SpeakerHjelms Sverigeresa 2021 (SMK Nyköping)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

10
C
101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
103 Helmer Rask Saab Finspångs MS 5 0B 5
105 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3
108 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 5 3 2
109 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 6 3 3
117 Benjamin Carlsson Saab Finspångs MS 2 0B 2
13
B
101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
104 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 9
106 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 9 5 4
109 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 6 3 3
113 Joel Björkman Volvo 8 4 4
114 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 8 5 3
16
A
101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
104 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 9
107 Malve Westerling Volvo MK Kinda 12
110 Hampus Åkerlind Volvo Flen 11
111 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 14
116 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 14

Omgång:2

16
104 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 9
106 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 9 5 4
108 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 5 3 2
111 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 14
114 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 8 5 3
17
101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
105 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3
107 Malve Westerling Volvo MK Kinda 12
110 Hampus Åkerlind Volvo Flen 11
117 Benjamin Carlsson Saab Finspångs MS 2 0B 2
18
103 Helmer Rask Saab Finspångs MS 5 0B 5
109 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 6 3 3
113 Joel Björkman Volvo 8 4 4
116 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 14

Omgång:1

1
105 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 7 4 3
109 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 6 3 3
110 Hampus Åkerlind Volvo Flen 11
112 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 0 0B
114 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 8 5 3
2
101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
103 Helmer Rask Saab Finspångs MS 5 0B 5
104 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 9
106 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 9 5 4
116 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 14
3
107 Malve Westerling Volvo MK Kinda 12
108 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 5 3 2
111 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 14
113 Joel Björkman Volvo 8 4 4
117 Benjamin Carlsson Saab Finspångs MS 2 0B 2

Omgång:Final

4
None
10 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 4 1 3
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
20 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 2 2 0B
25 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 6 2 4V
31 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 7 3 4
35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 9 5 4
5
None
2 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 7 7 0B
8 Peter Rylander Saab Gnesta MK 7 5 2
18 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 8 5 3
23 Joel Karlsson Opel MK Orion 8 4 4
24 Dave Irving Volkswagen Katrineholm MK 5 3 2
32 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 4 2 2
6
None
4 Kevin Mattsson Saab Östernärkes RMC 5 2 3
9 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 9 4 5
13 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 4 3
17 Lina Norman Opel Grödinge MK 8 4 4
29 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 5 2 3
34 Mikael Brandow Saab Ljungsbro MK 4 2 2
8
D
8 Peter Rylander Saab Gnesta MK 7 5 2
9 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 9 4 5
13 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 4 3
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
18 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 8 5 3
35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 9 5 4
11
C
7 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 10 7 3V
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
16 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 9 4 5
22 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH AUTIRIKT AB 10 5 5
26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 9 5 4
14
B
3 Robin Norling Opel SMK Nyköping 10 3 7
5 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 4 7
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
21 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 12 7 5
26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
27 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 10
17
A
6 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 12
12 Marcus Svärd Saab MK Orion 12
26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
27 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 10
30 Robin Sandström Nissan Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 14
33 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 14

Omgång:2

19
5 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 4 7
13 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 4 3
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
21 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 12 7 5
32 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 4 2 2
20
6 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 12
25 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 6 2 4V
29 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 5 2 3
33 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 14
34 Mikael Brandow Saab Ljungsbro MK 4 2 2
21
3 Robin Norling Opel SMK Nyköping 10 3 7
10 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 4 1 3
17 Lina Norman Opel Grödinge MK 8 4 4
20 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 2 2 0B
22 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH AUTIRIKT AB 10 5 5
22
4 Kevin Mattsson Saab Östernärkes RMC 5 2 3
12 Marcus Svärd Saab MK Orion 12
19 Daniel Suvala Opel SMK Nyköping 3 3 0B
26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
31 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 7 3 4
23
7 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 10 7 3V
8 Peter Rylander Saab Gnesta MK 7 5 2
9 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 9 4 5
27 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 10
35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 9 5 4
24
2 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 7 7 0B
16 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 9 4 5
18 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 8 5 3
23 Joel Karlsson Opel MK Orion 8 4 4
24 Dave Irving Volkswagen Katrineholm MK 5 3 2
30 Robin Sandström Nissan Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 14

Omgång:1

4
9 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 9 4 5
10 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 4 1 3
12 Marcus Svärd Saab MK Orion 12
14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 7 3 4
25 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 6 2 4V
30 Robin Sandström Nissan Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 14
5
5 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 4 7
7 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 10 7 3V
24 Dave Irving Volkswagen Katrineholm MK 5 3 2
26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
29 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 5 2 3
6
17 Lina Norman Opel Grödinge MK 8 4 4
18 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 8 5 3
19 Daniel Suvala Opel SMK Nyköping 3 3 0B
21 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 12 7 5
34 Mikael Brandow Saab Ljungsbro MK 4 2 2
7
6 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 12
8 Peter Rylander Saab Gnesta MK 7 5 2
20 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 2 2 0B
23 Joel Karlsson Opel MK Orion 8 4 4
31 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 7 3 4
8
3 Robin Norling Opel SMK Nyköping 10 3 7
16 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 9 4 5
28 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 0 0EB
32 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 4 2 2
33 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 14
35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 9 5 4
9
2 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 7 7 0B
4 Kevin Mattsson Saab Östernärkes RMC 5 2 3
13 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 4 3
22 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH AUTIRIKT AB 10 5 5
27 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 10

Omgång:Final

1
None
56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 5 0EB 5
58 Pontus Bengtsson Volvo MK Ramunder 4 3 1
61 Ville Månemyr Volvo SMK Nyköping 7 3 4
68 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 3 0B 3
71 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 6 3V 3V
75 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 4 2 2
2
None
55 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 4 4 0B
59 Markus Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 5 5 0B
65 Jimmy Larsson Volvo SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 7 0S
70 Rasmus Valette Volvo SMK Nyköping 5 1 4
86 Mathias Larsson Volvo Finspångs MS 7 3 4
3
None
57 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 7 4 3
60 Jane Krantz Volvo Ydre MK 4 2 2
69 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 6 3 3
73 Sebastian Andersson Volvo MK Ramunder 5 2 3
79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 4 2 2
7
E
55 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 4 4 0B
56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 5 0EB 5
61 Ville Månemyr Volvo SMK Nyköping 7 3 4
65 Jimmy Larsson Volvo SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 7 0S
73 Sebastian Andersson Volvo MK Ramunder 5 2 3
79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 4 2 2
9
D
56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 5 0EB 5
62 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 7 2 5
63 Rasmus Stenberg Volvo MK Ramunder 8 4 4
76 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 8 5 3
79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 4 2 2
80 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 8 3 5
12
C
53 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 4 5
62 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 7 2 5
77 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 9 7 2
78 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 9 4 5
80 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 8 3 5
82 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 9 5 4
15
B
51 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 11
53 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 4 5
67 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 12
72 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
74 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 7 5
78 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 9 4 5
18
A
51 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 11
52 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14
66 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 12
67 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 12
84 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 12
85 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 14

Omgång:2

25
51 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 11
52 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14
53 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 4 5
58 Pontus Bengtsson Volvo MK Ramunder 4 3 1
76 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 8 5 3
79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 4 2 2
26
55 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 4 4 0B
65 Jimmy Larsson Volvo SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 7 0S
68 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 3 0B 3
70 Rasmus Valette Volvo SMK Nyköping 5 1 4
80 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 8 3 5
84 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 12
27
57 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 7 4 3
74 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 7 5
77 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 9 7 2
85 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 14
86 Mathias Larsson Volvo Finspångs MS 7 3 4
28
56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 5 0EB 5
60 Jane Krantz Volvo Ydre MK 4 2 2
61 Ville Månemyr Volvo SMK Nyköping 7 3 4
66 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 12
69 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 6 3 3
29
72 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7
73 Sebastian Andersson Volvo MK Ramunder 5 2 3
75 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 4 2 2
78 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 9 4 5
82 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 9 5 4
30
59 Markus Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 5 5 0B
62 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 7 2 5
63 Rasmus Stenberg Volvo MK Ramunder 8 4 4
67 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 12
71 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 6 3V 3V

Omgång:1

10
67 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 12
77 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 9 7 2
78 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 9 4 5
79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 4 2 2
80 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 8 3 5
81 Pontus Åkerlind Volvo Flens MS 0 0B
11
55 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 4 4 0B
69 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 6 3 3
74 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 12 7 5
75 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 4 2 2
76 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 8 5 3
12
51 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 11
57 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 7 4 3
61 Ville Månemyr Volvo SMK Nyköping 7 3 4
62 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 7 2 5
68 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 3 0B 3
82 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 9 5 4
13
52 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14
60 Jane Krantz Volvo Ydre MK 4 2 2
63 Rasmus Stenberg Volvo MK Ramunder 8 4 4
84 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 12
86 Mathias Larsson Volvo Finspångs MS 7 3 4
14
53 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 9 4 5
66 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 12
70 Rasmus Valette Volvo SMK Nyköping 5 1 4
71 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 6 3V 3V
73 Sebastian Andersson Volvo MK Ramunder 5 2 3
85 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 14
15
56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 5 0EB 5
58 Pontus Bengtsson Volvo MK Ramunder 4 3 1
59 Markus Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 5 5 0B
65 Jimmy Larsson Volvo SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 7 0S
72 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 11 4 7