CirkusHjelm Lördag (Västerås MS)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
D
12 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 13 4 4 5
13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 14 5 4 5
44 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 5 5 4
49 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 14 5 4 5
56 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 13 3 5 5
61 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 3 5 5
3
C
13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 14 5 4 5
15 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 4 7 4
31 Eric Jansson Opel Rosendals MK 15 5 5 5
35 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 16 7 4 5
50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 14 0B 7 7
64 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 15 7 5 3
5
B
1 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 18 4 7 7
2 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 17 7 7 3
11 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 17 5 5 7
18 Filip Bernström Saab MK Ran 18 7 7 4
37 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 7 3 7
50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 14 0B 7 7
7
A
18 Filip Bernström Saab MK Ran 18 7 7 4
20 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 21 7 7 7
22 Casper Jansson Saab Rasbo MK 19 7 7 5
39 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
29 Robin Olsson Saab Fagersta MK 21 7 7 7
60 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 18 4 7 7V

Omgång:3

37
8 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 12 4 5 3
11 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 17 5 5 7
14 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 3 2 2
15 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 4 7 4
35 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 16 7 4 5
40 Alexander Renbro Eriksson Volvo Sunnansjö MK 5 3 1 1
38
5 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
17 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 5 2 3 0B
44 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 5 5 4
45 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 6 2 1 3
57 Linus Lindström Saab Västerås MS 9 4 3 2
61 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 3 5 5
39
1 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 18 4 7 7
2 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 17 7 7 3
12 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 13 4 4 5
19 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 4 0S 2
27 Theo Wernersson Saab KAK MK Hagestig motorsport 4 4 0B 0EB
65 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 3 4 4
40
25 Liam Hollén Saab Skepptuna MK 12 2 3V 7
26 Tobias Bodin Volvo Laxå MK 4 2 0S 2
43 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 9 2 2 5
47 Ida Nylin Saab MK Ran 8 1 3 4
52 Jonathan Sandin Saab Bohus RC Club 1 1 0B 0EB
55 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 6 2 1 3
41
7 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 8 2 3 3
23 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 12 3 5 4
31 Eric Jansson Opel Rosendals MK 15 5 5 5
37 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 7 3 7
41 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 9 5 3 1
51 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 10 5 3 2
42
9 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 8 2 2 4
13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 14 5 4 5
28 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 10 4 4 2
42 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 7 5 2V 0B
50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 14 0B 7 7
53 Natalie Reuter Saab MK Team Westom 9 1 5 3
43
4 Cedrik Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 10 5 5 0B
16 Sebastian Roth Saab Stockholmsbilklubb 9 4 1 4
38 Filip Benz Mazda Arlövs MC Team Graneborg 8 5 3 0EB
49 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 14 5 4 5
54 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 6 1 2 3
60 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 18 4 7 7V
44
10 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 9 7 0S 2
18 Filip Bernström Saab MK Ran 18 7 7 4
22 Casper Jansson Saab Rasbo MK 19 7 7 5
34 Albin Sundin BMW Karlstads MC-Bil 5 2 2 1
29 Robin Olsson Saab Fagersta MK 21 7 7 7
64 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 15 7 5 3
45
24 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 7 2 3J 2
33 Felix Wallström Volvo SMK Hedemora 9 3 2 4
39 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
48 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 12 3 4 5
58 Isac Åhman Volvo MK Ran 10 3 4 3
46
20 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 21 7 7 7
21 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 7 1 2 4
32 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 10 3 4 3
56 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 13 3 5 5
62 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 3 1 0B 2

Omgång:2

19
7 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 8 2 3 3
43 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 9 2 2 5
44 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 5 5 4
48 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 12 3 4 5
60 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 18 4 7 7V
62 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 3 1 0B 2
20
10 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 9 7 0S 2
15 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 4 7 4
17 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 5 2 3 0B
23 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 12 3 5 4
28 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 10 4 4 2
33 Felix Wallström Volvo SMK Hedemora 9 3 2 4
21
1 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 18 4 7 7
5 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
14 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 3 2 2
37 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 7 3 7
55 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 6 2 1 3
64 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 15 7 5 3
22
19 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 4 0S 2
24 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 7 2 3J 2
31 Eric Jansson Opel Rosendals MK 15 5 5 5
49 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 14 5 4 5
50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 14 0B 7 7
52 Jonathan Sandin Saab Bohus RC Club 1 1 0B 0EB
23
8 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 12 4 5 3
22 Casper Jansson Saab Rasbo MK 19 7 7 5
27 Theo Wernersson Saab KAK MK Hagestig motorsport 4 4 0B 0EB
32 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 10 3 4 3
36 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 0 0EB 0EB
41 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 9 5 3 1
24
11 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 17 5 5 7
13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 14 5 4 5
39 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
45 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 6 2 1 3
47 Ida Nylin Saab MK Ran 8 1 3 4
54 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 6 1 2 3
25
12 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 13 4 4 5
18 Filip Bernström Saab MK Ran 18 7 7 4
21 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 7 1 2 4
26 Tobias Bodin Volvo Laxå MK 4 2 0S 2
53 Natalie Reuter Saab MK Team Westom 9 1 5 3
57 Linus Lindström Saab Västerås MS 9 4 3 2
26
20 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 21 7 7 7
38 Filip Benz Mazda Arlövs MC Team Graneborg 8 5 3 0EB
40 Alexander Renbro Eriksson Volvo Sunnansjö MK 5 3 1 1
42 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 7 5 2V 0B
58 Isac Åhman Volvo MK Ran 10 3 4 3
61 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 3 5 5
27
2 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 17 7 7 3
16 Sebastian Roth Saab Stockholmsbilklubb 9 4 1 4
34 Albin Sundin BMW Karlstads MC-Bil 5 2 2 1
35 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 16 7 4 5
51 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 10 5 3 2
56 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 13 3 5 5
28
4 Cedrik Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 10 5 5 0B
9 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 8 2 2 4
25 Liam Hollén Saab Skepptuna MK 12 2 3V 7
29 Robin Olsson Saab Fagersta MK 21 7 7 7
65 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 3 4 4

Omgång:1

1
14 Rasmus Eriksson Opel Borlänge MK Jernbro Industrial 7 3 2 2
19 William Sandqvist-Wadner Volvo Skepptuna MK 6 4 0S 2
22 Casper Jansson Saab Rasbo MK 19 7 7 5
26 Tobias Bodin Volvo Laxå MK 4 2 0S 2
51 Dag Gilberg Saab Gestrike RT 10 5 3 2
54 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 6 1 2 3
2
4 Cedrik Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 10 5 5 0B
7 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 8 2 3 3
33 Felix Wallström Volvo SMK Hedemora 9 3 2 4
35 Ville Jönsson Volvo Likenäs MK Team Värmland Motorsport 16 7 4 5
50 Gustaf Westerlund Saab AMF Årsunda Team Lumek Motosport 14 0B 7 7
57 Linus Lindström Saab Västerås MS 9 4 3 2
3
2 Oscar Eriksson Volvo Sunnansjö MK Da transport AB Grängesberg 17 7 7 3
11 Isak Öberg Saab Mälaröarnas MK 17 5 5 7
36 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 0 0EB 0EB
55 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 6 2 1 3
58 Isac Åhman Volvo MK Ran 10 3 4 3
60 Alexander Björklund Volvo Fjugesta MS 18 4 7 7V
4
15 Arvid Höglund Saab Vara MK 15 4 7 4
42 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks Bildemontering 7 5 2V 0B
43 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 9 2 2 5
29 Robin Olsson Saab Fagersta MK 21 7 7 7
56 Jonathan Glad Saab Ljungsbro MK 13 3 5 5
5
10 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 9 7 0S 2
16 Sebastian Roth Saab Stockholmsbilklubb 9 4 1 4
40 Alexander Renbro Eriksson Volvo Sunnansjö MK 5 3 1 1
41 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 9 5 3 1
45 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 6 2 1 3
52 Jonathan Sandin Saab Bohus RC Club 1 1 0B 0EB
6
28 Thea Hultman Saab Finnskoga MK 10 4 4 2
32 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 10 3 4 3
34 Albin Sundin BMW Karlstads MC-Bil 5 2 2 1
37 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 7 3 7
38 Filip Benz Mazda Arlövs MC Team Graneborg 8 5 3 0EB
47 Ida Nylin Saab MK Ran 8 1 3 4
7
1 Robin Tietjens Mitsubishi Haninge MK 18 4 7 7
13 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 14 5 4 5
21 Max Bjerstedt Saab Jönköpings MK BARUM RACING 7 1 2 4
24 Albin Leandersson Saab Kolsva MS 7 2 3J 2
61 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 13 3 5 5
64 Filip Gudmundson Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 15 7 5 3
8
23 Anton Tholander Saab Borlänge MK Jernbro Industrial 12 3 5 4
25 Liam Hollén Saab Skepptuna MK 12 2 3V 7
27 Theo Wernersson Saab KAK MK Hagestig motorsport 4 4 0B 0EB
39 Joel Uhr Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 21 7 7 7
44 Rasmus Carlsson Saab Filipstads MC 14 5 5 4
53 Natalie Reuter Saab MK Team Westom 9 1 5 3
9
8 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 12 4 5 3
17 Theo Andersson Volvo MK Speed Åk Nynäshamns Folkracefestival 5 2 3 0B
18 Filip Bernström Saab MK Ran 18 7 7 4
31 Eric Jansson Opel Rosendals MK 15 5 5 5
62 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 3 1 0B 2
65 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 11 3 4 4
10
5 Simon Gustavsson Saab Sunnansjö MK 11 0B 4 7
9 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 8 2 2 4
12 Anton Wallberg Saab MK Kopparberg 13 4 4 5
20 Casper Granfors Saab Eskilstuna MK Östmarks Bildemontering 21 7 7 7
48 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 12 3 4 5
49 Anton Nilsson Saab MK Speed ÅK NYNÄSHAMNS Folkrace Festival 14 5 4 5

Omgång:Final

2
C
104 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 14 7 5 2
106 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 14 5 5 4
123 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 14 7 7 0S
136 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 13 5 3 5
147 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 14 3 7 4
153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 13 4 4 5
4
B
114 Hans Reuter Saab MK Team Westom 17 7 7 3
121 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 15 7 4 4
132 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 15 7 4 4
141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 17 5 7 5
150 Johnny Berggren Opel Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 14 0S 7 7
153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 13 4 4 5
6
A
112 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 21 7 7 7
119 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 19 7 5 7
125 Tomas Forslöv Saab Skepptums MK 17 5 5 7
141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 17 5 7 5
142 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 17 5 5 7
151 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7

Omgång:3

47
120 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 12 3 4 5
140 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 8 3 2 3
142 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 17 5 5 7
152 Per Ström Opel MSK Hammaren 10 3 3 4
48
105 Hans Jonsson Saab Nora MK 9 2 3 4
108 Joakim Söderberg Opel MK Falcon 10 4 1 5
116 Vesa Ollila Saab Bohus RC 7 0B 0B 7
143 Mikael Eriksson Opel MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 13 3 7 3
49
107 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdals MS 7 2 3 2
123 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 14 7 7 0S
131 Dan Wennerstrand Volvo SMK Eda 13 4 5 4
145 Reine Gustavsson Opel Hamre MK 11 4 4 3
146 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 12 4 3 5
150 Johnny Berggren Opel Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 14 0S 7 7
50
106 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 14 5 5 4
111 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 8 3 2 3
119 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 19 7 5 7
124 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 1 1 0S 0EB
129 Göran Hultman Volvo Filipstads MC 10 5 5 0EB
141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 17 5 7 5
51
114 Hans Reuter Saab MK Team Westom 17 7 7 3
122 Ingemar Halleröd Volvo Ljungsbro MK 6 4 1 1
139 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 9 4 3 2
147 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 14 3 7 4
151 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 13 4 4 5
52
109 Thomas Hagelin Volvo Säffle MC 9 2 4 3
118 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 5 2 3 0EB
125 Tomas Forslöv Saab Skepptums MK 17 5 5 7
128 Peter Larsson Volvo SMK Köping 3 1 0S 2
132 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 15 7 4 4
136 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 13 5 3 5
53
104 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 14 7 5 2
110 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 8 3 2 3
112 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 21 7 7 7
121 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 15 7 4 4
133 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 10 1 4 5
135 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 10 5 4 1

Omgång:2

29
128 Peter Larsson Volvo SMK Köping 3 1 0S 2
129 Göran Hultman Volvo Filipstads MC 10 5 5 0EB
137 Christer Gustafsson Saab Östernärkes RMC 0 0EB 0EB
143 Mikael Eriksson Opel MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 13 3 7 3
145 Reine Gustavsson Opel Hamre MK 11 4 4 3
30
102 Stefan Eriksson Saab SMK Trollhättan SJUNTORPS BILTJÄNST AB 10 5 5
105 Hans Jonsson Saab Nora MK 9 2 3 4
126 Johnny Treseng Volvo Fredriksberg MK 4 2 2
135 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 10 5 4 1
138 Bo Danielsson Volvo SMK Helsingborg 0 0EB 0EB
151 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
31
104 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 14 7 5 2
113 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 3 3 0EB
136 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 13 5 3 5
144 Bo Grolander Saab SMK Trollhättan Edvardssons Maskin 2 2 0B
150 Johnny Berggren Opel Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 14 0S 7 7
153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 13 4 4 5
32
111 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 8 3 2 3
112 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 21 7 7 7
122 Ingemar Halleröd Volvo Ljungsbro MK 6 4 1 1
131 Dan Wennerstrand Volvo SMK Eda 13 4 5 4
132 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 15 7 4 4
152 Per Ström Opel MSK Hammaren 10 3 3 4
33
117 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 0 0B 0EB
118 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 5 2 3 0EB
124 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 1 1 0S 0EB
133 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 10 1 4 5
142 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 17 5 5 7
147 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 14 3 7 4
34
106 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 14 5 5 4
107 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdals MS 7 2 3 2
109 Thomas Hagelin Volvo Säffle MC 9 2 4 3
114 Hans Reuter Saab MK Team Westom 17 7 7 3
116 Vesa Ollila Saab Bohus RC 7 0B 0B 7
140 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 8 3 2 3
35
108 Joakim Söderberg Opel MK Falcon 10 4 1 5
110 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 8 3 2 3
119 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 19 7 5 7
120 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 12 3 4 5
141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 17 5 7 5
146 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 12 4 3 5
36
103 Björn Olsson Alfa Romeo Rasbo MK 0 0EB 0EB
121 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 15 7 4 4
123 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 14 7 7 0S
125 Tomas Forslöv Saab Skepptums MK 17 5 5 7
127 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 4 4 0S
139 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 9 4 3 2

Omgång:1

11
117 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 0 0B 0EB
119 Anders Avelin Saab MSK Hammaren 19 7 5 7
122 Ingemar Halleröd Volvo Ljungsbro MK 6 4 1 1
135 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 10 5 4 1
140 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 8 3 2 3
150 Johnny Berggren Opel Örnsköldsviks MK Team Berggren Motorsport 14 0S 7 7
12
113 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 3 3 0EB
116 Vesa Ollila Saab Bohus RC 7 0B 0B 7
129 Göran Hultman Volvo Filipstads MC 10 5 5 0EB
132 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team Palm 15 7 4 4
138 Bo Danielsson Volvo SMK Helsingborg 0 0EB 0EB
139 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 9 4 3 2
13
107 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdals MS 7 2 3 2
111 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 8 3 2 3
127 Michael Johansson Volvo Jönköping MK BARUM RACING 4 4 0S
128 Peter Larsson Volvo SMK Köping 3 1 0S 2
142 Thomas Lindell Saab Östernärkes RMC 17 5 5 7
151 Ricky Turner Saab Borlänge MK 21 7 7 7
14
106 Olle Mårtensson Saab SMK Örebro Custom Racing AB 14 5 5 4
112 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 21 7 7 7
144 Bo Grolander Saab SMK Trollhättan Edvardssons Maskin 2 2 0B
146 Stephan Sandeberg Saab Botkyrka MK 12 4 3 5
147 Magnus Fransson Opel Fjugesta MS 14 3 7 4
15
105 Hans Jonsson Saab Nora MK 9 2 3 4
120 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 12 3 4 5
121 Johan Söderberg Opel Fjärås MK 15 7 4 4
124 Ingolf Carlsson Volvo Kinds MK 1 1 0S 0EB
136 Morgan Bjerge Saab MK Team Westom 13 5 3 5
145 Reine Gustavsson Opel Hamre MK 11 4 4 3
16
102 Stefan Eriksson Saab SMK Trollhättan SJUNTORPS BILTJÄNST AB 10 5 5
103 Björn Olsson Alfa Romeo Rasbo MK 0 0EB 0EB
110 Jarmo Karjalainen Saab SMK Karlskoga 8 3 2 3
114 Hans Reuter Saab MK Team Westom 17 7 7 3
118 Kerstin Persson Benz Saab Arlövs MC Team Graneborg 5 2 3 0EB
131 Dan Wennerstrand Volvo SMK Eda 13 4 5 4
17
109 Thomas Hagelin Volvo Säffle MC 9 2 4 3
123 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 14 7 7 0S
133 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 10 1 4 5
141 Per-Erik Larsson Opel Tomelilla MK Team Graneborg 17 5 7 5
143 Mikael Eriksson Opel MK Speed åk nynäshamns folkracefestival 13 3 7 3
153 Brian Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 13 4 4 5
18
104 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 14 7 5 2
108 Joakim Söderberg Opel MK Falcon 10 4 1 5
125 Tomas Forslöv Saab Skepptums MK 17 5 5 7
126 Johnny Treseng Volvo Fredriksberg MK 4 2 2
137 Christer Gustafsson Saab Östernärkes RMC 0 0EB 0EB
152 Per Ström Opel MSK Hammaren 10 3 3 4