FolkraceFestivalen 16-20 Juli 2019 (SMK Motala Bil)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

1
D
53 Linus Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums Järn 10 5 5 4:a
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
147 Jim Ruutikainen Mitsubishi Fagersta MK Östmarks Bildemontering 12 7 5 4:a
125 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 11 7 4 4:a
342 Viktor Resare Saab MK Kopparberg Nowén Motorsport, nowenmotorsport.se 10 5 5 4:a
350 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 10 3 7 4:a
3
C
33 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 12 5 7 3:a
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
123 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 11 7V 4 3:aV
209 Robin Sandström Opel Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 12 5 7 3:a
232 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs motorsport 14 7V 7 3:a
269 Stefan Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums järn 10 3 7 3:a
5
B
17 Dennis Gudmundson Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 12 7 5 2:a
22 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig Motorsport 11 7 4 2:a
26 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 11 7 4 2:a
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
122 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik Crown Engines 14 7 7 2:a
341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 12 5 7 2:a
7
A
57 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 12 5 7 1:a
112 Tobias Svärd Saab MK Orion 10 3 7 1:a
205 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 12 5 7 1:a
301 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 11 7 4 1:a
341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 12 5 7 2:a
348 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 14 7 7 1:a

Omgång:Semifinal

1
22 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig Motorsport 11 7 4 2:a
145 Albin Källgren Saab Gestrike RT 12 7 5 6:a
112 Tobias Svärd Saab MK Orion 10 3 7 1:a
209 Robin Sandström Opel Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 12 5 7 3:a
267 Mats Andersson Saab MK Kinda 14 7 7 5:a
342 Viktor Resare Saab MK Kopparberg Nowén Motorsport, nowenmotorsport.se 10 5 5 4:a
2
26 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 11 7 4 2:a
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
147 Jim Ruutikainen Mitsubishi Fagersta MK Östmarks Bildemontering 12 7 5 4:a
273 Christoffer Gudmundson Volvo Kristianstad FRC Barum Racing 12 5 7 6:aB
269 Stefan Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums järn 10 3 7 3:a
348 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 14 7 7 1:a
3
33 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 12 5 7 3:a
161 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 12 7 5 6:a
122 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik Crown Engines 14 7 7 2:a
125 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 11 7 4 4:a
205 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 12 5 7 1:a
361 Jimmy Rask Volvo Finspångs MS www.nowenmotorsport.se 10 3 7 5:a
4
17 Dennis Gudmundson Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 12 7 5 2:a
53 Linus Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums Järn 10 5 5 4:a
166 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7 5:a
279 Adam Westlund Opel Latvia Westlunds Entreprenad AB 11 4V 7 0:aB
232 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs motorsport 14 7V 7 3:a
301 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 11 7 4 1:a
5
57 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 12 5 7 1:a
123 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 11 7V 4 3:aV
238 Michael Olander Volvo MK Team Westom 14 7 7 6:a
319 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 12 7 5 5:a
341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 12 5 7 2:a
350 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 10 3 7 4:a

Omgång:2

1
1 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 10 5 5
106 Kevin Edström Mazda MK Ramunder 7 3 4
279 Adam Westlund Opel Latvia Westlunds Entreprenad AB 11 4V 7 0:aB
221 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 4 1V 3
303 Christian Fornell Volkswagen Ljungsbro MK 3 1 2
2
56 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 3 1
26 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 11 7 4 2:a
111 Jesper Lindelöf Saab Malungs MK OPUSBILPROVNING.SE 10 5 5
114 Andreas Pettersson Ford Skepptuna MK 7 4 3
232 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs motorsport 14 7V 7 3:a
257 Joachim Johansson Saab Mora MK Sluggos motorsport 6 4 2V
3
43 Bert-Ola Näslund Opel Vännäs MK 7 4 3
112 Tobias Svärd Saab MK Orion 10 3 7 1:a
226 Johan Sandow Saab Umeå AK 7 2 5
272 Robert Engström Saab Stockholms Bilklubb 5 5 0S
362 Rasmus Hyttinen Saab SHRA Borås 6 4 2
313 Kim Fredriksson Volvo Degerfors RC 8 4 4
4
52 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 6 2 4
5 Niclas Bergström Mazda Umeå AK 2 2 0S
16 Viktor Hultman Nissan Finnskoga MK 4 2 2
147 Jim Ruutikainen Mitsubishi Fagersta MK Östmarks Bildemontering 12 7 5 4:a
341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 12 5 7 2:a
333 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 5 2 3
5
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
207 Christian Holmudd Opel MK Team Westom Team Korvgubben Motorsport 10 5 5
235 Per Isaksson Opel SMK Sala 7 3 4
234 Kristian Pettersson Saab Fägre MK 3 0B 3
331 Henrik Quarfordt Saab Storfors MK 4 2 2
363 Hans Andreas Holmedal Volvo NMK Aremark 2 2 0EB
6
62 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 5 5 0S
53 Linus Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums Järn 10 5 5 4:a
165 Richard Olsson Volvo Härnösands MK 7 4 3
104 Jonny Nylin Saab MK Ran 1 1 0B
205 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 12 5 7 1:a
254 Mikael Nyrönen Volvo Småbacka MK 6 2 4
7
6 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i Västerås 9 4 5
127 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 10 7V 3
164 Jim Hägerström Opel Films MK Westlunds Entrepenad AB 8 4 4
348 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 14 7 7 1:a
310 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 9 7 2
306 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 0 0SV 0S
8
3 Tobias Flink Volvo Hallsberg MK 8 3V 5
44 Niclas Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 5 5 0B
123 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 11 7V 4 3:aV
273 Christoffer Gudmundson Volvo Kristianstad FRC Barum Racing 12 5 7 6:aB
359 Micke Åström Volvo MK Ramunder 6 3 3
315 Johan Haanpää Volkswagen Västerås MS 6 4 2
9
51 Mattias Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala Sport & Profil 0 0B 0EB
168 Tobias Gyllström Opel Kolsva MS 5 5 0S
238 Michael Olander Volvo MK Team Westom 14 7 7 6:a
203 Michael Lundin Saab Gröndal MSK Ledin Motorsport 8 3 5
329 Marcus Karlsson Saab Vara MK 1 1 0B
358 Andreas Jonsson Nissan SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 6 2 4
10
9 Niklas Ohlsson Volkswagen Rasbo MK 5 3 2
133 Thomas Johansson Saab Lidköpings MSF 6 3 3V
209 Robin Sandström Opel Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 12 5 7 3:a
342 Viktor Resare Saab MK Kopparberg Nowén Motorsport, nowenmotorsport.se 10 5 5 4:a
368 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 0 0B 0EB
314 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 8 4 4
11
28 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 4 0B
108 Peter Eriksson Opel Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 0 0B 0EB
122 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik Crown Engines 14 7 7 2:a
107 Marcus Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala sport och profil 6 1 5
227 Anders Hansson Volvo Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 5 2 3
308 Peter Ericsson Saab Östhammars MK 5 1 4
12
17 Dennis Gudmundson Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 12 7 5 2:a
32 Niklas Hedblom Opel Sandviken MK 1 1 0EB
66 Jens Åström Volvo Örnsköldsviks MK 2 2 0S
152 Jens Branteström Volvo Rasbo MK 2 2 0S
269 Stefan Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums järn 10 3 7 3:a
324 Jesper Nilsson Saab Finspångs MS M Limits Motorsportprodukter 1 1 0B
13
138 Tommy Granat Volvo Degerfors RC Bjuhrs Bil AB 9 2 7
117 Johan Holmudd Saab Lima MS Team Korvgubbens motorsport 5 1 4
214 Joni Rahkonen Volvo Films MK 3 3 0B
276 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 4 4 0B
335 Mikael Andersson Volvo Östgöta BSF Team "Korvgubben" motorsport 8 3 5
357 Jonas Hellström Peugeot Strängnäs AMS Team Smédäck AB 3 3 0B
14
67 Emil Niskakoski Volkswagen Films MK 5 4 1
102 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 6 3 3
145 Albin Källgren Saab Gestrike RT 12 7 5 6:a
247 Linus Andersson Opel AMF Årsunda 9 7 2
216 Thomas Karlsson Saab Linköpings MS 6 2 4
267 Mats Andersson Saab MK Kinda 14 7 7 5:a
15
63 Jimmy Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smedäck AB 7 3 4
2 Rasmus Flerén Volvo V:A Östetergötlands MK 4 2 2
158 Micke Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 4 5
258 Niklas Blidberg Opel Ludvika MS 4 4 0B
233 Per Andersson Saab Rasbo MK 6 3 3
350 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 10 3 7 4:a
16
38 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 8 3 5
120 Daniel Berg Opel Munkfors MC 10 7 3
218 Daniel Rosén Toyota Järbo MK 4 4 0VB
301 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 11 7 4 1:a
361 Jimmy Rask Volvo Finspångs MS www.nowenmotorsport.se 10 3 7 5:a
338 Andreas Magnusson Saab MK Team Westom 0 0B 0EB
17
59 Christoffer Jansson Saab Filipstads MC Karev 3 3 0B
57 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 12 5 7 1:a
15 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 4 4 0B
161 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 12 7 5 6:a
125 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 11 7 4 4:a
149 Johan Karlsson Saab Åtvidaberg MK 4 1 3
18
22 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig Motorsport 11 7 4 2:a
33 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 12 5 7 3:a
46 Jonathan Ehn Mazda Munkfors MC Ledin Motorsport 6 4 2
8 Anders Göransson Volvo Åby MK 10 5 5
116 Kim Christensen Saab SMK Vingåker 8 5 3
229 Joakim Blansch Saab Skillingaryd MK Hejdu Hejdu Racing 3 2 1
19
60 Tobias Göransson Saab Boxholms MK 9 5V 4
166 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7 5:a
244 Richard Pettersson Saab Storfors MK 4 4 0B
242 Dan Hultman Nissan Finnskoga MK 2 2 0B
319 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 12 7 5 5:a
317 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 5 2 3

Omgång:1

1
26 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 11 7 4 2:a
102 Erik Lifvergren Opel Jörns Motorklubb 6 3 3
168 Tobias Gyllström Opel Kolsva MS 5 5 0S
162 Fredrik Engstrand Volvo Åtvidabergs MK 0 0B
229 Joakim Blansch Saab Skillingaryd MK Hejdu Hejdu Racing 3 2 1
314 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 8 4 4
2
56 Patrik Åsberg Saab AMF Årsunda SUNDGRENS ÅKERI AB 4 3 1
43 Bert-Ola Näslund Opel Vännäs MK 7 4 3
205 Gustaf Jansson Opel Rasbo MK 12 5 7 1:a
301 Daniel Wall Volvo MSK Kvarnvingarna 11 7 4 1:a
306 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 0 0SV 0S
368 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 0 0B 0EB
3
9 Niklas Ohlsson Volkswagen Rasbo MK 5 3 2
1 Lasse Fältman Saab Ludvika MS Westlunds Entreprenad AB 10 5 5
66 Jens Åström Volvo Örnsköldsviks MK 2 2 0S
147 Jim Ruutikainen Mitsubishi Fagersta MK Östmarks Bildemontering 12 7 5 4:a
325 Tobias Wigeborn Volvo Alingsås MK 0
315 Johan Haanpää Volkswagen Västerås MS 6 4 2
4
3 Tobias Flink Volvo Hallsberg MK 8 3V 5
138 Tommy Granat Volvo Degerfors RC Bjuhrs Bil AB 9 2 7
164 Jim Hägerström Opel Films MK Westlunds Entrepenad AB 8 4 4
238 Michael Olander Volvo MK Team Westom 14 7 7 6:a
272 Robert Engström Saab Stockholms Bilklubb 5 5 0S
303 Christian Fornell Volkswagen Ljungsbro MK 3 1 2
5
33 Kristoffer Andersson Opel Kolsva MS 12 5 7 3:a
51 Mattias Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala Sport & Profil 0 0B 0EB
125 Marcus Glad Chevrolet AMF Årsunda 11 7 4 4:a
226 Johan Sandow Saab Umeå AK 7 2 5
244 Richard Pettersson Saab Storfors MK 4 4 0B
361 Jimmy Rask Volvo Finspångs MS www.nowenmotorsport.se 10 3 7 5:a
6
5 Niclas Bergström Mazda Umeå AK 2 2 0S
28 Tom Larsson Volvo Films MK Larssons Svets & Smide i Uppsala 4 4 0B
8 Anders Göransson Volvo Åby MK 10 5 5
149 Johan Karlsson Saab Åtvidaberg MK 4 1 3
232 Petter Karlsson Saab Tjust MK Hagestigs motorsport 14 7V 7 3:a
269 Stefan Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums järn 10 3 7 3:a
7
22 Ulf Eriksson Saab Oskarshamns RRC Hagestig Motorsport 11 7 4 2:a
104 Jonny Nylin Saab MK Ran 1 1 0B
209 Robin Sandström Opel Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 12 5 7 3:a
214 Joni Rahkonen Volvo Films MK 3 3 0B
362 Rasmus Hyttinen Saab SHRA Borås 6 4 2
333 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 5 2 3
8
32 Niklas Hedblom Opel Sandviken MK 1 1 0EB
273 Christoffer Gudmundson Volvo Kristianstad FRC Barum Racing 12 5 7 6:aB
227 Anders Hansson Volvo Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 5 2 3
313 Kim Fredriksson Volvo Degerfors RC 8 4 4
310 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 9 7 2
335 Mikael Andersson Volvo Östgöta BSF Team "Korvgubben" motorsport 8 3 5
9
166 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 12 5 7 5:a
123 Niklas Eriksson Saab Rasbo MK 11 7V 4 3:aV
276 Marcus Johnsen Opel Laxå MK 4 4 0B
254 Mikael Nyrönen Volvo Småbacka MK 6 2 4
329 Marcus Karlsson Saab Vara MK 1 1 0B
350 Kevin Eriksson Volvo SMK Trollhättan Sjuntorps Biltjänst AB 10 3 7 4:a
10
57 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 12 5 7 1:a
126 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 14 7 7 5:a
158 Micke Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 9 4 5
117 Johan Holmudd Saab Lima MS Team Korvgubbens motorsport 5 1 4
133 Thomas Johansson Saab Lidköpings MSF 6 3 3V
354 Alexander Stüffe Opel Likenäs MK Team Polarna 2 2
11
52 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 6 2 4
15 Tony Jansson Saab Örsundsbro MK Nyckelhus 4 4 0B
120 Daniel Berg Opel Munkfors MC 10 7 3
263 Johnny Gustavsson Saab Sunnansjö MK 5 5
304 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL 0 0B
359 Micke Åström Volvo MK Ramunder 6 3 3
12
67 Emil Niskakoski Volkswagen Films MK 5 4 1
2 Rasmus Flerén Volvo V:A Östetergötlands MK 4 2 2
53 Linus Svensson Toyota Lidköpings MSF Kvänums Järn 10 5 5 4:a
112 Tobias Svärd Saab MK Orion 10 3 7 1:a
122 John Svensson Saab SMK Valdemarsvik Crown Engines 14 7 7 2:a
221 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 4 1V 3
13
17 Dennis Gudmundson Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 12 7 5 2:a
59 Christoffer Jansson Saab Filipstads MC Karev 3 3 0B
279 Adam Westlund Opel Latvia Westlunds Entreprenad AB 11 4V 7 0:aB
242 Dan Hultman Nissan Finnskoga MK 2 2 0B
341 Mikael Thiman Volvo MSK Kvarnvingarna Westlunds Entreprenad AB 12 5 7 2:a
308 Peter Ericsson Saab Östhammars MK 5 1 4
14
108 Peter Eriksson Opel Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 0 0B 0EB
106 Kevin Edström Mazda MK Ramunder 7 3 4
247 Linus Andersson Opel AMF Årsunda 9 7 2
207 Christian Holmudd Opel MK Team Westom Team Korvgubben Motorsport 10 5 5
257 Joachim Johansson Saab Mora MK Sluggos motorsport 6 4 2V
358 Andreas Jonsson Nissan SMK Sundsvall Mitt Sverige Transport & Logistik AB 6 2 4
15
46 Jonathan Ehn Mazda Munkfors MC Ledin Motorsport 6 4 2
161 Mattias Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 12 7 5 6:a
111 Jesper Lindelöf Saab Malungs MK OPUSBILPROVNING.SE 10 5 5
202 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 1 1
233 Per Andersson Saab Rasbo MK 6 3 3
363 Hans Andreas Holmedal Volvo NMK Aremark 2 2 0EB
16
145 Albin Källgren Saab Gestrike RT 12 7 5 6:a
116 Kim Christensen Saab SMK Vingåker 8 5 3
165 Richard Olsson Volvo Härnösands MK 7 4 3
203 Michael Lundin Saab Gröndal MSK Ledin Motorsport 8 3 5
324 Jesper Nilsson Saab Finspångs MS M Limits Motorsportprodukter 1 1 0B
317 Dennis Jansson Opel Grödinge MK 5 2 3
17
63 Jimmy Hellström Saab Strängnäs AMS Team Smedäck AB 7 3 4
129 Henrik Nilsson Opel Likens MK Team värmlandmotorsport 1 1
114 Andreas Pettersson Ford Skepptuna MK 7 4 3
216 Thomas Karlsson Saab Linköpings MS 6 2 4
342 Viktor Resare Saab MK Kopparberg Nowén Motorsport, nowenmotorsport.se 10 5 5 4:a
348 Daniel Samuelsson Opel MK Team Westom Opus bilprovning 14 7 7 1:a
18
62 Kalle Kastman Opel SMK Söderhamn 5 5 0S
152 Jens Branteström Volvo Rasbo MK 2 2 0S
235 Per Isaksson Opel SMK Sala 7 3 4
258 Niklas Blidberg Opel Ludvika MS 4 4 0B
267 Mats Andersson Saab MK Kinda 14 7 7 5:a
338 Andreas Magnusson Saab MK Team Westom 0 0B 0EB
19
6 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i Västerås 9 4 5
44 Niclas Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 5 5 0B
38 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 8 3 5
107 Marcus Keisu Saab SMK Uppsala Sportringen Uppsala sport och profil 6 1 5
319 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 12 7 5 5:a
331 Henrik Quarfordt Saab Storfors MK 4 2 2
20
60 Tobias Göransson Saab Boxholms MK 9 5V 4
16 Viktor Hultman Nissan Finnskoga MK 4 2 2
127 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 10 7V 3
218 Daniel Rosén Toyota Järbo MK 4 4 0VB
234 Kristian Pettersson Saab Fägre MK 3 0B 3
357 Jonas Hellström Peugeot Strängnäs AMS Team Smédäck AB 3 3 0B

Omgång:Final

2
C
518 Arvid Höglund Saab Vara MK 14 5 5 4
519 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 11 3 4 4
523 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 5V 5 3
544 Albin Johansson Opel MK Team Treske 14 4 5V 5
537 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 14 5 4 5
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5
4
B
515 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 4 4 7
520 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 4 5 7
575 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 15 5 7 3
568 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 4 5 7
574 Filip Gudmundson Ford Kristianstad FRC Barum Racing 15 7 3 5
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5
6
A
506 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 18 7 7 4
536 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 16 2 7 7
543 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7V 7 7
585 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK CROWN ENGINES 21 7 7 7
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5
582 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 19 7 7 5

Omgång:3

20
518 Arvid Höglund Saab Vara MK 14 5 5 4
523 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 5V 5 3
539 Max Brandow Volvo Ljungsbromk 0 0S 0B 0B
588 Isak Persson Volvo Filipstads MC 4 1 1 2
568 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 4 5 7
582 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 19 7 7 5
21
503 Linus Karlsson Saab Vara MK 3 1 2 0VB
536 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 16 2 7 7
549 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 11 3 4 4
535 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 1 0B 5
548 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 9 1 5 3
534 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 2 2 2
22
506 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 18 7 7 4
520 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 4 5 7
522 Lucas Carlsson Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 11 5 4 2
533 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 3 3 3
537 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 14 5 4 5
579 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 5 0SV 0B
23
544 Albin Johansson Opel MK Team Treske 14 4 5V 5
553 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 6 2 4 0B
585 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK CROWN ENGINES 21 7 7 7
575 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 15 5 7 3
563 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 6 3 3 0B
567 Filip Sjödin Saab Toarps MK Team Kråka 11 4 3 4
24
516 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 3 1 0EB
519 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 11 3 4 4
543 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7V 7 7
551 Rasmus Persson Volvo Filipstads MC 3 0B 1 2
574 Filip Gudmundson Ford Kristianstad FRC Barum Racing 15 7 3 5
573 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 8 2 3 3V
25
515 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 4 4 7
513 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 9 2 3 4
508 Joel Nyman Opel MK Team Westom 7 2 2 3
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5
580 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 4 0S 2

Omgång:2

20
513 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 9 2 3 4
508 Joel Nyman Opel MK Team Westom 7 2 2 3
544 Albin Johansson Opel MK Team Treske 14 4 5V 5
549 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 11 3 4 4
551 Rasmus Persson Volvo Filipstads MC 3 0B 1 2
582 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 19 7 7 5
21
515 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 4 4 7
520 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 4 5 7
524 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 5 3 2
536 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 16 2 7 7
588 Isak Persson Volvo Filipstads MC 4 1 1 2
567 Filip Sjödin Saab Toarps MK Team Kråka 11 4 3 4
22
516 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 3 1 0EB
503 Linus Karlsson Saab Vara MK 3 1 2 0VB
543 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7V 7 7
553 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 6 2 4 0B
533 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 3 3 3
568 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 4 5 7
23
506 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 18 7 7 4
519 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 11 3 4 4
548 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 9 1 5 3
539 Max Brandow Volvo Ljungsbromk 0 0S 0B 0B
563 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 6 3 3 0B
580 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 4 0S 2
24
522 Lucas Carlsson Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 11 5 4 2
523 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 5V 5 3
535 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 1 0B 5
585 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK CROWN ENGINES 21 7 7 7
574 Filip Gudmundson Ford Kristianstad FRC Barum Racing 15 7 3 5
579 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 5 0SV 0B
25
518 Arvid Höglund Saab Vara MK 14 5 5 4
534 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 2 2 2
537 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 14 5 4 5
575 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 15 5 7 3
573 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 8 2 3 3V
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5

Omgång:1

21
516 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 4 3 1 0EB
513 Rasmus Lindberg Saab Orust Bilsports Klubb 9 2 3 4
523 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 5V 5 3
548 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 9 1 5 3
586 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 12 7 0B 5
567 Filip Sjödin Saab Toarps MK Team Kråka 11 4 3 4
22
520 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 16 4 5 7
503 Linus Karlsson Saab Vara MK 3 1 2 0VB
522 Lucas Carlsson Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 11 5 4 2
563 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 6 3 3 0B
573 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 8 2 3 3V
582 Emanuel Bengtsson Volvo Filipstads MC 19 7 7 5
23
519 Linnea Johansson Saab Lidköpings MSF 11 3 4 4
543 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7V 7 7
544 Albin Johansson Opel MK Team Treske 14 4 5V 5
534 Isak Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 2 2 2
588 Isak Persson Volvo Filipstads MC 4 1 1 2
579 Engla Johansson Saab Finspångs MS 5 5 0SV 0B
24
506 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 18 7 7 4
524 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 5 3 2
508 Joel Nyman Opel MK Team Westom 7 2 2 3
535 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 1 0B 5
575 Leo Sandberg Opel Ulricehamns MK 15 5 7 3
568 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 4 5 7
25
518 Arvid Höglund Saab Vara MK 14 5 5 4
536 Linus Lindberg Saab Orust Bilsportsklubb 16 2 7 7
533 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 9 3 3 3
551 Rasmus Persson Volvo Filipstads MC 3 0B 1 2
585 Edwin Eriksson Saab Jämtlands MK CROWN ENGINES 21 7 7 7
580 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 6 4 0S 2
26
515 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 15 4 4 7
553 Alexander Jeppsson Saab Tomelilla MK Hagestigs Motorsport 6 2 4 0B
549 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 11 3 4 4
537 Wilmer Nordenvall Opel MK Ramunder 14 5 4 5
539 Max Brandow Volvo Ljungsbromk 0 0S 0B 0B
574 Filip Gudmundson Ford Kristianstad FRC Barum Racing 15 7 3 5