Fläskracet (SMK Dala Falun)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

40
A
201 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 0B 7
203 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 12 4 5 3
204 Anna Antonsson Opel Årjängs Motorklubb 14 5 4 5
206 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
207 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 14 3 7 4
211 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 7 3 5

Omgång:3

25
213 Leif Bransell Volvo SMK Gävle 4 0SB 4 0B
201 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 0B 7
204 Anna Antonsson Opel Årjängs Motorklubb 14 5 4 5
210 Björn Smedfors Saab Nyhyttans RT MK 9 2 3 4
26
203 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 12 4 5 3
206 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
207 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 14 3 7 4
211 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 7 3 5
212 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 5 0B 5 0B

Omgång:2

13
213 Leif Bransell Volvo SMK Gävle 4 0SB 4 0B
201 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 0B 7
207 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 14 3 7 4
211 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 7 3 5
212 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 5 0B 5 0B
14
203 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 12 4 5 3
204 Anna Antonsson Opel Årjängs Motorklubb 14 5 4 5
206 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
208 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 5 5V 0B
210 Björn Smedfors Saab Nyhyttans RT MK 9 2 3 4

Omgång:1

1
201 Lennart Falk Toyota SMK Gävle 11 4 0B 7
206 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
207 Janne Lund Saab Gestrike RT Team Avesta Park 14 3 7 4
208 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 5 5V 0B
210 Björn Smedfors Saab Nyhyttans RT MK 9 2 3 4
2
213 Leif Bransell Volvo SMK Gävle 4 0SB 4 0B
203 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 12 4 5 3
204 Anna Antonsson Opel Årjängs Motorklubb 14 5 4 5
211 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 15 7 3 5
212 Madelene Jerner Saab AMF Årsunda Team Blomm Motorsport 5 0B 5 0B

Omgång:Final

36
C
103 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 8 3 2 3
104 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 9 5 4 0B
109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 9 4 5 0STB
114 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 11 4 4 3
115 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 10 2 3 5
124 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 8 3 5 0SB
38
B
125 Leo Rosenqvist Saab Fredriksbergs MK 12 4 5 3
101 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 15 5 3 7
108 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 11 3 3 5
109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 9 4 5 0STB
112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
120 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 13 3 3 7
41
A
111 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
118 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 7 4
121 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 7 5 4
122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 19 7 7 5
123 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 19 5 7 7

Omgång:3

27
125 Leo Rosenqvist Saab Fredriksbergs MK 12 4 5 3
104 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 9 5 4 0B
107 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 6 0B 4 2
111 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
121 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 7 5 4
122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 19 7 7 5
28
103 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 8 3 2 3
109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 9 4 5 0STB
113 William Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 8 2 2 4
115 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 10 2 3 5
119 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 2 2 0B 0EB
120 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 13 3 3 7
29
101 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 15 5 3 7
106 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 4 1 0TB 3
108 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 11 3 3 5
110 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0B 2 4
116 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 4 0B 0ST
30
112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
114 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 11 4 4 3
118 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 7 4
123 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 19 5 7 7
124 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 8 3 5 0SB

Omgång:2

15
126 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL Däck & Motor AB Säter 1 1 0SB
110 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0B 2 4
114 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 11 4 4 3
115 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 10 2 3 5
122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 19 7 7 5
124 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 8 3 5 0SB
16
125 Leo Rosenqvist Saab Fredriksbergs MK 12 4 5 3
103 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 8 3 2 3
107 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 6 0B 4 2
116 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 4 0B 0ST
118 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 7 4
120 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 13 3 3 7
17
101 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 15 5 3 7
104 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 9 5 4 0B
119 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 2 2 0B 0EB
121 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 7 5 4
123 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 19 5 7 7
18
106 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 4 1 0TB 3
108 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 11 3 3 5
109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 9 4 5 0STB
111 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
113 William Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 8 2 2 4

Omgång:1

3
126 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL Däck & Motor AB Säter 1 1 0SB
125 Leo Rosenqvist Saab Fredriksbergs MK 12 4 5 3
108 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 11 3 3 5
111 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
115 Elwira Olausson Toyota SMK Gävle Folkrace Kills Cancer 10 2 3 5
123 Oscar Eriksson Saab Sunnansjö MK DA Transport AB Grängesberg 19 5 7 7
4
101 Emil Blomkvist Saab Hofors MK Team Laxguiden 15 5 3 7
106 Jasmin Lövgren Holmgren Opel Sandvikens MK 4 1 0TB 3
114 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK 11 4 4 3
119 Emanuel Jonsson Volvo Bollnäs MK 2 2 0B 0EB
120 Sara Söderberg Volvo Västerås MS 13 3 3 7
122 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 19 7 7 5
5
103 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 8 3 2 3
104 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 9 5 4 0B
109 Lukas Mattson Saab Skepptuna MK 9 4 5 0STB
110 Klara Nylin Saab MK Ran Askersund 6 0B 2 4
118 Markus Karlsson Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 18 7 7 4
6
107 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 6 0B 4 2
112 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 14 5 4 5
113 William Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 8 2 2 4
116 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda Team Vildsverige 4 4 0B 0ST
121 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 16 7 5 4
124 Evelina Andersson Saab Sunnansjö MK 8 3 5 0SB

Omgång:Final

37
C
6 Jonny Nylin Saab MK Ran Askersund 10 4 2 4
9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 12 0B 5 7
10 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 11 2 7 2
15 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 10 3 2 5
21 Jonas Eriksson Volvo Säters MK TL Däck & Motor AB Säter 10 4 3 3
31 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 11 5 4 2J
39
B
5 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 16 7 5 4
9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 12 0B 5 7
23 Johan Ingemarsson Saab Varbergs MK Hagestigs Motorsport 17 5 7 5
40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 2 7
41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 13 7 4 2
42 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 17 5 5 7
42
A
17 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 19 7 7 5
22 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 18 4 7 7
25 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 17 7 5 5
30 Albin Hysing Opel SMK Dala 18 7 7 4
32 Tobias Svärd Saab MK Orion 19 5 7 7
40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 2 7

Omgång:3

31
11 Cristoffer Johansson Volvo Fredriksberg MK 9 5 1 3
15 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 10 3 2 5
20 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 9 4 1 4
36 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg Håltagarna i Skåne AB 9 4 5 0B
40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 2 7
44 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 3 1 2 0SB
32
10 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 11 2 7 2
17 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 19 7 7 5
21 Jonas Eriksson Volvo Säters MK TL Däck & Motor AB Säter 10 4 3 3
22 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 18 4 7 7
26 Eddie Gilberg Saab Gestrike RT Team Lumek Motorsport 5 0SB 4 1
30 Albin Hysing Opel SMK Dala 18 7 7 4
33
5 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 16 7 5 4
19 Pelle Pettersson Saab Sunnansjö MK 4 0EB 4 0B
23 Johan Ingemarsson Saab Varbergs MK Hagestigs Motorsport 17 5 7 5
31 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 11 5 4 2J
32 Tobias Svärd Saab MK Orion 19 5 7 7
41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 13 7 4 2
34
1 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 9 3 3 3
6 Jonny Nylin Saab MK Ran Askersund 10 4 2 4
7 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 6 3 3 0B
9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 12 0B 5 7
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL Däck & Motor AB Säter 8 1 2 5
34 Emil Gruhs BMC Vansbro MK AD Butik Vansbro 6 2 2 2
35
3 Robert Aspman Opel Borlänge MK 9 0SB 5 4
8 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 8 2 3 3
14 Jens Ask Opel Stockholms Bk Larssons Svets & Smide AB I Uppsala 7 1V 4 2
24 Niklas Eriksson Saab SMK Sala 9 5 3 1
25 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 17 7 5 5
42 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 17 5 5 7

Omgång:2

19
5 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 16 7 5 4
24 Niklas Eriksson Saab SMK Sala 9 5 3 1
30 Albin Hysing Opel SMK Dala 18 7 7 4
43 Patrik Turner Opel Borlänge MK 4 0B 4
44 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 3 1 2 0SB
20
1 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 9 3 3 3
10 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 11 2 7 2
19 Pelle Pettersson Saab Sunnansjö MK 4 0EB 4 0B
34 Emil Gruhs BMC Vansbro MK AD Butik Vansbro 6 2 2 2
35 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 2 2 0B
36 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg Håltagarna i Skåne AB 9 4 5 0B
21
6 Jonny Nylin Saab MK Ran Askersund 10 4 2 4
8 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 8 2 3 3
9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 12 0B 5 7
17 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 19 7 7 5
20 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 9 4 1 4
31 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 11 5 4 2J
22
3 Robert Aspman Opel Borlänge MK 9 0SB 5 4
7 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 6 3 3 0B
23 Johan Ingemarsson Saab Varbergs MK Hagestigs Motorsport 17 5 7 5
26 Eddie Gilberg Saab Gestrike RT Team Lumek Motorsport 5 0SB 4 1
37 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 3 3 0EB
40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 2 7
23
4 Robin Johansson Saab Bk Dundret 3 0EB 3
15 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 10 3 2 5
22 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 18 4 7 7
25 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 17 7 5 5
28 Gunnar Helghe Saab Säters MK 0 0SB 0EB
41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 13 7 4 2
24
11 Cristoffer Johansson Volvo Fredriksberg MK 9 5 1 3
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL Däck & Motor AB Säter 8 1 2 5
14 Jens Ask Opel Stockholms Bk Larssons Svets & Smide AB I Uppsala 7 1V 4 2
21 Jonas Eriksson Volvo Säters MK TL Däck & Motor AB Säter 10 4 3 3
32 Tobias Svärd Saab MK Orion 19 5 7 7
42 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 17 5 5 7

Omgång:1

7
3 Robert Aspman Opel Borlänge MK 9 0SB 5 4
11 Cristoffer Johansson Volvo Fredriksberg MK 9 5 1 3
17 Johan Blomkvist Saab SMK Gävle Team Blomm Motorsport 19 7 7 5
19 Pelle Pettersson Saab Sunnansjö MK 4 0EB 4 0B
28 Gunnar Helghe Saab Säters MK 0 0SB 0EB
8
1 Lukas Hedlund Saab Gestrike RT 9 3 3 3
8 Micke Ludde Heed Volvo Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 8 2 3 3
22 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 18 4 7 7
32 Tobias Svärd Saab MK Orion 19 5 7 7
40 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 16 7 2 7
43 Patrik Turner Opel Borlänge MK 4 0B 4
9
10 Markus Helghe Saab SMK Dala Falun 11 2 7 2
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL Däck & Motor AB Säter 8 1 2 5
20 Uffe Söderberg Volvo Västerås MS 9 4 1 4
24 Niklas Eriksson Saab SMK Sala 9 5 3 1
37 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 3 3 0EB
41 Andreas Solhag Saab Borlänge MK 13 7 4 2
10
6 Jonny Nylin Saab MK Ran Askersund 10 4 2 4
14 Jens Ask Opel Stockholms Bk Larssons Svets & Smide AB I Uppsala 7 1V 4 2
15 Dennis Olsson Volvo Karlstad MC-BIL Junkworx 10 3 2 5
23 Johan Ingemarsson Saab Varbergs MK Hagestigs Motorsport 17 5 7 5
30 Albin Hysing Opel SMK Dala 18 7 7 4
35 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 2 2 0B
11
7 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 6 3 3 0B
21 Jonas Eriksson Volvo Säters MK TL Däck & Motor AB Säter 10 4 3 3
25 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 17 7 5 5
31 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL Däck & Motor AB Säter 11 5 4 2J
34 Emil Gruhs BMC Vansbro MK AD Butik Vansbro 6 2 2 2
44 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 3 1 2 0SB
12
4 Robin Johansson Saab Bk Dundret 3 0EB 3
5 Joacim Granvik Volvo Järbo MK 16 7 5 4
9 Andreas Turner Toyota Borlänge MK 12 0B 5 7
26 Eddie Gilberg Saab Gestrike RT Team Lumek Motorsport 5 0SB 4 1
36 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg Håltagarna i Skåne AB 9 4 5 0B
42 Johan Eriksson Peugeot Borlänge Dragracing Klubb 17 5 5 7