CrossKart (SMK Arboga)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:4

3
92 Oliwer Lundmark R3 Haninge MK 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk LH Haninge MK 4 1 1 1 1
32 Isabell Holmkvist Norcart Gestrike RT Katalysatoråtervinning 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
4
95 Eddie Jonsson Persson Norcart Östmarks MFF OPUS BILPROVNING 4 1 1 1 1
44 Ebbe Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
28 Olle Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
43 Sebastian Eklund EMS Västerås MS 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist Raket SMK Arboga 4 1 1EB 1 1
5
63 Molly Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
51 Elias Åkerlund Johansson LH Racing MK Rimo 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH Haninge MK 4 1 1EB 1 1
5 Ellie Atteblad Ic4 Ömff 4 1 1 1 1

Omgång:3

1
92 Oliwer Lundmark R3 Haninge MK 4 1 1 1 1
94 Hugo Björk LH Haninge MK 4 1 1 1 1
95 Eddie Jonsson Persson Norcart Östmarks MFF OPUS BILPROVNING 4 1 1 1 1
32 Isabell Holmkvist Norcart Gestrike RT Katalysatoråtervinning 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH Haninge MK 4 1 1EB 1 1
2
63 Molly Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist Raket SMK Arboga 4 1 1EB 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
5 Ellie Atteblad Ic4 Ömff 4 1 1 1 1
3
44 Ebbe Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
51 Elias Åkerlund Johansson LH Racing MK Rimo 4 1 1 1 1
28 Olle Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
43 Sebastian Eklund EMS Västerås MS 4 1 1 1 1

Omgång:2

1
95 Eddie Jonsson Persson Norcart Östmarks MFF OPUS BILPROVNING 4 1 1 1 1
28 Olle Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
32 Isabell Holmkvist Norcart Gestrike RT Katalysatoråtervinning 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
5 Ellie Atteblad Ic4 Ömff 4 1 1 1 1
2
94 Hugo Björk LH Haninge MK 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
51 Elias Åkerlund Johansson LH Racing MK Rimo 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist Raket SMK Arboga 4 1 1EB 1 1
93 Ellah Lundmark LH Haninge MK 4 1 1EB 1 1
3
92 Oliwer Lundmark R3 Haninge MK 4 1 1 1 1
63 Molly Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
44 Ebbe Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
43 Sebastian Eklund EMS Västerås MS 4 1 1 1 1

Omgång:1

1
94 Hugo Björk LH Haninge MK 4 1 1 1 1
44 Ebbe Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
51 Elias Åkerlund Johansson LH Racing MK Rimo 4 1 1 1 1
43 Sebastian Eklund EMS Västerås MS 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH Haninge MK 4 1 1EB 1 1
2
66 Felix Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
28 Olle Strömberg LH Racing MK Ran 4 1 1 1 1
32 Isabell Holmkvist Norcart Gestrike RT Katalysatoråtervinning 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LHR Gullabo RC 4 1 1 1 1
5 Ellie Atteblad Ic4 Ömff 4 1 1 1 1
3
92 Oliwer Lundmark R3 Haninge MK 4 1 1 1 1
63 Molly Lundgren LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
95 Eddie Jonsson Persson Norcart Östmarks MFF OPUS BILPROVNING 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist Raket SMK Arboga 4 1 1EB 1 1

Omgång:Final

1
B
89 Alfred Åhlander C-pro/ TM Haninge MK 14 7 0B 7
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 3 2
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 2 5
75 Pär Ekström IC-kart R4 KTM Munkfors MC 12 5 7 0B
17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 11 3 5 3
33 Hannes Hägg Nor Cart SMK Hälsinge 7 2 3 2
32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 13 3 0B 10
45 Elis Rippe Norcart SMK Örebro 3 0B 0B 3
6
A
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 27 10 7 10
72 William Grängstedt C-Pro Team Westom KAREV 24 7 10 7
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 22 10 5 7
9 Leo Ericsson FZE Yamaha Kolsva MS 18 3 10 5
17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 11 3 5 3
13 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK Kyrkvretens Hydraulic AB 17 5 7 5
24 Vilgot Wetter R4 Teknis MC Katalysatoråtervinning 30 10 10 10
14 Gustav Atteblad Ic4 Ömff 15 7 5 3
32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 13 3 0B 10

Omgång:3

4
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 22 10 5 7
9 Leo Ericsson FZE Yamaha Kolsva MS 18 3 10 5
33 Hannes Hägg Nor Cart SMK Hälsinge 7 2 3 2
32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 13 3 0B 10
45 Elis Rippe Norcart SMK Örebro 3 0B 0B 3
5
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 3 2
72 William Grängstedt C-Pro Team Westom KAREV 24 7 10 7
13 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK Kyrkvretens Hydraulic AB 17 5 7 5
24 Vilgot Wetter R4 Teknis MC Katalysatoråtervinning 30 10 10 10
14 Gustav Atteblad Ic4 Ömff 15 7 5 3
6
89 Alfred Åhlander C-pro/ TM Haninge MK 14 7 0B 7
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 27 10 7 10
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 2 5
75 Pär Ekström IC-kart R4 KTM Munkfors MC 12 5 7 0B
17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 11 3 5 3

Omgång:2

4
89 Alfred Åhlander C-pro/ TM Haninge MK 14 7 0B 7
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 3 2
9 Leo Ericsson FZE Yamaha Kolsva MS 18 3 10 5
17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 11 3 5 3
13 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK Kyrkvretens Hydraulic AB 17 5 7 5
5
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 2 5
75 Pär Ekström IC-kart R4 KTM Munkfors MC 12 5 7 0B
24 Vilgot Wetter R4 Teknis MC Katalysatoråtervinning 30 10 10 10
14 Gustav Atteblad Ic4 Ömff 15 7 5 3
33 Hannes Hägg Nor Cart SMK Hälsinge 7 2 3 2
6
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 27 10 7 10
72 William Grängstedt C-Pro Team Westom KAREV 24 7 10 7
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 22 10 5 7
32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 13 3 0B 10
45 Elis Rippe Norcart SMK Örebro 3 0B 0B 3

Omgång:1

4
89 Alfred Åhlander C-pro/ TM Haninge MK 14 7 0B 7
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 7 2 3 2
75 Pär Ekström IC-kart R4 KTM Munkfors MC 12 5 7 0B
9 Leo Ericsson FZE Yamaha Kolsva MS 18 3 10 5
24 Vilgot Wetter R4 Teknis MC Katalysatoråtervinning 30 10 10 10
5
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 2 5
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK 22 10 5 7
14 Gustav Atteblad Ic4 Ömff 15 7 5 3
32 Josefin Holmkvist C-pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 13 3 0B 10
45 Elis Rippe Norcart SMK Örebro 3 0B 0B 3
6
88 Charlie Rosmalm Sebom LHR/KTM Haninge MK 27 10 7 10
72 William Grängstedt C-Pro Team Westom KAREV 24 7 10 7
17 Wiktor Wallin LHR MK Ratten 11 3 5 3
13 Loke Pettersson R4 / KTM Haninge MK Kyrkvretens Hydraulic AB 17 5 7 5
33 Hannes Hägg Nor Cart SMK Hälsinge 7 2 3 2

Omgång:Final

7
A
802 Tomas Boklund IC Arboga 18 5 10 3
805 Roine Ic-kart Rasbo MK 2 1 1 0B
812 Christian Eklund Norcart VR5 Västerås MS 12 7 3 2
816 Johan Eklund EMS Eklund MotorSport Västerås MS 22 10 2 10
830 Lars Åke Wallin IC R3 Västerås MS 13 3 5 5
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 16 2 7 7

Omgång:3

7
802 Tomas Boklund IC Arboga 18 5 10 3
805 Roine Ic-kart Rasbo MK 2 1 1 0B
812 Christian Eklund Norcart VR5 Västerås MS 12 7 3 2
816 Johan Eklund EMS Eklund MotorSport Västerås MS 22 10 2 10
830 Lars Åke Wallin IC R3 Västerås MS 13 3 5 5
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 16 2 7 7

Omgång:2

7
802 Tomas Boklund IC Arboga 18 5 10 3
805 Roine Ic-kart Rasbo MK 2 1 1 0B
812 Christian Eklund Norcart VR5 Västerås MS 12 7 3 2
816 Johan Eklund EMS Eklund MotorSport Västerås MS 22 10 2 10
830 Lars Åke Wallin IC R3 Västerås MS 13 3 5 5
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 16 2 7 7

Omgång:1

7
802 Tomas Boklund IC Arboga 18 5 10 3
805 Roine Ic-kart Rasbo MK 2 1 1 0B
812 Christian Eklund Norcart VR5 Västerås MS 12 7 3 2
816 Johan Eklund EMS Eklund MotorSport Västerås MS 22 10 2 10
830 Lars Åke Wallin IC R3 Västerås MS 13 3 5 5
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 16 2 7 7

Omgång:Final

8
A
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 19 5 7 7
140 Alex Lindeqvist C-PRO / KTM Haninge MK 22 7 5 10
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 25 10 10 5
197 Oskar Nord-Jansson LH Rasbo MK 3 3 0B 0B

Omgång:3

8
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 19 5 7 7
140 Alex Lindeqvist C-PRO / KTM Haninge MK 22 7 5 10
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 25 10 10 5
197 Oskar Nord-Jansson LH Rasbo MK 3 3 0B 0B

Omgång:2

8
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 19 5 7 7
140 Alex Lindeqvist C-PRO / KTM Haninge MK 22 7 5 10
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 25 10 10 5
197 Oskar Nord-Jansson LH Rasbo MK 3 3 0B 0B

Omgång:1

8
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK 19 5 7 7
140 Alex Lindeqvist C-PRO / KTM Haninge MK 22 7 5 10
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 25 10 10 5
197 Oskar Nord-Jansson LH Rasbo MK 3 3 0B 0B

Omgång:Final

9
A
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 14 7 7 0B
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 30 10 10 10

Omgång:3

9
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 14 7 7 0B
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 30 10 10 10

Omgång:2

9
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 14 7 7 0B
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 30 10 10 10

Omgång:1

9
204 Sebastian Ainerfors KTM IC3 Västerås MS 14 7 7 0B
280 Rasmus Brunnkvist R4 KTM Västerås MS Autorikt & Racing AB 30 10 10 10

Omgång:Final

10
A
603 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
615 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 12 2 5 5
604 Alexander Lundgren KTM SMK Arboga 10 5 2 3
620 Felicia Grundtman IC3 Kolsva MS 5 3 1 1
645 William Franzén FZE kart Kolsva MS 6 1 3 2
658 Linus Andersen C-PRO Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:3

10
603 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
615 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 12 2 5 5
604 Alexander Lundgren KTM SMK Arboga 10 5 2 3
620 Felicia Grundtman IC3 Kolsva MS 5 3 1 1
645 William Franzén FZE kart Kolsva MS 6 1 3 2
658 Linus Andersen C-PRO Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:2

10
603 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
615 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 12 2 5 5
604 Alexander Lundgren KTM SMK Arboga 10 5 2 3
620 Felicia Grundtman IC3 Kolsva MS 5 3 1 1
645 William Franzén FZE kart Kolsva MS 6 1 3 2
658 Linus Andersen C-PRO Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:1

10
603 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
615 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 12 2 5 5
604 Alexander Lundgren KTM SMK Arboga 10 5 2 3
620 Felicia Grundtman IC3 Kolsva MS 5 3 1 1
645 William Franzén FZE kart Kolsva MS 6 1 3 2
658 Linus Andersen C-PRO Haninge MK 21 7 7 7

Omgång:Final

2
B
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK 12 7 3 2
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 5 2 2
190 Dennis Rådström Speedcar KAK 14 0B 7 7
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 13 3 7 3
24 Peter Wall Semog MK Orion 10 2 5 3
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 11 5 3 3
42 Patrik Jonsson Semog Kramfors MSK 2 0ST 0B 2
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 10 3 2 5
11
A
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 27 7 10 10
190 Dennis Rådström Speedcar KAK 14 0B 7 7
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 13 3 7 3
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
93 Mathias Edlund Speedcar 750 Haninge MK Haninge campservice AB 17 3 7 7
47 Jimmy Karlsson RX01 Götene MK JK Racing Sweden 18 10 3 5
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
6 Martin Enlund Casmat Västerås MS 20 5 5 10
130 Erik Andersson Speedcar Karlstad MK 17 7 5 5

Omgång:3

11
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 13 3 7 3
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
42 Patrik Jonsson Semog Kramfors MSK 2 0ST 0B 2
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
130 Erik Andersson Speedcar Karlstad MK 17 7 5 5
12
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK 12 7 3 2
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 11 5 3 3
93 Mathias Edlund Speedcar 750 Haninge MK Haninge campservice AB 17 3 7 7
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 10 3 2 5
6 Martin Enlund Casmat Västerås MS 20 5 5 10
13
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 5 2 2
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 27 7 10 10
190 Dennis Rådström Speedcar KAK 14 0B 7 7
24 Peter Wall Semog MK Orion 10 2 5 3
47 Jimmy Karlsson RX01 Götene MK JK Racing Sweden 18 10 3 5

Omgång:2

11
190 Dennis Rådström Speedcar KAK 14 0B 7 7
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 11 5 3 3
42 Patrik Jonsson Semog Kramfors MSK 2 0ST 0B 2
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
6 Martin Enlund Casmat Västerås MS 20 5 5 10
12
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK 12 7 3 2
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 27 7 10 10
24 Peter Wall Semog MK Orion 10 2 5 3
93 Mathias Edlund Speedcar 750 Haninge MK Haninge campservice AB 17 3 7 7
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 10 3 2 5
13
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 5 2 2
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 13 3 7 3
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
47 Jimmy Karlsson RX01 Götene MK JK Racing Sweden 18 10 3 5
130 Erik Andersson Speedcar Karlstad MK 17 7 5 5

Omgång:1

11
25 Johan Birgersson Yacar Stark Edition SMK Gävle 27 7 10 10
42 Patrik Jonsson Semog Kramfors MSK 2 0ST 0B 2
27 Johan Reuterholt Edge Xtreme Västerås MS 10 3 2 5
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 27 10 10 7
6 Martin Enlund Casmat Västerås MS 20 5 5 10
12
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 5 2 2
190 Dennis Rådström Speedcar KAK 14 0B 7 7
93 Mathias Edlund Speedcar 750 Haninge MK Haninge campservice AB 17 3 7 7
47 Jimmy Karlsson RX01 Götene MK JK Racing Sweden 18 10 3 5
130 Erik Andersson Speedcar Karlstad MK 17 7 5 5
13
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK 12 7 3 2
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtlands MK 13 3 7 3
24 Peter Wall Semog MK Orion 10 2 5 3
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 11 5 3 3