Mekonomen i Osby racet 2021 (Hästveda FRC)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

5
A
313 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team Magic Racing 17 5 7 5
303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
307 Hugo Larsson Volvo Lessebo MK 13 7 1 5
308 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
311 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 7 7 3
312 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 15 5 3 7

Omgång:3

1
313 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team Magic Racing 17 5 7 5
302 Filip Jönsson Audi Kfc 8 2 3 3
303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
309 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 9 3 2 4
310 Connor Gunnarsson Saab SMK Örkelljunga 4 2 2 0EB
2
301 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 10 3 5 2
306 Oliwer Olsson Saab Asarums MS 6 1 4 1
307 Hugo Larsson Volvo Lessebo MK 13 7 1 5
308 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
311 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 7 7 3
312 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 15 5 3 7

Omgång:2

1
301 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 10 3 5 2
302 Filip Jönsson Audi Kfc 8 2 3 3
304 Simon Andersson Saab Ljungby MK 0 0B 0B
306 Oliwer Olsson Saab Asarums MS 6 1 4 1
310 Connor Gunnarsson Saab SMK Örkelljunga 4 2 2 0EB
311 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 7 7 3
2
313 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team Magic Racing 17 5 7 5
303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
307 Hugo Larsson Volvo Lessebo MK 13 7 1 5
308 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
309 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 9 3 2 4
312 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 15 5 3 7

Omgång:1

1
313 Anton Persson Mitsubishi Tomelilla MK Team Magic Racing 17 5 7 5
301 Andreas Toll Peugeot Kristianstads FRC 10 3 5 2
302 Filip Jönsson Audi Kfc 8 2 3 3
303 Melvin Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
306 Oliwer Olsson Saab Asarums MS 6 1 4 1
307 Hugo Larsson Volvo Lessebo MK 13 7 1 5
2
304 Simon Andersson Saab Ljungby MK 0 0B 0B
308 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
309 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 9 3 2 4
310 Connor Gunnarsson Saab SMK Örkelljunga 4 2 2 0EB
311 Hanna Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 17 7 7 3
312 Hugo Bergstedt Saab Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 15 5 3 7

Omgång:Final

3
B
601 Josefina Stigsson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 10 0EB 5 5
602 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 12 5 7 0S
606 Kajsa Bergstedt Saab Kristianstads FRC 9 5V 0S 4
607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 5 3 4
610 Martina Wahlman Audi Hästveda FRC PF Motorsport för barn med cancer 11 0S 7 4
615 Charlotte Petterson Opel Kristianstad FRC 10 2 3 5
6
A
604 Emelie Sandström Saab Målilla MK 14 7 4 3
607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 5 3 4
608 Lina Vångendal Saab Laholms MK 19 7 5 7
609 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF motorsport för barn med cancer 12 4 3 5
612 My Henriksson Saab Asarums MS 15 4 4V 7
613 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 21 7 7 7

Omgång:3

3
604 Emelie Sandström Saab Målilla MK 14 7 4 3
605 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 9 3 4 2
607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 5 3 4
608 Lina Vångendal Saab Laholms MK 19 7 5 7
615 Charlotte Petterson Opel Kristianstad FRC 10 2 3 5
4
601 Josefina Stigsson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 10 0EB 5 5
603 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 9 4 2 3
606 Kajsa Bergstedt Saab Kristianstads FRC 9 5V 0S 4
611 Agnes Ljungdahl Volvo Kalmar MK 7 0S 5 2
612 My Henriksson Saab Asarums MS 15 4 4V 7
5
602 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 12 5 7 0S
609 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF motorsport för barn med cancer 12 4 3 5
610 Martina Wahlman Audi Hästveda FRC PF Motorsport för barn med cancer 11 0S 7 4
613 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 21 7 7 7
614 Annika Klyft Saab Eslövs MK 8 3 2 3

Omgång:2

3
605 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 9 3 4 2
606 Kajsa Bergstedt Saab Kristianstads FRC 9 5V 0S 4
610 Martina Wahlman Audi Hästveda FRC PF Motorsport för barn med cancer 11 0S 7 4
611 Agnes Ljungdahl Volvo Kalmar MK 7 0S 5 2
615 Charlotte Petterson Opel Kristianstad FRC 10 2 3 5
4
602 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 12 5 7 0S
607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 5 3 4
608 Lina Vångendal Saab Laholms MK 19 7 5 7
612 My Henriksson Saab Asarums MS 15 4 4V 7
614 Annika Klyft Saab Eslövs MK 8 3 2 3
5
601 Josefina Stigsson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 10 0EB 5 5
603 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 9 4 2 3
604 Emelie Sandström Saab Målilla MK 14 7 4 3
609 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF motorsport för barn med cancer 12 4 3 5
613 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 21 7 7 7

Omgång:1

3
604 Emelie Sandström Saab Målilla MK 14 7 4 3
606 Kajsa Bergstedt Saab Kristianstads FRC 9 5V 0S 4
609 Siv Walter Volvo Hästveda FRC PF motorsport för barn med cancer 12 4 3 5
614 Annika Klyft Saab Eslövs MK 8 3 2 3
615 Charlotte Petterson Opel Kristianstad FRC 10 2 3 5
4
601 Josefina Stigsson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 10 0EB 5 5
605 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 9 3 4 2
607 Veronica Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 12 5 3 4
612 My Henriksson Saab Asarums MS 15 4 4V 7
613 Angelica Edvardsson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 21 7 7 7
5
602 Cecilia Adermark Saab Christianstad RC Barum racing 12 5 7 0S
603 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC Barum racing 9 4 2 3
608 Lina Vångendal Saab Laholms MK 19 7 5 7
610 Martina Wahlman Audi Hästveda FRC PF Motorsport för barn med cancer 11 0S 7 4
611 Agnes Ljungdahl Volvo Kalmar MK 7 0S 5 2

Omgång:Final

1
D
11 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 13 5 3 5
19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 13 1 7 5
22 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 14 4 3 7
25 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 13 5 4 4
40 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 13 4 5 4
50 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 14 5 4 5
2
C
5 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 15 7 4T 4
18 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 4 7 5
19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 13 1 7 5
20 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 15 5 5 5
46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 15 7 5 3
52 Ove Richardsson Volvo Karlskrona AK PF Motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
4
B
60 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 17 3 7 7
9 Niklas Johansson Saab Målilla MK 17 5 5 7
13 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 19 7 7 5
45 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 18 7 4J 7
46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 15 7 5 3
53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 18 7 7 4
7
A
21 Albin Ström Toyota Osby MK 21 7 7 7
26 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 21 7 7 7
35 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 19 7 5 7
49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 21 7 7 7
53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 18 7 7 4
58 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 19 7 7 5

Omgång:3

6
60 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 17 3 7 7
2 Hugo Persson Volvo Asarums MS 3 2 1 0B
12 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 1 0S 4
38 Robert Strömholm Volvo Silverdalens MSK 11 5 1 5
57 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 6 3 0B 3
7
5 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 15 7 4T 4
11 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 13 5 3 5
44 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 7 3 4 0S
46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 15 7 5 3
52 Ove Richardsson Volvo Karlskrona AK PF Motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
8
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 8 0B 4 4
17 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 7 4 3 0S
18 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 4 7 5
39 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 9 2 4V 3
45 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 18 7 4J 7
9
13 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 19 7 7 5
24 Bengt Gengård Saab S:A Sunnerbo MK 9 2 4 3
40 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 13 4 5 4
49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 21 7 7 7
54 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 7 2 3 2
10
20 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 15 5 5 5
21 Albin Ström Toyota Osby MK 21 7 7 7
30 Jesper Johansson Volvo SMK Örkelljunga 8 3 3 2
42 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 5 3 2 0S
51 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 9 3 2 4
56 Tommy Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 10 2 5 3
11
22 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 14 4 3 7
33 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 9 5 0B 4
37 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 8 2 3 3
50 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 14 5 4 5
12
59 Peter Kjellkvist Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 11 5 2 4
1 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 10 0S 7 3
9 Niklas Johansson Saab Målilla MK 17 5 5 7
31 Christian Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 12 3 4 5
43 Jan Brodén Opel Hästveda FRC 10 5T 3 2
13
3 Colin Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 4 2 0B 2
19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 13 1 7 5
35 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 19 7 5 7
41 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 9 1 5V 3
53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 18 7 7 4
14
6 Andreas Greco Fiat Svedala MK 11 4 5 2
25 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 13 5 4 4
26 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 21 7 7 7
27 Anton Held Volvo Tomelilla MK 12 4 5 3
48 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 9 4 4 1
58 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 19 7 7 5

Omgång:2

6
60 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 17 3 7 7
6 Andreas Greco Fiat Svedala MK 11 4 5 2
30 Jesper Johansson Volvo SMK Örkelljunga 8 3 3 2
50 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 14 5 4 5
7
10 Tonny Olsson Saab Asarums MS 1 1 0B
12 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 1 0S 4
20 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 15 5 5 5
26 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 21 7 7 7
33 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 9 5 0B 4
45 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 18 7 4J 7
8
1 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 10 0S 7 3
25 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 13 5 4 4
28 Paul Åberg Volvo SMK Helsingborg 0 0B 0B
36 Christian Lanqvist Saab Ljungby MK 1 1 0S
46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 15 7 5 3
54 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 7 2 3 2
9
15 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 3 3T 0EB
21 Albin Ström Toyota Osby MK 21 7 7 7
22 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 14 4 3 7
27 Anton Held Volvo Tomelilla MK 12 4 5 3
29 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 4 4 0S 0
31 Christian Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 12 3 4 5
10
11 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 13 5 3 5
24 Bengt Gengård Saab S:A Sunnerbo MK 9 2 4 3
35 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 19 7 5 7
42 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 5 3 2 0S
58 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 19 7 7 5
11
16 Jan Bergstedt Mitsubishi Kristianstads FRC 2 2 0B 0
18 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 4 7 5
37 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 8 2 3 3
48 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 9 4 4 1
52 Ove Richardsson Volvo Karlskrona AK PF Motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
12
59 Peter Kjellkvist Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 11 5 2 4
2 Hugo Persson Volvo Asarums MS 3 2 1 0B
32 Åke Andersson Saab Haninge MK 8 5 3 0
39 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 9 2 4V 3
40 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 13 4 5 4
53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 18 7 7 4
13
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 8 0B 4 4
19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 13 1 7 5
23 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 3 2 0
34 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 6 3 3V 0
56 Tommy Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 10 2 5 3
14
3 Colin Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 4 2 0B 2
5 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 15 7 4T 4
9 Niklas Johansson Saab Målilla MK 17 5 5 7
13 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 19 7 7 5
17 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 7 4 3 0S
57 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 6 3 0B 3
15
38 Robert Strömholm Volvo Silverdalens MSK 11 5 1 5
41 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 9 1 5V 3
43 Jan Brodén Opel Hästveda FRC 10 5T 3 2
44 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 7 3 4 0S
49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 21 7 7 7
51 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 9 3 2 4

Omgång:1

6
25 Mattias Nilsson Toyota Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 13 5 4 4
29 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 4 4 0S 0
37 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 8 2 3 3
41 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 9 1 5V 3
42 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 5 3 2 0S
45 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 18 7 4J 7
7
2 Hugo Persson Volvo Asarums MS 3 2 1 0B
11 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 13 5 3 5
13 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 19 7 7 5
22 Mattias Johansson Volvo SMK Örkelljunga 14 4 3 7
51 Magnus Karlsson Ford Karlskrona AK 9 3 2 4
8
17 Niklas Karlsson Volvo Karlskrona AK 7 4 3 0S
19 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 13 1 7 5
24 Bengt Gengård Saab S:A Sunnerbo MK 9 2 4 3
30 Jesper Johansson Volvo SMK Örkelljunga 8 3 3 2
32 Åke Andersson Saab Haninge MK 8 5 3 0
46 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 15 7 5 3
9
4 Conny Jönsson Saab Hästveda FRC 0 0B 0
26 Jimmy Gudmundson Volvo Christianstads RC BARUM RACING 21 7 7 7
31 Christian Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 12 3 4 5
39 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 9 2 4V 3
50 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 14 5 4 5
52 Ove Richardsson Volvo Karlskrona AK PF Motorsport för barn med cancer 16 4 5 7
10
60 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 17 3 7 7
1 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 10 0S 7 3
8 Pontus Haak Opel Hästveda FRC 8 0B 4 4
33 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 9 5 0B 4
35 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 19 7 5 7
40 Daniel Johansson Saab Södra Sunnerbo MK 13 4 5 4
11
3 Colin Gunnarsson Volvo SMK Örkelljunga 4 2 0B 2
6 Andreas Greco Fiat Svedala MK 11 4 5 2
15 Roger Sandin Opel Hästveda FRC 3 3T 0EB
20 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 15 5 5 5
36 Christian Lanqvist Saab Ljungby MK 1 1 0S
49 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 21 7 7 7
12
9 Niklas Johansson Saab Målilla MK 17 5 5 7
12 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 5 1 0S 4
21 Albin Ström Toyota Osby MK 21 7 7 7
44 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 7 3 4 0S
48 Linda Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 9 4 4 1
54 Mikael Olofsson Saab SMK Örkelljunga 7 2 3 2
13
59 Peter Kjellkvist Saab Kristianstad FRC BARUM RACING 11 5 2 4
5 Anders Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 15 7 4T 4
16 Jan Bergstedt Mitsubishi Kristianstads FRC 2 2 0B 0
27 Anton Held Volvo Tomelilla MK 12 4 5 3
34 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 6 3 3V 0
14
10 Tonny Olsson Saab Asarums MS 1 1 0B
18 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 16 4 7 5
43 Jan Brodén Opel Hästveda FRC 10 5T 3 2
56 Tommy Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 10 2 5 3
57 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 6 3 0B 3
58 Sammy Andersson Volvo Osby MK BARUM RACING 19 7 7 5
15
23 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 5 3 2 0
28 Paul Åberg Volvo SMK Helsingborg 0 0B 0B
38 Robert Strömholm Volvo Silverdalens MSK 11 5 1 5
47 Oscar Hansen Mercedes Laholm’S MK 2 2 0
53 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 18 7 7 4
55 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 4 4 0