ExxonMobil Race (SMK Helsingborg)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
D
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
4
C
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
8
B
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
12
A
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14

Omgång:5

1
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14
61 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 26 2 4 4 8 8V
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
68 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 18 4 2 2 6 4
75 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 18 3 7 2 6 0B
2
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
29 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 26 5 0B 5 6 10
34 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 15 5V 0B 0EB 10 0EB
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 13 2 4 3 4 0EB
3
3 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 15 3 2 4 6 0B
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
44 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 25 4 7 2 6 6V
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
78 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 18 5 3 0B 6 4
79 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 26 1 5 0S 10 10
4
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
28 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 15 4 4 7 0B 0B
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
56 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 28 7 1 4 8 8V
64 Lars Lindgaard Toyota NMKA Danmark 20 4 3 7 0SV 6
5
4 Max Nilsson Saab Eslövs MK 29 4 2 5 10T 8
7 Robert Hedström Saab Eslövs MK 25 0S 0S 1 14 10
8 Martin Vångendal Saab Laholms MK 18 2 3 3V 10 0EB
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
19 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 22 0S 3 5 8 6
45 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 18 1 3 4 6 4
6
6 Niklas Johansson Saab Målilla MK 28 3 5 0B 10 10
38 Jan-Erik Kristersson Opel Kristianstads FRC 25 0B 4 5 10 6V
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
66 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 20 3 4 3 10V 0TB
67 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 23 2 0S 5 8 8V
70 Christian Andersson Opel Tomelilla MK 26 7 7 0B 8 4
7
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
47 Andreas Cedervall Opel Kristianstads FRC Barum Racing 11
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
69 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 16 4 2 2 0B 8
77 Patrik Ahlstedt Opel Christianstads RC V.Vram Racing 9 5 0B 0EB 4 0S
83 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 24 5 4 3 6 6
8
13 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 28 3 3 0EB 8 14
26 Robin Johansson Saab MK Scandia 29 7 5 7 0B 10
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
43 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 15 0S 3 2 6 4
60 Glenn Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe bildemontering AB 15 3 1 3 0B 8
81 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0B 3 0S 4 0B
9
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
30 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 5 5 7 6 6
40 Marcus Hansson Volvo SMK Helsingborg 11 3 2 0B 2 4
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
80 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 9 7 2 0B 0B 0B
10
2 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 25 3 5 3 14 0S
16 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 3 5 5 8 6V
23 Jerry Lennartsson Peugeot Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 2 7 4 8 8
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
52 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 1 2 2 2 4
11
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
25 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 22 0S 4 4 6 8
32 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 24 0B 7 7 10 0TB
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
54 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 24 4 5 5 4V 6
76 Stefan Persson Opel SMK Helsingborg 21 7 3 3 4 4

Omgång:4

1
7 Robert Hedström Saab Eslövs MK 25 0S 0S 1 14 10
23 Jerry Lennartsson Peugeot Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 2 7 4 8 8
32 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 24 0B 7 7 10 0TB
44 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 25 4 7 2 6 6V
69 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 16 4 2 2 0B 8
2
2 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 25 3 5 3 14 0S
3 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 15 3 2 4 6 0B
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
22 Berthil Hansen Volkswagen Laholms MK 0 0B 0EB 0EB 0EB
3
6 Niklas Johansson Saab Målilla MK 28 3 5 0B 10 10
10 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 14 3 4 5 2
13 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 28 3 3 0EB 8 14
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
47 Andreas Cedervall Opel Kristianstads FRC Barum Racing 11
68 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 18 4 2 2 6 4
4
19 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 22 0S 3 5 8 6
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
28 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 15 4 4 7 0B 0B
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
50 Robin Gustafsson Volvo Pilatorp MK Tyringe Bildemontering AB 9 1 5 3 0B
78 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 18 5 3 0B 6 4
5
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
29 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 26 5 0B 5 6 10
40 Marcus Hansson Volvo SMK Helsingborg 11 3 2 0B 2 4
54 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 24 4 5 5 4V 6
56 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 28 7 1 4 8 8V
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
6
26 Robin Johansson Saab MK Scandia 29 7 5 7 0B 10
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
34 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 15 5V 0B 0EB 10 0EB
61 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 26 2 4 4 8 8V
64 Lars Lindgaard Toyota NMKA Danmark 20 4 3 7 0SV 6
83 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 24 5 4 3 6 6
7
4 Max Nilsson Saab Eslövs MK 29 4 2 5 10T 8
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
12 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 10 5 5 0EB 0EB
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
67 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 23 2 0S 5 8 8V
80 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 9 7 2 0B 0B 0B
8
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14
45 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 18 1 3 4 6 4
52 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 1 2 2 2 4
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
70 Christian Andersson Opel Tomelilla MK 26 7 7 0B 8 4
77 Patrik Ahlstedt Opel Christianstads RC V.Vram Racing 9 5 0B 0EB 4 0S
9
8 Martin Vångendal Saab Laholms MK 18 2 3 3V 10 0EB
35 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning 4 4V 0EB 0EB
43 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 15 0S 3 2 6 4
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 13 2 4 3 4 0EB
10
17 Oscar Hansen Volvo Laholm MK 14 5 4 5V 0EB
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
59 Johan Runesson Audi Kalmar MK 21
65 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 13 7 2 4 0S
66 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 20 3 4 3 10V 0TB
84 Marcus Nilsson Volvo Eslövs MK 14 7V 7 0B 0VB
11
16 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 3 5 5 8 6V
30 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 5 5 7 6 6
58 Harely Petersson Audi SMK Helsingborg 9 5 3V 1T 0S
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
79 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 26 1 5 0S 10 10
81 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0B 3 0S 4 0B
12
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
20 Hampus Magnusson Volvo Hästveda FRC 4 0B 2 2 0EB
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
75 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 18 3 7 2 6 0B
76 Stefan Persson Opel SMK Helsingborg 21 7 3 3 4 4
13
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
25 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 22 0S 4 4 6 8
38 Jan-Erik Kristersson Opel Kristianstads FRC 25 0B 4 5 10 6V
60 Glenn Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe bildemontering AB 15 3 1 3 0B 8
72 Mikael Hult Volvo SMK Helsingborg 9 2 3 4 0B

Omgång:3

1
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
23 Jerry Lennartsson Peugeot Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 2 7 4 8 8
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14
43 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 15 0S 3 2 6 4
58 Harely Petersson Audi SMK Helsingborg 9 5 3V 1T 0S
67 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 23 2 0S 5 8 8V
2
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
40 Marcus Hansson Volvo SMK Helsingborg 11 3 2 0B 2 4
52 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 1 2 2 2 4
65 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 13 7 2 4 0S
83 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 24 5 4 3 6 6
3
13 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 28 3 3 0EB 8 14
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
19 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 22 0S 3 5 8 6
49 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 8 5V 0B 3
64 Lars Lindgaard Toyota NMKA Danmark 20 4 3 7 0SV 6
79 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 26 1 5 0S 10 10
4
7 Robert Hedström Saab Eslövs MK 25 0S 0S 1 14 10
10 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 14 3 4 5 2
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
5
3 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 15 3 2 4 6 0B
12 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 10 5 5 0EB 0EB
32 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 24 0B 7 7 10 0TB
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
60 Glenn Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe bildemontering AB 15 3 1 3 0B 8
77 Patrik Ahlstedt Opel Christianstads RC V.Vram Racing 9 5 0B 0EB 4 0S
6
20 Hampus Magnusson Volvo Hästveda FRC 4 0B 2 2 0EB
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
38 Jan-Erik Kristersson Opel Kristianstads FRC 25 0B 4 5 10 6V
56 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 28 7 1 4 8 8V
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 13 2 4 3 4 0EB
80 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 9 7 2 0B 0B 0B
7
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
26 Robin Johansson Saab MK Scandia 29 7 5 7 0B 10
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
50 Robin Gustafsson Volvo Pilatorp MK Tyringe Bildemontering AB 9 1 5 3 0B
75 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 18 3 7 2 6 0B
84 Marcus Nilsson Volvo Eslövs MK 14 7V 7 0B 0VB
8
2 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 25 3 5 3 14 0S
34 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 15 5V 0B 0EB 10 0EB
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
54 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 24 4 5 5 4V 6
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
70 Christian Andersson Opel Tomelilla MK 26 7 7 0B 8 4
9
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
22 Berthil Hansen Volkswagen Laholms MK 0 0B 0EB 0EB 0EB
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
44 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 25 4 7 2 6 6V
47 Andreas Cedervall Opel Kristianstads FRC Barum Racing 11
10
6 Niklas Johansson Saab Målilla MK 28 3 5 0B 10 10
8 Martin Vångendal Saab Laholms MK 18 2 3 3V 10 0EB
16 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 3 5 5 8 6V
59 Johan Runesson Audi Kalmar MK 21
72 Mikael Hult Volvo SMK Helsingborg 9 2 3 4 0B
78 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 18 5 3 0B 6 4
11
17 Oscar Hansen Volvo Laholm MK 14 5 4 5V 0EB
28 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 15 4 4 7 0B 0B
45 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 18 1 3 4 6 4
69 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 16 4 2 2 0B 8
76 Stefan Persson Opel SMK Helsingborg 21 7 3 3 4 4
81 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0B 3 0S 4 0B
12
4 Max Nilsson Saab Eslövs MK 29 4 2 5 10T 8
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
61 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 26 2 4 4 8 8V
63 Åke Andersson Saab Haninge MK 8
13
1 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 4 2 2 0B
25 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 22 0S 4 4 6 8
29 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 26 5 0B 5 6 10
30 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 5 5 7 6 6
66 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 20 3 4 3 10V 0TB
68 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 18 4 2 2 6 4

Omgång:2

1
2 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 25 3 5 3 14 0S
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
7 Robert Hedström Saab Eslövs MK 25 0S 0S 1 14 10
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
2
32 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 24 0B 7 7 10 0TB
43 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 15 0S 3 2 6 4
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
63 Åke Andersson Saab Haninge MK 8
67 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 23 2 0S 5 8 8V
3
13 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 28 3 3 0EB 8 14
23 Jerry Lennartsson Peugeot Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 2 7 4 8 8
29 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 26 5 0B 5 6 10
35 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning 4 4V 0EB 0EB
50 Robin Gustafsson Volvo Pilatorp MK Tyringe Bildemontering AB 9 1 5 3 0B
61 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 26 2 4 4 8 8V
4
3 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 15 3 2 4 6 0B
19 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft 22 0S 3 5 8 6
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
26 Robin Johansson Saab MK Scandia 29 7 5 7 0B 10
70 Christian Andersson Opel Tomelilla MK 26 7 7 0B 8 4
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 13 2 4 3 4 0EB
5
22 Berthil Hansen Volkswagen Laholms MK 0 0B 0EB 0EB 0EB
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
40 Marcus Hansson Volvo SMK Helsingborg 11 3 2 0B 2 4
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14
71 Filip Larsson Saab Varbergs MK 3 0B 3
83 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 24 5 4 3 6 6
6
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
68 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 18 4 2 2 6 4
79 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 26 1 5 0S 10 10
7
6 Niklas Johansson Saab Målilla MK 28 3 5 0B 10 10
28 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 15 4 4 7 0B 0B
45 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 18 1 3 4 6 4
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
65 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 13 7 2 4 0S
8
8 Martin Vångendal Saab Laholms MK 18 2 3 3V 10 0EB
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
17 Oscar Hansen Volvo Laholm MK 14 5 4 5V 0EB
44 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 25 4 7 2 6 6V
60 Glenn Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe bildemontering AB 15 3 1 3 0B 8
80 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 9 7 2 0B 0B 0B
9
38 Jan-Erik Kristersson Opel Kristianstads FRC 25 0B 4 5 10 6V
49 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 8 5V 0B 3
54 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 24 4 5 5 4V 6
58 Harely Petersson Audi SMK Helsingborg 9 5 3V 1T 0S
69 Niklas Lundh Volkswagen Gnesta MK 16 4 2 2 0B 8
75 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 18 3 7 2 6 0B
10
1 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 4 2 2 0B
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
77 Patrik Ahlstedt Opel Christianstads RC V.Vram Racing 9 5 0B 0EB 4 0S
81 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0B 3 0S 4 0B
11
10 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 14 3 4 5 2
12 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 10 5 5 0EB 0EB
20 Hampus Magnusson Volvo Hästveda FRC 4 0B 2 2 0EB
51 Peter Kjellkvist Nissan Kristianstads FRC Barum Racing 2
72 Mikael Hult Volvo SMK Helsingborg 9 2 3 4 0B
84 Marcus Nilsson Volvo Eslövs MK 14 7V 7 0B 0VB
12
16 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 3 5 5 8 6V
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
34 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 15 5V 0B 0EB 10 0EB
66 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 20 3 4 3 10V 0TB
76 Stefan Persson Opel SMK Helsingborg 21 7 3 3 4 4
13
25 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 22 0S 4 4 6 8
47 Andreas Cedervall Opel Kristianstads FRC Barum Racing 11
52 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 1 2 2 2 4
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
59 Johan Runesson Audi Kalmar MK 21
64 Lars Lindgaard Toyota NMKA Danmark 20 4 3 7 0SV 6
14
4 Max Nilsson Saab Eslövs MK 29 4 2 5 10T 8
30 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 5 5 7 6 6
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
56 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 28 7 1 4 8 8V
78 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 18 5 3 0B 6 4

Omgång:1

1
6 Niklas Johansson Saab Målilla MK 28 3 5 0B 10 10
11 Tom Edvardsson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 37 0 5 5 14V 8
14 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 33 4 7 4 8 10
32 Jonatan Magnusson Volvo Fjärås MK 24 0B 7 7 10 0TB
56 Nathalie Petersson Audi SMK Helsingborg 28 7 1 4 8 8V
61 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 26 2 4 4 8 8V
2
33 Sammy Andersson Volvo Osby MK Barum Racing 45 7 7 7V 14 10
37 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK Barum Racing 42 5 4 5 14 14
44 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 25 4 7 2 6 6V
51 Peter Kjellkvist Nissan Kristianstads FRC Barum Racing 2
75 Robin Nilsson Saab MSK Kvarnvingarna 18 3 7 2 6 0B
81 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0B 3 0S 4 0B
3
9 Björn Bols BMW SMK Helsingborg 30 1 7 4 8 10
23 Jerry Lennartsson Peugeot Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 29 2 7 4 8 8
57 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 34 4 5 3 14 8
66 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK Ingvarssons Last & Schakt AB 20 3 4 3 10V 0TB
80 Tony Ohlsson Volkswagen SMK Nyköping 9 7 2 0B 0B 0B
83 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 24 5 4 3 6 6
4
13 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 28 3 3 0EB 8 14
24 Mattias Hansen Opel Hästveda FRC 32 0B 0TB 4V 14V 14
27 Oliver Sundström Saab Vara MK 45 0 7 7 10 14
34 Michael Grahn Saab SMK Helsingborg 15 5V 0B 0EB 10 0EB
41 Dennis Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 33 4 3 2 14 10
67 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 23 2 0S 5 8 8V
5
20 Hampus Magnusson Volvo Hästveda FRC 4 0B 2 2 0EB
28 Daniel Johansson Volvo Eslövs MK 15 4 4 7 0B 0B
43 Balthazar Kristiansson Volvo Älmhults MK Team Rallysaft 15 0S 3 2 6 4
47 Andreas Cedervall Opel Kristianstads FRC Barum Racing 11
58 Harely Petersson Audi SMK Helsingborg 9 5 3V 1T 0S
70 Christian Andersson Opel Tomelilla MK 26 7 7 0B 8 4
6
3 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 15 3 2 4 6 0B
8 Martin Vångendal Saab Laholms MK 18 2 3 3V 10 0EB
21 Sebastian Dahl Opel Hästveda FRC 30 4 0S 2 10V 14
29 Martin Mårtensson Saab Eslövs MK 26 5 0B 5 6 10
39 Jimmy Gudmundson Saab Kristianstads FRC Barum Racing 39 7 5 7 6 14
52 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 1 2 2 2 4
7
50 Robin Gustafsson Volvo Pilatorp MK Tyringe Bildemontering AB 9 1 5 3 0B
53 Michael Olander Volvo MK Team Westom 32 5 5 4 10 8
54 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 24 4 5 5 4V 6
60 Glenn Johansson Opel Pilatorps MK Tyringe bildemontering AB 15 3 1 3 0B 8
65 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 13 7 2 4 0S
74 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 13 2 4 3 4 0EB
8
16 Marcus Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 3 5 5 8 6V
22 Berthil Hansen Volkswagen Laholms MK 0 0B 0EB 0EB 0EB
31 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 34 7 0B 7 14 6
38 Jan-Erik Kristersson Opel Kristianstads FRC 25 0B 4 5 10 6V
68 Elliot Petersson Audi SMK Helsingborg 18 4 2 2 6 4
77 Patrik Ahlstedt Opel Christianstads RC V.Vram Racing 9 5 0B 0EB 4 0S
9
4 Max Nilsson Saab Eslövs MK 29 4 2 5 10T 8
36 Filip Evertsson Saab Skövde MK 0 0B
40 Marcus Hansson Volvo SMK Helsingborg 11 3 2 0B 2 4
49 Leo Sandberg Saab Ulricehamns MK 8 5V 0B 3
84 Marcus Nilsson Volvo Eslövs MK 14 7V 7 0B 0VB
10
15 Anton Areskoug Saab Tomelilla MK 34 3 4 3 10 14
17 Oscar Hansen Volvo Laholm MK 14 5 4 5V 0EB
55 Richard Karlsson Volvo MK Speed 32 0S 7 3 8 14
62 Mikael Lundé Volvo Ryds MK Team BBG 38 7 7 4 14 6V
64 Lars Lindgaard Toyota NMKA Danmark 20 4 3 7 0SV 6
72 Mikael Hult Volvo SMK Helsingborg 9 2 3 4 0B
11
1 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 4 2 2 0B
12 Roberth Krondahl Saab Tomelilla MK 10 5 5 0EB 0EB
42 Jonas Larsson Volkswagen SMK Nyköping Opus Bilprovning 43 3 5 7 14 14
59 Johan Runesson Audi Kalmar MK 21
63 Åke Andersson Saab Haninge MK 8
79 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 26 1 5 0S 10 10
12
5 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 42 5 4 5 14 14
10 Gert-Åke Klyft Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 14 3 4 5 2
26 Robin Johansson Saab MK Scandia 29 7 5 7 0B 10
35 Mats Myrberg Saab Ludvika MS Opus Bilprovning 4 4V 0EB 0EB
45 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 18 1 3 4 6 4
46 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans Rc 35 2 4 7 8 14
13
7 Robert Hedström Saab Eslövs MK 25 0S 0S 1 14 10
25 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 22 0S 4 4 6 8
48 Jesper Magnusson Volvo Team 13 29 0S 0EB 5 14V 10
71 Filip Larsson Saab Varbergs MK 3 0B 3
76 Stefan Persson Opel SMK Helsingborg 21 7 3 3 4 4
78 Christoffer Gudmundson Opel Kristianstads FRC Barum Racing 18 5 3 0B 6 4
14
2 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 25 3 5 3 14 0S
18 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing AB 41 7 7 7 10 10
19 Paul Åberg Opel SMK Helsingborg Team Rallysaft