Sommartävling på Dals 2021 (Dals MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

2
B
103 William Cederberg Opel Orust BSK 12 5 4 3
105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 13 3 5 5V
106 Nino Örtemark Volvo Dals MK 11 4 2 5
108 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 11 5 3 3
109 Oskar Larsson Saab Hällevadsholms MK 15 4 7 4
115 Max Larsson Volvo Älvbygdens MK 8 4 1 3
5
A
118 Jonas Ekhoffh Saab Helsingborg 21 7 7 7
104 Anton Naumer Volvo Kullings MS 16 7 5 4
105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 13 3 5 5V
112 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 16 5 4 7
113 Fanny Asplund Volvo Dals MK 15 5 5 5
114 Adrian Karlsson Volvo Dals MK 21 7 7 7

Omgång:3

1
118 Jonas Ekhoffh Saab Helsingborg 21 7 7 7
107 Simon Angbo Volvo Orust BSK 7 1 4 2
109 Oskar Larsson Saab Hällevadsholms MK 15 4 7 4
113 Fanny Asplund Volvo Dals MK 15 5 5 5
115 Max Larsson Volvo Älvbygdens MK 8 4 1 3
117 Adrian Johansson Volvo Dalsmk 6 3 2 1
2
103 William Cederberg Opel Orust BSK 12 5 4 3
104 Anton Naumer Volvo Kullings MS 16 7 5 4
105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 13 3 5 5V
110 Timmy Blom Volvo Dals MK 8 4 2 2
111 Albin Lundh Opel Säffle MC 7 7 0B 0B
114 Adrian Karlsson Volvo Dals MK 21 7 7 7
3
101 Thea Johansson Volvo Kullings MS 8 3 3 2
102 Saga Broberg Saab Dals MK 6 2 0B 4
106 Nino Örtemark Volvo Dals MK 11 4 2 5
108 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 11 5 3 3
112 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 16 5 4 7
116 Jenny Johansson Opel Bohus RC 6 2 3 1

Omgång:2

1
104 Anton Naumer Volvo Kullings MS 16 7 5 4
106 Nino Örtemark Volvo Dals MK 11 4 2 5
107 Simon Angbo Volvo Orust BSK 7 1 4 2
108 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 11 5 3 3
114 Adrian Karlsson Volvo Dals MK 21 7 7 7
115 Max Larsson Volvo Älvbygdens MK 8 4 1 3
2
101 Thea Johansson Volvo Kullings MS 8 3 3 2
109 Oskar Larsson Saab Hällevadsholms MK 15 4 7 4
110 Timmy Blom Volvo Dals MK 8 4 2 2
111 Albin Lundh Opel Säffle MC 7 7 0B 0B
112 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 16 5 4 7
113 Fanny Asplund Volvo Dals MK 15 5 5 5
3
118 Jonas Ekhoffh Saab Helsingborg 21 7 7 7
102 Saga Broberg Saab Dals MK 6 2 0B 4
103 William Cederberg Opel Orust BSK 12 5 4 3
105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 13 3 5 5V
116 Jenny Johansson Opel Bohus RC 6 2 3 1
117 Adrian Johansson Volvo Dalsmk 6 3 2 1

Omgång:1

1
101 Thea Johansson Volvo Kullings MS 8 3 3 2
113 Fanny Asplund Volvo Dals MK 15 5 5 5
114 Adrian Karlsson Volvo Dals MK 21 7 7 7
115 Max Larsson Volvo Älvbygdens MK 8 4 1 3
116 Jenny Johansson Opel Bohus RC 6 2 3 1
2
102 Saga Broberg Saab Dals MK 6 2 0B 4
105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 13 3 5 5V
107 Simon Angbo Volvo Orust BSK 7 1 4 2
108 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 11 5 3 3
109 Oskar Larsson Saab Hällevadsholms MK 15 4 7 4
111 Albin Lundh Opel Säffle MC 7 7 0B 0B
3
104 Anton Naumer Volvo Kullings MS 16 7 5 4
106 Nino Örtemark Volvo Dals MK 11 4 2 5
112 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 16 5 4 7
117 Adrian Johansson Volvo Dalsmk 6 3 2 1
4
118 Jonas Ekhoffh Saab Helsingborg 21 7 7 7
103 William Cederberg Opel Orust BSK 12 5 4 3
110 Timmy Blom Volvo Dals MK 8 4 2 2

Omgång:Final

3
B
206 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 16 7 4 5
212 Linnéa Johansson Volvo Tjörns Mf 12 2 3 7
216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 15 4 7 4
217 Angelica Askengren Berg BMW SMK Trollhättan 12 4 3 5
220 Sandra Johansson Volvo Vara MK 12 3 4 5
221 Patricia Ottosson Volvo Tjörn Mf 13 5 5 3
6
A
203 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns Mf 16 4 5 7
207 Benita Lundh Opel Säffle MC 17 7 5 5
211 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK PB racing 19 5 7 7
214 Annelie Sundell Volvo Orust BSK 18 7 7 4
216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 15 4 7 4
218 Veronica Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 21 7 7 7

Omgång:3

4
201 Alexandra Magnusson Volvo Team 13 6 1 2 3
202 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 7 5 0EB 2
203 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns Mf 16 4 5 7
206 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 16 7 4 5
216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 15 4 7 4
5
208 Sophie Borg Opel MK Team Westom 11 4 3 4
209 Ida Lagholm Volkswagen Fjärås MK 10 5 3 2
211 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK PB racing 19 5 7 7
215 Josefine Asplund Volvo Dals MK 10 3 4 3
217 Angelica Askengren Berg BMW SMK Trollhättan 12 4 3 5
6
204 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 8 2 4 2
205 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 7 3 1 3
207 Benita Lundh Opel Säffle MC 17 7 5 5
214 Annelie Sundell Volvo Orust BSK 18 7 7 4
218 Veronica Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 21 7 7 7
7
212 Linnéa Johansson Volvo Tjörns Mf 12 2 3 7
213 Sandra Andersson Saab Tjörns Mf 7 3 2 2
219 Jessica Sundell Saab Orust BSK 11 2 5 4
220 Sandra Johansson Volvo Vara MK 12 3 4 5
221 Patricia Ottosson Volvo Tjörn Mf 13 5 5 3

Omgång:2

4
201 Alexandra Magnusson Volvo Team 13 6 1 2 3
205 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 7 3 1 3
206 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 16 7 4 5
217 Angelica Askengren Berg BMW SMK Trollhättan 12 4 3 5
218 Veronica Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 21 7 7 7
219 Jessica Sundell Saab Orust BSK 11 2 5 4
5
203 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns Mf 16 4 5 7
204 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 8 2 4 2
208 Sophie Borg Opel MK Team Westom 11 4 3 4
211 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK PB racing 19 5 7 7
213 Sandra Andersson Saab Tjörns Mf 7 3 2 2
6
207 Benita Lundh Opel Säffle MC 17 7 5 5
210 Lina Mäsak Saab Orust BSK 0 0EB 0B
212 Linnéa Johansson Volvo Tjörns Mf 12 2 3 7
215 Josefine Asplund Volvo Dals MK 10 3 4 3
216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 15 4 7 4
7
202 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 7 5 0EB 2
209 Ida Lagholm Volkswagen Fjärås MK 10 5 3 2
214 Annelie Sundell Volvo Orust BSK 18 7 7 4
220 Sandra Johansson Volvo Vara MK 12 3 4 5
221 Patricia Ottosson Volvo Tjörn Mf 13 5 5 3

Omgång:1

4
201 Alexandra Magnusson Volvo Team 13 6 1 2 3
211 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK PB racing 19 5 7 7
212 Linnéa Johansson Volvo Tjörns Mf 12 2 3 7
214 Annelie Sundell Volvo Orust BSK 18 7 7 4
217 Angelica Askengren Berg BMW SMK Trollhättan 12 4 3 5
220 Sandra Johansson Volvo Vara MK 12 3 4 5
5
204 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 8 2 4 2
206 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 16 7 4 5
215 Josefine Asplund Volvo Dals MK 10 3 4 3
216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 15 4 7 4
221 Patricia Ottosson Volvo Tjörn Mf 13 5 5 3
6
202 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 7 5 0EB 2
208 Sophie Borg Opel MK Team Westom 11 4 3 4
210 Lina Mäsak Saab Orust BSK 0 0EB 0B
213 Sandra Andersson Saab Tjörns Mf 7 3 2 2
218 Veronica Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 21 7 7 7
7
203 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns Mf 16 4 5 7
205 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 7 3 1 3
207 Benita Lundh Opel Säffle MC 17 7 5 5
209 Ida Lagholm Volkswagen Fjärås MK 10 5 3 2
219 Jessica Sundell Saab Orust BSK 11 2 5 4

Omgång:Final

1
C
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
16 Thomas Blom Saab Hällevadsholms MK 14 5 5 4
29 Mattias Johansson Volvo Dals MK 14 3 4 7
33 Arne Svensson Volvo Tjörns Mf 15 5 5 5
43 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 15 3 7 5
49 Stefan Andersson Volkswagen SMK Trollhättan 16 7 7 2
4
B
60 Fredrik Salsten Saab Fjärås 17 5 5T 7
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
25 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 17 7 5 5
36 Peter Korpelin Volvo Säffle MC 17 5 5 7
53 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 17 5 5 7
54 Eddie Olsson Volkswagen Orust BSK 17 5 7 5
7
A
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
19 Alex Engblom Volvo Tjörns Mf 19 7 7 5
48 Anders Karlsson Volvo Dals MK 18 7 7 4
50 Robert Svenningsson Volvo Dals MK 18 7 4 7
56 Niclas Hindsjö Volvo Säffle MC 19 7 7 5
58 Victor Johansson Saab MK Falcon 19 7 5 7

Omgång:3

8
60 Fredrik Salsten Saab Fjärås 17 5 5T 7
5 Markus Hagström Volvo Torslanda MK 7 2 1 4
13 Thomas Johansson Saab Vara MK 4 4 0B 0EB
51 Oskar Svenningsson Opel Dals MK 7 1 3 3
54 Eddie Olsson Volkswagen Orust BSK 17 5 7 5
9 Hampus Andersson Volvo Hällevadsholms MK 5 1 2 2
9
59 Klas Udd Saab Skene MS 9 3 2 4
22 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 13 5V 3 5
29 Mattias Johansson Volvo Dals MK 14 3 4 7
31 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 10 4 4 2
32 Christian Brandt Volvo Karlstads MC-Bil 10 4 5 1
38 Jesper Magnusson Volvo Team 13 10 4 3 3
10
4 Bosse Stenström Saab Torslanda MK 12 4 3 5
8 Mats Askengren BMW SMK Trollhättan 6 4 2 0B
20 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 10 3 7 0B
35 Fredrik Karjalainen Lada Bohus RC 12 5 0SB 7
47 Glenn Ericsson Volvo Kmc-Bil 7 4 3 0EB
11
62 Andreas Emilsson Opel Säfle MC 12 3 4 5
34 Anton Ulriksen Volvo Torslanda 10 2 4 4
40 Martin Olsén Saab Orust BSK 11 5 4 2
45 Kent Andersson Volvo Vara MK 0 0B 0EB 0EB
50 Robert Svenningsson Volvo Dals MK 18 7 4 7
52 Björn Johansson Opel Bohus RC 7 2 2 3
12
2 Peter Blomqvist Volvo Årjängs MK 0 0EB 0EB 0EB
12 Jim Johansson Volvo Kullings MS 10 2 5 3
23 Daniel Eriksson Volvo Dals MK 13 2 4 7
33 Arne Svensson Volvo Tjörns Mf 15 5 5 5
37 Jonas Wiklund Volvo Älvbygdens MK 8 4 0B 4
49 Stefan Andersson Volkswagen SMK Trollhättan 16 7 7 2
13
61 Jan Emilsson Volvo Säffle MC 3 3 0EB 0EB
14 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 5 2 0B 3
19 Alex Engblom Volvo Tjörns Mf 19 7 7 5
39 Tony Persson Volvo Alingsås MK PB racing 11 7 0B 4V
58 Victor Johansson Saab MK Falcon 19 7 5 7
14
10 Anders Börjesson Opel Alingsås MK 8 3 3 2
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
16 Thomas Blom Saab Hällevadsholms MK 14 5 5 4
25 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 17 7 5 5
30 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 3 1 1 1
44 Jennie Emanuelsson Opel Orust BSK 12 2 7 3
15
15 Linus Johansson Volvo Alingsås MK 8 2 4 2
18 Marcus Gustafsson Datsun Hällevadsholms MK 9 7 2 0B
46 Jonatan Magnusson Volkswagen Fjärås MK 7 4 0EB 3
48 Anders Karlsson Volvo Dals MK 18 7 7 4
53 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 17 5 5 7
56 Niclas Hindsjö Volvo Säffle MC 19 7 7 5
16
7 Alex Johansson Volvo Tjörns Mf 10 3 4 3
17 Glenn Lindgren Volvo Bohus 9 2 3 4
28 Abbe Broberg Saab Dals MK 3 3 0B 0EB
36 Peter Korpelin Volvo Säffle MC 17 5 5 7
41 Patrik Larsson Saab Hällevadsholms MK 3 0B 3 0S
43 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 15 3 7 5

Omgång:2

8
59 Klas Udd Saab Skene MS 9 3 2 4
5 Markus Hagström Volvo Torslanda MK 7 2 1 4
7 Alex Johansson Volvo Tjörns Mf 10 3 4 3
10 Anders Börjesson Opel Alingsås MK 8 3 3 2
12 Jim Johansson Volvo Kullings MS 10 2 5 3
48 Anders Karlsson Volvo Dals MK 18 7 7 4
9
60 Fredrik Salsten Saab Fjärås 17 5 5T 7
4 Bosse Stenström Saab Torslanda MK 12 4 3 5
31 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 10 4 4 2
49 Stefan Andersson Volkswagen SMK Trollhättan 16 7 7 2
52 Björn Johansson Opel Bohus RC 7 2 2 3
57 Staffan Nilsson Volvo Säffle MC 0 0EB 0EB
10
25 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 17 7 5 5
29 Mattias Johansson Volvo Dals MK 14 3 4 7
39 Tony Persson Volvo Alingsås MK PB racing 11 7 0B 4V
45 Kent Andersson Volvo Vara MK 0 0B 0EB 0EB
47 Glenn Ericsson Volvo Kmc-Bil 7 4 3 0EB
56 Niclas Hindsjö Volvo Säffle MC 19 7 7 5
11
61 Jan Emilsson Volvo Säffle MC 3 3 0EB 0EB
2 Peter Blomqvist Volvo Årjängs MK 0 0EB 0EB 0EB
15 Linus Johansson Volvo Alingsås MK 8 2 4 2
32 Christian Brandt Volvo Karlstads MC-Bil 10 4 5 1
44 Jennie Emanuelsson Opel Orust BSK 12 2 7 3
51 Oskar Svenningsson Opel Dals MK 7 1 3 3
12
13 Thomas Johansson Saab Vara MK 4 4 0B 0EB
33 Arne Svensson Volvo Tjörns Mf 15 5 5 5
35 Fredrik Karjalainen Lada Bohus RC 12 5 0SB 7
40 Martin Olsén Saab Orust BSK 11 5 4 2
43 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 15 3 7 5
46 Jonatan Magnusson Volkswagen Fjärås MK 7 4 0EB 3
13
18 Marcus Gustafsson Datsun Hällevadsholms MK 9 7 2 0B
23 Daniel Eriksson Volvo Dals MK 13 2 4 7
36 Peter Korpelin Volvo Säffle MC 17 5 5 7
38 Jesper Magnusson Volvo Team 13 10 4 3 3
54 Eddie Olsson Volkswagen Orust BSK 17 5 7 5
14
14 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 5 2 0B 3
16 Thomas Blom Saab Hällevadsholms MK 14 5 5 4
20 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 10 3 7 0B
22 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 13 5V 3 5
28 Abbe Broberg Saab Dals MK 3 3 0B 0EB
34 Anton Ulriksen Volvo Torslanda 10 2 4 4
15
62 Andreas Emilsson Opel Säfle MC 12 3 4 5
8 Mats Askengren BMW SMK Trollhättan 6 4 2 0B
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
17 Glenn Lindgren Volvo Bohus 9 2 3 4
37 Jonas Wiklund Volvo Älvbygdens MK 8 4 0B 4
58 Victor Johansson Saab MK Falcon 19 7 5 7
16
19 Alex Engblom Volvo Tjörns Mf 19 7 7 5
30 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 3 1 1 1
41 Patrik Larsson Saab Hällevadsholms MK 3 0B 3 0S
50 Robert Svenningsson Volvo Dals MK 18 7 4 7
53 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 17 5 5 7
9 Hampus Andersson Volvo Hällevadsholms MK 5 1 2 2

Omgång:1

8
5 Markus Hagström Volvo Torslanda MK 7 2 1 4
28 Abbe Broberg Saab Dals MK 3 3 0B 0EB
32 Christian Brandt Volvo Karlstads MC-Bil 10 4 5 1
40 Martin Olsén Saab Orust BSK 11 5 4 2
49 Stefan Andersson Volkswagen SMK Trollhättan 16 7 7 2
9
61 Jan Emilsson Volvo Säffle MC 3 3 0EB 0EB
17 Glenn Lindgren Volvo Bohus 9 2 3 4
18 Marcus Gustafsson Datsun Hällevadsholms MK 9 7 2 0B
30 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 3 1 1 1
31 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 10 4 4 2
33 Arne Svensson Volvo Tjörns Mf 15 5 5 5
10
7 Alex Johansson Volvo Tjörns Mf 10 3 4 3
14 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 5 2 0B 3
25 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 17 7 5 5
35 Fredrik Karjalainen Lada Bohus RC 12 5 0SB 7
37 Jonas Wiklund Volvo Älvbygdens MK 8 4 0B 4
9 Hampus Andersson Volvo Hällevadsholms MK 5 1 2 2
11
62 Andreas Emilsson Opel Säfle MC 12 3 4 5
4 Bosse Stenström Saab Torslanda MK 12 4 3 5
12 Jim Johansson Volvo Kullings MS 10 2 5 3
16 Thomas Blom Saab Hällevadsholms MK 14 5 5 4
51 Oskar Svenningsson Opel Dals MK 7 1 3 3
56 Niclas Hindsjö Volvo Säffle MC 19 7 7 5
12
2 Peter Blomqvist Volvo Årjängs MK 0 0EB 0EB 0EB
19 Alex Engblom Volvo Tjörns Mf 19 7 7 5
29 Mattias Johansson Volvo Dals MK 14 3 4 7
46 Jonatan Magnusson Volkswagen Fjärås MK 7 4 0EB 3
52 Björn Johansson Opel Bohus RC 7 2 2 3
54 Eddie Olsson Volkswagen Orust BSK 17 5 7 5
13
59 Klas Udd Saab Skene MS 9 3 2 4
8 Mats Askengren BMW SMK Trollhättan 6 4 2 0B
34 Anton Ulriksen Volvo Torslanda 10 2 4 4
39 Tony Persson Volvo Alingsås MK PB racing 11 7 0B 4V
53 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 17 5 5 7
57 Staffan Nilsson Volvo Säffle MC 0 0EB 0EB
14
60 Fredrik Salsten Saab Fjärås 17 5 5T 7
38 Jesper Magnusson Volvo Team 13 10 4 3 3
43 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 15 3 7 5
44 Jennie Emanuelsson Opel Orust BSK 12 2 7 3
45 Kent Andersson Volvo Vara MK 0 0B 0EB 0EB
48 Anders Karlsson Volvo Dals MK 18 7 7 4
15
10 Anders Börjesson Opel Alingsås MK 8 3 3 2
22 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 13 5V 3 5
23 Daniel Eriksson Volvo Dals MK 13 2 4 7
41 Patrik Larsson Saab Hällevadsholms MK 3 0B 3 0S
47 Glenn Ericsson Volvo Kmc-Bil 7 4 3 0EB
58 Victor Johansson Saab MK Falcon 19 7 5 7
16
11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 14 0B 7 7
13 Thomas Johansson Saab Vara MK 4 4 0B 0EB
15 Linus Johansson Volvo Alingsås MK 8 2 4 2
20 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 10 3 7 0B
36 Peter Korpelin Volvo Säffle MC 17 5 5 7
50 Robert Svenningsson Volvo Dals MK 18 7 4 7