 7 7
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 17 5 5 4 3
7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 16 4 5 5 2
14 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 0B 3 2
30 Ove Andersson Hofors Mk 4 4 0EB 0B 0EB

Omgång:2

7
17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 26 7 10 5 4
9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 19 7 7 5 0B
7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 16 4 5 5 2
6 Patrik Pettersson Saab Films MK 6 2 4 0EB
16 Robert Karlsson Volkswagen Filmsmk 3 3 0B
8
23 Joni Rahkonen Saab Films MK 31 10 4 7 10
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 30 7 3 10 10
15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 27 10 7 0S 10
2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 28 10 10 3 5
9
26 Tobias Svärd Saab MK Orion 40 10 10 10 10
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
18 Christer Zelin Volvo Östhammars MK 15 3 4 5 3
3 Joakim Björklund Honda Films MK 12 5 7 0EB
5 Jens Åhman Peugeot Films MK 4 4 0EB
30 Ove Andersson Hofors Mk 4 4 0EB 0B 0EB
10
24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 29 5 10 7 7
29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 28 7 7 7 7
12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 16 5 4 4 3
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 17 5 5 4 3
4 Magnus Melander Volvo Films MK 7 0B 3 0EB 4
8 Emil Niskakoski Saab Films MK 2 2 0EB
11
1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 31 4 10 10 7
20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 21 7 5 4 5
25 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 14 5 0S 4 5
27 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 14 0B 7 3 4
14 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 0B 3 2
22 Ted Rolands Saab Films MK 0 0B 0EB

Omgång:1

7
11 Magnus Björck Ford Films MK 29 10 5 7 7
13 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 23 3 5 10 5
29 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 28 7 7 7 7
25 Alexander Welin Mazda Östhammars MK 14 5 0S 4 5
14 Johan Eriksson Saab MK Orion 9 4 0B 3 2
6 Patrik Pettersson Saab Films MK 6 2 4 0EB
8
26 Tobias Svärd Saab MK Orion 40 10 10 10 10
24 Dan Olsson Saab SMK Gävle 29 5 10 7 7
1 Rickard Östlund Opel Botkyrka MK 31 4 10 10 7
21 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 30 7 3 10 10
16 Robert Karlsson Volkswagen Filmsmk 3 3 0B
8 Emil Niskakoski Saab Films MK 2 2 0EB
9
23 Joni Rahkonen Saab Films MK 31 10 4 7 10
9 Johan Hartman Volvo Rasbo MK 19 7 7 5 0B
28 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 17 5 5 4 3
18 Christer Zelin Volvo Östhammars MK 15 3 4 5 3
27 Peter Rylander Saab Gnesta MK Folkpool Järna 14 0B 7 3 4
5 Jens Åhman Peugeot Films MK 4 4 0EB
10
15 Joel Karlsson Volvo MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 27 10 7 0S 10
20 Jesper Hollgren Engan Volvo Sigtuna Rc 21 7 5 4 5
7 Henrik Axtelius Saab Skepptuna MK 16 4 5 5 2
3 Joakim Björklund Honda Films MK 12 5 7 0EB
4 Magnus Melander Volvo Films MK 7 0B 3 0EB 4
11
2 Gustaf Jansson Saab Rasbo MK 28 10 10 3 5
17 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 26 7 10 5 4
12 Daniel Rönnberg Saab Rasbo MK WIKMANSBIL.SE 16 5 4 4 3
30 Ove Andersson Hofors Mk 4 4 0EB 0B 0EB
22 Ted Rolands Saab Films MK 0 0B 0EB