AutoexpertenRacet (Västerås MS)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
205 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 5 2 5
209 Wilma Boberg Opel SMK Motala Bil 11 1 7V 3V
212 Thomas Widfond Ford Kolsva MS 10 7 3 0B
226 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 11 4 2 5
228 Karolina Lindström Saab Västerås MS 10 3 5 2
4
B
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
204 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 14 5 5 4
206 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 15 4 7 4
207 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 16 5 4 7
208 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 14 5 4 5
227 Terese Vigardt Volvo MK Ran Askersund 13 4 5 4
7
A
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 7 5 5
219 Maria Rullis Lundgren Opel MSK Hammaren 18 7 4 7
221 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 18 4 7 7
230 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 21 7 7 7
231 Natalie Granfors Saab Eskilstuna MK 17 5 5 7

Omgång:3

1
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
204 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 14 5 5 4
211 Dave Irving Volkswagen Katrineholms MK 7 1 3 3
212 Thomas Widfond Ford Kolsva MS 10 7 3 0B
215 Elin Eriksson Volvo Eskilstuna MK 4 1 1 2
221 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 18 4 7 7
2
201 Emma Ny Volvo Gnesta MK 9 3 3 3V
202 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 9 4 3 2
205 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 5 2 5
207 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 16 5 4 7
223 Annica Ericsson Saab SMK Sala Team Järndöd 4 0TB 4 0B
229 Jimmy Franzen Volvo Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 6 1 1 4V
3
206 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 15 4 7 4
210 Ida Tinglöv Opel Strängnäs AMS 4 2 2 0B
213 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK 6 2 2 2
217 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 8 2 3 3
226 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 11 4 2 5
230 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 21 7 7 7
4
214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 7 5 5
219 Maria Rullis Lundgren Opel MSK Hammaren 18 7 4 7
220 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team rävvåla räjsing 9 3 2 4
224 Madelene Karlsson Seat Skepptuna MK Jöngren Maskin i Rimbo 7 3 1 3
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
5
208 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 14 5 4 5
209 Wilma Boberg Opel SMK Motala Bil 11 1 7V 3V
218 Therese Axelsson Saab MSK Hammaren 4 2 1 1
227 Terese Vigardt Volvo MK Ran Askersund 13 4 5 4
228 Karolina Lindström Saab Västerås MS 10 3 5 2
231 Natalie Granfors Saab Eskilstuna MK 17 5 5 7

Omgång:2

1
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
205 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 5 2 5
207 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 16 5 4 7
217 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 8 2 3 3
224 Madelene Karlsson Seat Skepptuna MK Jöngren Maskin i Rimbo 7 3 1 3
231 Natalie Granfors Saab Eskilstuna MK 17 5 5 7
2
210 Ida Tinglöv Opel Strängnäs AMS 4 2 2 0B
211 Dave Irving Volkswagen Katrineholms MK 7 1 3 3
214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 7 5 5
218 Therese Axelsson Saab MSK Hammaren 4 2 1 1
223 Annica Ericsson Saab SMK Sala Team Järndöd 4 0TB 4 0B
230 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 21 7 7 7
3
201 Emma Ny Volvo Gnesta MK 9 3 3 3V
204 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 14 5 5 4
208 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 14 5 4 5
209 Wilma Boberg Opel SMK Motala Bil 11 1 7V 3V
215 Elin Eriksson Volvo Eskilstuna MK 4 1 1 2
220 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team rävvåla räjsing 9 3 2 4
4
202 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 9 4 3 2
219 Maria Rullis Lundgren Opel MSK Hammaren 18 7 4 7
221 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 18 4 7 7
222 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 0EB
226 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 11 4 2 5
228 Karolina Lindström Saab Västerås MS 10 3 5 2
5
206 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 15 4 7 4
212 Thomas Widfond Ford Kolsva MS 10 7 3 0B
213 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK 6 2 2 2
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
227 Terese Vigardt Volvo MK Ran Askersund 13 4 5 4
229 Jimmy Franzen Volvo Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 6 1 1 4V

Omgång:1

1
204 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 14 5 5 4
214 Hanna Olsson Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 7 5 5
217 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 8 2 3 3
221 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 18 4 7 7
228 Karolina Lindström Saab Västerås MS 10 3 5 2
229 Jimmy Franzen Volvo Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 6 1 1 4V
2
207 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 16 5 4 7
209 Wilma Boberg Opel SMK Motala Bil 11 1 7V 3V
210 Ida Tinglöv Opel Strängnäs AMS 4 2 2 0B
212 Thomas Widfond Ford Kolsva MS 10 7 3 0B
224 Madelene Karlsson Seat Skepptuna MK Jöngren Maskin i Rimbo 7 3 1 3
226 Lisa Rönngren Volvo Gnesta MK 11 4 2 5
3
201 Emma Ny Volvo Gnesta MK 9 3 3 3V
211 Dave Irving Volkswagen Katrineholms MK 7 1 3 3
213 Rebecka Hellgren Volvo Sunnansjö MK 6 2 2 2
219 Maria Rullis Lundgren Opel MSK Hammaren 18 7 4 7
227 Terese Vigardt Volvo MK Ran Askersund 13 4 5 4
231 Natalie Granfors Saab Eskilstuna MK 17 5 5 7
4
205 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 5 2 5
206 Sandra Hedberg Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 15 4 7 4
215 Elin Eriksson Volvo Eskilstuna MK 4 1 1 2
218 Therese Axelsson Saab MSK Hammaren 4 2 1 1
220 Jeanette Heed Opel Sunnansjö MK Team rävvåla räjsing 9 3 2 4
222 Sara Ordell Saab MK Orion Fisknäbbens Bil & Maskin 7 7 0EB
5
202 Elin Ullervik Opel Strängnäs AMS 9 4 3 2
203 Maria Jansson Saab Grödinge MK Team Rävvåla Räjsing 12 0B 7 5
208 Anna Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 14 5 4 5
223 Annica Ericsson Saab SMK Sala Team Järndöd 4 0TB 4 0B
225 Jenny Lundh Volkswagen Gnesta MK 9 3 4 2
230 Maja Fritz Volvo Östernärkes RMC Nowén Motorsport 21 7 7 7

Omgång:Final

2
C
104 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 12 4 5 3
113 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 12 4 4 4
116 Lucas Ullervik Opel Eskilstuna MK 10 3 2 5
124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 11 2 4 5
125 Lucas Karlsson Opel MK Orion 11 3 4 4
130 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 10 3 4 3
5
B
102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 14 0B 7 7
105 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 4 5
118 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 15 7 3 5
124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 11 2 4 5
127 Liam Blomqvist Volvo Säffle MC 16 7 7 2
131 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 14 5 5 4
8
A
102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 14 0B 7 7
108 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 21 7 7 7
110 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 19 5 7 7
114 Gustav Dynefalk Lindau Volvo Vaxholms MK 16 4V 5 7
121 Filip Andersson Opel Kolsva MS 18 7 7 4
122 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 17 5 5 7

Omgång:3

6
102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 14 0B 7 7
112 Sebastian Roth Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
118 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 15 7 3 5
121 Filip Andersson Opel Kolsva MS 18 7 7 4
126 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
7
106 Hampus Åkerlind Citroen Flens MS 8 0B 5 3
110 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 19 5 7 7
113 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 12 4 4 4
124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 11 2 4 5
128 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0 0B 0B 0B
8
132 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 0B 0B
104 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 12 4 5 3
105 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 4 5
107 Wilma Larsson Saab Västerås MS 5 2 3 0B
114 Gustav Dynefalk Lindau Volvo Vaxholms MK 16 4V 5 7
123 Alexander Larsson Volvo Västerås MS 9 5 0S 4
9
108 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 21 7 7 7
111 Emil Lindström Saab Västerås MS 7 4 0B 3
116 Lucas Ullervik Opel Eskilstuna MK 10 3 2 5
119 Anton Nilsson Saab MK Speed 2 2 0S 0EB
125 Lucas Karlsson Opel MK Orion 11 3 4 4
127 Liam Blomqvist Volvo Säffle MC 16 7 7 2
10
109 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 8 1 2 5
115 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS 0 0B 0B 0EB
122 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 17 5 5 7
129 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 0 0EB 0EB 0EB
130 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 10 3 4 3
131 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 14 5 5 4

Omgång:2

6
102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 14 0B 7 7
105 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 4 5
114 Gustav Dynefalk Lindau Volvo Vaxholms MK 16 4V 5 7
115 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS 0 0B 0B 0EB
119 Anton Nilsson Saab MK Speed 2 2 0S 0EB
128 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0 0B 0B 0B
7
104 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 12 4 5 3
108 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 21 7 7 7
109 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 8 1 2 5
111 Emil Lindström Saab Västerås MS 7 4 0B 3
113 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 12 4 4 4
126 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
8
132 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 0B 0B
110 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 19 5 7 7
112 Sebastian Roth Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
122 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 17 5 5 7
125 Lucas Karlsson Opel MK Orion 11 3 4 4
129 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 0 0EB 0EB 0EB
9
103 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 0 0EB 0EB
106 Hampus Åkerlind Citroen Flens MS 8 0B 5 3
107 Wilma Larsson Saab Västerås MS 5 2 3 0B
116 Lucas Ullervik Opel Eskilstuna MK 10 3 2 5
121 Filip Andersson Opel Kolsva MS 18 7 7 4
130 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 10 3 4 3
10
118 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 15 7 3 5
120 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 3 0EB
123 Alexander Larsson Volvo Västerås MS 9 5 0S 4
124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 11 2 4 5
127 Liam Blomqvist Volvo Säffle MC 16 7 7 2
131 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 14 5 5 4

Omgång:1

6
109 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 8 1 2 5
114 Gustav Dynefalk Lindau Volvo Vaxholms MK 16 4V 5 7
121 Filip Andersson Opel Kolsva MS 18 7 7 4
123 Alexander Larsson Volvo Västerås MS 9 5 0S 4
124 Filip Thoren Saab Hallsbergs MK 11 2 4 5
125 Lucas Karlsson Opel MK Orion 11 3 4 4
7
107 Wilma Larsson Saab Västerås MS 5 2 3 0B
108 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK DA TRANSPORT AB GRÄNGESBERG 21 7 7 7
110 Robin Svelander Saab Skepptuna MK 19 5 7 7
115 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS 0 0B 0B 0EB
120 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 3 3 0EB
126 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
8
105 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 14 5 4 5
113 Alexander Dynefalk Lindau Saab Vaxholms MK 12 4 4 4
116 Lucas Ullervik Opel Eskilstuna MK 10 3 2 5
118 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 15 7 3 5
119 Anton Nilsson Saab MK Speed 2 2 0S 0EB
129 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 0 0EB 0EB 0EB
9
104 Jennifer Sundström Volvo AMF Årsunda 60° Nord Racing 12 4 5 3
112 Sebastian Roth Saab Stockholms BK 2 2 0B 0EB
122 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 17 5 5 7
127 Liam Blomqvist Volvo Säffle MC 16 7 7 2
128 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 0 0B 0B 0B
130 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 10 3 4 3
10
132 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 7 7 0B 0B
102 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK Nynäs Tak AB 14 0B 7 7
103 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 0 0EB 0EB
106 Hampus Åkerlind Citroen Flens MS 8 0B 5 3
111 Emil Lindström Saab Västerås MS 7 4 0B 3
131 Marcus Osmén Volvo Gnesta MK 14 5 5 4

Omgång:Final

3
C
23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 14 2 5 7
41 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 16 7 4 5
43 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 15 4 7 4J
48 Daniel Blomqvist Opel Säffle MC 16 7 5 4
52 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 15 5 5 5
54 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 15 5V 7 3
6
B
2 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 17 5 7 5
8 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 16 4 5 7
23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 14 2 5 7
26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 2 7
37 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 3 7 7
55 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 4 7
9
A
1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 21 7 7 7
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 19 7 7 5
26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 2 7
36 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
44 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i västerås 21 7 7 7
45 Jens Selander Saab SMK Arboga 21 7 7 7

Omgång:3

11
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 19 7 7 5
4 Rikard Eriksson Saab Kolsva MS 10 3 3 4
35 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 6 2 1 3
45 Jens Selander Saab SMK Arboga 21 7 7 7
16 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed 1 1 0B 0B
12
19 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 6 2V 2 2
25 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 10 0ST 5 5
37 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 3 7 7
48 Daniel Blomqvist Opel Säffle MC 16 7 5 4
49 Emil Nähr Volkswagen Eskilstuna MK 11 5 3 3
13
15 Dennis Eriksson Honda Västerås MS Team järndöd 5 2 3 0B
21 Johnny Andersson Volvo SMK Linde 6 2 1 3
29 Stefan Hudin Volvo MK Ran 7 0B 3 4
50 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 13 3 5 5
51 Gustav Öberg Saab Kolsva MS 4 1 3 0B
55 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 4 7
14
9 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 8 4 4 0B
22 Patrik Älgen Lindström Saab Västerås MS 13 4 4 5
36 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
42 Kimmo Koho Volvo Stockholms BK 11 5 4 2
43 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 15 4 7 4J
47 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 11 3 5 3
15
8 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 16 4 5 7
14 Johan Ehrlin Opel Västerås MS 11 5 4 2
17 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 6 2 3 1
20 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 5 0B 2 3V
40 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 11 4 3 4
41 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 16 7 4 5
16
1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 21 7 7 7
2 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 17 5 7 5
7 Gustaf Ullervik Opel Eskilstuna MK 12 5 4 3
31 Mikael Andersson Nissan SHRA Lindesberg 10 4 4 2
34 Magnus Halvarsson Volvo Jönköping MK Slägganracing 8 4 3 1
53 Joni Leipälä Saab Sunnansjö MK Team rävvåla rajsing 8 0S 4 4
17
26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 2 7
30 Simon Lundstén Saab Stockholms BK 2 0EB 0EB 2
46 Anton Eriksson Therus Opel MK Team Westom 14 5 5 4
52 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 15 5 5 5
54 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 15 5V 7 3
18
18 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 10 3 2 5
23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 14 2 5 7
58 Patrik Åkerlind Volvo Flen MS 6 0B 2 4
59 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 8 3 2 3
19
12 Linus Flink Volvo Stockholms BK 10 3 2 5
44 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i västerås 21 7 7 7
57 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 9 2 3 4

Omgång:2

11
4 Rikard Eriksson Saab Kolsva MS 10 3 3 4
14 Johan Ehrlin Opel Västerås MS 11 5 4 2
33 Jörgen Larsson Saab SMK Hälainge 3 3 0EB
43 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 15 4 7 4J
50 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 13 3 5 5
59 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 8 3 2 3
12
7 Gustaf Ullervik Opel Eskilstuna MK 12 5 4 3
15 Dennis Eriksson Honda Västerås MS Team järndöd 5 2 3 0B
19 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 6 2V 2 2
45 Jens Selander Saab SMK Arboga 21 7 7 7
46 Anton Eriksson Therus Opel MK Team Westom 14 5 5 4
13
1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 21 7 7 7
9 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 8 4 4 0B
10 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 5 4 1 0EB
18 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 10 3 2 5
25 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 10 0ST 5 5
40 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 11 4 3 4
14
20 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 5 0B 2 3V
23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 14 2 5 7
29 Stefan Hudin Volvo MK Ran 7 0B 3 4
30 Simon Lundstén Saab Stockholms BK 2 0EB 0EB 2
31 Mikael Andersson Nissan SHRA Lindesberg 10 4 4 2
36 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
15
26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 2 7
27 Stefan Nilsson Saab MK Speed 10 5 5
42 Kimmo Koho Volvo Stockholms BK 11 5 4 2
44 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i västerås 21 7 7 7
49 Emil Nähr Volkswagen Eskilstuna MK 11 5 3 3
56 Patrik Smedberg Saab Kolsva MS 2 1 1 0EB
16
2 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 17 5 7 5
21 Johnny Andersson Volvo SMK Linde 6 2 1 3
22 Patrik Älgen Lindström Saab Västerås MS 13 4 4 5
48 Daniel Blomqvist Opel Säffle MC 16 7 5 4
57 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 9 2 3 4
58 Patrik Åkerlind Volvo Flen MS 6 0B 2 4
17
12 Linus Flink Volvo Stockholms BK 10 3 2 5
34 Magnus Halvarsson Volvo Jönköping MK Slägganracing 8 4 3 1
41 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 16 7 4 5
47 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 11 3 5 3
54 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 15 5V 7 3
16 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed 1 1 0B 0B
18
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 19 7 7 5
8 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 16 4 5 7
32 Alexander Lundgren Volkswagen SMK Arboga 3 3 0EB
51 Gustav Öberg Saab Kolsva MS 4 1 3 0B
53 Joni Leipälä Saab Sunnansjö MK Team rävvåla rajsing 8 0S 4 4
19
5 Rasmus Pettersson Saab Flens MS 6 4 2 0EB
17 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 6 2 3 1
35 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 6 2 1 3
37 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 3 7 7
52 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 15 5 5 5
55 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 4 7

Omgång:1

11
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 19 7 7 5
5 Rasmus Pettersson Saab Flens MS 6 4 2 0EB
15 Dennis Eriksson Honda Västerås MS Team järndöd 5 2 3 0B
18 Bosse Loberg Saab SMK Örebro 10 3 2 5
38 Terje Pedersen Saab Kolsva MS 0 0EB
42 Kimmo Koho Volvo Stockholms BK 11 5 4 2
12
33 Jörgen Larsson Saab SMK Hälainge 3 3 0EB
36 Pontus Ny Volvo Gnesta MK 21 7 7 7
40 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 11 4 3 4
46 Anton Eriksson Therus Opel MK Team Westom 14 5 5 4
57 Jörgen Palmquist Volvo Kolsva MS 9 2 3 4
16 Pontus Åkerberg Volvo MK Speed 1 1 0B 0B
13
22 Patrik Älgen Lindström Saab Västerås MS 13 4 4 5
24 Magnus Wengelin Saab Haninge MK Team Rävvåla Räjsing 0 0B
27 Stefan Nilsson Saab MK Speed 10 5 5
45 Jens Selander Saab SMK Arboga 21 7 7 7
50 Karl Karlsson Volvo Eskilstuna MK 13 3 5 5
53 Joni Leipälä Saab Sunnansjö MK Team rävvåla rajsing 8 0S 4 4
14
2 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 17 5 7 5
9 Mattias Sundström Volvo AMF Årsunda 8 4 4 0B
23 Erik Larsson Volvo Västerås MS 14 2 5 7
26 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 16 7 2 7
37 Albin Hysing Opel SMK Dala 17 3 7 7
51 Gustav Öberg Saab Kolsva MS 4 1 3 0B
15
7 Gustaf Ullervik Opel Eskilstuna MK 12 5 4 3
8 Oliwer Lundgren Saab MSK Hammaren 16 4 5 7
29 Stefan Hudin Volvo MK Ran 7 0B 3 4
35 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 6 2 1 3
47 Rasmus Åkerberg Volvo Skepptuna MK Släggan Racing 11 3 5 3
48 Daniel Blomqvist Opel Säffle MC 16 7 5 4
16
4 Rikard Eriksson Saab Kolsva MS 10 3 3 4
10 Robert Malm Opel SHRA Lindesberg 5 4 1 0EB
21 Johnny Andersson Volvo SMK Linde 6 2 1 3
30 Simon Lundstén Saab Stockholms BK 2 0EB 0EB 2
41 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 16 7 4 5
49 Emil Nähr Volkswagen Eskilstuna MK 11 5 3 3
17
12 Linus Flink Volvo Stockholms BK 10 3 2 5
14 Johan Ehrlin Opel Västerås MS 11 5 4 2
19 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 6 2V 2 2
31 Mikael Andersson Nissan SHRA Lindesberg 10 4 4 2
55 Dennis Kallin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 4 7
58 Patrik Åkerlind Volvo Flen MS 6 0B 2 4
18
1 Robin Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri I Västerås 21 7 7 7
17 Andreas Wiman Saab Mälaröarnas MK 6 2 3 1
32 Alexander Lundgren Volkswagen SMK Arboga 3 3 0EB
43 Simon Hollén Liljestedt Saab MK Speed 15 4 7 4J
54 Kristian Vainikainen Opel Eskilstuna MK Team Smèdäck AB 15 5V 7 3
56 Patrik Smedberg Saab Kolsva MS 2 1 1 0EB
19
20 Thomas Johansson Saab Enköpings MK 5 0B 2 3V
25 Joel Karlsson Opel MK Orion Larssons Svets & Smide I Uppsala 10 0ST 5 5
34 Magnus Halvarsson Volvo Jönköping MK Slägganracing 8 4 3 1
44 Pontus Sandström Saab Västerås MS Franzens Åkeri i västerås 21 7 7 7
52 Mikael Andersson Saab Kolsva MS 15 5 5 5
59 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 8 3 2 3