X-Cupen Deltävling 3 (Bollnäs MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

4
B
208 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 11 4 3 4
210 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 12 4 4V 4
216 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 2 3
205 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 10 3 5 2
206 Sara Boström Peugeot Järbo MK 12 3 4 5
213 Mikaela Martinsson Saab MK Orion Projekt folkrace 8 2 3 3
7
A
201 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 21 7 7 7
203 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 21 7 7 7
209 Madelene Björck Mazda Films MK 21 7 7 7
202 Johanna Hedberg Saab SMK Söderhamn 15 5 5 5
211 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 5 4 4
214 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 15 5 5 5

Omgång:3

1
209 Madelene Björck Mazda Films MK 21 7 7 7
202 Johanna Hedberg Saab SMK Söderhamn 15 5 5 5
210 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 12 4 4V 4
207 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 7 3 2 2V
212 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK Gullabo Rallydäck 3 0B 0B 3
2
203 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 21 7 7 7
214 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 15 5 5 5
208 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 11 4 3 4
216 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 2 3
205 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 10 3 5 2
3
201 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 21 7 7 7
211 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 5 4 4
206 Sara Boström Peugeot Järbo MK 12 3 4 5
204 Jenneli Hellström Saab Hede MK HP-Motor 2 2 0S 0B
213 Mikaela Martinsson Saab MK Orion Projekt folkrace 8 2 3 3

Omgång:2

1
201 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 21 7 7 7
202 Johanna Hedberg Saab SMK Söderhamn 15 5 5 5
211 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 5 4 4
208 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 11 4 3 4
216 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 2 3
2
203 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 21 7 7 7
210 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 12 4 4V 4
205 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 10 3 5 2
207 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 7 3 2 2V
213 Mikaela Martinsson Saab MK Orion Projekt folkrace 8 2 3 3
3
209 Madelene Björck Mazda Films MK 21 7 7 7
214 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 15 5 5 5
206 Sara Boström Peugeot Järbo MK 12 3 4 5
204 Jenneli Hellström Saab Hede MK HP-Motor 2 2 0S 0B
212 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK Gullabo Rallydäck 3 0B 0B 3

Omgång:1

1
203 Elin Nilsson Saab SMK Hälsinge 21 7 7 7
202 Johanna Hedberg Saab SMK Söderhamn 15 5 5 5
216 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 9 4 2 3
206 Sara Boström Peugeot Järbo MK 12 3 4 5
212 Nathalie Ellénius Saab Skepptuna MK Gullabo Rallydäck 3 0B 0B 3
2
209 Madelene Björck Mazda Films MK 21 7 7 7
211 Ida Andersson Saab Rasbo MK Projekt folkrace 13 5 4 4
208 Sara Tholander Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 11 4 3 4
207 Maja Flodman Volvo AMF Årsunda 7 3 2 2V
213 Mikaela Martinsson Saab MK Orion Projekt folkrace 8 2 3 3
3
201 Annika Isaksson Saab Hofors MK Team Laxguiden 21 7 7 7
214 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 15 5 5 5
210 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 12 4 4V 4
205 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 10 3 5 2
204 Jenneli Hellström Saab Hede MK HP-Motor 2 2 0S 0B

Omgång:Final

1
D
315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 8 5 3 0EB
321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 5 1 0B
323 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 0B
305 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK Emanuel Jonsson 4 2 0B 2
314 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 6 2 2 2
324 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 6 1 3 2J
2
C
321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 5 1 0B
304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 4 5 2
302 Lukas Iseborn Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
316 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 11 3 4 4
306 Elina Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 9 1 4 4
313 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 10 1 4 5
5
B
304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 4 5 2
318 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 12 4 3 5
319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 13 4 2 7
303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 3 7 5
317 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 11 3 4 4
301 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 2 3 7
8
A
307 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
309 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 5 4
320 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 17 7 7 3
322 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
310 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 5 7
319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 13 4 2 7

Omgång:3

4
301 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 2 3 7
314 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 6 2 2 2
306 Elina Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 9 1 4 4
313 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 10 1 4 5
324 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 6 1 3 2J
5
321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 5 1 0B
318 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 12 4 3 5
319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 13 4 2 7
317 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 11 3 4 4
325 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 2 2 0B 0EB
6
310 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 5 7
315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 8 5 3 0EB
302 Lukas Iseborn Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 3 7 5
316 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 11 3 4 4
305 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK Emanuel Jonsson 4 2 0B 2
7
307 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
309 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 5 4
320 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 17 7 7 3
322 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 4 5 2

Omgång:2

4
309 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 5 4
308 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 4 4 0B
318 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 12 4 3 5
303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 3 7 5
306 Elina Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 9 1 4 4
311 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 0 0JB 0EB
5
320 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 17 7 7 3
315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 8 5 3 0EB
304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 4 5 2
319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 13 4 2 7
305 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK Emanuel Jonsson 4 2 0B 2
313 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 10 1 4 5
6
307 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
323 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 0B
302 Lukas Iseborn Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
317 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 11 3 4 4
325 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 2 2 0B 0EB
324 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 6 1 3 2J
7
322 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
310 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 5 7
321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 5 1 0B
316 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 11 3 4 4
301 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 2 3 7
314 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 6 2 2 2

Omgång:1

4
307 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
321 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 5 1 0B
308 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 4 4 0B
303 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 3 7 5
305 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK Emanuel Jonsson 4 2 0B 2
324 Joel Lindberg Volvo Hofors MK 6 1 3 2J
5
309 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 7 5 4
310 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 17 5 5 7
304 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 11 4 5 2
302 Lukas Iseborn Volvo SMK Söderhamn 11 3 5 3
325 Viggo Forsberg Volvo Hofors MK Team Vildsverige 2 2 0B 0EB
313 Nora Lindqvist Opel SMK Hälsinge 10 1 4 5
6
322 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 19 7 7 5
315 Arvid Eriksson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 8 5 3 0EB
319 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 13 4 2 7
317 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 11 3 4 4
314 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 6 2 2 2
311 Jesper Öberg Opel Gestrike RT 0 0JB 0EB
7
320 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 17 7 7 3
323 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 0B
318 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 12 4 3 5
316 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 11 3 4 4
301 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 12 2 3 7
306 Elina Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 9 1 4 4

Omgång:Final

3
C
15 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 14 5 5 4
50 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 14 5 4 5
28 Albin Sigvardsson Opel AMF Årsunda 60 grader nord racing 13 4 4 5
9 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 14 2 5 7
10 Eskil Persson Volvo SHRA 14 2 7 5
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 14 5 5 4
6
B
17 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 18 7 4 7
23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 17 7 3 7
33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 15 7 5 3
47 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 17 7 5 5
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 14 5 5 4
27 Martin Bjöns Saab Mora MK 17 5 7 5
9
A
3 Robert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 21 7 7 7
6 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 19 7 5 7
18 Mikael Nyrönen Saab Småbacka MK 21 7 7 7
33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 15 7 5 3
31 Magnus Björck Ford Films MK 21 7 7 7
1 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 21 7 7 7

Omgång:3

8
4 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 10 4 4 2
43 Robin Engström Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 9 4 1 4
10 Eskil Persson Volvo SHRA 14 2 7 5
19 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 10 0J 7 3
31 Magnus Björck Ford Films MK 21 7 7 7
49 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 8 3 4 1
9
3 Robert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 21 7 7 7
50 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 14 5 4 5
39 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 6 3 2 1
30 Peter Rylander Volvo AMF Årsunda 7 2 2 3
2 Andreas Ekman Ford Films MK 6 2 2 2V
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 14 5 5 4
10
6 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 19 7 5 7
33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 15 7 5 3
21 Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
32 Stefan Persson Volvo Småbacka MK 9 3 5 1
36 Hans Öberg Opel Gestrike RT 8 3 3 2
27 Martin Bjöns Saab Mora MK 17 5 7 5
11
34 Jocke Halvarsson Saab Ljusdals MS Välsta Bildemontering AB 13 5 5 3
9 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 14 2 5 7
45 Per-Åke Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 2 5 4
40 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga racing team 6 1 0B 5
46 Emil Hansson Volvo Järbo MK 3 1 2 0B
12
23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 17 7 3 7
5 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 13 5 4 4
37 Kenny Jönsson Volvo Bollnäs MK Jöns-Halvars Racing 10 3 4 3
7 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 2 2 0S 0EB
11 Edwin Andersson Volvo Woxnadalens MK 7 2 3 2
14 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 10 2 3 5
13
15 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 14 5 5 4
28 Albin Sigvardsson Opel AMF Årsunda 60 grader nord racing 13 4 4 5
44 Björn Larsson Opel Bollnäs MK 10 3 4 3
1 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 21 7 7 7
48 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 7 0S 7 0S
51 Johan Hägg Opel Ånge Mk 5 3 2 0S
14
18 Mikael Nyrönen Saab Småbacka MK 21 7 7 7
47 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 17 7 5 5
24 Sven-Ove Andersson Volvo Hofors MK 6 4 0S 2
25 Jonas Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smédäck AB 11 4 4 3
29 Henrik Mörk Opel Bollnäs MK 9 3 2 4
13 Janne Zetterman Opel Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 4 4 0EB 0EB
15
17 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 18 7 4 7
26 Patrik Turner Opel Borlänge MK 10 5 3 2
35 Lars Bodell Volvo SMK Söderhamn 12 5V 7 0B
8 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 10 2 3 5
16 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 7 1 3 3
12 Anders Blomberg Volvo Järbo MK 11 4 3 4

Omgång:2

8
47 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 17 7 5 5
5 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 13 5 4 4
42 Albin Olsson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 4 4 0B
39 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 6 3 2 1
8 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 10 2 3 5
31 Magnus Björck Ford Films MK 21 7 7 7
9
6 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 19 7 5 7
26 Patrik Turner Opel Borlänge MK 10 5 3 2
50 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 14 5 4 5
43 Robin Engström Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 9 4 1 4
1 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 21 7 7 7
46 Emil Hansson Volvo Järbo MK 3 1 2 0B
10
3 Robert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 21 7 7 7
34 Jocke Halvarsson Saab Ljusdals MS Välsta Bildemontering AB 13 5 5 3
4 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 10 4 4 2
29 Henrik Mörk Opel Bollnäs MK 9 3 2 4
36 Hans Öberg Opel Gestrike RT 8 3 3 2
7 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 2 2 0S 0EB
11
18 Mikael Nyrönen Saab Småbacka MK 21 7 7 7
33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 15 7 5 3
44 Björn Larsson Opel Bollnäs MK 10 3 4 3
30 Peter Rylander Volvo AMF Årsunda 7 2 2 3
12 Anders Blomberg Volvo Järbo MK 11 4 3 4
12
23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 17 7 3 7
25 Jonas Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smédäck AB 11 4 4 3
38 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 4 4 0B
19 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 10 0J 7 3
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 14 5 5 4
13
28 Albin Sigvardsson Opel AMF Årsunda 60 grader nord racing 13 4 4 5
32 Stefan Persson Volvo Småbacka MK 9 3 5 1
10 Eskil Persson Volvo SHRA 14 2 7 5
40 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga racing team 6 1 0B 5
14 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 10 2 3 5
14
17 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 18 7 4 7
41 Patrik Svärd Toyota Ljusdals MS 5 5 0B
9 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 14 2 5 7
11 Edwin Andersson Volvo Woxnadalens MK 7 2 3 2
2 Andreas Ekman Ford Films MK 6 2 2 2V
48 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 7 0S 7 0S
15
15 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 14 5 5 4
35 Lars Bodell Volvo SMK Söderhamn 12 5V 7 0B
21 Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
13 Janne Zetterman Opel Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 4 4 0EB 0EB
49 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 8 3 4 1
16
24 Sven-Ove Andersson Volvo Hofors MK 6 4 0S 2
37 Kenny Jönsson Volvo Bollnäs MK Jöns-Halvars Racing 10 3 4 3
45 Per-Åke Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 2 5 4
16 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 7 1 3 3
27 Martin Bjöns Saab Mora MK 17 5 7 5
51 Johan Hägg Opel Ånge Mk 5 3 2 0S

Omgång:1

8
47 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 17 7 5 5
41 Patrik Svärd Toyota Ljusdals MS 5 5 0B
43 Robin Engström Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 9 4 1 4
36 Hans Öberg Opel Gestrike RT 8 3 3 2
45 Per-Åke Svensson Volvo SMK Söderhamn 11 2 5 4
9
33 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 15 7 5 3
15 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 14 5 5 4
24 Sven-Ove Andersson Volvo Hofors MK 6 4 0S 2
39 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 6 3 2 1
7 Gustav Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 2 2 0S 0EB
40 Görgen Söderström Volvo Bollnäs MK Knagga racing team 6 1 0B 5
10
3 Robert Olivensjö Opel SMK Hälsinge 21 7 7 7
5 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 13 5 4 4
25 Jonas Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smédäck AB 11 4 4 3
44 Björn Larsson Opel Bollnäs MK 10 3 4 3
9 Sebastian Rylander Volvo AMF Årsunda 14 2 5 7
16 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda Team vildsverige 7 1 3 3
11
6 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 19 7 5 7
35 Lars Bodell Volvo SMK Söderhamn 12 5V 7 0B
28 Albin Sigvardsson Opel AMF Årsunda 60 grader nord racing 13 4 4 5
29 Henrik Mörk Opel Bollnäs MK 9 3 2 4
11 Edwin Andersson Volvo Woxnadalens MK 7 2 3 2
19 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 10 0J 7 3
12
23 Christian Tjernell Volkswagen SHRA Sundsvall teamdownlake 17 7 3 7
26 Patrik Turner Opel Borlänge MK 10 5 3 2
4 Peter Winberg Volvo Woxnadalens MK 10 4 4 2
32 Stefan Persson Volvo Småbacka MK 9 3 5 1
30 Peter Rylander Volvo AMF Årsunda 7 2 2 3
13
18 Mikael Nyrönen Saab Småbacka MK 21 7 7 7
50 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Teamsvartflagg 14 5 4 5
38 Andreas Turner Volkswagen Borlänge MK 4 4 0B
21 Hans-Ove Hansson Volvo Bollnäs MK 10 3 3 4
8 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 10 2 3 5
48 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 7 0S 7 0S
14
17 Daniel Svensson Saab AMF Årusnda 18 7 4 7
34 Jocke Halvarsson Saab Ljusdals MS Välsta Bildemontering AB 13 5 5 3
42 Albin Olsson Saab AMF Årsunda Team vildsverige 4 4 0B
37 Kenny Jönsson Volvo Bollnäs MK Jöns-Halvars Racing 10 3 4 3
10 Eskil Persson Volvo SHRA 14 2 7 5
22 Andreas Öberg Opel Gestrike RT 0 0EB
15
13 Janne Zetterman Opel Ljusdals MS Ljusdals bildelar motorsport 4 4 0EB 0EB
14 Jonas Norgren Volvo Hofors MK 10 2 3 5
20 Malte Eriksson Saab AMF Årsunda 14 5 5 4
31 Magnus Björck Ford Films MK 21 7 7 7
46 Emil Hansson Volvo Järbo MK 3 1 2 0B
51 Johan Hägg Opel Ånge Mk 5 3 2 0S
16
2 Andreas Ekman Ford Films MK 6 2 2 2V
12 Anders Blomberg Volvo Järbo MK 11 4 3 4
27 Martin Bjöns Saab Mora MK 17 5 7 5
1 Casper Falk Toyota SMK Gävle Team Hermanboda 21 7 7 7
49 Oskar Persson Volvo AMF Årsunda 8 3 4 1