FolkraceTävlingen (SMK Hedemora)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Omgång:Final

2
A
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5

Omgång:3

27
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
28
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB

Omgång:2

14
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
206 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 4 0EB
207 Mike Sterner Opel SMK Gävle 0 0B 0EB
15
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
211 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 4 0B
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB
16
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
217 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 0 0S 0EB

Omgång:1

1
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
206 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 4 0EB
2
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB
3
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
211 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 4 0B
207 Mike Sterner Opel SMK Gävle 0 0B 0EB
217 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 0 0S 0EB

Omgång:Final

4
A
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J

Omgång:3

29
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
30
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B

Omgång:2

17
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
108 Markus Karlsson Volkswagen Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 5 0EB
18
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B

Omgång:1

4
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B
5
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
108 Markus Karlsson Volkswagen Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 5 0EB

Omgång:Final

1
C
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
3
B
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
5
A
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7

Omgång:3

31
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
32
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
33
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5
34
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
35
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
36
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3
37
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
38
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2

Omgång:2

19
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2
20
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
40 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 2 0EB
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
21
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
22
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
47 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 0B 3
23
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
24
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
25
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
26
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
7 Stefan Olsson Volvo Mora MK 4 4 0EB
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3

Omgång:1

6
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
7
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3
8
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
47 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 0B 3
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
9
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
10
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
7 Stefan Olsson Volvo Mora MK 4 4 0EB
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
11
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
40 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 2 0EB
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
12
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
13
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5